Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

zlatouch
15. říj 2010

@alena36 naval tam nebyl, jako primo u dveri 😉 Jen je trochu naval v tom dubnovem terminu, proste uz neregistruji 😉 Ale vcera jsem volala do Krce, tam to vyslo, tak nebudu bezprizorni rodicka 😀 Ale skoda toho Motola, je to kousek a kvalita pokoju o dost lepsi...

alena36
15. říj 2010

no já uvidím v prosinci, jaký tam bude nával

zlatouch
15. říj 2010

@alena36 prosinec snad nepatri mezi top terminy (i kdyz to bych nerekla ani o dubnu...) a kdyz se trefis kolem terminu, tak vanoce by mely byt docela klidne, ne?

zuzana_22
15. říj 2010

@zlatouch no já jsem si ty cesty sem a tam docela užila, cestou mě vyklepal železniční přejezd, doma jsem ležela v posteli nebo ve vaně, chroupala sušenky a bylo mi prima. Ale každopádně takhle to dělat záměrně bych se bála, může se stát tolik komplikací ☹
To s tou registrací je mi moc líto, není to tím zavřením, že třeba omezujou kapacitu? já tam přišla pár dní po tom termínu, cca 14+3-4, a v poho bylo volno ☹ ale jak píšou holky, holt to pak zkusíš, začneš tam chodit do poradny a pak se uvidí.

zuzana_22
15. říj 2010

A ještě jeden dotaz - doufám, že tedy platba otce u porodu se dá vyřídit dodatečně? před těmi deseti lety s tím tak buzerovali, že bez toho tam manžela nepustěj, že jsem to platila měsíc předem ☹ a když bych nakonec rodila jinde, přeci nebudu platit předem všechny porodnice v Praze 🙂

duzame
15. říj 2010

@zuzana_22 my jsme teda neplatili nic, což jsem si ale vzpomněla až doma týden po návratu......

casiopeia
16. říj 2010

Nám se u prvního taky povedlo - omylem, že manža nic neplatil 😉 taky jsme to zjistili až později. Hlavně se ho ani nikdo na nic neptal 😀

ipca
17. říj 2010

@zuzana_22 Ahoj v případě,když zaplatíte účast otce u porodu a on by to nestihl nebo by jsi musela rodit jinde.Tak peníze vracejí.Ale je pravda, že to chtějí mít zaplacené dřív.

lidiab
18. říj 2010

@zuzana_22 No a prave proto chteji aby si to lidi platili dopredu (viz. co pisou duzame a casiopeia) 😝 Prej to PA na prijmu nezkoumaji, zda ma rodicka u sebe fakturu za ucast otce, a pak to dopada tak, ze vetsina lidi to nezaplati...ja jsem to radsi dopredu zaplatila, no a nakonec nikdo po nas to potvrzeni nechtel, zustalo mi v tasce 🙂 Ale radsi bych na to nespolehala...

zuzana_22
19. říj 2010

@lidiab Já na to nespoléhám, ale právě porodnice má v mým termínu mít zavřeno, tak není jistý, jestli vůbec budu rodit tam. S dcerou jsme to zaplatili snad měsíc předem a odevzdávala jsem to při příjmu s ostatníma dokladama, ale takhle nevím. Čert vem peníze, ale aby s tím jinde nebyl problém, když nakonec odrodím v jiný porodnici. No nějak to vykoumám 🙂

zlatouch
19. říj 2010

@zuzana_22 to snad ne, v porodnici vedi, ze jsi mela byt v Motole, tak snad nic predem chtit nebudou. Myslim, ze tohle resi hlavne v Motole a jinde tak neprudi. Ja to treba v Krci platila az pri propousteni u sestricek.

zuzana_22
19. říj 2010

@zlatouch Díky i za tohle info. Já to myslím zaplatím v tom Motole a jinde se holt domluvím operativně. Ta administrativa je snad horší než celej porod 😀

petule12
19. říj 2010

@zuzana_22 - když bys v motole nerodila, tak ti těch 700 vrátěj 🙂
já jsem to teda zaplatila předem, mám ráda pořádek 🙂 , je fakt že to po mně chtěli při příjmu

zuzana_22
20. říj 2010

@petule12 no uvidíme, jestli si po porodu na to ještě vzpomenu, kde jsem co platila 🙂 ale taky to zaplatím předem, třeba mi to přinese štěstí a stihnu porodit dřív, než budou mít ten týden zavřeno 🙂

trdlice
20. říj 2010

já jsem teď rodila v Motole a poplatek jsme platili až po porodu. Nikdo nic nenamítal a vypadalo to, že kdybych jim fakturu nedala, snad by se po ní ani nikdo neptal 😉

nikka.vo
22. říj 2010

Je to jak píše petule12 , pokud z nějakéh důvodu nemohl být otec u porodu, nebo tam nakonec nerodíš ani ty, tak ti peníze vrátí. 😉 V Podolí i v Motole jsem to platila předem.

casiopeia
23. říj 2010

Ahojky, mám dotaz. Může za mnou dcera do porodnice(2roky). A je to vůbec dobrý nápad? Nějak z toho mám trošku strach 😒

petule12
23. říj 2010

@casiopeia - mám pocit, že tam měli napsáno, že tam děti nesmí. I když jsem tam nějaké dítě zahlédla 🙂 takže asi to je na domluvě se sestřičkama. Myslím, že do té jídelný by vás mohli pustit, na pokoj asi ne.

filu
23. říj 2010

@casiopeia Ahoj, je to, jak píše petule - oficiálně tam děti asi do 12 let nesmí, ale nepsané pravidlo je, že do jídelny můžou, na pokoje ne. Vysloveně nám to říkala vrchní sestra na Šestinedělí II, tak to snad bude platit pro obě ta oddělení. Neměl by být problém. 😵

casiopeia
23. říj 2010

Moc děkuju. Asi se stejně domluvím s manžou ať ji tam nebere. 😒 Mám takovej pocit, že bych to stejně ořvala 😔

petule12
23. říj 2010

@casiopeia - za 3 dny budeš doma 🙂 tak ať to máš rychlé 🙂

casiopeia
23. říj 2010

Moc děkuju 😉 a vy ať krásně rostete 😵

marooshka
23. říj 2010

casiopeia: já jsem četla že tam děti do 12 let nesmí, tak jsem se s nima předem dohodla že tam za mnou nepřijedou a počkaj až nás pustěj. Pak mi tam samy sestřičky říkaly že nesměj na pokoj, ale do jídelny jo. Chodily tam hodně děti na návštěvy a vždy byly v tý jídelně. I malý jako máš ty. Ale já jsem to tak taky nechala, kluci počkali doma a nebyli tam za mnou. A přesně jak píšeš, já když jsem byla s druhým v porodnici tak tam se normál.mohlo na návštěvy i s dětma a mýmu prvnímu byly dva a půl a stějně jsem ho tam nechtěla, nebo bych tam akorát před nim brečela 🙂
Uvidíš že ty 3 dny utečou jak nic a malá počká na brášku doma.

vapenka
24. říj 2010

Ahojky, nevíte někdo, jestli maj na rizikovém oddělení wifi připojení na net a jestli je možné si tam vzít notebook? Čeká mě tam dlouhodobý pobyt, a nejsem z Prahy, takže návštěvy nebudou tak časté, tak bych uvítala alespoň možnost být v kontaktu s rodinou přes skype. Dík

dracekmracek
24. říj 2010

ahojky,loni když jsem tam ležela,tak spolubydlící se ptala a poslali jí na halu jak platíš otce u porodu apod,ať si to tam zařídí,tak myslím že by to šlo 🙂

petule12
25. říj 2010

@vapenka - notebook si tam myslím vzít můžeš, ale ohledně wifi si nejsem jistá. Mám pocit, že holky tam měli vlasní připojení. Nejlepší bude, když si tam zavoláš, ti řeknou.

kopa
3. lis 2010

Ahoj holky 🙂
Tak jsem to stihla před uzávěrkou sálu 😀 😀 😀
18.10. jsem byla v poradně a na Utz. Dle Utz jsme měli odhad váhy 4200g 😅 a ještě můj vyšší tlak...Takže jsem hnedka v úterý nastoupila na riziko.Na riziku to bylo príma.Pokoje po dvou,Tv,lednice na pokoji,příjemné postele,soukromí 🙂 Doktoři,sestřičky,porodní asistentky SUPER!!! 😵 😵
Ve středu ráno mě prohlídli a dali mi tabletku(dvě) na vyvolání a pak to šlo celkem rychle.Kolem poledne jsem začala mít kontrakce po 3minutách.Na sále měli plno,ale volali a vzali mě hnedka.Tam jsem byla na přípravně,byla jsem tam sama takže pohodička a ujala se mě výborná,opravdu super porodní asistentka 😵 😵 Byla velice příjemná,ukecaná a vtipná!!!Ke konci pak přišla další rodička.Cca po dvou hodinách jsem šla do boxu.Box byl celou dobu zavřený,takže tam bylo soukromí.Okolní rození či sténání v tu chvíli člověk ani nevnímá(sama jsem měla své starosti že 😀 😀 )Během 4hodin se u mě vystřídalo 5 doktorů 🙂 Vždycky někdo přišel,představil se a starali se o mě.Doktoři byli super!!!Všichni mladý a příjemný a podporovali mně.
Ke konci přišel doktor a začali jsme rodit,porodní asistentka mi hodně pomáhala(byli přítomni asi 3 medici-ale v tu chvíli to člověk nevnímá a dokonce mi i jeden pomáhal)
Vítek se narodil 20.10. v 18,37hod.Bylo to tak krásný 😵 😵 😵 Opravdu ráda vzpomínám!!Pak jsem slyšela řev a cca za deset minut mi ho přinesli a přisál se a během toho mě šily.
Jelikož na šestinedělí měli plno,vrátili mě na riziko.No a v pátek odpoledne jsem se dostala na šestinedělí a dobrý.Sestřičky,doktorka vše super.Všechno ukázali,kdykoliv poradily.
Jediné co mi vadilo bylo,že malého nechali do soboty odpoledne hladovět ☹ Měl při porodu 3900g a tak říkali,že může klidně shodit.Mlíko se mi nerozjelo a on chudák hubnul až nakonec z pátku na sobotu shodil 200g a měl už chudák vysušený rtíky.V noci mi řval hlady a já ho neuměla uklidnit.Tak v sobotu zavedli příkrm a já dokrmovala.Přikládání jsem už ani nezkoušela,byla jsem z toho taková špatná.Malej měl dole 440g a nepřibíral a v neděli byla vizita a já chtěla teda jít už domu.Pustily mně a hnedka mě varovali,že budeme muset vážit malého po každým jídle...Koupili jsme hnedka Nutrilon a další den šli na vážení a malej krásně přibral.Mlíko se mi rozjelo hnedka po propuštění doma 😉
Určitě budu rodit příště zase v motole,byla jsem jinak moc spokojená 😵 😵 😵

alena36
3. lis 2010

tak dík za info, já to mám za 50 dní, tak jsem ráda, že jsou tam super

lidiab
5. lis 2010

@kopa Jeeeeee 🙂 Gratulace! Jste moc sikovni! Jsem rada ze mas stejne dobre zkusenosti jako ja, dokonce i ten prubeh jsme meli docela podobny - vysoky tlak, rizikove, vyvolavacka, pozdni nastup laktace atd. Ja bych v Motole take podruhe rodila 🙂

alena36
8. lis 2010

holky, chci se zeptat, očkují v Motole po narození proti TBC automaticky? Prý teď schválili zrušení povinného očkování a to mě docela děsí. Nechci, aby nějaký nakažený UK prsklo někde v MHD na mé dítě tuhle nemoc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru