Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

marooshka
6. čer 2009

myska77: moje sestra rodila před 2 lety v Motole dvojčata, ale císařem, byli tam naskládaný tak že by to nešlo normálně. Ale taky jí říkali, že kdyby byli obě hlavou dolů, tak by byl normál porod. Tak nevim, jestli si můžeš vybrat. Oni asi moc rádi nedělaj císaře když to není nutné. Tak neboj, určitě to zvládneš. Třeba herečka Míša Maurerová taky zrovna nedávno rodila dvojčata normálně🙂

myska77
7. čer 2009

Marooshka: no prave, taky mi prijde, ze se do nich nehrnou, kdyz nemusi. Ono je to samo prirozenejsi ten spontanni porod, ale zase mam v okoli dost hruznych pripadu o priduseni Bcka, ktere pak stejne tahali cisarem, rychle davali celkovou narkozu atd., tak tomu se chci teda vyhnout. Ale to nevedi ani ti doktori. No tak uvidime az to prijde.

sicinka
7. čer 2009

Já jen že se cítím dobře 🙂 až moc. Ale výsledky tomu zcela neodpovídají tak proto ten císař. Mě překvapilo že mi ho chtějí dělat úž příští týden když je zavřené podolí a bude tam tedy hodně plno - no aspon nás s mimčem pustí brzo domů. Jinak 2 kg v 33 tt to jsou cvaliíci 🙂 ten náš měl v 34 taky 2 kg ale je jeden. Budu držet palce a uvidíš jak to dopadnel.

petardice
9. čer 2009

Ahoj holky,
vstoupím Vám sem s menším dotazem - jsem v 31tt, zaregistrovaná jsem v Motole. Neabsolvovala jsem zatím žádná školení nebo předporodní kurzy (a přiznávám, že ani těhu cvičení, nějak nebyl prostor a čas). Za 14 dnů jdu ke svému gyne, do té doby se mám rozhodnout, zda nastoupím na mateřskou 6 nebo 8 týdnů před porodem. Pokud 8, vychází to tak, že mi to napíše rovnou, pokud šest, nastoupím 1. července.

Co teď řeším jsou výše zmiňované kurzy - nevíte náhodou někdo, jestli Motol nabízí i předporodní kurzy? Na webu mají info o předporodním informačním kurzu při účasti otce u porodu a v textu se odkazují na to, že tento kurz navazuje na kurzy o průběhu porodu a poporodního období. Neabsolvovaly jste některá z vás tyhle kurzy? Co to obnáší, respektive jaké info dostanete? Myslím, že by mi jako prvorodičce neškodil kurz správného dýchání při porodu a vůbec takové ty obecné info, jak porod probíhá. Nehledě na to, že mi přijde fajn okouknout a aspoň částečně se seznámit s personálem 😉 A zjišťovat tyhle info až ve 36. tt, kdy mám volat do poradny, mi přijde trochu pozdě 😀

A ještě jedna otázka pro ty, které už v Motole rodily - od jakého okamžiku může být manžel se mnou? Co jsem slyšela, v čekatelském pokoji to možné není. Tzn. že může být u mě až od druhé doby porodní?

mobina
9. čer 2009

Holky jak je to teď aktuálně s registracemi k porodu v Motole? Stačí až s průkazkou kolem 12tt nebo mi "rezervují" termín i jen s potvrzením od gyndr, že těhu jsem? Díky moc.

berynka
9. čer 2009

petardice, u těch kurzů si nejsem jistá, jestli něco pořádá přímo Motol. Dřív to zprostředkovávali. Ale mohlo se to změnit. Prostě si zavojel a uvidíš 😉 . Někdy ty kurzy trvají i několik týdnů, tak abys to vůbec absolvovat stihla.
S tím tatínkem u porodu to tak je, že když to není hned k porodu, tak ho pošlou domů. Vím, že když je třeba plno a rodičku "zatím" šoupnout na rizikové odd., tak tam partner může být normálně podle návštěvních hodin 😉 .

Mobi, kamarádka se zrovna bude registrovat ve 14.tt. Podle mě tě nezaregistrují dřív (bohužel ani později!) a musíš mít průkazku 😉 .

marooshka
10. čer 2009

mobina: už si to nevybavím přesně, ale myslím že je tam napsáno, že registrují od 12. týdne. Jak píše bery, musíš mít průkazku. Já jsem se registrovala hned ve 12. týdnu radši. Myslím, že když budeš mít průkazku dřív a půjdeš tam třeba v 11 tt, tak tě taky už zaregistrují 🙂

petardice
10. čer 2009

Mobina: když jsem se registrovala já, šlo to až po 12tt. Teď mají na netu, že registrace až po ukončeném 14tt, tzn. 14+0 😉 http://www.fnmotol.cz/registrace-k-porodum-ve-f... A bez průkazky tě opravdu nezaregistrují. Ale třeba ti to klapne i dřív, zkus to a uvidíš ;)

Jo a bacha - registrace probíhají jen v pondělí, úterý a středu od 14.30 do 16.00. Já tam byla v úterý dopoledne (ani ve snu mě nenapadlo, že jsou pro registrace nějaké "úřední hodiny", od té doby radši hledám vše na netu), v první fázi mi vynadali, proč tam jdu na registraci teď, když nemají hodiny stanovené pro registraci. Řekla jsem, ať mi tedy sdělí, kdy tam můžu přijít a že dorazím tak, jak mám, nicméně si průkazku vzaly a zaregistrovaly mě. V průběhu čekání na vrácení průkazky mi za to ještě stihly vynadat další dvě sestry :D A při předávání si neodpustily štiplavou poznámku, že byly tak laskavý, že mě teda zaregistrovaly, ale že je to nefér vůči maminkám, který přijdou odpoledne ve správným termínu, protože už je jen pár volných míst. Tak jsem odcházela lehce otrávená, tohle jsem si jako první setkání s gyn-por centrem nepředstavovala 😒 Kdybych na ně byla nějak vzpruzelá nebo protivná, tak neřeknu, ale když se zeptám, kdy tam teda mám přijít a ony si přesto vezmou průkazku a zaregistrujou mě, mohly si ty kecy potom odpustit 😝

Berynka: OK, zkusím tam zavolat a uvidím, co mi řeknou. Několik týdnů? No tak vzhledem k tomu, že předporodní kurz je na cca 2 hoďky, nenapadlo mě, že by ty zbylé byly nějak podstatně delší 😀 Hned k porodu - to bych docela brala, ale když pak čtu, že po prasknutí plodový vody by se mělo jet rovnou do nemocnice, aby byla kontrola, že nedochází k infekci nebo tak něco, tak to asi neklapne. Pochybuju, že mi praskne voda a do hodiny budu připravená rodit 😅

petardice
10. čer 2009

aaaa, tak než jsem to tu dosmolila, tak už ten link poslala i Berynka, tak se nám to zlehka zdublovalo 😀 Nevadí, opakování je matkou moudrosti 😀 😀 😀

mobina
10. čer 2009

Holky moc díky. Já pak na ten web jukla taky 😅 Snad to stihnu. Je to tedy teď s těmi pražskými porodnicemi na prdlačku 🙄

kett
19. čer 2009

Ja jsem byla ted Motole na kontrole a opravdu tam meli psano, ze registruji od 14tt.

kett
19. čer 2009

manzel byl se mnou od prijezdu do porodnice celou dobu. Ale na cekatelskem pokoji jsme byli sami, jinak by ho tam nepustili. Kdyby tam byla jina maminka, tak to proste budu resit tim, ze budu na chodbe s manzelem, sama ani nahodou😉

petardice
21. čer 2009

Kett - rozumím tomu dobře, že jsi poprvé rodila v Motole a teď tam budeš rodit znovu? Takže jsi měla dobrou zkušenost? 😉
No, taky by se mi tam nechtělo být sama, tys měla teda ohromné štěstí, že vám to takhle klaplo 🙂 Jak dlouho jste na čekatelském byli?

mobina
22. čer 2009

Tak jsem se dneska od gyndr dozvěděla, že všechny pražské porodnice zavedly registraci až od toho 14 tt (14+0). To jim určitě hodně zjednoduší situaci.

sicinka
22. čer 2009

Ahoj holky, tak já už mám po plánovaném císaři. Nakonec jsem ho absolvovala v zcela šíleném týdnu, kdy bylo zavřené podolí takže díky tomu se pár věcí nepovedlo. Na druhou stranu jsou všichni profíci a určitě půjdu jednou do Motola zase. K těm registracím výhada motola je že Vás neodmítnou nesmí vyhlásit stop stav. Bavila jsem se o tom s primářem když mi čistili dělohu oři řezu. Takže minulý týden došlo k tomu, že podolí bylo zavřené a střídavě apolinář a bulovka stop stav takže v motole s kapacitou 10 porodů jich dělali denně přes 20 z toho třeba 5 řezů, nebyla místa na šestinedělí atd... Kdyby Vás něco aktuálního zajímalo tak napište.

ondrat
22. čer 2009

Sicinka, a proč zrovna Motol nesmí vyhlásit stop stav ? Já tam rodila před dvěma lety a stop stav byl. Ptám se, protože jsem 39. tt a jsem zaregistrovaná tam, ale říkala jsem si, ževzhledem k stop stavům, stejně nevím, kde skončím... 🙂 Díky za info.

sicinka
23. čer 2009

Protoze jsou spádová nemocnice pro všechny problematické stavy, takže třeba sanitce řeknou že mají plno (a to opravdu mají se mnou bylo cca 10 maminek mimo šestinedělí), ale pokud někdo přijede tak ho prostě vezmou a nějak zvládají. Probírali jsme to s operatéry v rámci mého císaře 🙂 a pak mitoi říkala vedoucí lékařka šestinedělí, že svoje berou vždycky. A kdyby mohli tak v tu středu co jsem měla původně rodit já by stop stav určo byl opravdu nestíhali a byli na 200 % kapacity. Mě se za to odložení císaře omlouvali snad všichni takže se jim to moc často nestává 🙂

jita04
23. čer 2009

ahoj sicinko.mužu se zeptat nemuže se teda stát že když přijedu do motola kde jsem zaregistrovaná a za 3 týdny mám rodit že mě nevemou,díky cukrovce nemužu ani přenášet tak mi to budou vyvolávat kdyby náhodou to nešlo.mužou tě taky dát někam jinam než na to šestinedělí když tam budou mít plno?děkuji jitka

kaca007
24. čer 2009

jito můžou tě dát na jiná oddělení v rámci gynekologie. já jsem porodila v 1:30 v noci a do rána jsem ležela na pooperačním, protože na šestinedělí bylo plno. byla jsem bez emminky naštěstí jen tu necelou noc, hned ráno, poté co propustili několik maminek domů, mě hned stěhovali na šestinedělí.
jinak jsem měla štěstí, přítel mohl se mnou být i na přípravně, protože tam zrovna nebyla jiná mamina. jinak by ho tam asi nepustily, z toho jsem měla děsnej strach.
naštestí ale u mě šlo všechno docela rychle, ve 20:30 jsme dorazili na příjem, než jsem prošla příjmem,monitorem atd. bylo nějakých 22 hod., pak rychle na přípravnu, klystýr a kapačka kvůli streptokokovi, jen co dokapala, tak honem na sál a v 1:30 se emi narodila.
i kdyby se mnou martina nepustili na přípravnu, domů už by ho neposlali, protože když jsem přijela do porodky, byla jsem už na 3 prsty otevřená, a nález po vyšetření mudr. zhodnotil slovy: "na prvorodičku dost slušný, to bude rychlý..." a na mou otázku, zda nepošlou přítele domů řekl, v žádném případě, nemusel by to stihnout zpátky...

holky motola se nebojte, je to tam vážně super.

sicinka
24. čer 2009

Ahoj, tak já jsem trochu netypický případ já strávila na JIP celkem asi 50 hodin. 24 bych tam byla tak jako tak pak nebylo místo na šestinedělí. Takže jsem se k mimču dostala opravdu pozdě. Bohužel díky tomu jak bylo plno tak nestíhali vozit na kojení. Takže když mi po 24 hodinách dovolili vstát, tak jsem vyrazila s manželem za malým a to jsem ho viděla a přiložila poprvé, podrhé jsem si to vyprosila další den ráno a šla zase za malým a odpoledne už mě dali na šestinedělí na normální pokoj - malého mi nechali u sebe a v noci si ho ještě vzali k sobě ale vozili co 3 hodiny na kojení. Takže s kojením to bylo trochu těžší, ale nakonec se povedlo. Chodila jsem otravovat co dvě hodiny sestřičky a přikládali jsme společně protože malej je prcek a nechtěl se přisávat. Jediné co mě dost překvapilo bylo že z laktační ligy se dodržuje nepodání příkrmu, ale to že mi malého nepřiloží 24 hodin už nikdo nepočítá. Mimčo už začalo být apatické, pořád brečel, ale nestihl zrtratit 10% váhy tak mu nic nedali ani glukozu. Vizita byla až další den tak jsem si vydupala příkrm a on získal energii a pak to bylo jiné mimčo a přes kloboučky jsme se plně rozkojili (i když by to bylo na samostatný příběh). Takže přístup doktorů super jak na riziku tak na sálu i šestinedělí (ono jsou to ti samí 🙂, dětské sestřičky jak které, gynekogické taky. K dispozici je pro mimčo vše co budete potřebovat, vzala bych sebou vlhčené ubrousky a my měli svoje overálky. Ty jejich se špatně oblékají a malý v nich byl zmrzlý 🙂

petardice
25. čer 2009

S těma neomezenejma registracema mi to přijde zvláštní - já když se registrovala (jak už jsem tu psala), bylo mi řečeno, že je na daný období posledních pár volnejch míst, takže určitě nějaký stop stav - aspoň co se registrací týká - mají. Spíš bych to chápala tak, že když má pak Motol plno na sálech a přijede nějakej akutní nebo komplikovanej porod, neodmítnou ho. Už jen z toho důvodu, jak je Motol vybavenej.
Co mě ale zajímá je ta věta, že "svoje berou vždycky" - znamená to, že když tam přijedeme a kapacita bude plná, tak vzhledem k tomu, že jsem tam zaregistrovaná, mě prostě jinam nepošlou a přijmou mě? Pak by mě ještě zajímalo - a to se zeptám v poradně, jestli nezapomenu - jestli pokud by mě přeci jen přijmout nemohli, si můžu vybrat sama, kde bych chtěla rodit jinde. Mám tři nemocnice, který bych jako porodnice brala a naopak mám místa, kde bych rodila fakt nerada ;) Takže pokud mě nepřijmou v nemocnici, kterou jsem si zvolila jako tu prioritní, zajímalo by mne, jestli mám pak právo volby, kam teda zavolají, aby se zeptali, jestli mě můžou vzít...

sicinka
25. čer 2009

Nerikam ze jsou neomezeny registrace - samozrejme registrujou urcity pocet (pokud si pomatuju neco kolem 400 mesicne). Ale pokud jsi registrovana, tak berou. Ja se toho bala, ale me uklidnovala geneticka ze jako rizikovou me odrodi třeba na chodbě 🙂 Nakonec plánovaný císař, ale o den odložený jak jsem psala. Jinak opravdu můžeš skončit mimo šestinedělí kromě mě měli 10 maminek mimo, většinou na rizikovém oddělení nebo JIP. V sobotu propouštěli ve velkém, aby mohli být mamči s miminkama. Mě to s tím stop stavem taky překvapilo, ale když jsem viděla jak tam ti doktoři kmitali, neměli kam dávat maminky, tak na tom asi neco bude... Jedna maminka, co byla se mnou na pokoji, přijela na porod a prý bylo na přípravně 6 maminek a čekalo se na uvolnění boxu, aby mohli porodit a protože to s ní ještě nevypadalo, tak ji přijmuli na rizikové a začli vyvolávat tam. Budu držet palce, ale myslím že tě v motole přijmou - horší než minulý týden to být nemůže ...

petardice
29. čer 2009

Holky, nemáte náhodou někdo zkušenost s tím, že jste se domluvily na porod s konkrétním doktorem? Zajímalo by mne, jak to funguje, ve kterém okamžiku se doktor volá, aby přijel - jestli v okamžiku, kdy přijedu do nemocnice nebo až když je to opravdu na porod. Co když pak nestihne přijet? A je to tak, že se o rodičku doktor stará a dělá nějaké prohlídky i před porodem nebo pak jde fakt jen k porodu? Jde mi o to, jestli když si zaplatím konkrétního doktora, přijde ke mě až na posledních pár minut, když poleze ven hlavička a o ostatní se budou stejně starat sestry 😀 nebo tam bude už dřív a bude kontrolovat, v jakém stadiu porod je a jestli je vše v pořádku.

Pak ještě jeden dotaz - je možné mít u porodu dvě osoby? Tak, aby mohl být přítomen otec a porodní asistentka? Manžel přišel s tím, že by radši zaplatil konkrétního doktora, mě přijde lepší - když už někoho - mít tam porodní asistentku, která pomůže už od začátku porodu a ve finále pomůže i po porodu...

jita04
1. črc 2009

Ahojky holky.Tak jsem vera přijela z Motola.Máme krásnou a naštěstí zdravou holčičku Lucinku.Termín porodu jsem měla 18,7 ale porodila jsem 25.6.Mužu říct,že jsou tam hrozně hodný všichni ale opravdu.Rádi vám pomužou,jenom se musíte zeptat.Přijímal mě klučina který studoval 5 rokem a ten mě i odrodil a zašil teda pod dohledem lekařu 🙂 budu na něj vzpomínat v dobrém byl ohleduplný,trpělivý a hrozně milý akorat vím že se jmenoval Lukáš.Celou dobu je s vámi porodní asistentka a doktor příde jenom na konec porodu jestli je vše v pořádku.Jestli se na něco budete chtít zeptat klidně napište ráda vám napíšu. 😉

jirinula
3. črc 2009

Dobrý den mamky
já mám na motol docela zvláštní vzpomínky už při prvním porodu ale né že by byli zlí to ani náhodou spíš bych řekla že toho měli hodně. Loni v září se měl narodit Jiřík a byla jsem ve sledování v němocnici už od čtvrtka začli vyvolávat v sobotu voda praskla v pondělí tak pokračovali a nic. Už si drbali hlavu protože miláček vypadal do 35 tt na předčasnej porod takže po 42 hod. po odtoku sekce bez problému nabidli spinál ale nezabral takže šel pod celkovou váhu měl 3660. Pak 2 dny na jip kam ho každý 3 hod vozily a to i když jsem kvuli lékum memohla kojit byli to zlatíčka. Držím Všem palečky

dracekmracek
26. črc 2009

Ahoj holky tak my se teprve teď rozhodli že budu rodit v Motole,tak snad nebudou mít už plno 😒 nechystáte se některá rodit v listopadu-prosinci?

grisgot
26. črc 2009

dracekmracek..obávám se, že plno mít budou..já se musela zaregistrovat nejpozději do 14tt........

broucek26
27. črc 2009

Holky co jste rodily v Motole prosím dej mi info:
1. je nutné absolvovat předporodní informační kurz pro otce u porodu?
2. co je dobré mít na porodní sál sebou? (jestli stačí voda, ručník, pantofle do sprchy, košilku)
3. braly jste si sebou věci na miminko? Jsou tam příděly plenek, vložek a oblečení na miminka nebo je lepší mít vše svoje?

Nevím, jak to v Motole funguje a nevím, co si sebou vzít. Abych tam pak netáhla zbytečně celý balík plenek, bodýčka, dvoje vložky, atd.

Díky moc za pomoc a radu 🙂

marooshka
27. črc 2009

broucek26:
1. kurz pro otce není nutné absolvovat
2. já na sále byla hrozně krátce, takže to ti asi neporadim, ale určitě stačí pantofle, voda..? Stejně máš pořád všechny věci s sebou, tak ti co budeš potřebovat manža vyndá.
3. věci na mimi tam jsou, ale já jsem si pak nechala přivézt svoje overálky. Jinak plenky nemusíš vůbec brát, vložky taky ne. Toho je tam dost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru