Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

linda02
22. dub 2010

Veru: jo to vím, že se čeká, ale nechápu proč objednávají když pak stejně čekáš. 😕 jako upřímně mi věř, že bych to měla ráda za sebou fakt že jo. Nejhorší je, že jak se vždycky člověk těší do postele tak ted v posledních týdnech se vysloveně na noc netěším pořád se převaluju, chodím čůrat prostě na pytel. Ale pak už to bude lepší sice budu moc spát na břiše, ale zase se bude vstvat v noci , ale co stojí to za to vidět ve čtyři ráno ty mimiskovi kukadla až bdue dlabat 🙂

linda02
22. dub 2010

omlouvám se,že jsem odbočila od tématu 😉

lidiab
22. dub 2010

linda02 - diky za upozorneni! Kdyz jsem tam se tam byla zaregistrovat tak jsem si vsimla jake tam jsou fronty. Ja takhle nekolik hodin vzdycky cekam u sve gynekolozky 😒 Minule jsem mela prijt na devatou a vzali mne az v 11, a tak je to pokazde. Blby to je.
Preju ti at jsi co nejrychlej doma s miminkem 😉 A napis nam pak jak to v tom Motole dopadlo! 😉

r.o.s.s.i.b
26. dub 2010

linda:Jéé ty už to máš za pár tak určo podej info jaký byl Motol 😉 držím palečky at máš rychlý porod 🙂

kopa
27. dub 2010

Ahoj,
tak já se byla dneska registrovat v Motole.Byla jsem tam po 14hod.nikde nikdo 😉 Sestřička vylezla a ptala se mě kdy mám termín porodu.Řekla jsem 22.10. a ona že od 22.10-29.10. mají uzavírku 😅 🤐 No ale pak jsem řekla termín dle Utz,tak mě zaregistrovala.Prý potom posílají rodit do pražských nemocnic,kde je volno.Tak doufám,že porodím dřív,než abych byla někde jinde 😅 😅

nikka.vo
27. dub 2010

Holky, ještě jeden dotaz, poněkud zvláštní, ale tak taky to sem patří. Jak to je s parkováním a placením,když tam budu rodit třeba půl dne (jen to ne, Bože 😀 ) a to se pak nedoplatíme za parkovné. Existuje tam nějaká vyjímka pro doprovod k porodu, nebo tak? 😕 😅

miona
27. dub 2010

Nikko, tak tohle je zrovna docela dobrej dotaz 😀 No já to před dvěma lety měla tak, že manžel za mnou dojížděl (byla jsem na vyvolání), takže parkoval nahoře nad nemocnicí, tam je u zastávky takovej plac, kde se neplatí. Myslím, že vyjímky nejsou 😖 . No ale dá se to možná řešit i tak, že až budeš na tý přípravně, kam partner nesmí (pokud tam nebudeš sama ), tak může přeparkovat. Snad bude když tak na přeparkování času dost..prvně jsem rodila 11 hodin, takže by se to stihlo klidně asi tak 100x 😀

nikka.vo
27. dub 2010

No záleží na času kdy budu rodit, ale je fakt, že přeparkovat by šlo no, ale bude to pěknej kus 😅 To je stejně židárna tohle 😠 😠 😠 Jsme dneska byli za tchýni, byli jsme tam snad max dvě hodiny??? 😕 a platili jsme 60kč 😠 Už jen to, že za mnou budou kluci jezdit do porodnice na návštěvy a to kvůli malému nemůže chodit přes celý areál, tak to bude maso. 😒

linda02
27. dub 2010

veru,mam takovy pocit,ze nejsou vyjimky kdyz je tatik u porodu 😒 jedine kdy se neplati tak vecer a myslim ze od neja 😨 ke hodiny v so a nedeli. kouknu popr.v patek,jdu na kontrolu. dneska jsem byla na kontrole a teda doktorka dosti neprijemna 😨 ale asi spis nemela den . 😠

sicinka
27. dub 2010

Ahoj, výjimky na parkování pokud vím nejsou, chodila ¨jsem celý třetí trimestr co týden a celkový účet za parkování byl šílený 🙂 Manžel parkoval mimo areál nahoře směrem na homolku je tam plácek a nějaké místo tam vzdycky bylo, pak je to 15 minutová procházka-

r.o.s.s.i.b
28. dub 2010

S tím parkováním je to teda fakt mazec.Když jsme tam byli na utz tak nebylo kde zaparkovat tak tam přítel chudák furt kroužil.Jedině jak píše sicinka nechat to na tom placu 🙂

lidiab
28. dub 2010

http://www.fnmotol.cz/parkovani-v-arealu-nemocn...
Vyjimky jsou jen pro rodice dlouhodobe nemocnych deti a zdravotne postizene, ani k jedne skupine patrit nechci 😒
Ono tam jezdi kazdy den tolik lidi, ze kdyby zavedly vic vyjimek tak by to asi nebylo zvladatelne. Vadi mi spis ze je tam strasne malo mist na parkovani. Od 18 do 7 hodin jsou ale 3 hodiny zdarma, tak treba kdyz budeme rodit v noci tak muze manzel kazde 3 hodky odbehnout a preparkovat nanovo 😀

nikka.vo
28. dub 2010

Lidi, tak chápu, že je to velká nemocnice, že je to problém dělat vyjímky, na druhou stranu člověk tam platí za doprovod u porodu a ještě tohle. No nezrujnuje nás to, ale víte jak 😅 Přijde mi to trapný. No a těch míst na tak velku nemocnici, to taky nechápu 😠

berruna
autor
28. dub 2010

holky, nevíte jak dlouho nechaj v Motole přenášet?

berruna
autor
28. dub 2010

já minulý čt čekala 2,5 hodiny čistýho času na prohlídku - ani mě nevyšetřovala vnitřně, jen se koukla na nateklý kotniky a řekla, že se uvidíme za týden - sem myslela, že jí na místě pošlu do prdele... 😅 😅 nechápu ten systém objednávání.... 🙄 dofám, že zajtra už jdu naposledy.... 😠

beruskaveruska
28. dub 2010

berun a u koho jsi byla??? já taky byla minulý čtvrtek byla jsem u Špálové a naprostá pohoda byla jsem na UTZ a od cca 10:20 do 11:40 jsem čekala na poradnu

parkovawewu
28. dub 2010

čauky holky tak očem je řeč?Rodila jsem Emičku akorát v Motolu ale u jakého doktora to už nevím.Sárinku a Sofii zase jinde a lucku a alex taky úplně jinde

lidiab
28. dub 2010

Nikko - no jo, je to na prd. Obzvlast kdyz si predstavim ze zacnu rodit nekdy v pracovni den rano, dopoledne nebo odpoledne. Prijedeme tam, manzel mne vylozi a pak pojede hodinu hledat parkovani? Nebo ho budem hledat spolecne? Doufam ze se to rozjede nekdy v noci nebo o vikendu 🙂 Proste kdyz to stavely tak nemohly vedet ze bude kazdy druhy mit auto, je to stejne jako s sirkou ulic a parkovanim v Praze. Zbyva jen doufat ze parkovani u Motola bude behem porodu ten nejvetsi problem 😉

nikka.vo
28. dub 2010

Lidiab, to si napsala hezky, taky doufám, že to bude ten největší problém z celého porodu 😅 No a mě děsí už jen ta představa, než se vymotám z parkoviště, než najdu ten správný uzel, než tam dojdu, do toho ty kontrakce 😝 Fuj tajbl. 😅

linda02
28. dub 2010

holky a nedej boze aby jim u vjezdu dosla paska na listek kdyz sem tam tenkrat prijela kontrakce masakr a pan co tam zveda zavoru to zkousel asi 5x a pote kdyz nic tal to zacal vypisovat rukou ja v kontrakcich a on si v klidku dosel pro blocek a vypisoval 😨 fakt super zazitek nastesti to byla sobota rano tak bylo mista na parking hafoooo ☹

berruna
autor
29. dub 2010

linda - no tak to je hustý 😅

beruskaveruska - já byla objednaná na 10:30hod a ve 13:15 jsem odcházela 😠 taky u tý Špálový

berruna
autor
29. dub 2010

no já už tam za ty monitory a kontroly nechala nehorázný prašule za parkovný...jedu vždycky o chlup dřív a čekám tak 10-15minut, než se uvolní místo hned dole u vchodu....
ale se začínajícím porodem tam těžko budu čekat, že?no uvidíme...

beruskaveruska
29. dub 2010

berrun tak to je strašný to čekání a k tomu to parkování, ale koukám, že to čekáš každou chvilku tak držím palečky na pohodový porod a pak písni jak tam bylo 🙂 já jedu 6.5. na kontrolu tak jsem zvědavá jestli mě pustí domů nebo ne 😲 jedu i s taškou. já jsem doted jezdila na kontroly budem, ale už mi to nedělá dobře, ale máme to 1,5 do Prahy a pak ještě tramvajema a přesedat a pak zase zpátky takže já jedu na kontrolu ráno o půl sedmé od nás a doma jsme nejdřív kolem půl 4 😝

beruskaveruska
29. dub 2010

busem nééé budem

irenka
3. kvě 2010

Ahojky všem, kdo se chystáte rodit v Motole.
Ráda bych Vás informovala, že na porodním sále je naprosto profesionální přístup všeho personálu.
Jsou milý a hodní.
Já měla dlouhý porod a všichni se chovali slušně mile a věděli co dělat.
Na sále jsem byla 12hodin a tak se mi tam vystřídali služby.... i když o mě pečovali ze začátku žákyňky, tak to bylo v pohodě.
Když budete dbát pokynů doktorů a porodních asistentek, tak vám pomohou.... mě pomohli a proto jsme s Matýskem neskončili na císaři... měl 4100g a porod byl vyvolávaný takže se tělu nechtělo reagovat.
Držím všem palce at to máte rychle za sebou... a nebojte se jim říct, že se vám něco nelíbí....

Irča

beruskaveruska
3. kvě 2010

Irenko tak to je krásná pozitivní zprávička 🙂

gogoska123
4. kvě 2010

Zdravím všechny, nakoukla jsem k vám do diskuze. Nevím sice, jestli je vhodné k vám přispívat, ale myslím, že i přesto všechno, co se nám událo můžu přispět kladným ohodnocením porodnice v Motole. Náš porod byl komplikovaný, akutní císař ve 34. týdnu, ale přesto všechno byl přístup lékařů naprosto profesionální, takže se určitě nemáte čeho bát. O všechno se postarají a nemáte pocit, že je "otravujete" svými dotazy, zvláště, když jste prvorodičky 🙂 Můžu jen vřele doporučit.

irenka
4. kvě 2010

Gogoska:
je mi moc líto co se událo, soudím jen dle Tvé vizitky u fotky.
Jsi moc hodná, že to sem píšeš. Já rodit podruhé jinde nechci, znovu půjdu do Motola.
Jestli máš chut se vypovídat napiš mi do IP.
Přeju krásný večer, spíše tedy dobrou noc.

Irča

gogoska123
5. kvě 2010

Irenka: děkuju, jsio moc hodná, nechtěla jsem nikoho vyděsit, ale bohužel se takové věci stávají....
Také, až se nám znovu poštěstí nechci rodit nikde jinde než v Motole, opravdu jsem tam měla pocit bezpečí, který je asi pro každou ženu v takové chvíli hodně důležitý. Dokonce jsem začala chodit i ke gynekoložce, která dřív v Motole pracovala a teď tam dochází na porodní sál a na ní si taky nemůžu v nejmenším stěžovat.
Holky, držím vám všem pěsti, ať vše dopadne dobře a máte u sebe ty vaše malé uzlíčky štěstí 🙂

irenka
6. kvě 2010

Gogoska:
Musíš mít v sobě plno síly když sem dokážeš psát... 🙂
Moc ti držím palce a přeju aby i ty jsi brzy měla uzlíček štěstí v náručí.
Viděla jsem tvé album.... přiznávám se že jsem brečela jako želva... ale to ti tady psát nebudu.

Dneska jsme byli s manželem v MOtole poděkovat Dr. a asistentce, bohužel Dr. tam už nebyla, tak jsme předali poděkování jen asistentce... mě si nepamatovala ale manžela poznala... 🙂 Bodejt by ne, jemu do obličeje koukala oproti mě! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru