Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

jjaanca
7. lis 2007

Čau holky, tak jsem byla včera na té informační schůzce (kursu).

maree, na těch 700,- za účast doporovodu při porodu nemá na tu schůzku žádný vliv. Manžel tam byl se mnou ačkoliv ještě vůbec nemám 700,- zaplacíno a nevíme jestli bude u porodu. Ten kurs je naprosto zdarma pro všechny.

Jinak schůzka byla dobrá, bylo nás tam 5 párů, porodní asistentka mluvila hodně podrobně a i když jsem měla připravené otázky tak už jsem se pak neměla vůbec na co ptát. Sály a pokoje ukazuje na videu. V pondělí tam pofrčim se zaregistrovat (chtěla jsem ještě na prohlídku porodnice do Krče, ale tam už nepůjdu). 😵

maart
7. lis 2007

Ahoj Jjaanca a jak to na Tebe pusobilo? Jak vypadaly ty saly a pokoje? Ja jsem si sice zopakla dychani, ale zadne video jsem nevidela 😖 ....jo jak je to s tim vyzvedavanim karty, kdyz se prijizdi rodit, to mi nejak neni jasne...Diky!

maree
7. lis 2007

Diky za rady! Oblecky, papirove rucniky a dudlik teda urcite vezmu. S tim placenim kurzu jsem to asi nejak nepochopila. Sorry. Jsem porad trochu mimo. S vyzvedavanim karty mi to taky neni jasne, pouze mi rikali, ze kdybychom prijeli v noci mame jit na 5A ne 5D.

jjaanca
7. lis 2007

Působilo to na mě dobře. Tak si na ten kurs zajdi, je každé po, út a st 17-19 hod. objednání na tel: 224 434 272. Pokoje jsou normání nemocniční, žádný hezký nábytek a tak, ale jen po 2, sou tam přebalovací pulty a takové vanoumyvadlo na koupání mimča. Dva pokoje mají společnou sprchu a záchod, vchod z pokoje. A na každém pokoji je telefon. To mi přijde docela luxusní.
Sál..... já nevím, jiný porodní jsem neviděla, tak nemůžu porovnávat. Přijde mi normální. 😅
Jinak vyzvednout kartu při porodu si skočíš pouze pokud to zvládneš. Zazvoní se na příjmu na zvonek, a do mluvítka řekneš že pro kartu už nejdeš a je to.
V kartotéce mají prej taky zvoneček, takže si můžeš vyzvednout kartu i v noci.
No doufám, že mi tohle všechno zopakují ještě i v poradně, za měsíc už to nebudu vědět 😕

jjaanca
7. lis 2007

maree, 5A je příjem a 5D je kartotéka? Takže v noci se do kartotéky nechodí? No vypadá to, že si těsně před porodem na ten kurs zajdu znova 🙂

maree
7. lis 2007

Ja si fakt nejsem jista, nechci tu sirit nejake omyly. Sestricka mi rikala, ze v noci mame jit 5A, ze tam je sal. Na kartoteku jsem se ji neptala. Mozna to pak vyzvednou samy...

jjaanca
7. lis 2007

Chodíš tam po poradny? Tak se zeptej třeba ještě přímo v tý kartotéce 😉

mobina
7. lis 2007

Holky za jak dlouho vás objednali na ten informační kurz (nemyslím ten dýchací). Díky moc 😉

jjaanca
7. lis 2007

Já se objednávala někdy na začátku minulého týdne.

mobina
7. lis 2007

Takže to nejsou nějaké šílené termíny, jako za 2 měsíce. To jsem ráda. Tak to mám ještě čas 😉

webi
7. lis 2007

Mobi: objednani na kurz mas cas. Me teda objednali az za tri tydny, protoze predtim uz bylo plno. Vetsinou si zvou tech 5 paru, aby jste tam nebyli namackani. Takze to zalezi na zajmu rodicek o kurz, kolik maminek se prihlasi.

webi
7. lis 2007

Maart: no pokoje vypadaji klasicky nemocnicne. Nejsou treba tak zutulnene jako v Podoli. Ale jsou prakticky zarizene.

webi
7. lis 2007

jjanca a maree: ja to teda pochopila tak, ze pokud prijedete k porodu pres den a zvladnete se zastavit v kartotece, tak si tam vyzvednete svoji kartu a pak sup na prijem. Je to 5A, na jedne strane je kartoteka a poradna na druhe prijem rodicek k porodu. Pokud rodite v noci, tak je tusim kartoteka zavrena takze pujdete rovnou na prijem bez karty, tu si oni dohledaji pak.

maart
7. lis 2007

Holky, diky za info...ja se vam jeste musim pochlubit, dneska jsem byla u me Dr. v poradne a JUPI HURA miminko uz se otocilo hlavickou dolu, takze zadna pricna poloha jako minule, ale umoudrene mimco uz je normalne. Jsem fakt rada, predstava cisare me malinko znervoznovala...Jo holky, prosim, kolik tech jednorazovych sitovych kalhotek? Ja mam balicek, kde je jich snad 5, je to dost???

Taky mne moje gyndarka rekla, at uz si pristi tyden zavolam do Motola, ze pristi navsteva uz by mela byt tam. Neni to moc brzo? Jsem dneska ve 34. tydnu.

petula...
7. lis 2007

Ahoj Maart, ty kalhotky se dají prát, takže jeden ti bude stačit.... 😉

webi
7. lis 2007

Maart: to je super, ze se mimi otocilo, parada. 5 kalhotek bude dost, myslim, ze by stacili i dvoje. Jedny na sobe a jedny na vyprani. Oni rychle schnou, takze neni problem. Co vim ja, tak sice do Potola muzes zavolat, ale stejne te objednani az na 38 tyden. A to bud rada, protoze cekat tam kazdy tyden ty tri hodiny neni nic moc.

jannet
8. lis 2007

Ahoj holky...měla bych jednu otázku! Nemáte někdo prosím zkušenost s tímto... když máte sepsaný a podepsaný souhlas rodičky s přítomností otce u porodu, jak to chodí v Motole když si to naposlední chvíli otec rozmyslí a couvne nebo se mu udělá mdlo, jestli k vám na sál pustí jiného člena rodiny (např.sestru) i když souhlas není podepsaný ?!? Mám termín 28.11.a manžílek se začíná přítomností u porodu obávat.Nerada bych na sále zůstala nakonec pak sama,samotinká 🙄 Díky za info a přeji hezky den.. 😉

petula...
8. lis 2007

Ahoj Jannet, přesně v téhle situaci jsem se ocitla já a vůbec nezkoumali, kdo je na tom papíře napsaný, hlavně že to je zaplacený 😉 a pokud u toho porodu nakonec nikoho mít nebudeš, tak Ti peníze vrátí....

kasli
8. lis 2007

Jannet já měla ten samý problém, ale bylo to v pohodě! Na papíře jsme měla napsanou mamku, ale nakonec se mnou byl na sále manža (přeci jen si to rozmyslel a sebral odvahu) a vůbec nikdo to neřešil! Hlavně abys to měla zaplacené a zdokladované 😉

acornika
8. lis 2007

ahojík holky, taky budu rodit v Motole, jak se koukají na porodní plán a přijali v poho vaše přání?? Jinak všem maminkám gratuluji k miminkům a těhulkám přeji nekomplikovaný porod a zdravá mimča

jannet
8. lis 2007

Díky moc a moc za info holky,ted už jsem klidnější!Přeji Vám i celé rodině hodně zdravíčka 🙂

webi
8. lis 2007

Acornika: ja teda jeste v Motole nerodila, ale na kurzu nam rikala PA svoje zkusenosti a ty jsou takove, ze kdyz si maminka napise porodni plan, tak to stejne dopadne uplne jinak (treba odmita epidural a pak o nej po par hodinach silnych kontrakci prosi apod.). Ja jsem taky chtela porodni plan, ale pak jsem se na to vykaslala. Stejne to bude uplne jinak, nez si predstavuji. Ale samozrejme, jestli mas specialni pozadavky, tak je mozne je predlozit.

iza
8. lis 2007

maart 5ks ti v poho postačí pokud máš ty co jdou prát 😉

maart
9. lis 2007

Ahojky holky, jeeee, ja nevim, Izo, jestli mam ty kalhotky, co jdou prat. Mam jednorazove z DM...nevim, nevim, nepripadaji mi praci...radsi jeste balicek prikoupim 😉 .

Jinak ja porodni plan mit budu, nemam ale nejake specialni pozadavky, treba o epiduralu se tam ani nezminuju, protoze presne jeak pise Webi, vzdycky je vsechno jinak. Ale proste kdyz pujde vsechno hladce, tak bych chtela, aby manzel mohl prestrihnout pupecni snuru, aby mi mimi dali na hrud, abychom se s nim v klidu mohli s manzelem "seznamit" a pak bych taky chtela dostat miminko na kojeni za max. 30 minut po porodu. No a to je v podstate vsechno 🙂 .

Jannet, moc Ti preju, aby manzel u porodu byl...vis, ono snad ani nejde o to, aby videl jak moc trpis (to je nekdy maminama uvadeno jako duvod), ani si nemyslim, ze by Ti v bolestech mohl az tak nejak moc pomoct, ale fakt si myslim, ze by se nemel "ochudit" o tak krasny, emocionalni a jedinecny zazitek jako je narozeni vaseho miminecka...je to opravdu neco tak uchvatneho...no vsak jeste uvidis, jak se rozhodne...

berynka
9. lis 2007

Ahojky, nám nikdo papír o zaplacení účasti osoby u porodu nekontroloval 🙂 . Tak si říkám, že jsme mohli ušetřit 😀 .

pindruska
14. lis 2007

Článek: Motol reguluje péči. Kdo chce rodit, musí se zapsat.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku...

Další porodnice v Praze, kde se musíte zapsat stejně jako u Apolináře a v Podolí.

mobina
14. lis 2007

Pindru víme už od 15.10, ale díky za info 😉

majka225
14. lis 2007

ahojte holky ja by sem se chtela zeptat som v 25tyz. ci ma este zaregistruju na motole.
🙂

mobina
14. lis 2007

Majko myslím, že ano, ale neotálela bych s tím 😉

majka225
14. lis 2007

Jo tak ja tam skusim zejtra zavolat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru