Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

babs
10. bře 2010

Ahoj holky,
chcem sa spytat, ci mate skusenosti s kurzami, ktore su ponukane v motole ... myslim, ze sa to vola POMAD kto ich organizuje. Chcela by som vediet na ktory sa oplati prihlasit a ak som si dobre vsimla tak su organizovane iba jeden den v tyzdni.

nikka.vo
10. bře 2010

Holky, děkuju za odpovědi.

Mobi, ale ty dvě informace, že tě nebudou vyvolávat, ale že tě nenechají ani přenášet si protiřečí, nebo je to myšlený tak, že pokud bych byla přes termín, tak půjdu automaticky na císaře? 😲 😕

Začínám se bát, ten čekatelský pokoj mě děsí, chci u sebe Roba celou dobu 😅 , to teda zlatý Podolí, koukám 😅 No tak to vypadá, že tam pojedu na poslední chvíli, s hlavičkou mezi nohama asi 😅

mobina
11. bře 2010

Nikko pochopila jsi to správně. Nevyvolají, nenechají přenášet = plánovaný císař. Tak jsem to tedy měla já. Do rizikový jsem chodila k Horákovi a o císaři nakonec rozhodla primářka rizikovýho odd. Jo a k tomu příjezdu do porodky mi bylo řečeno, že mám dorazit raději dřív 😅
Osobně si myslím, že kdyby si s plánovaným císařem hodně nesouhlasila, tak ti ho neudělají. Koneckonců je to tvoje dítě. Mě dítě odhadly skoro na 3,8 kg ve 39tt a to měl Ondra při narození (41tt) 2,8, takže o kilo víc a ještě ani nebyl na světě 😅 . Možná rozhodlo i tohle. A asi taky záleží na jakýho doktora tam narazíš. Přeju ti ať ti to vyjde 😉

r.o.s.s.i.b
11. bře 2010

Já mám zkušenost od kamarádek co tam rodily a všechny přenášely potom dostaly vyvolávačku a rodily přirozeně tak si nemyslím,že by dělali hned císaře 🙂

nikka.vo
11. bře 2010

Ross, mluvíš o holkách, které rodily první císařem?

Dominik měl 3kg a nějak počítám, že to nebude u Sofinky jiné, já byla taky při porodu prcek. Akorát že Domíse jsem přenášela 10 dní 😖 a toho se bojim, že budu zase -tedy nebudu, protože mě podle toho co píšeš nenechají a rovnou kuchnou. Ta riziková poradna je v čem jiná, to asi nevíš, viď? Proč se musí chodit tam a ne jako ostatní 😖 Je to tam alespoň rychlejší? 😅

r.o.s.s.i.b
11. bře 2010

nikka:nene císaře teda předtím neměly.

nikka.vo
11. bře 2010

Ross, to o čem Mobi mluví a co tu řešíme je druhý porod, když první byl sekcí, víš? Proto to, že tě nenechají přenášet a ani vyvolávat 😉 U klasického porodu se to samožřejmě neřeší 😉

r.o.s.s.i.b
11. bře 2010

nikka:jo tak to jo tak v tom případě jo 😀

sicinka
11. bře 2010

Ahoj já chodila do rizikové poradny od 16 tt a bohužel to rychlejší nebylo. Rozdíl je hlavně v tom, že tam ordinují zkušenější lékaři. A sice mají méně maminek, ale jsou častěji někam odvoláni, takže se čeká ☹ Jednou jsem byla v "normální" poradně a bylo to asi moje nejpříjemnější vyšetření. Pan doktor byl mladý, veselý vše mi vysvětlil, udělla ultrazvuk atd.. Jen mi pořád vysvětloval, že jsem riziková a ty on normálně neřeší 🙂 Nakonec jsem ho měla u císaře a byla moc ráda.

mobina
11. bře 2010

Nikko vlastně v ničem. Byla to klasická poradna s monitorem a prohlídkou spodku. Jen pak kolem termínu půjdeš na ten utz a předoperační vyšetření (ekg, odběr krve a moči). A já tedy musím říct, že to v rizikový odsejpalo rychlejc a všichni doktoři byli moc milý.

nikka.vo
12. bře 2010

Mobi, tak ještě že tak 🙂

bettyx
15. bře 2010

Ahoj holky,
koukám že Motol je stále stejný... rodila jsem tam loni 41tt dva dny před porodem dr. řek že ve 41tt mám ještě dost času, na příjem jsem jela s odteklou plodovkou, sestra v recepci se smála že je zvědavá co s náma budou dělat že maj plno...sestra na příjmu mě zprdla že jsem se počurala a o plodovou vodu se nejedná.. během minuty ji zpětně zprdla doktorka že se jedná o plodovku... dvě hodiny jsem byla převlečená v eráru v tom malym boxu páč na mě zapoměli.... s epiduralem problém nebyl... přítele poslali domů že to ještě dlouho nebude a než dorazil (20min.), tak už byl tatínek..
Rodila mě asi PA -moc hodná, milá...
Na pokoji na šestinedělí byla u příjmu též hodná setřička, dětský sestřičky byly bezvaný.. pak jsem si chodila pro příkrmy a jednou jsem se opozdila a sestra mě hned zrubala že mimčo jede z posledního a že by mi umřelo hlady.
Jak to čtu, tak kuchař se taky nezměnil..

Asi jsem měla jen smůlu..Všem vám holky přeju velký štěstí na všechny z personálu 😉

nikka.vo
15. bře 2010

Betty, co to bylo za kravajzli? Dítě mele z posledního??? 🙄 Přitom zase někdo jiný psal, že se tam příkrmům brání a chtějí aby se ženská rozkojila.No jsem na sebe zvědavá, od porodu a výchovy prvního syna už nejsem tak vyplašená a dokážu se ozvat, když mě někdo štve, nebo semnou jedná jak s onucí, takže jsem na sebe po porodu fakt zvědavá. Ony sestry dost spoléhají na to, že ty maminky mají co dělat samy se sebou, natož řešit chování sestrer a nechají se zpravidla zjebat jak malé děti,ale věřim tomu, že když jim někdo řekne, at se uklidněj a ony uvidí, že tady teda narazily, že si to už příště rozmyslí. A jestli hodlá být nějaká fakt nepříjemná a fakt mi řekne něco urážlivýho, tak půjdu za primářem, se s nima crcat nebudu 😅 Mě tohle chování rozčiluje 😠

bettyx
15. bře 2010

nikka: myslim, že teď už bych to zvládla taky -ozvat se... každý píše něco jinýho -rodila tam i před třemi lety moje kamarádka a taky nadšená nebyla -třetí den jí tam jedna jedovka rozplakala... ale jiné byly spokojené... příkrm jsem měla kvůli mlíku -trvalo nám to dýl.. možná i proto, že malej furt spinkal -nevzbudilo ho ani namáčení, takže se nám nedařilo přikládat opravdu po těch třech hodinách.. ani dětský sestřičky ho nedokázaly vzbudit.. 😀

Hrozně ti fandim! 🙂 .. ale doufám, že nebudeš muset být bojovná a všechny ty jedovky budou mít dobrou náladu, nebo dovolenou.. byl to opravdu otřesný zážitek.. řekla jsem si že podruhý budu rodit jinde, ale v Motole je nejlepší péče o miminko a to už je argument proč si to zažít znovu..

sicinka
15. bře 2010

Ono je to co člověk to zážitek. Já osobně kdybych neměla srdeční vadu, tak bych rodila jinde - nemám ráda nemocnice a motol ne nemocnice na ntou. Na druhou stranu šlo o maximální možnou péči o prcka, kdyby třeba vše nebylo v pořádku (vloni se registrovalo v době, kdy člověk ani netušil) a na to je motol jednička. Já jsem v rámci těhotenství "vyzkoušela" gynekologii, kardiologii a genetiku. Všude se čekalo, někdo byl milej někdo protivněj, ale u všech jsem měla pocit že vědí co dělají a postupují podle nejnovějších postupů a doporučení. Já tedy musela pár věcí překousnout, ale když nejde o život, tak jde o...

bettyx
15. bře 2010

to jo, ale někdy je to na škodu.. ne každej se ze všeho oklepe... já to pouštěla druhym uchem ven, ale jiné holky by to mohly vzít hůř.... byla jsem šťastná že to mám za sebou a nejšťastnější když jsem jela domů...
Motol je špička -o tom ani potom... jsou tam schopný lidi, ale spousta z nich neumí jednat s lidma jako s lidma..
se mnou jako s prvorodičkou jednali jako s úplnou b...kou -asi čekali že ikdyž mám první dítě, tak mi jich rukama prošli stovky a desítky jsem vychovala.. a na to jak jim přišlo úsměvný že jsem s kontrakcema trávila dvě hodiny ve svlíkacim boxu kde neni ani stolička do smrti nezapomenu..
Jsou věci který se zkousnout halt musí a jiný, který se zkousnout nedají... nevim kolik z vás by překouslo hlášku ,,dyť to dítě jede z rezerv, to vám umře hlady".... 😢

nikka.vo
15. bře 2010

Jasný, všude je něco a někdo je spokojený a někdo ne a s tím do toho jdu. Zase v Motole sivětšina chválí poradnu, že jsou tam moc milí, pak si chválí většinou i chování PA a doktorů a šestinedělí, tam je to už různé. Jinde jsou nepříjemné už v poradně, porod oukej a šestinedělí děs. Si člověk asi nevybere. Mě nemocnice navadí, poležela jsem si tam už 4x, takže jsem ostřílená 😀 a naopak mi jsou ty pokoje sympatičtější než třeba v Podolí. Navíc ta sprcha na dva pokoje je taky vlůastně luxusní oproti třeba Podolí. No a péče o miminko, kdyby nedej Bože něco,ale fuj tajb, to doufám nevyužijeme.

Já se zase bojim, že u mě jako u druhorodičky budou předpokládat, že si všechno pamatuju, že všechno budu vědět 😒 Ale zase je fakt, že zatím jsem si celkem jistá a asi nebudu tolik vyplašená. Ale přeci jen to jsou už 3 roky a já i to těhotenství prožívám skoro jak prvorodička 😅 Člověk strašně rychle zapomene, navíc každé dítě je jiné a paradoxně jsme s kojením neměli absolutně problém, mlíko jsem měla hned druhý den a to jsem byla po císaři a malý sosal o 106 (ale i tak jsem kojila bohužel jen 3 měsíce ☹ ) ale co když bude druhé spáč, nebude chtít pít, to budu vystresovaná úplně stejně jako kdejaká prvorodička. Nicméně fakt jsem na sebe zvědavá, jak se případně ozvu, nebo neozvu. Třeba semnou hormony zamávají a já budu zase jak štěně v koutě tišě kňučet a nechat se jebat 😅

sicinka
15. bře 2010

Betty já to nemyslela jako, že je to dobře spíš jsem na to chtěla upozornit. Sice jsem školená pro komunikaci s lidma a taky jsem tam pár věcí obrečela. U mě to bylo o to horší, že jsem věděla že do motola musím i když jsem tam nechtěla a pak mě převzali už v 16 tt do poradny. On pan primář je sice kapacita, ale pokud jsem se neptala nedozvěděla jsem se nic. Na druhou stranu jsem možná měla štěstí, ale moje rekonvalescence po císaři byla uplně v pohode, druhy den jsem mohla vysadit léky atd.. Pro mě bylo nejhorší že nevozili na kojení, takže jsem šla po 24 hodinách z JIP za mimčem, ale s cévkou, kapačkou a elektrodami pro ekg - když jsem se vrátila po necelých dvou hodinách tak jsem dostala strasně vynadáno, no a dalších 24 hodin zase nic ☹ Nejvíc mě na tom štve, že tomuhle nevím jak zabránit, a asi mě to čeká příště zas. Jinak já když četla tuhle diskuzi, když mi moje doktorka sdělovala že v praze rozhodně motol, tak jsem byla fakt vyděšená a tak zlé to zase nebylo 🙂. Jinak mě fascinuje ten příkrm rodila jsem vloni, plánovaný CS a brzo - takže mléko logicky nebylo a nechtěli mi ho za žádnou cenu dát. A všichni mi vysvětlovali že dítě nepotřebuje jíst pět dní, tak co šílím a tebe děsili kvuli par minutam.

berruna
autor
15. bře 2010

ahojda holky - po třech letech vás zdravim... 🙂
v dubnu jdu zasejc na to a zasejc do Motola, ale nevíte co je pravdy na tom, že se má éd 10. - 17. dubna malovat na porodních sálech? mám sice termín až 27.4, ale např. Davida sem rodila o měsíc dřív, takže při mym štěstí se trefim zrovna do toho malování..
to mě jako pošlou jinam? 😠

mobina
15. bře 2010

Holky mě se osvědčilo prostě být milá a usmívat se i na ty ježibaby. A hlášky typu "nenosit, jinak na sebe šijete bič" nebo "nechat vyřvat" mě nechávaly klidnou a jela jsem podle svýho. Ale u těch prvorodiček bylo vidět, jak se s tím chuděry perou.
To, že jsem druhomamina jsem nikde neventilovala. Některý se zeptaly, některý ne a ty mě měly pak za hvězdu, takže jsem si trochu masírovala ego 😀
Nikkčo, co se kojení týče, tak já u Ondry taky bez problému a u Vince jsme byli na příkrmech, takže stres jsem z toho celkem měla, ale domu už šel plně kojený. A to, že mu daly příkrmy, mi jen suše oznámily, což mě celkem naštvalo. No ale tak jsou horší věci na světě. Hlavně, že neumře hlady a doma si to pak stejně v klidu zařídíte podle sebe.
A já si tedy o sobě myslela, že mi nemocnice nevadí a že to tam prostě nějak přežiju,ale trpěla jsem tam neskutečně a domu zdrhla na vlastní žádost jak jen to bylo možné 😅

nikka.vo
15. bře 2010

Moby, divim se, že tě pustili 😅 , jsem četla, že třeba po klasickém porodu tě nepustí domu dřív jak 3.den s tím, že den porodu se do toho nepočítá (a to ani na vlastní žádost) A co teprve císař, že jo 😅

bettyx
15. bře 2010

nikka.. taky jsem se bála když jsem si přečetla diskuse... ale pak jsem to zažila sama a je to asi vážně o štěstí... Tak vám ho holky přeju plný rance...

sicinka.. já vim 😉 .. a věřim že výbrat si sama je mnohem lepší než to takhle dostat... já chtěla Apolináře, ale tam měli plno už když jsem byla ve 12tt a to mi doktor na obvodě řikal že dřív jak ve 12tt se do porodnice nazapisuje... nicméně jsem šťastná že mám zdravýho chlapečka -zrovna se učíme chodit -je to sranda 😀 ... a jak hezky baští! teď by ho ta sestra měla vidět.. je to parádní kousek https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... -na bettyX jsem tady v celku omylem, páč jsem se takhle přihlásila z beremese a zapojila se do doskuse bez přehlášení...

Holky, nedejte se.... pokud narazíte na ty samí lidi jako já, tak se nenechte.. 😠

nikka.vo
16. bře 2010

Prosím,prosím, nevíte jestli je v Motole WIFI připojení? Nejlépe samozřejmě konkrétně na oddělení šestinedělí 🙂

valentinka82
16. bře 2010

Berruna: Když jsem se byla registrovat v Motole (ve 12tt), tak mi sestra řekla, že se bude malovat od 3.4. do 10.4. ale že mě teda zaregistruje (termín mám 12.4.2010). Teď jsem si na netu přečetla, že se má malovat jak píšeš ty 10.-17.4. Do první poradny tam jdu příští středu, tak tam zjistim co a jak a dám vědět. Taky jsem zvědavá, jak to se mnou bude, když se trefim do malovacího termínu ☹

lidiab
16. bře 2010

nikka.vo - urcite tam bude, ale silne pochybuji o tom ze by pacientum dovolili pristup 🙂 ale kdo vi!

nikka.vo
16. bře 2010

lidia, tak o ten přístu mi právě jde, to že tam je wifina o tom nepochybuju, jen jestli je i pro pacienty, no 😅

beruskaveruska
20. bře 2010

ahojky též budu v květnu rodit v Motole. Zatím tam jezdím do rizikové poradny a na dia a musím říct, že jsem moc spokojená 🙂 , jen to čekání na UTZ je děsné 😠 ,

nikko taky řeším ten problém co ty - notebook , ale bude tam připojení???? jak to jinak vyřešit? mít vlastní net v USB co? , ale to je dost drahé 😠

nikka.vo
20. bře 2010

JJ, jedině přenosný modem, jestli to dobře chápu 😅

lidiab
20. bře 2010

nikka.v Ja mam treba internet v mobilu, ten se pres bluetooth nebo pres datovy kabel pripoji k notebooku. Ten internet v mobilu nabizej vsichni operatori a moc to nestoji, kolem 200kc mesicne. Ale zase pokud bys ten internet chtela vylozene a jenom na notebook tak je lepsi si to zaridit pres tu flashku. V obou pripadech by to v tom Motole, a kdekoli jinde, fungovalo. Pokud takovy internet nemas a nutne ho v porodnici potrebujes tak se zkus optat u sveho operatora zda ho nenabizeji zdarma na zkousku s moznosti ho pak odmitnout 😉 Schvalne se pak ale v Motole zeptej jak velke maji uzamykatelne schranky na pokojich, aby se ti tam ten notebook vesel. Volne lezet bych ho tam urcite nenechavala 😒

nikka.vo
20. bře 2010

lidiab, zase žíly si z toho trhat nebudu, to néééé, jen mi přišlo fajn komunikovat tam s rodinou přes skype, sosat hned aktuální fotky, dávat info tady holkám a tak. Já jsem se v porodnici hrozně nudila,ale je fakt, že jsem tam byla týden. A vim, že spát mi opět nepůjde, hormony jsou svině 😅 a já jsem i doma zvyklá ponocovat. Já ještě uvidim, buď si zaplatim na měsíc ten internet v mobilu a nebo na to peču. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru