Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

olusenka
5. říj 2011

Ahoj, jsem tu nová (téma Motol), vypadá to, že budu rodit tam. Chödím do rizikové poradny, no byla jsem jednou, ale zároveň chodím ještě do rizikové poradny u nás ve městě. V Motole jsem na základě doporučení. Registrovali mě bez problémů asi v 25.tt.
Mám dotaz: skutečně se dává v Motole skoro vše? Poporodní vložky (1balík), dokonce i noční košile? A plínky na miminko na celou dobu? Nemusím mít v podstatě nic? Píše se tam o pití....to se myslí, jen na dobu kolem porodu, a pak už se dostává nebo mám vláčet X lahví na delší dobu? (Počítám, že když nejsem z Prahy, nebudu mít návštěvu denně, aby něco přivezli, a také pokud by porod (1.doba) trval několik hodin, manžel tam asi čekat nebude...

eustoma
6. říj 2011

@olusenka rodila som tam 21.5. a davalo sa tam vsetko na dobu pobytu. potom tu tusim holky pisali, ze poporodnice vlozky, len omedzene mnozstvo.
osele - tych tam bolo neurekom dost (denne som spotrebovala tusim 6), pliny pre babo - su tam na celu dobu.
pitie tam davaju caj, pripadne sa pije voda. mne ten ich caj vobec nechutil, takze mi manzel vozil.

petule12
7. říj 2011

@olusenka - rodila jsem loni v červenci a davali úplně vše, košile jsou na výměnu jak potřebuješ, vložky doplňují když dochází, to samé plínky, oblečení na mimčo, prostě vše. V podstatě potřebuješ akorát pak věci až pojedete dom. Pití si vem jen k porodu. Jinak jsou tam konvice s čajem, kdy si celou můžeš vzít na pokoj. Pro mě čaj OK.
Jediné co bych ti možná doporučila si vem vlhčené ubrousky když budeš přebalovat 🙂

olusenka
8. říj 2011

@petule12 : děkuju za odpověď? A jak je to s tím čekacím pokojem? Prý je pro 4, ale balon a sprcha jen jedna pro všechny....? Na porodním sále, kde jsou už ta porodní křesla, tam už není k dispozici nic (balon, sprcha)? Tam už se jde jen na vlastní porod?

eustoma
8. říj 2011

@olusenka ja som na cekacim pokoji nebola, ja som bola iba na priprave a tam si bud sama, alebo ste dve. ak si sama pustia k tebe manzela. nejako si nepametam, co vsetko tam bolo. registrujem len sprchu, wc a postel. inak nic. na porodnom sale, tam si pametam kreslo, monitor a lekara a porodnu asistentku 😉

juannitka
11. říj 2011

Ahoj holky, máte prosím některá zkušenost, jak je to s porodem v Motole a zasláním rodného listu? Někde v diskusích proběhlo, že Motol rodný list zasílá domů, že se nemusí nikde osobně vyzvedávat, tak jestli nemáte čerstvé info. 🙂 A taky jak dlouho jim to trvá, protože třeba konkrétně VZP má na přihlášení prcka jen 8 dní od porodu, tak jestli se to stíhá. 🙂 Předem díky za každou odpověď!

eustoma
11. říj 2011

@juannitka ano, motol zasiela rodny list domov. u nas to trvalo 7 dni, ked rodny list dosiel. kazdopadne do VZP sme sli, ked mala mala 12 dni a bolo to v pohode.

juannitka
11. říj 2011

@eustoma Moc děkuji za odpověď. 🙂 Jsem ráda, že bude o jeden stres méně, když vím, že pro rodný list nebudu muset osobně a že na pojišťovně to je i po více než 8 dnech v pohodě. 🙂 Kdo ví, jak na tom budu, takže o každý nutný výjezd méně je super!! 🙂

petule12
11. říj 2011

@olusenka - na čekateláku je to pro 4 a je tam opravdu 1 sprcha a balon tam byl jeden, ale pak na předporodním byly další, takže když s řekneš, tak myslím není problém. Dokonce jsem viděla, že nesly balon někomu i na porodní box, ale je fakt že tam je hodně málo místa.
Ale myslím, že bránit ti nebudou, když ho budeš chtít.

Na přípravě je to pro 2. Je to tam dost malé, ale balon tam byl. Záchod a sprcha. Když tam jsi sama, bez problémů tam za tebou pustí manžela. Když tam jste dvě a domluvíte se, že vám tam manželé nevadí, tak taky.

Abych ti řekla pravdu, vím, že v podolí jsou prý užasné pokojíčky, kde jsi sama od začátku do konce a máš tam vše.
Byla jsem ráda, že to je za mnou, že je malá v pořádku a bylo mi úplně fuk kde jsem.
🙂
Co se týká personálu, tak si nemůžu na nic stěžovat. Všichni byli super.

petule12
11. říj 2011

@juannitka rodný list ti opravu pošlou, nemusíš se vůbec starat 😉

ansija
12. říj 2011

Zdravím všechny na motol-blogu 🙂 . Budu rodit také v Motole, atak jsme si přečetla snad od roku 2009 všechny příspěvky a díky nim jsem našla odpovědi i na mé dotazy, takže díky. Termín mám 5.11. pak vám písnu pocity a zážitky. Neměla jsem ve 14t. problém s registrací, předporodní kurz vedla sympatická PA, odpověděla na veškeré naše dotazy a telefonicky jsem se objednala do těh.poradny - dovolala jsem se napodruhé a příjemné jednání. Tak věřím, že vše bude i nadále probíhat v pohodě 🙂 . Držím nám všem nastávajícím maminkám pěstě!!! a vám ostatním hodně radosti z dítek!

martinan4
13. říj 2011

Ahoj všechny, kdo chcete rodit v Motole, právě na stránkách vyvěsili informaci o uzávěrkách porodního sálu na příští rok - Plánovaný uzávěr porodního sálu v roce 2012 bude v termínech 13.4.-21.4.2012 a 27.11.-4.12.2012.

http://www.fnmotol.cz/registrace-k-porodum-ve-f...

Nemáte někdo zkušenost, co se stane, když se žena zaregistruje do nějaké porodnice, a pak by rodila třeba o měsíc dřív, tedy v době, kdy bude sál uzavřen?

juannitka
14. říj 2011

Ahoj holčiny, no jak jsem tak četla v diskusích, tak tě v době uzávěrky tvé porodnice prostě pošlou do nejbližší otevřené porodnice, kde mají volno... Myslím, že se to řeší zavoláním sanitky, protože na jejich dispečinku mají nejaktuálnější informace o tom, kde je volno. Ale mám to jen vyčtené z diskusí, tak snad je to tak. 🙂
Anebo se samozřejmě můžeš rozhodnout jet do porodnice, kde se neregistruje, u Prahy třeba do Hořovic.

juannitka
14. říj 2011

@ansija Díky za info, chystám se na porod koncem prosince, takže kurzy ještě nemám za sebou a každá informace se hodí. 🙂 Ty jsi byla na takovém tom odpoledním, informačním přímo v Motole? Protože pak nabízejí ještě nějaký krátký minikurz pro páry jako přípravu k porodu, ten bych chtěla absolvovat...

juannitka
14. říj 2011

@petule12 Děkuji za potvrzení. 🙂

ansija
14. říj 2011

@juannitka S manželem jsme byli na minikurzu pro páry. Ten info (příprava k porodu od Pomad) jsem nebyla. Ten jsem absolvovala před 10 lety 🙂 🙂 shodou okolnosti v Pomadu, našla jsem dokonce i nějaké poznámky "kupodivu", tak jsem si to v paměti oživila. Ale našla jsem dobré stránky: http://pripravakporodu.atin.cz/na-slovicko.html
kde je vše pěkně a srozumitelně popsané, dalo mi to hodně info.

ansija
14. lis 2011

Ahojky, tak jsem vám před časem psala, v očekávání porodu 30.10.2011 (mudr. mi dělal 1. hamiltona), že napíšu pár řádků se zážitky z porodu v Motole, ale jaksi miminku se nechce ven, u maminky v bříšku se moc líbí, a ani termín 5.11. se nesplnil, tak jsme v očekávání a ve středu 16.11 vyvolávačka. Tak se nemusím obávat přeplnění, protože do 8.11, se v Podolí malovalo, tak snad nebude nátřesk.

martinan4
15. lis 2011

Ahoj holky, tak jsem se dneska byla registrovat, nikde nikdo... byla jsem vystrašená po tom, co se říká o Podolí nebo o Apolináři, ale Motol je v tomhle ohledu fakt bomba 🙂 Přišla jsem o hodinu dřív, po dvaceti minutách vyšla sestřička, vzala si legitimaci a šla jsem domů.

zlatouch
19. lis 2011

@martinan4 asi trochu pozdě, ale všimla jsem si dotazu, co dělat, když rodíš v uzávěrce porodního sálu. Já dostala v poradně v Motole přímo od dr instrukci volat 155. Tak jsem volala 🙂 Řekli mi, které porodnice jsou volné, já vybrala a vyrazili jsme. Ale já to měla o pár dní, jestli más rezervu měsíc, tak je to v pohodě 😉

olusenka
22. lis 2011

Prosím, je tu někdo, kdo v Motole musel nějakou dobu ležet před termínem porodu? jak to tam vypadá, zařízení na pokoji, možnosti a tak? Díky.

petule12
22. lis 2011

@olusenka - ležela jsem tam ne před porodem, ale jeden den, než se uvolnilo místo na šestinedělí. Je to tam OK, na pokoji je televize a lednička, postele mají zvedací rošty na dálkové ovládání, sestřičky byly mile. Prostě luxus 🙂
K pití tam je k dispozici volně čaj.
Teda samozřejmě jsem viděla jenom ten jeden pokoj, ale předpokládám, že to je na všech.

veruncik
24. lis 2011

Ahoj, chystám se do Motola, můj první porod, jak jste byly spokojené? Můžete doporučit nějakého lékaře a PA? Díky, Věra

frankie
24. lis 2011

@olusenka Ahoj, já jsem rodila v Motole v r. 2008 a ležela jsem na riziku. Zařízení je tak v celku normální, asi jako v každé jiné nemocnici, sprcha, wc na pokoji. A hlavně sestry byly bezvadné. Já tady byla maximálně spokojená, což nemůžu říct o odd. šestinedělí.

frankie
24. lis 2011

@veruncik Ahoj v Motole se nemusíš ničeho bát. Jsou tam fakt profíci. Já prvně rodila v r. 2008 u Mudr. Feldmára, chodila jsem k němu do ambulance, ten už tam bohužel neni. V březnu čekáme druhé a to mám dilema, kde rodit. Odstěhovali sjem se do Východních čech a to je do Motola docela dost z ruky. Jinak bych volila určitě zase Motol.

olusenka
25. lis 2011

@petule12 : díky moc za odpověď. Stejně bych radši byla doma. Zvlášť přes Vánoce. Ale je to složité. Co tam budu dělat, nevím. asi se unudím k smrti. ☹

petule12
25. lis 2011

@veruncik - nemusiš se bát, myslím, že tam jsou všichni v pohodě, na porodním na každého co jsem narazila tak byli super, všechny PA milé.

@olusenka - to zvládneš, hlavně abyste byli s miminkem v pořádku. Držím palce. 😉

olusenka
25. lis 2011

@petule12 : tak asi budu muset. Kdybych měla nějaké velké riziko, proč tam musím ležet, ale důvod je jen jeden. Moje obavy, abych od nás dojela včas. Proto tam mám být od 38.tt. V podstatě jen jako hotel. Jenže doma bych měla co dělat a tam ležet, když mi nic není.... 😒 Jen na ten porod je důležitější, abych byla radši tam než u nás.
Ještě mám dotaz. Je tam nějaká kuchyňka? Možnost uvařit si vlastní čaj?

petule12
25. lis 2011

@olusenka - ty jo tak kuchyńka to fakt nevím, čaj tam normálně dávají, ale i kdyby tam kuchyňka nebyla tak myslím, že když si řekneš sestřičkám tak ti ho udělají.

Nevím jak na tom jsi, ale z Mladé Bol by se asi dalo dojet, ono to na poprvé většinou není tak rychlé, já si užívala nějakých 28 hodin 🙂 Ale zase když je to potřeba a budeš klidnější, tak je to pro tebe určitě lepší. A co se domluvit, že by tě na vánoce, když bude vše v pořádku pustili dom a druhý den se am vrátíš. Že by to pro tebe bylo příjemnější.
Hele ale vydržet se tam určitě dá. A hlavně ta odměna která tě pak čeká 🙂

olusenka
27. lis 2011

@petule12 : děkuju moc. Za rady, i povzbuzení. To mi taky spousta lidí říká, že to není tak rychlé, ale mám kolem sebe i tři holky, co rodily poprvé a miminko se narodilo do 1, 2 a 3 hodin po odtoku plodové vody. Ale tak ta možnost ukázat se nejdřív v MB a pak jet do Prahy, je vždycky. Ale jinak je ta Praha tak na 99,9% jistá. Tak jasně, že se tam vydržet dá, ale doma je to lepší, víc co dělat, pohyb a tak, no, jak říká můj manžel, lepší tam ležet jen tak a čekat, než s nějakým vážným problémem. To má asi pravdu. Uvidím, co mi řeknou zítra tady v MB. No, na odměnu jsem zvědavá. 😉 Spíš se bojím. Těhotenství se mi líbí. Děsím se, co bude pak. 😉

petrakm
27. lis 2011

@olusenka
Ahoj,mne to přijde zbytečný,ale pokud mas stres,tak se nech kvuli sobe hospitalizovat 😉 z mladý boleslavi to sice je přes celou Prahu,ale ze by porod byla takova rychlovka..já měla v planu z Kladna k Apolináři,to je přímo v centru ,takže tam je to přes den problém vždycky..nakonec mne vyvolavali ,mamzel myl rad,ptz uz videl tu cestu😉))a na kamarádku taky od tud to přišlo v noci,takže na pohodu..mám ještě kamarádku co rodila v Neratovicích z Kladna,1.porod a taky v poho dojeli,proste kdyz to začne, tak jet a kdyz nic tak si té tam můžou pro tvůj klid nechat..vím,ze hospitalizujou pokud jsou holky z blbe přístupných lokalit..pokud mas termín během vanoc,tak je Praha docela volna..ale je fakt ze psychika děla hodne,tak dej jen na sve pocity..a schválně nápis,jak to šlo..i kdyz si myslím,ze tvůj porod bude určitě planovanej,lepší je přirozený,muzu porovnat..ale epidural je zázrak😉)Držím palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru