Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

ondrat
27. črc 2009

Broucek 26:
1. Ne
2. Cokoliv pro pohodlí, třeba balzám na rty, já je měla hrozně suché, ponožky ( někomu je zima ) atd.
3. Pro miminko nic, jsou tam pleny i erární oblečení, košilky jsou o několik čísel větší, proto si někdo bral s sebou bodýčka z domova, ale není potřeba.Věci na cestu domů přiveze tatínek až na odjezd. Kosmetika pro miminko, pleny, vložky a košile pro maminky jsou neomezeně . Je malá vzorková mast bepanthenu, takže můžeš i mast na zadeček, aby Ti stačila....

broucek26
27. črc 2009

Holky díky moc za info, já pořád slyším, jak tam nic nedávají, tak jsem nevěděla, co si mám sebou nabalit 🙂 Jste hodné, díky 🙂

dracekmracek
27. črc 2009

holky to mi ani neříkejte,já pořád čekala na konzultaci v caru protože mám hodně rizikové těhu,tak jsem se tam nechtěla registrovat dřív 😔

broucek26
27. črc 2009

Dračku zkus si tam zavolat, ale když jsem byla na registraci já ve 12tt (to ještě nebylo od 14tt), tak už maminky týden po mně odmítaly (a to jsem tam byla první možný den registrace). Mají tam fakt plno.

dracekmracek
27. črc 2009

volala jsem tam právě už dneska třikrát a nikdo mi to nebere ☹

broucek26
27. črc 2009

Aha, tak asi mají napilno. 🙂 Zkus to přes ústřednu.

ameli
27. črc 2009

Ahoj, ja jsem se byla dnes v Motole zaregistrovat, jak uz tady nekdo psal, registrace je mozna od nejdrive od 14+0, maji to vyvesene na dverich. Bohuzel na webu maji napsane od 12. tydne, asi to nestihli zmenit. Ja mam termin porodu 24.1. a vzali me bez problemu. Jen mi dost vadilo, ze tam nemaji zidli na sednuti a clovek musi stat na chodbe a cekat nez vyjde sestra, stala jsem tam sice jen 10 minut, ale uz se mi zacinalo delat spatne.

grisgot
27. črc 2009

dracekmracek..já mám pocit, že to tak mají i v Podolí a u Apolináře..že se musíš registrovat už tak brzo ☹
S voláním musíš mít trochu trpělivost..do těhu poradny je číslo : 224 434 272 a jsou tam jen mezi 14:00-15:00!!

Broučku 😉 Odpovědi Marooshky a Ondrat jsou vyčerpávající 🙂 Mast na zadeček doporučuji svojí. My jsme tam dostali od JohnsonJohnson a hodně dětí se po ní osypávalo ☹

sicinka
28. črc 2009

Dráčku rizikové těhotné berou i později. Na netu je číslo na rizikovou poradnu zkus se s nimi domluvit 🙂 Akorát tě pak možná převelí do své poradny a nebudeš už chodit ke svému lékaři, aspon u me to tak bylo. Broucku já bych si ty overálky vzala ušetří ti to spoustu času a mému prckovi bylo v těch erárních zima. Mast erární je tamjohnson stejně jako mýdlo. Já měla ještě ubrousky na zadeček, je tam perlan, mě přisli ubrousky pohodlnější. Ale nic jsem sebou neměla, vše postupně vozil tatínek.

dracekmracek
28. črc 2009

Ahoj holky,tak jsem to obrečela 😔 nejdřív jsem mluvila se sekretářkou docenta,kterého známe,ale ten tam nebyl,tak mě přepojila na tu registrační linku,vzala to sestra stylem CO JE?tak jsem jí řekla jestli se můžu informovat ohledně registrace,a ona:No jooooo.Tak já jestli berou rodičky s termínem 3.12.a ona mi normálně řekla:Jste normální?My máme plno do konce ledna.To beru ale mohla to říct jinak...tak já na ní že mám rizikové těhu po umělém a že jsem se teprve teď dozvěděla že můžu rodit jedině císařem...no nenechala mě domluvit a řekla:A proč jako chcete jít k nám?Císaře vám udělají všude!!!!

Tak mě totálně přešla chuť 😔

broucek26
28. črc 2009

Holky díky moc za info. Beru si pro sebe Bepanthen, takže to můžu i na zadeček miminka, mám i ubrousky Rybilka. To je v pohodě tohle přibalit, ale ty vložky a plínky zaberou strašně místa 🙂 Bodýčka uvidím, hodím si jich pár do kufru (v pohodě se vejdou) a buď je použijeme nebo ne 🙂

Dracku to je hnus to chování. Já tam měla jednou výstup s doktorkou, ale naštěstí jsem to už vydýchala. Je to hnus takové chování. Já jsem teda taková od rány, takže jsem psala rovnou i stížnost.

dracekmracek
28. črc 2009

broucku já jsem taky od rány ale teď se mi nějak bouří hormony,tak jsem nevěděla co říct...no asi si buddu stěžovat přes docenta,chápu že mě nemůžou vzít ale má se umět chovat,a říct to slušně.obvolala jsem všechny porodnice v Praze a nikde mě nevemou 😔

broucek26
28. črc 2009

Ale vezmou, neboj. Domluv se se svým gynekologem, jestli nemá někde známé. Já jsem podala písemnou stížnost primáři, který se mi omluvil, ale myslím si, že se stejně nic nestalo a všechno zase běželo dál 🙂 Mají toho hodně, ale chování by měli mít pořád stejné - slušné.

grisgot
28. črc 2009

dracku..to mě mrzí, že to tak dopadlo..ale kolem Prahy jsou taky dobré porodnice..kamarádka byla na císaři v Kladně a nemůže si je vynachválit 😉
Někdy člověk prostě natrefí na hlupáky, co se neumí chovat.... ☹

broucku..bodýčka si tam určitě hoď, taky si je balim. Ty košilky jsou vážně příšerný..hrozně veliký a takový neútulný, zrovna pro novorozeňátko nic moc..

dracekmracek
28. črc 2009

děkuju holky jste moc hodné.Zkusila jsem napsat primáři tak uvidíme.Mám hodně rizikové těhu tak bych tam byla opravdu ráda....

marooshka
28. črc 2009

dracku, chápu v tvém případě že bys nejradši do Motola nebo někde v Praze, ale jak píše grisgot, kolem Prahy jsou taky dobrý porodnice. Nevim kde přesně bydlíš, ale třeba Hořovice jsou teď dobrý. A když budeš mít naplánovanýho císaře, tak se nemusíš bát že bys nedojela 🙂 a v poradně si myslim že tam se tolik nečeká.
Já např. v Motole jsem tedy vždycky byla hotová za chvíli, ale ty holky co chodily do rizikový, tak čekaly dlouho.

ale třeba se v tom Motole smilujou a vezmou tě 😉
jinak držim palce ať vše dobře dopadne a zbytek těhu bez problémů a v pohodě 🙂

dracekmracek
28. črc 2009

marooshko jsem z kutné Hory takže docela daleko.Jsem v péči Caru Gennet a moje paní doktorka v Motole dělala a doporučila mi ho.Nechci to lámat přes hůl,aby třeba pak nějaká maminka nemusela jet jinam,ale zkusím to do té rizikové.

sicinka
28. črc 2009

Dráčku já do rizikové chodila od 16 tt a cekání je holt delší ☹ Jinak ta sestra ne registracich je nejhorsi, ty v poradne jsou fajn. Me chtel primar udelat ultrazvuk když me prebirali do pece ta registracni sestra (je na ultrazvuku) me sprdla na sest dob ze mam mit za mesic ultrazvuk v 20 tt tak at si nevymyslim a kdo to bude platit atd...Já jsem dokonce skolena na jednani s lidmi a tuhle sestru jsem malem orvala. Nakonec jsem prisla na to ze se na ne musi hodne opatrne jako jesltli by by byli tak zlate ze to mam daleko atd... Papir od primare na ne neplatil 🙂 V motole jsem mela pred 6 tydny planovaneho cisare a bylo to v pohode. Psala jsem na minule strane - akorat bylo strasne preplneno.

dracekmracek
28. črc 2009

sicinko snad mě vemou no,nevím co bych dělala 😅 a pročpak jsi měla plánovaného císaře?

sicinka
29. črc 2009

Mama vrozenou srdecni vadu nic mi neni ale v tehotenstvi mi to srdce trochu nestihalo 🙂 tak jsem musela mit leky. Porad to ale vypadalo ze budu moct rodit prirozene a nakonec mi holtrem namerili tachykardii takze cisar byt musel ☹ ale neni to nic hrozneho spise me stvala ta doba na JIP

dracekmracek
29. črc 2009

Holky tak mám ohromnou radost registrovali mě do rizikové poradny 😵 😵 😵 psal mi pan primář že mě tam zapsal 😵

marooshka
29. črc 2009

dracku tak to je super 😵 a jak tu psaly holky ty baby jsou jen na tý registraci a asi u ultrazvuku? tam já nechodila. Ale v poradně jsou všechny hodný. Já jsem tam byla fakt moc spokojená. I pak v porodnici.

dracekmracek
29. črc 2009

no on mi napsal ať jim ukážu ten mail,co mi psal,ať jsou hnusný hlavně když bude vše v pořádku,ale pan primář je teda moc milej 🙂 fakt to kazí jen ty babizny na registru 😔

broucek26
29. črc 2009

Dracku moc gratuluju, tak vidíš, je to dobrý 🙂 To mám radost za tebe 🙂

Grisgot díky za info, já jí pár bodýček zabalím. Do kufru se mi krásně vejdou 🙂 A stačí jen ta bodýčka, nebo i nějaké kalhoty a dupačky?

grisgot
29. črc 2009

No vidíš Dráčku..teď už to bude všechno jen a jen v pohodě 😉
Proč máš vlastně rizikové těhu? ☹

broučku..stačí bodýčka..dupačky dostaneš..i zavinovačku..my dokonce vyfasovali i svetřík a teplý ponožky, prcek byl pořád jak zmrzlina 🙂 Připrav si doma ale tašku s oblečky, kterou ti pak manža doveze až půjdete domů 😉 Nevím, jak u tebe, ale ten můj ještě ani teď neumí dítě pořádně obléci 😀

broucek26
29. črc 2009

No už jsem připravila oblečky na cestu domů, tak to snad zvládne vzít sebou 🙂 🙂 🙂 Tak super, já vezmu jen bodýčka 🙂 Manžel je sice kluk šikovná, ale tohle mám radši nachystané 🙂

dracekmracek
30. črc 2009

grisgot,po odběru vajíček jsem krvácela do vaječníku tepenným krvácením,zachránili mě za minutu dvanáct po 5hod operaci.ležela jsem an jipce a dostávala transfuze ztratila jsem plno krve.Na to že mi odebrali á vajíček přežilo jen jedno které zamrazili.Modlili jsme se a ukázal se jako velký bojovník,z něj mám teď kopající miminko v bříšku.Mám velkou jizvu,od pupíku až úplně dolů,a ještě jednu přes ní.dělá neplechu,bolí,takže mi musí udělat císařský řez a plastiku bříška....

broucku závidím ti 😵

marooshka
30. črc 2009

broucku jojo stačí botýčka. Nebo si můžeš vzít overálek (pyžamko),to jsem si nechala na malýho přivézt a to je úplně nejlepší. Zavinovačku jak píše gris dostaneš, tak by mimču neměla být zima. Já měla totiž i nějaký dupačky třeba bez knoflíčků a to mě taky drtilo, jako ty maxi košilky 🙂

broucek26
30. črc 2009

Holky a vám na pokoji stačila košilka a župan? Tam se asi nic jiného nosit nedá, co? Já ještě nikdy v nemocnici nebyla, tak moc nevím, jak to tam chodí. 😅

marooshka
30. črc 2009

jo určitě stačí košile a župan. ale určitě si přibal i ponožky a klidně i teplý i když je léto 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru