Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

kaca007
14. říj 2008

holky motolářky, nějaké novinky z porodky?

acid
15. říj 2008

Ahoj holky,

tak i já můžu přidat 2 měsíce starý zážitek z Motola.

Mám naprosto stejné zkušenosti jako Rendex (1 strana zpět).

Porodní sál - super, profesionální přístup i péče, vysvětlovali, povzbuzovali a dokonce i vtipkovali, když už jsem toho po 14 hod. měla tak akurát dost 🙂

Šestinedělí - tohle oddělení bude mojí noční můrou asi až do smrti. Přístup sester (měla jsem štěstí vesměs na staré babizny, které to tam prostě nějak potřebovaly "doklepat" do důchodu...) byl mírně řečeno hulvátský a dost drsný. Kojení a přinášení dětí vystihla Rendex přesně, mohu potvrdit. Péče veškerá žádná, hlavně se na nic neptat, nic po nich nechtít a nedej bože něco potřebovat... Za to, že mlíčko pomalu začínalo teprv až 3. den jsem skoro dostala vynadáno, jak kdyby to byla moje vina. Neustále mě sestry mačkaly prsa, protože mi to zřejmě nevěřily, že tam nic není... Když jsem požádala, aby mi ukázaly správnou techniku přisátí a držení, tak mi mimíska doslova narvaly do rukou a ještě mě počastovaly větou "To je zas pokoj kde se dneska daří, pošlu vám sem někoho jinýho" a bouchly dveře... Bylo to v době návštěv, takže kromě manži tuhle scénu shlédlo ještě dalších x- lidí, včetně rodiny druhé maminy, co byla na pokoji se mnou.

Takže když nekojíš, na jednu stranu takovýhle scény o tvý neschopnosti. Ale na druhou - téměř do každýho pokoje vesele cpaly příkrmy s umělou výživou, aniž by se zajímaly, proč a jestli je to vůbec nutný. Prostě nekojíš, jsi neschopná, zajdi si pro stříkačku...

Byla jsem rozhodnutá ráno po tomto incidentu tam odsud vypadnout, i kdyby čert na koze jel, což se podařilo. Naštěstí. Samozřejmě dnes kojíme úplně bez problémů a malý roste jak z vody. Prostě oddělení šestinedělí v Motole prověří vaší psychiku víc než MUDr. Cimický 😀

A ještě jedna věc - vizita. Nevím jak to chodí v ostatních nemocnicích, ale doktoři se na vizitu trousili jak švábi na pivo. Jeden dopoledne, druhý odpoledne... Každý den v jinou hodinu. Nikdo z nich se nám nepředstavil, takže podle toho co po nás chtěli (rozbalit miminka nebo připravit sebe) jsem odtušila, kdo to asi může být. Doufám, že ten co chtěl rozbalit miminka nebyl pedofil 😀
Měla jsem tu čest vidět vizitu na porodnici v Krči a tohle tam teda neexistovalo. Přišla tlupa lidí, všichni se představili, přišli najednou a každý den v pravidelný čas, takže žádný courání celý den.

Tolik mé zážitky z Motola. Kači, doufám a držím palce, aby ty jsi měla příjemnější pobyt, protože tyhle okamžiky narození jsou opravdu neopakovatelné 🙂

mobina
16. říj 2008

Teda Acid jak kdyby si psala o úplně cizí porodnici 😒 . S přístupem sester souhlasím, to byl děs běs. Naštěstí mě se to vyhnulo, protože se malý bez problému přisál a rozkojila jsem se třetí den. Je ale tedy pravda, že jsem měla avízo a o kojení si toho hodně moc naštudovala ještě v těhulení. Mé spolunocležnici ale z druhé strany celkem ochotně pomáhaly syna přisát i ukázaly jiné polohy. Ale je pravda, že maximálně jednou a braly to jako zasvěcění do kojení 🙄
Co se týče vizit, tak opravdu chodí každá jinak, ale u mě tedy všechny během dopoledne, nejdýl do 10. hodiny. A to nám sestry ještě před tím nakoukly do pokoje a nahlásily, že za pár minut přijde ta a ta vizita, takže buď jsme si měly lehnout na postel nebo vysvléknout miminko.
V kolikátem týdnu je potřeba registace teď do Motola?

janakla
16. říj 2008

Mobina: Motol teď registruje od 12tt.

acid
16. říj 2008

Ahoj Mobi a ostatní,

je to fakt smutný ten přístup, nad Motolem jsem doteď nevyšla z údivu... Rendex má podobnou zkušenost o měsíc dřív, takže to tam asi takhle teď funguje 🙂 Zvolila jsem ho proto, že to tam mám nejblíž a zdejší novorozenecké má poměrně dobré jméno... Nemít Krč tak z ruky, asi bych bývala rodila tam, moje ségra tu byla nadmíru spokojená.

Jinak registrace - byla jsem tam hodně brzo, taky kolem 12. týdne, hned jak jsem dostala průkajdu.

mispule76
17. říj 2008

Ahoj holky, s dovolením se k vám přidám, jsem další motolská rodička (aspoň doufám). A hned bych měla jeden dotaz: za 14 dní tam jdu na ultarzvuk - můžu s sebou vzít manžela, aby se podíval? Nemáte některá zkušenost?Moc díky.

lukajda
18. říj 2008

Mispule76 - UTZ v Motole za sebou mám nepočítaně 😉 Neboj, manžela vzít s sebou určitě můžeš.

kaca007
20. říj 2008

mispule tak to nám tady moc pozitivní zprávy holky nepíšou, co?
no uvidíme, snad budemem mít štěstí na personál

holky a může být manža se mnou u porodu i v 1. době porodní - jakože třeba přijedu brzo, budu málo otevřená, tak jestli ho nepošlou domu, že mu zavolají, až půjdu na sál... doufám, že tam bude moct být se mnou - je to pro mě důležitější skoro víc, než přítomnost u samotného porodu ...

lukajda
20. říj 2008

Rodila jsem v Motole v srpnu 2007 a zkušenost mám stejnou jako mobina. Dětské sestry byly sice většinou nic moc, ale vizita nám byla vždycky nahlášena dopředu a lékaři se vždycky představili.

Se mnou byl manžel celou dobu od přijetí (mimo doby, kdy jsem byla asi 5 min. na vyšetřovně) až do doby, kdy mě vezli na pokoj po porodu. My jsme ale nepřijeli brzo ale prý přesně včas. Pokud si to dobře pamatuju, tak na přípravně může být partner pouze v případě, že tam zrovna není jiná maminka.

gtver
20. říj 2008

Kaco, pokud přijedeš dříve a nepůjdeš tedy hned na přípravnu (přesně jak říká lukajda, tam manžel může být, pokud jsi tam sama), tak na čekatelském pokoji s tebou manžel není.

gtver
20. říj 2008

lukajdo, to mě říkali taky, že jedu přesně včas (tedy já chvilku na čekacím byla, ale kvůli infuzi) a nakonec jsem si 16 hodin počkala 😀 , ještě, že tam manžel byl, jinak bych se unudila. Akorát bohužel jsem si s ním neužila ty slibované dvě hodiny po porodu - měli narváno a potřebovali na sále volné každé lůžko, tak mi ho vyhnali ☹
ohledně personálu na sále - naprostá spokojenost, i z lidského hlediska moc příjemní,
ohledně šestinedělí - nevybočím z řady, Acid to s Cimickým vystihla přesně

mobina
20. říj 2008

Kaco pokud přijedeš brzy a vše bude Ok, tak tě většinou pošlou ještě domu 😅 Pokud by ti prdla voda, ale porod se nerozbíhal, tak tě šupnou na čekatelák a manžu bohužel domu.
Po přijetí k porodu pak už s tebou může být pořád, vyjma přípravy (holení, klystýr), pokud tam bude další mamina. Když ne, tak může i tam být s tebou 😉

zlatouch
21. říj 2008

Ahoj, přidávám se k Motolu. Včera jsem byla naposled u svého dr., za 14 dnů poprvé do Motola. Už když jsem se objednávala, tak mě sestra upozornila, že čas mám brát spíš orientačně, asi to bude na dlouho, co? A jak moc mě budou prohlížet? Dělají třeba UTZ a odhad váhy? Dík

mobina
21. říj 2008

Zlatouch mě změřili tlak, zvážili resp. jsem se zvážila doma a nahlásila jim to a pak mě dr. prohlédla, zeptala se na rodinnou anamnézu a tím to haslo. Po druhé jsem šla na monitor a dr. mě ani neprohlížela, jen se zeptala jak se mám, jestli mě něco netrápí. Pak opět na monitor a klasická prohlídka. UTZ mi nedělali, přenášela jsem týden a přesně v den, kdy jsem měla jít do poradny na domluvení vyvolání se syn narodil, takže jak je to s vyšetřeními pak, neporadím 😉 Čekání je otravné. U mě to bylo vždycky tak na dvě hodiny i dýl 🙄

kaca007
21. říj 2008

tak holky s tím čekatelákem jste mě moc nepotěšily 😒 nevím, jak odhadnu, jestli jedu přesně včas...
mobi a jakto, že s tebou tam mohl manža být tě 16 hodin... o tuhle dobu mě popř. jde, nečekat na porod sama...

gtver
21. říj 2008

kaco, teď mám zmatek - na těch 16 nodin se ptáš mobi nebo mě? 🙂

kaca007
21. říj 2008

gtver, tebe samozřejmě 😉 jsem to nějak popletla

gtver
21. říj 2008

no, to snad ne... 😒 tak jsem napsala delší příspěvek a neuložil se 😠 kaco, promiň musím to napsat znova, tak ještě chvilku strpení 😀

gtver
21. říj 2008

Jde o to, že jsem měla tzv. protrahovanou druhou dobu porodní. Brzo ráno jsme přijeli do Motola, vyšetřili mě (monitor), manžel čekal v předpokoji. Dr. konstatoval, že mám krásné 😝 silné pravidelné kontrakce, že to nebude celé dlouho trvat. Kvůli infuzi mě dali na chvilku na čekatelák, manžel zajel na otočku domů zajistit pejskům krmení a venčení. Na přípravně jsem se zrovna minula s jinou maminkou, která právě odcházala a a korát dorazil manžel, takže jsem tam byli spolu sami. Taky jen chvíli, protože na mě e srpše šly mdloby, tak nás už hodili na sál. A tam jsem strávila drtivou většinu času, manžel byl celou dobu u mě. Zkráceně řečeno, jak budeš na sále, manžel se od tebe už nehne ani na krok 😉 (jedině až si půjde zkontrolovat změření, zvážení prcka 🙂 ) A na ten sál nepůjdeš na posledních 10 minut, pokud tedy nebudeš extra rychlá 😀 Ten čekatelák bez manži je na delší dobu spíš pro ty případy, kdy praskne plodovka a nic se jinak neděje.

gtver
21. říj 2008

Jenom k tomu původnímu oznámení doktora, že to nebude dlouho trvat a přijeli jsme akorát - na porodním sále jsem se prostě zasekla a skoro celou dobu se nález neměnil, takže pořád jen hlášky za chvilku už to půjde a ono furt nic 😀

kaca007
21. říj 2008

gtver díky 🙂, tak snad tam bude moct být i se mnou. je to pro mě fakt důležité 😉
a gratuluju ke klučíkovi!
jinak jsi byla v motole spokojená?

gtver
21. říj 2008

Kaco není zač a děkuji 🙂 Chápu, pro mě to bylo taky moc důležité 😉
Pokud se týká prenatální poradny (chodila jsem tam tři týdny před porodem jednou týdně) a samotného porodu, tak si nemůžu stěžovat. Shodou okolností mě rodila doktorka, ke které jsem chodila do poradny (MUDr. Weiglová, mladá blondýnka, moc sympatická, padly jsme si do oka 🙂 ) a vzhledem k tomu, že se to trošku zkomplikovalo, tak ještě vedoucí lékař porodního sálu MUDr Horák (tmavovlasý s knírem) - ten mě na začátku trochu šokoval, než jsem poznala, že je to srandista a dělal si legraci, má osobitý smysl pro humor 😉 jinak profesionál s lidským přístupem, moc fajn. Na jméno porodní asistentky si bohužel nezpomenu, holčina s vlnitými černými vlasy, taky človíček na svém místě 🙂
Ohledně šestinedělí už to bohužel tak růžové nebylo. Jednotlivé směny si protiřečily, byla jsem přímým svědkem události, kdy sestra svoji chybu hodila na pacientku, z kojení mi dělaly problém, který neexistoval a snažily se cpát příkrmy, ikdyž ze mě mléko doslova stříkalo 🙄 a taky chybu v dokumentaci ,přes moje trojité upozornění a následné ujištění o nápravě, nikdo neopravil 😠 . Sympatické a normální sestřičky byly v menšině (jedna se našla, jméno bohužel nevím).

Ale pokud to můžu shrnout, tak přes výše uvedené, asi bych se pro Motol rozhodla znova 😉 To šestinedělí snad nějak přežiju i podruhý, člověk se nesmí dát.

lukajda
21. říj 2008

Gtver - já jsem měla štěstí na naprosto super porod. Fakt na něj ráda vzpomínám u porodu jsem taky měla Dr. Weiglovou - málem se smíchy složila, když jsme při šití začali s manželem vymýšlet jméno pro druhé dítě 😀 😀 😀 Dr. Horáka jsem zažila v poradně také - moc příjemný. Já jsem měla "čekatelský rekord" v poradně od 8:00 - 14:00 - ale to bylo způsobené tím, že jsme musela neplánovaně na UTZ, echokardio a monitor. Pokud jde o ty UTZ, tak na ty už ke konci posílají jen v případě, že se jim něco nezdá. U mě to bylo množství plodovky.

A do dneška strašně ráda vzpomínám na MUDr. Balaščáka (pediatr) - byl u mého porodu a u několika vizit - vždycky na mě působil strašně uklidňujícím dojmem, což pro mě byl balzám na duši, jelikož pobyt na šestinedělí jsem docela ořvala (kojení, žloutenka Tadeáška) tak jako spousta dalších holek tady. Nerada vzpomínám na jednu sestru - já jsem jí v duchu říkala "Ribana" měla dlouhý černý vlasy a nosila copy. Ta byla docela ostrá. Pak jsem shodou okolností zjistila, že ostatní sestřičky jí říkají Nšo-či, tak jsem moc daleko od pravdy nebyla 😀

gtver
21. říj 2008

lukajda, koukám, že jsme to měly podobné 😀 Kromě chvíle, kdy jsem se o malého bála, tak když se v pořádku dostal ven, jsem hned říkala, že si to rovnou dám znova.
Balaščák..., to jméno si nevybavuju, ale na jednu vizitu přišel mladý tmavovlasý doktor, hodně příjemný, jak píšeš, hodně uklidňující, mohl to být on? 😕

Ultrazvuk- přesně tak, standartně se nedělá, já ho měla jednou, Weiglová si ověřovala polohu malého

gtver
21. říj 2008

Ještě si vzpomínám na jeden zážitek z porodního sálu. Jak jsem tam byla dlouho, tak došel papír na monitoru. PA ho chtěla vyměnit, ale od začátku se jí to nějak nedařilo, pak se jí ten papír rozbalil na celý pás až z toho chytla záchvat smíchu a manžel taky. Ovšem PA klečela v hromadě papíru, zádama se opírala o postel a jak se smála, tak to se mnou třáslo, manžel byl z druhé strany a pro změnu se v záchvatu smíchu rukama opíral o okraj lůžka, takže jsem už myslela, že se rozhodli ze mě Ríšu vytřepat 😀 😀

mobina
21. říj 2008

Ten pediatr byl super. Mluvil tak klidně a vlídně, všechno vysvětlit. Dokonce mi zařídil objednávku na kyčle. Fakt bezva chlap. Dr. Weiglovou jsem měla v poradně (šlape si trochu na jazyk že?). Moc příjemná a do dneška mě moc mrzí ta smůla, že jsem jí nechytla u porodu. Z toho si bohužel díky jedné lékařce nesu docela trauma. Byla velmi velmi hrubá, nekomunikativní a arogantní. Jméno už nevím, ale je o ní řeč na předešlých stránkách. A mile mě překvapily ženské sestry na šestinedělí. Po náročném porodu a spinalu sem měla velmi silné bolesti hlavy. Hrozila mi záplata a byla jsem fakt v depce. Pomáhaly, radily, fakt příjemné. Jedna byla mladá a druhá taková svérázná, silnější, ale taky správná.
Myslím, že v každý nemocnici narazíte na vola. S tím se prostě musí tak nějak počítat.

lukajda
21. říj 2008

Holky, tak to je stopro MUDr. Balaščák - tak do 35 bych ho tipla a připadal mi trochu jako Chorvat, tmavší ale modrooký. Strašně příjemnej. My to měli trochu komplikovanější, kvůli Tadeáškovu srdíčku - byli tam i z kardiocentra, kam ho hned odváželi na vyšetření a právě MUDr. Balaščák byl první, kdo mi přišel říct, že to bude dobré, operace nebude nutná (nevědělo se, jak se vada bude chovat po porodu). Takže pro mě vlastně posel dobrých zpráv a domů nás propouštěl také on.

Na jednu Dr. z poradny ale moc ráda nevzpomínám (MUDr. Mrštinová) - byla jsem v poradně den před porodem a vyšetřovala mě hoooodně nešetrně, že jsem se jí začala posunovat po křesle a místo toho, aby mi řekla něco uklidňujícího, tak na mě vyjela, jestli jako vůbec vím, kudy budu rodit a že doufá, že nebude mít zrovna službu, až budu já rodit...načež si šla kousnout do chlebíčku 😲 Od tý chvíle jsem měla šílenou depku, že to nezvládnu a bylo to naprosto super - hlavně díky epidurálu, který mi napíchli naprosto skvěle, že jsem nevěděla ani o nástřihu. Jsem se na to musela zeptat, jestli byl nástřih, protože jsem o něm vůbec nevěděla a při šití, které jsem taky necítila jsme probíraly ty jména a já jsem si dělala srandu, že ráno začínám cvičit 😀

Jo a ještě jednu zajímavost jsem tam měla - po porodu nebylo místo na šestinedělí, takže jsem pár hodin ležela na riziku. Ráno přišel Dr. a on to ex mojí sestřenice...naštěstí vypadám úplně jinak než před pár lety, takže mě nepoznal...protože i tak to nebylo vůůůůbec příjemný 😝

gtver
22. říj 2008

lukajda, tak to byl on, popis přesně odpovídá 🙂 No, ten zážitek z poradny 😠 , fakt nepotřebuje komentář, to bych asi byla schopná pro jistotu hledat jinou porodnici (vola najdeš všude, ale tohle by mě odrovnalo, že bych se na porod vůbec netěšila 🙄 ) Ostatně určitý zážitek s jedním dr. byl důvodem, proč jedna pražská porodnice vypadla z mého seznamu možných.
Ohledně epidurálu - ten opravdu umí píchnout (naštěstí jsem po něm neměla ani žádné nepříjemné následky), o nástřihu jsem věděla jen díky tomu, že jsem záhlédla, jak se blíží s nůžkama, ale o samotném okamžiku střihu taky nevím.
Opravdu, z odborného hlediska si na Motol nemůžu stěžovat 🙂

kaca007
30. říj 2008

holky díky za pozitivní zprávy z Motola, je to fakt hrozně důležitý 😉

janika7
7. lis 2008

Ahoj holky, taky se chystam do Motola, tak jsem rada, ze aspon trosku vim, jak to tam chodi. Chtela jsem se zeptat, jestli je mozny si do ty poradny s sebou vzit manzela. Ted se mnou chodi jen kdyz jdu na UTZ, ale kdyby tam na me byl nekdo tak hnusnej jako na lukajdu, asi bych to se svyma ted dost rozhazenyma nevydejchala. On je zase takovy, ze by tu doktorku srovnal. To samy to sestinedeli, je mozny se sebrat, podepsat reverz a jet domu? Teda vim, ze zakona to mozny je, ale udelaly byste to? Porad mi nenapada zadny zavazny duvod proc to neudelat kdyz se miminko narodi zdravi. Vzdyt muzu jit kazdy den na kontrolu k doktorce. Dik moc za rady

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru