Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

beruskaveruska
30. črc 2010

ahoj holky chodím jukat jestli už jsou další motolská miminka 😀

@petule12 moc gratuluji k Aličce 🙂 🙂

@nikka.vo tebe taky sleduju, ale máš ještě čas tak pak taky písni jo 🙂

@nany123 já jsem měla to samé nejdřív vzorné miminko hlavičkou dolů a pak se nám beruška otočila na KP a už si nechtěla hrát na netopíra 😀 takže jsem měla plánovaného císaře a ráno před operací mi dělali UTZ a hle malá byla hlavou dolů 😀 ona se mi otočila večer před porodem 😀 hráli jsme s rusákama tak assi fandila a řekla si , že když bude zase netopýr tak naši vyhrajou 😀 takže neboj stále máš čas na to aby se mimíšek otočil jak má 🙂 držím palečky 🙂

nany123
30. črc 2010

@beruskaveruska: diky za info 😎 taky jsi mela trosku adrenalin ke konci 😉 Uz mu domlouvam, ze pro vsechny bude lepsi ta poloha hlavou dolu... 😀 Urcite sem pak hodim info, jak to vsechno v Motole dopadlo 😉

mobina
30. črc 2010

Já bych dala novoškovi asi lehčí čepičku, bodýčko nebo košilku, dupky, kabátek a překryla ho lehčí dekou nebo letní emitex zavinkou. Kdyby se mělo nějak hodně ochladit, tak manžel přece může dovézt 😉

lidiab
30. črc 2010

Ohledne toho objednavani do poradny - ja jsem se v Motole byla 19.7 osobne objednat, byla jsem v 35tt. A to se sestricka trochu divila ze se tak brzo objednavam. Zeptala se kdy mam posledni poradnu u doktorky a objednala mne 14 dni na to k nim. Objednana jsem na 11.8, a je to az 38tt. Takze pokud to nekdo nemuzete vydrzet tak muzete treba rict ze do posledni poradny jdete o tyden driv 😝 pak uz to asi nikdo zkoumat nebude.
To obleceni me take zajima...byla bych pochopitelne radsi aby bylo chladneji, tak jako ted treba - cca +22C. To bych miminku vzala obleceni jak to popisuje Mobina. Ale co kdyz bude vedro +35?? Jak se ma mimi oblect v takovem pripade? Jenom do body a treba prekryt plenkou? A pak jeste to slunce...

petule12
31. črc 2010

@beruskaveruska - děkuju 🙂 🙂 🙂

nikka.vo
31. črc 2010

@mobina já nic, minulé úterý jsem byla v poradně, ani mně nevyšetřovala vnitřně, jen mi prohmátla jizvu z venku, jestli mě to nebolí. Ale byla tak decentní, že to ani bolet nemohlo. Ptala se jestli někdy necítím pnutí, pálení nebo tak, tak jsem řekla že ne. Ale pak jsem si uvědomila až doma, že občas, když tam malá hooodně dovádí, asi hlavně i ručičkama, takže mě ten podbříšek bolí 😖 Občas i při tvrdnutí, ale ne pořád. A já nevim jestli to mám přiznat nebo ne, mě je totiž jasný, že mě radši poženou na sekci, protože jsou připosraní 🤐 Přitom mi přijde normální, že to prostě občas zabolí, kor když se tam to miminko rozpíná. A hlavně mě to začalo bolet až teď poslední měsíc. Teď ve středu jdu na ultrazvuk na odhad váhy, rovnou se zeptám, jestli může kouknout na tu jizvu, nebo to nejde.

Do porodnice mám připravené 3 varianty oblečení - na veéééké horko bodýčko a ponožky, na horko kraťáskovej overalek s krátkým rukávem, a kdyby bylo ,,chladněji" , tak klasický overálek (pod tzo případně body a tenkou čepičku) a sebou ještě beru háčkovanou deku, kterou jí můžu u všech variant přikrýt 😉 Není to žádná věda 🙂

mobina
1. srp 2010

@nikka.vo No kdyby tě to bolelo i v klidu, kdy ležíš, tak bych asi šla s pravdou ven, jinak je to asi normální. Přece jen malá klesá a je to větší nápor.
Tak to je úplně jinej přístup než jsem měla já. Vnitřně mě projeli každou poradnu a jizvu teda kontroloval zevnitř. Z venku ne. Držím palce ať to doklepete do zdárného konce 😉

nikka.vo
2. srp 2010

@mobina já jsem tam zatím narazila na dvě mladinké doktorky, doktor žádný. Tak uvidim ve středu.

handm
2. srp 2010

Ahoj holky!! díky moc za zprávy a info!🙂🙂🙂
@nikka.vo dík za varianty... musím tu manželovi něco připravit! aby dovezl pak to správné 🙂 a nevzal nám třeba zimní kombinezu 😀😀😀😀
@lidiab já jsem teď 36TT a stejně mě nechtěli 😝 ale neva, objednam snad na další týden po tom 10/8 🙂 to už mě snad objednají na "hned"🙂

nany123
3. srp 2010

Tak k tomu objednávání: volala jsem tam v PO, ze v PA jsem byla 36+0 a posledni KO u gyn.mam za sebou a jdu tam tenhle CT, tak jsem zvedava 😕

handm: ja to MM taky pripravim, ale pro jistotu zaukoluju jeste segru, pac on by byl v pripade, ze by bylo mimco vetsi apod.. schopen vzit prvni co mu padne pod ruku 😀

alena36
4. srp 2010

v kolikátém týdnu je dobré se objednat na ty předporodní kurzy do Motola? Díky moc

lidiab
5. srp 2010

@alena36 Rekla bych ze cim pozdeji tim lip...urcite ne driv nez v tom cca 32tt, jinak vsechno zapomenes 🙂

handm
5. srp 2010

@nany123 🙂🙂🙂 to ten můj možná taky, ale není moc koho zaúkolovat.. nějak to dopadne a snad nepůjdem nahatý 🙂🙂🙂
@alena36 jestli myslíš instruktáž tak mě sestřička řekla, at si zavolam po 34 TT, ale ty kurzy od POmadu nevím...ale souhlasila bych, co nejpozdeji...

alena36
5. srp 2010

no já myslela ty instruktáže přímo v Motole

handm
6. srp 2010

@alena36 tak to jsem si volala az tedy v tom 34TT jak mi řekla sestra tam po telefonu a stejně mi dala termín až na příští týden a to už jsem 37TT 😀😀😀😀 jsem si říkala, aby do té doby vůbec neporodila 🙂

casiopeia
6. srp 2010

Ahojky, mám prosbu kdy nejpozději se dá jít na monitor do Motola. S první dcerou jsem nestihla jít ani jednou, protože se narodila ve 34tt. Takže s tím nemám vůbec zkušenost. Ale co jsem byla jednou na monitoru s kamarádkou tak jsem se úplně vyděsila, protože jsem tam s ní čekala přes dvě hodiny 😝 je to tam pořád tak narvaný?

r.o.s.s.i.b
6. srp 2010

Ahojky holky,tak přidávám čerstvou zkušenost z motola ležela jsem 2dny na čekateláku za tu dobu se vystřídalo hodně směn a nebyl jediný problém všichni fakt milí a ochotný,na porodním sále opět supr PA říkali celý průběh a co právě budou dělat nabídli epidural malou mi hned položili na břicho potom změřili atd.a byla snáma hodinu na sále v inkubátoru nikdo nás nerušil.Taky hned přiložili k prsu.Noc jsem strávila na oddělení gynekologie pač měli plno,ale opravdu se snažili co nejdřív přesunout na room-ing.Na 6nedělí opět samá chvála nenarazila jsem na jedinou protivnou sestru ani dětské doktorky všichni opravdu skvělí i jídlo bylo jedlé 😵

handm
6. srp 2010

@casiopeia Ahoj, já se chtěla objednat na příští týden, což budu 37TT, ale sestřička mi řekla, že je tam nával, a jestli mě vezme ještě moje DR, tak at jdu k ní... takže tak...
ale holky tu říkaly, že je objednaly... tak asi záleží....držím palce!

handm
6. srp 2010

@r.o.s.s.i.b Moc gratuluju k miminku a díky za dobré zprávy!!!🙂🙂🙂🙂🙂🙂

epicharis
6. srp 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem tak vpadám, ale chtěla bych zde napsat mé zkušenosti z Motola z letošního ledna.
Nejdříve přístup před porodem... Poprvé jsem tam šla až v 38 tt, taky po mě chtěli, abych co nejdéle chodila k mé gynekoložce. Pak jsem chodila po týdnu. Narváno bylo pokaždé (byla jsem tam 3krát). Ale déle jak 2 hodiny jsem tam nikdy nebyla. Narazila jsem tam rovněž jen na mladé doktorky, které byly obě velmi milé a vyšetření jsem ani necítila. Sice mi den před porodem řekli, že se nic nechystá, a že mám za týden přijít na vyvolání, ale to se asi může stát.
Porod probíhal celkem rychle a bez komlikací, takže není naprosto nic, co bych personálu mohla vytknout. Všichni byli výborní. Na přípravně mě PA po chvílích kontrolovala, vysvětlovala, co se bude dít. Bohužel jsem narazila na doktorku, která se na mě vše učila - píchala mi plodovku na dvakrát, několik stehů přešívala (šití však má doktorka moc chválila, takže to stálo za to). Na šestinedělí to bylo také o.k. Dozvěděla jsem se vše, co jsem potřebovala vědět, vše mi bylo ukázáno (a to podotýkám, že jsem to opravdu potřebovala, neboť jsem nenavštěvovala žádné kurzy ani jsem miminko nikdy předtím nedržela natož se o něj starat😉) Je pravda, že některé sestřičky tam byly poněkud drsnější, ale já s nimi žádný problém neměla. Co se jídla týče, bylo také v pohodě. Bylo ho strašné kvantum a jíst se to rozhodně dalo. Žádný gurmánský zážitek se sice nekonal, ale kdo by ho v nemocnici čekal, že?🙂
Prostě a jednoduše, nemocnici v Motole mohu jen a jen doporučit.
Gratuluji všem k jejich výběru. Doufám, že budete mít všechny stejně dobré zkušenosti jako já. Přeji všem pohodový porod a zdravá a hodná miminka.
Kdybyste se chtěli na něco konkrétního zeptat, ptejte se. Budu-li znát odpověď, podělím se s vámi o ní.
Držte se.

miona
6. srp 2010

Rossib gratuluju k miminku 🙂
Epicharis, úplně jsi vystihla moje dojmy z prvního porodu v Motole.

Já byla ve čt na první poradně a byla jsem hrozně mile překvapená přístupem nejen sester, ale i doktorky - fakt úplně bez problémů. Byla jsem tam cca 2 hodiny, zatím bez monitoru, tak počítám, že příště to bude na dýl.

nikka.vo
10. srp 2010

Tak já taky přispěju čerstvýmy dojmy. Pustili nás včera.

Poradna vždycky v pohodě, taky jsem tam nikdy nestrávila déle než dvě hodiny, jediná nepříjemná osoba byla paní na monitoru, ale tomu jak byla protivná jsem se opravdu smála, tu ta právě prostě už asi nebaví. Ona byla tak nějak fakt úsměvně protivná 😅 Jinak od paní z kartotéky, přes sestřičky až po doktory všichni moc milí. 🙂 Porod mi začal v den poradny, kde jsem se dozvěděla odhad váhy a informaci v rizikové poradně, že když do týdne neporodim, tak jdu na sekci, vzhledem k předchozímu porodu sekcí. No a holčička se asi zalekla a hned po poradně mi začalo tvrdnout břicho 😅 Pravidelné byly bolesti až kolem půlnoci, tak jsme asi ve 3 hodiny vyrazili. Na příjmu příjemní, ikdyž byla noc, byly jsme tam asi 4. Strávila jsem na čekatelském pokoji asi půl dne, přítele poslali domu, protože jsem byla jen pro prst otevřená, polotuhé hrdlo, což by normálně posílali domu i mě, ale vzhledem k předchozímu porodu a tomu, že jsem měla kontrakce hodně silné si mě tam nechali. Byl to dlouhý porod, který trval 21 hodin, ale porodila jsem normálně a to pro mě bylo hlavní. PA moc milá, jediné co mi vadilo, že bych byla ráda, kdyby mě na čekateláku doktor vyšetřoval častěji a ne dvakrát za půl dne. Na porodním sále bylo zajímavé kolem slyšet ostatní rodičky, ale jsem za to ráda, zpětně když si představim, že bych byla se svými bolestmi zavřená někde sama v místnosti, kde bych se na svou bolest akorát soustředila a upínala se na ní, mi to vlastně vyhovovalo. Plačící miminka kolem nás dojímala 🙂 Nástřih v Motole opravdu nedělají rutinně, šití nebolelo a když to přicházelo k sobě, tak mi tam stříkli umrtvovadlo. Jediné co vlastně nechápu, tak proč mi malou nedali na břicho 😕 To mi nějak nedošlo...
Na šestinedělí (byla jsem na dvojce) mě rozčilovala jen paní co doplňovala vložky apod, ta vždycky přilítla jakn uragán, třískla dveřmi miminka, nemiminka, neklepala na záchodě, tak na mě jdnou nastoupila, když jsem tam byla 😅 a pak paní co vydávala jídlo, ta taky byla na pěst 😅 Jinak sestřičky, jak dětské tak ženské naprosto v pohodě. Nevim jestli to bylo tím, že jsme byli na pokoji dvě druhorodičky, ale sestry za náma zbytečně nelezli, nehlídali, tak mi to vyhovovalo. V noci chodili tichounce kontrolovat miminka jestli jsou v pořádku, když spíme. 😉 K miminkům se tam chovají moc pěkně, to třeba v Podolí mi přišli víc jako necity. V noci tam třeba sestřička utěšovala miminko u telky v náručí. Ale tak hezky... v Podolí jsem měla výčitky tam mimčo nechat, tady bych se nebála, bylo o ně postaráno. Jídlo se dalo jíst, přesně jak tu bylo řečeno, prostě žádný zázrak, ale nic co bych do sebe tlačila násilím. Občas se teda nepáraly s výběrem jídla, vajíčková pomazánka, která byla nskutečně cítit po cibuli asi není to pravé pro kojící maminku 😅 😅 😅 Pečivo čerstvý taky ne, ale já se tedy v jídle neomezovala. Nelíbí se mi moc systém s jídelnou. Proč nepovolí jídlo na pokoj, nebo proč třeba večeře na pokoj povolená je, ale snídaně ne, když obojí je to samé jídlo. Navíc nechávat miminko spolubydlící se taky ne každému chce, nebo stejně tak, když jsem věděla, že malou bolí bříško a bude plakat, tak tuplem ne. 😒
Ale to jsou malichernosti, kdybych měla jít znovu rodit, ale to už fakt nééééééé, tak jedině tam. Spokojenost veliká, mnohem větší než s Podolím 😉

Jo a hodně mě překvapil věk místních doktorů, všechno mlaďoši, gynekolog co byl na poslední vizitě vypadal na dvacet 😀 Ten měl prostě těšně po vejšce 🙂

nikka.vo
10. srp 2010

čerstvými 😉

aslanka
10. srp 2010

Ahojky holčiny,mohu Vás prosím poprosit o info,které se týká epiduralu.Zda-li je hrazen nebo se v Motole platí.V Krči za něj chtějí 5700,.Kč,tak bych ráda věděla jak na tom budu.Také v jaké situaci epidurál dávají.Rodím sice až v říjnu,ale tohle info jsem nikde nenašla.Petra

ipca
10. srp 2010

@nikka.vo Ahoj moc Vám gratuluji k holčičce.Fajn,že se to obešlo bez císaře. 🙂

Taky jsem narážela na mladé doktory.A nepamatuješ si jména? 😉 Nebo dr.která tě rodila?

ipca
10. srp 2010

@aslanka Epi se v motole neplatí.Teda pokud by to nezměnili.A jak a kdy ho dají nevím nezažila jsem.

Jo a já na poradnu chodila o hodinu dřív na monitor.Tam mi to tak tu hodinu zabralo a k dr. jsem chodila na dobu co jsem byla objednaná.Jednou jsem byla za půl hodiny venku i dr.se divil že tam nikdo není. 🙂

aslanka
10. srp 2010

@ipca Moc děkuji za superrychlou odpověď.Jsi zlato.Petra

handm
11. srp 2010

@nikka.vo moc gratuluju k holčičce, at vám dělá radost!! a také díky za zprávy, pozitivní, z porodky...

my tam byli včera na té instruktáži a moc se nám to s manželem líbilo 🙂 PA co to vedla byla moc milá, odpovídala na dotazy, sama hodně vyprávěla, utěšovala, přišla mi realistická... prostě dobrý...
furt přemýšlím nad těmi "dýchacími" kurzy, ale nevím, jestli to má ještě cenu...😀😀😀

nikka.vo
11. srp 2010

porodní asistentky při tlačení strašně podporují ... jsou tam fakt super 🙂

nikka.vo
11. srp 2010

@ipca jména absolutně nevim, po tolika hodinách mi to bylo jedno 😅 , ale mě zrovna rodila tak pětatřicátnice, tipla bych 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru