Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

valentinuska
23. únor 2011

@leia1 souhlasím s eustomou, nemocnice je to dobrá, co se týká vybavení a péče - musíš narazit na dobrý personál (který neovlivníš v žádné porodnici) ...
jenom jsem ještě slyšela že velmi neradi přistupují k epidurálu, tak pokud ho budete některá chtít, tak se musí opravdu důrazně žádat 🙂

leia1
23. únor 2011

@eustoma @valentinuska no já se právě bojím toho přístupu sestřiček a doktorů, opravdu by mě velice nervovalo, kdyby tam byl na mě někdo protivnej nebo na mě hulákal. a pak ty boxy, snad bude v létě míň maminek🙂 a co ty porodní plány? má si to člověk udělat? nebo je to na nic?

valentinuska
23. únor 2011

@leia1 no jo to neovlivníš - ale pokud tam bude někdo s tebou, tak ať se na to připraví a vydupe si všechno co budete potřebovat ...
v létě si myslím, že to bude naopak zaplněné 🙂
záleží co do toho porodního plánu chceš, ale přečtou si ho tam

petule12
23. únor 2011

@leia1 - motola se neboj, já byla maximálně spokojená a na porodních sálech jsem narazila na skvělou dr i asistentky, si fakt nemůžu stěžovat.
Všude je to o lidech, ale co jsem tam byla s holkama tak s v podstatě nikdo nestěžoval.
Hele z těch porodních boxů jsem taky měla obavu, ale věř mi, že se budeš soustředit úplně na něco jiného 🙂 takže si možná pak ani nebudeš pamatovat jak to tam vypadalo 🙂

petule12
23. únor 2011

@zuzana_22 - všehom maximální dostatek 🙂
myslím, že ani ten toaleťák si brát nemusíš 🙂 fakt se nikdy nestalo, že by nebyl. Každý den tam chodí uklízečky a doplňují vše co je potřeba, a když by došlo, tak si řekneš a doplní 🙂

zuzana_22
23. únor 2011

@petule12 jj, díky za info. Já si ten toaleťák budu brát takovej ten hooodně silnej na utírání po sprše, někde holky doporučovaly takový ty kuchyňský papírový utěrky, ale to mi přijde neskladnější. Tak to je super, že už to takhle funguje, kdysi jsem "vítala" návštěvu v umatlaný košili a bylo mi trapně ☹

petule12
23. únor 2011

@zuzana_22 - fakt pohoda, nemusíš mít opravdu starosti

🙂
jojo, kuchyňské utěrky jsem taky měla :o)

lidiab
23. únor 2011

@leia1 Ahoj, ja jsem v Motole rodila a byla jsem spokojena. Ve 39. tydnu jsem musela nastoupit kvuli preeklampsii na rizikove oddeleni a porod mi vyvolali. Narazila jsem na prijemny personal jak na rizikovem, tak na sale, tak na sestinedeli. Jedine co mi vadilo byly vysoke postele na sestinedeli, sitym a potrhanym maminkam dela velky problem tam vlezt. Mela jsem rychly porod a mensi nastrih, takze bych rekla ze moc prace se mnou nebylo. Hodne se lisi pristup pediatru. A pak jeste byla na sestinedeli jedna neprijemna zenska sestra, detske byly vesmes ok. Sla bych tam znovu.
Moje kamaradka co rodila v prosinci ma ale opacnou zkusenost. Nechali ji vic jak dva tydny prenaset a pak ji dva dny vyvolavali porod. Uz zacinala i ztracet vedomi vycerpanim. Cisare udelali teprv az se miminko zacalo dusit.

@zuzana_22 Na sestinedeli mas k dispozici - vlozky, kosile, dezinfekcni pripravek na ruce, pleny na miminko, obleceni na miminko (kosilky a dupacky), latkove pleny, kosmetiku na mimco. Na chodbe je volne k dispozici ovocny caj, konvici si muzes odnest na pokoj. Muzes si tam pujcit i odsavacku. Ty kosile nejsou zadna velka krasa, jenze muzes je menit klidne i petkrat za den. Ja jsem s sebou mela zupan a kdyz nekdo prisel tak jsem si ho vzala.

zuzana_22
23. únor 2011

@lidiab Tak to fakt nic nepotřebuju. Já tenkrát měla župan taky, ale bylo tam děsně přetopeno a dělalo se mi zle, když jsem se trochu oblíkla.
Jinak s těma zkušenostma - základ je asi fakt, na koho člověk při tom porodu narazí. Je to smutný, nemělo by to tak bejt, ale bohužel to často tak funguje ☹

lidiab
23. únor 2011

@zuzana_22 Jeste ohledne tech uterek...take jsem je mela, ale sestricka mi poradila at si do sprchy beru hned dve vlozky. Jednu jsem si nacpala mezi nohy aby se vstrebala voda a vyhodila, druhou uz jsem pouzila dle urceni. Je to takhle setrnejsi k jizve po siti. Jeste si doporucuji s sebou vzit nejakou nepropustnou podlozku na vetrani hraze, ja jsem mela par tech jednorazovych prebalovacich.

amallie
23. únor 2011

Ja jsem taky rodila v Motole a az budu mit druhy, jdu tam zas, býa jsem maximalne spokojena, epidural mi sami nabidli, na sestinedeli je vsechno k dispozici a zupan je fakt, ten neni potreba, je tam vedro

valkil
24. únor 2011

Tak já mám nástup v pondělí a 1.3. plánovaný SC. Tak doufám, že narazím na normální odpočatý personál 🙂

lidiab@
oni tam nemají k dispozici jednorázové podložky pro maminky?

petule12
24. únor 2011

@valkil - držím palce ať je vše OK.
dávají pod tebe extra prostěradlo a pod tím je nějaká igelitová podložka, takže se když tak mění to prostěradlo, když je nehoda. 🙂
podložka spíš pro tebe, když nechceš prudit s výměnou toho prostěradýlka a chceš se pohodlněji "větrat" 🙂

valkil
25. únor 2011

@petule12 děkuju 🙂

POdložky mám pro sebe koupený právě na doma, a nenapadlo mě, že tam nebudou, kdysi v krči byly neomezeně k dispozici.

petule12
25. únor 2011

@valkil - no takové ty podložky co myslíš tam opravdu nejsou na šestinedělí (na porodních sálech jsem jí pod sebou měla) 🙂 Je tam opravdu jenom extra porostěradlo a pod tím taková igelitová podložka. Jako stačí to. 🙂 Ale pro pohodlí jsou asi ty klasické podložky lepší 🙂

zuzana_22
1. bře 2011

Tak se mi podařilo moc šikovně ztratit číslo na poradny v Motole a na webu ho nemůžu najít - holky těhulky, co tam teď chodíte, mohly byste mi ho prosím napsat? při registraci jsem dostala takovej ten papírek, na který číslo volat na objednání..... no a trochu jsem uklízela 🙂

zuzana_22
1. bře 2011

Pardon, odvolávám paniku, našla jsem!!!! 🙂

krispulka2009
1. bře 2011

ahojda ženy, já teda musim říct že v Motole naprostá pohoda... doporučuju všem....

krispulka2009
1. bře 2011

@leia1 Ahojda .... já si myslim že plán si udělat můžeš.... ALE z vlastní zkušenosti vím, že může bejt všechno jinak.... jinak se mnou ani nikdo v Motole o žýdným plánu nemluvil... hodně štěstí

alena36
1. bře 2011

já taky mohu Motol jen doporučit

valkil
8. bře 2011

Tak už to máme oba za sebou. Motol super, profesně si nemůžu na nic stěžovat, a o jídle se nebudu raději ani zmiňovat...
😉

eustoma
8. bře 2011

@valkil gratulacia! popis nam viacej.

ameli
12. dub 2011

Ahoj, byla jste se některá v poslední době registrovat v Motole? Mě to čeká za 14 dní a ráda bych věděla jak to tam probíhá, jestli je moc narváno a je potřeba tam přijít s předstihem .........
Kde to je vím, už jsem tam rodila 🙂

ada22
12. dub 2011

@ameli Ahoj já tam byla před týdnem. Radši jsem tam dorazila po druhé hodině. Za deset půl třetí jsme tam byly tři. Vyšla sestřička sebrala legitky a dala do nich razítka a ještě před půl jsme odešly. 🙂 Dokonce tam byla jedna maminka co se přistěhovala do Prahy a měla termín v květnu tak ji vzali taky.

kaaca11
12. dub 2011

@ameli Já se registrovala v 15+6 - byli jsme totiž zrovna na dovolené, tak jsem to dřív nestihla. Dělali trošku drahoty, ale pak mě tam vzali. Přesně jak píše ada22 byla to otázka pár minut.

marcinek
13. dub 2011

ahoj, ja rodila v Motole v prosinci 2009 a uz bych tam nikdy nesla. Mela jsem z toho takovy trauma, ze pro me nebyl nejkrasnejsi okamzik narozeni dcery, ale opusteni brany nemocnice. Na sale vsechno v pohode, byli prijemni, vzdy se predstavili, akorat mi nedali dceru prisat, prvni prisati az po 6 hodinach a tak se nam rozjely problemy s kojenim. Dcera nechtela vubec sat. Oddeleni sestinedeli nocni mura. Lezela jsem hned vedle pokoje sester a u dveri, nikdo tam neklepe, takze se vzdycky jen rozrazily dvere, silene jsem se lekla, co zase bude. Vecna buzerace, ze mi tam v noci breci dite, jestli beru prasky na spani nebo co (neslysela ho ani spolubydlici, ono kdyz 4 noci nespite a pak na chvili zaberete, tak na vas skoro poslou socialku). Jindy jsem dostala vynadany za otevreny okno, podotykam, ze miminka odvezli na krev a bylo tam silene vedro a nedychatelno, ale proste to byl problem. Jindy se mi v noci mala pokakala, ale tak, ze sem jeste nemela ten spravny grif a trvalo mi to trochu dyl, tak jsem dostala sprda, ze jako druhorodicka bych to mela vedet (rodila jsem poprve a jeste sem z toho byla sama vedle). Jak pisou holky, postele vysoky, takze vzdycky vylez a slez katastrofa na tu ranu a o tom, ze mi pri kojeni nikdo nepomohl ani nemluvim. Odkazali me na plakaty na zdech. To teda byly sestry ze sestinedeli, detsky v pohode, az na to, ze miminku od spolubydlici nechali jehlu v postylce hned pod perinkou u hlavy 😲 😲 😲 ale jednu vyhodu to melo. S tou spolubydlici se vidame dodnes, staly se z nas a nasich holcicek prima partacky. Me se rozjelo plne kojeni az potom, co jsme si nase holcicky prohodily(samozrejme natajno) a ja kojila jeji, protoze chtela sat a ona naucila sat tu moji 🙂

marcinek
13. dub 2011

jo a co se tyka te registrace, tak se tam musi registrovat do 14tt, pak uz jsou problemy. Prave mi to rikala ta spolubydlici, ze tam sla v 15tt, a byl s tim problem, nechteli ji vzit, az potom ji to domluvila mama ze znamosti, ale jinak by se na ni vyprdli...

marcinek
13. dub 2011

a jeste pridam zkusenost me svagrove. Ta tam rodila obe deti, rikala, ze byla celkem spokojena, ze narazila jen na jednu zlou sestru, ale pri druhem diteti to podcenili.Vytahli ji rychle placentu, porad vsechno v pohode, nikdo se tam ani nebyl kouknout jako na druhorodicku a pak pekne litali, kdyz jim malem vykrvacela. Lezela pak 24 hod na JIP.

ameli
13. dub 2011

Díky všem za info 🙂 jsem ráda, že tam není tlačenice 🙂
Motol je velká nemocnice, taková "továrna", ale dle mého názoru, je tam výborná lékařská péče a proto tam chci rodit zase.
Ty vysoké postele nechápu, já měřím 150cm a měla jsem lůžko zhruba u pasu, manžel mi musel dovézt schůdky z Ikei 🙂

A co nadstandard? Měla jste některá? Já bych ho chtěla, ale asi je to tam bez šance, že?

valentinuska
13. dub 2011

@ameli tlačenice tam je asi jak kdy - třeba kamarádku nepřijali a to přišla 14+1 😒
nadstandard mi byl nabídnut druhý den, ale nakonec jsem ho nechtěla ... nějak mi to bylo jedno kde jsem a těch peněz mi bylo líto 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru