Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

misicka455
13. led 2010

Ještě prosím o jednu radu je v Motole gynekologická pohotovost?

mobina
14. led 2010

Misičko ano je. Na stejném patře jako těhu poradna, jen projdeš kolem kartotéky v 5. patře 😉

misicka455
14. led 2010

Super děkuji to jsem potřebovala vědět 😉

berounka
18. led 2010

Ahoj

prosim viete niekto poradit sikovneho Dr - porodnika s dobrou povestou v Motole?
vopred dakujem

petule12
19. led 2010

ahoj berounko - dr. Binder by měl být dobrý. Dělá teda rizikovou poradnu.

r.o.s.s.i.b
19. led 2010

Ahojky,chtěla jsem vás poprosit o radu rozhodla jsem se registrovat v Motole jen by mě zajímalo jestli je tam označení v jakých dveří je ta registrace četla jsem jen 5.patro výtah D tak abych to tam pak našla 😀 moc díky 😉

mobina
19. led 2010

Rossib určo to nepřehlídneš. Je to tam dobře značené 😉

r.o.s.s.i.b
19. led 2010

tak to jsem ráda 😀 díky moc

berounka
20. led 2010

petule12 - Dakujem moc za typ na Dr. 😉

duzame
28. led 2010

Ahoj Holky,
můžete mi stručně popsat, jak to probíhá s miminkem po pordu? Nechají mi ho na břiše, nebo co se s ním děje?Jak to probíhá prvních 12hodin? Byla jsem včera na přednášce o bondingu, tak mě to zajímá 😀 . Díky

ameli
29. led 2010

Ahoj duzame, ja mam celkem cerstvy zazitek z porodu, rodila jsem 3.1. 😉 Vedeni porodu bylo na jednicku, vsichni profici a velmi prijemni a hlavne dokazali povzbudit, dodat silu. Jsem malinka, merim jen 150cm, mam uzkou panev a zvladla jsem porodit prirozene a to myslim, ze by v kazde porodnici nedopadlo. Hned co mala vykoukla na svet tak mi ji pridrzeli ve vysce oci abych se podivala a odnesli ji s manzelem na vazeni, mereni a kontrolu. Asi za 5minut uz mi ji prinesl manzel ukazat zabalenou v plenach a sestra mi ji podala na prisati. Chvilku jsme zkouseli sat, ale protoze byla predcasne narozena ve 37tt tak jsme ji dlouho netrapili a sestra ji dala do inkubatoru. Tam si krasne lezela a my se na ni s manzelem divali a mezitim me sili (temer nic jsem necitila, bezbolestne). Asi po hodine si ji odvezli na novorozenecke odd. tam ji vykoupali, vic moc nevim. Ja potom jeste zustala na sale asi hodinu, obcas prisli zkontrolovat a byl se mnou celou dobu manzel. Jelikoz jsem porodila ve 22.50 tak me potom odvezli na pokoj, osprchovala jsem se a sla spat. Rano v 5.30 mi malou privezli a uz byla porad se mnou.
Pani co byla se mnou na pokoji, rodila odpoledne, privezli ji kolem 18h a mimco ji uz nechali hned i pres noc. Takze asi zalezi na tom, ve kterou dobu rodis a taky jak na tom jsi. Ja byla dost vycerpana, mam 2x 8cm nastrih 😒 ale ta pani mela jen 3 stehy, bez nastrihu, hned po porodu chodila, telefonovala. Takze byla schopna se o dite hned jakz takz postarat.
Bohuzel ji ale hned od narozeni nasadili umelou vyzivu a tim padem mam problem s kojenim a dodnes nekojim ☹ ale asi to bylo nutne, vazila 2190g. Jinak ale umelou vyzivu nedavaji a nechteji, deti rvou, matky jsou zoufale a oni nedaji a nedaji 🙂

ameli
29. led 2010

A jeste k pobytu v Motole - porodni odd skvele, sestinedeli katastrofa! Zenske sestry jsou vetsinou fajn, narazila jsem jen na jednu neprijemnou. Detske sestry neprijemne vsechny az na jednu mladou, ale ta mi prisla zase pomerne hloupa, takze pro radu bych si k ni stejne nesla. Chapu, ze toho maji moc, mozna jsem byla po porodu vic citliva, ale to jakym zpusobem se mi snazily napriklad vydolovat 1 kapku mlika z prsu - auuuuuuuuuu. Vynadaji Vam, ze mate dite spatne zabalene, ale pritom Vam nikdo neukaze jak to ma byt spravne. Jedna Vas nuti krmit dite kazde dve hodiny a druha Vam prijde vynadat, ze se musi krmit az po 3h aby se mu nemichala natravena strava v zaludku. A mohla bych pokracovat dal .......... Shrnuto, do Motola bych sla rodit zase a na sestinedeli jedine na nadstandard 🙂 Je potreba se psychicky obrnit na to co tam nasleduje po porodu. No a jeste k jidlu, nejsem vybirava a snim temer vsechno, ale to co davali tam se jist nedalo. Hladovela jsem jako nikdy pred tim. Jenom musim pochvalit, ze jsou k dispozici konvice s cajem, muzete si ji vzit na pokoj a dostatecne pit. Ten caj je moc dobry.

salikova
30. led 2010

Já sem rodila v říjnu a musím - prošla jsem od čekateláku až po šestinedělí a úplně v pohodě... Všude sestřičky v pohodě. Dětské mi vysvětlily jak kojit, ukázaly jak se o mimčo postarat a poradily, když sem se zeptala.. Fakt sem tam nenarazila na žádnej problém. Ženské sestry jsou drsňačky, ale nejsou zlé...

Ono asi dost záleží, s jakou do té porodnice jdeš a pak na celkovym rozpoložení po porodu - to dělá hodně. Ale když se slušně zeptáš, je ti slušně odpovězeno, porazeno. Žádná ze sestřiček mi nepřišla hloupá! A při tom frmolu, co tam mají, si myslím, že už musí být zkušené 😉 Já rodila zrovna ve strašnym návalu, takže sestry měly šrumec a nepřipadaly mi nějak vynervovany. Fakt tam panovala přátelská atmosféra. I když doma je doma 😎

P.S. Jediné, co sem nevěděla a nikdo mi předem neřekl: Nezbyl na mě pokoj na roomingu - ležela sem na pokoji pro 3 a o roomig sem musela zažádat ženské sestry (ráno sem zažádala, v poledne sme se s malým stěhovali 😅 ) - já myslela, že se na rooming dostává automaticky 😅 Tak na tohle pozor 😉

r.o.s.s.i.b
31. led 2010

sadlikova:Aha tak to jsem vůbec netušila,že se žádá o rooming.Ale díky za info 😉

sicinka
3. únor 2010

Ahoj, pokud vím tak nežádá. Ale dělají si pořadník podle času porodů a stavu maminky a mimča a podle toho je pak přehazují na 2 luzkovy pokoj. Já tedy měla císaře na 3 lužaku jsem vubec nebyla, ale zase 2 dny na JIP a pak na roomingu. Měla jsem štěstí ten den propouštěli 12 maminek, tak na mě vyšel 🙂 S tím seznamem za mnou dorazili na JIP, jako jak se citim atd... Ale ten tyden bylo zavrene podoli, maminky i po normalnim porodu lezeli na rizikovem nebo 3 luzaku a prave jak propousteli, tak je stehovali na rooming (co jsem videla tak max 2 den). Samozřejmě čím víc se budeš připomíneat tím lépe. Na co se člověk zeptá to se dozví jinak moc nic. Mě nejvíc mrzelo že jsem si musela doslova vydupat příkrm pro malého - byl docela malý 10% váhy pryč a pořád řešili že se třeba to mlíko spustí. Spustilo 4 den po porodu to už by byl chudák uplně vysílenej. Kdo nechce aby mu v porodnici mimi přikrmili, tak je myslím motol jistota.

ameli
5. únor 2010

🙂 s prikrmem souhlasim, nam potom detska doktorka pri propusteni rikala, ze jsou v te laktacni lize a ze proste nesmi dat prikrm. Pani co byla se mnou na pokoji mela stejny problem jako sicinka, mleko az asi 4 den, dite rvalo a rvalo a prikrm ji nedali. Az potom prave pozadala misto sestry detskou lekarku a ta ho nakonec povolila.

duzame
10. únor 2010

Ahoj,
chci se zeptat, jestli tu máte někdo zkušenost, do jaké míry v Motole respektují porodní plán, nebo přání rodičky. Chtěla bych rodit co možná nejpřirozeněji, bez epidurálu a oxyticinu atd, pokud všechno půjde normálně a miminko nechat od začátku u sebe.
A ještě by mě zajímalo, jestli se tam musí rodit jenom v leže, nebo už se to změnilo.
Fakt mi přijde děsný, že se o to musí člověk doprošovat, ale kdyby to tu nešlo, tak asi půjdu jinam. Díky.

ameli
10. únor 2010

Ja teda nemela zadnou konkretni predstavu o svem porodu, proste jsem to uz nestihla si par veci rozmyslet a zvazit. Nicmene, s vedenim porodu jsem byla maximalne spokojena, PA mi doporucily zajit si do sprchy, hopsat na mici, nikdo mi nic nenutil a vzdy se ptaly jestli souhlasim. Na porodnim boxu jsem videla porodni stolicku, tak predpokladam, ze pokud nebudes chtit rodit v leze, muzes i jinak. Ale jsou tam boxy, zadna vana atd. Ale mne to bylo v tu chvili vsechno jedno, chtela jsem to mit za sebou, myslim, ze ikdybych mela sebou nejaky plan, tak by mi byl tam uplne ukradenej 🙂 Porod mi prisel ale hodne prirozeny, PA cekaly v klidku az vypluje placenta, nic neuspechavaly, to same kdyz jsem tlacila, vsechno v klidu. Jenom mi teda dali epidural a nikdo se me moc neptal jestli ho chci - ale byla jsem strasne vycerpana a bez nej by to neslo, trasla jsem se a mela jsem zimnici, omdlivala vycerpanim, takze ho nasadil lekar. Pichli mi ho az tesne pred tim nez jsem zacala tlacit takze celkem pozde, a pomohlo to i tak (takze nikdy neni pozde). Pani co byla se mnou na pokoji si ho musela vyzadat, nikdo ji ho nenabizel, takze ho rozhodne nikomu nenuti 😉
Ale je to obri nemocnice, takze pokud premyslis o hodne prirozenem porodu, tak tady to asi neni uplne prave misto uz jenom tim prostredim. Ja ale pujdu rodit zase jedine tam.

marooshka
11. únor 2010

duzame: souhlasím s ameli. Koukám že bydlíš v Berouně (nebo poblíž) tak myslím, že by pro tebe byly lepší třeba Hořovice. Tam maj myslím i vanu atd. a asi i větší ty porodní sály(pokoje), v Motole jsou ty boxy malý.

Já jsem teda ten typ co se odevzdá doktorům 🙂 Byla jsem v Motole, za týden to bude rok a byla jsem absolutně spokojená. Doktor na příjmu byl mladej, vypadal tak na 30 😀 a byl super. Porodila jsem za necelou hodinu od příjezdu do porodnice a on byl naprostej profík i když to bylo takový hr hr. I byla malá komlikace, malej měl široký ramínka a byl dost macík, tak se tam trošku zašprajcoval, ale dr. i asistentka super. I mi než jsem porodila píchali něco do žíly, asi tak 15 min před porodem, prý něco "aby zašla branka" a mohlo se rodit, vše jsem si nechala líbit. A vše bylo v pořádku.

ameli
11. únor 2010

marooshko mluvis mi z duse 🙂 taky jsem si nechala vse "libit". Nejsem doktor, tudiz nevim co je dobre a co je v tu danou chvili potreba. Uz na priprave mi pichli neco na uvolneni svalu, pak na boxu dali kapacku s glukozou, potom neco tesne pred tlacenim, pak neco kdyz uz byla mala venku 🙂 ani nevim co to vsechno bylo, ale pomahalo to a porod byl bez komplikaci, tak neni co resit 😉 a jinak souhlasim, boxy jsou malinky a je tam vsechno slyset, pani rodila o dva boxy dal a ja slysela komplet vse, ale nevadilo mi to .......

mobina
11. únor 2010

Tak já mám teď čerstvou druhou zkušenost. Pokud jste po sekci, tak trávíte dva dny na jip, kam vám dítě nosí na přiložení. BOhužel tak dvakrát denně ☹ Po propuštění z jip se přesouváte na 6nedělí do třílůžkového pokoje, kam vám nosí dítě co tři hodinky na přiložení. Standardně umisťují maminky po sekci na rooming 4 den po sekci, ale pokud se na to cítíte, tak si samozřejmě můžete zažádat dřív. Je to vaše dítě a je to na vás 😉 Já si řekla hned třetí den. Co se příkrmů týče, tak to mě dost zklamalo. Nikdo se se mnou o tom neradil ani dopředu neoznámil. Prostě přišla sestra a řekla, že je na UM 😠 Na noc mi ho pak narvali tak, že mi blil celé dopoledne. Prostě jen aby jim v noci neřval 🙄 Chce to zabojovat a vyprdnout se na tu jejich tabulku a jak jste na roomingu, tak přikládat a přikládat. My šli nakonec domu pátý den plně kojení.
Jinak sestřičky nestíhaly. Hodně se rodilo. Občas jsou trochu nepříjemný, ale vyloženě protivnou jsem nepotkala ani jednu, co se dětských týče. Jak jsem šla pro příkrm, všeho nechaly a hned mi ho šli nabrat. A ženský sestřičky jsou v pohodě taky.

handm
15. únor 2010

Ahoj holky, tak vás pročítám, zvažuju mezi Motolem a Podolím a spíš se zatím příkláním k Motolu...
Samozřejmě jsem četla spoustu i negativnich info, ale jsem asi typ na velkou nemocnici, kde je všechno, kdyby se něco dělo.. nevím..
Mě vyjde 14+0 na sobotu, tak doufám, že mě v pondělí ještě zapíší.. možná zkusím jít ve středu, když budu 13+4,co myslíte?!
Díky

zuzule
15. únor 2010

Ahoj holky. Tak já budu taky rodit v Motole a to už podruhé. Chtěla jsem původně na Bulovku, abych to měla blíže, ale nakonec se stejně stěhujem na nějakou dobu na Zbraslav, takže bude lepší ten Motol. Navíc už jsem tam byla, a bylo to docela v pohodě, takže si říkám proč ne..Mám to už docela za pár, tak pak dám vědět jaké to bylo a jak se choval personál. Prvně jsem měla registraci u Apolináře, ale měli plno, tak jsem musela do Motola, tak doufám, že tentokrát to nebude stejné a nebudu muset zas jinam, to by mě fakt už naštvali 😅

Tentokrát si udělám porodní plán, protože mám nějaké představy a už přecejen vím co a jak bylo a co bych chtěla jinak, tak proto. Jsem zvědavá jestli se jím budou řídit. Cvičím třeba s balonkem epi-no, takže budu preferovat porod bez nástřihu, samozřejmě pokud to bude možné, ne za každou cenu...a taky bych tentokrát chtěla aby mi malého přiložili už na sále, do půl hodiny po porodu, což minule neudělali..jen mi ho položili na břicho a to bylo vše...tak tohle si třeba taky prosadím 😉 Jakou s tím máte zkušenost vy? A co balonek, používala jste některá? A jak to dopadlo? Díky za odpověd 😉 🙂

ameli
16. únor 2010

zuzu, mne malou prilozili urcite do 30min. po porodu, nemela jsem prehled o case, ale prinesli ji hned jak ji zvazili atd, pocitam tak do 10 - 15ti minut, chvili jsme zkouseli sat, to pomohlo i k porozeni placenty a kdyz vysla placenta tak malou dali k nam na box do inkubatoru a nechali ji s nami fakt dlouho, minimalne hodinu. Zalezi i na zdravotnim stavu mimca, ale i nase se narodila driv, mela jen 2190g a i tak jsme prikladali, takze se to asi za tu chvili tam zmenilo. Na mici jsem tam pohopsavala celkem dlouho, hodne mi to pomohlo 🙂

Jeste me zajima, proc se tak snazite vyhnout nastrihu? Nedokazu to posoudit jake to je bez nastrihu, hojeni, pocity po porodu. Je to o dost lepsi? Rychleji se zotavite? Ja mela 2x 8cm nastrih, hodne stehu, na jednom jsem jich mela 12 a nijak mi to nevadilo. Teda je to samozrejme citlive v tom miste, ale strihnuti ani siti jsem vubec necitila. Tak to moc neresim co se tyce druheho porodu, kdyz se zadari 🙂 ale jestli je to o moc lepsi bez toho tak bych se tomu snazila taky vyhnout. Muzete nektera porovnat?

handm: ja jsem se sla do motola registrovat ve 14+5 a v pohode me vzali, nic nerikali.

zuzule
16. únor 2010

Ameli - já to porovnat nemůžu, zažila jsem jen nástřih, a nic moc..šili mě snad půl hodiny a bolelo to moc..navíc pak to hojení..děs. Člověk si nemůže sednout, pořádně si zajít na velkou a když tak s velkými obtížemi..tomu bych se ráda vyhla. No víš, já osobně si myslím, že určitě je to lepší bez nástřihu, v pozdějším věku to může mít vliv na inkontinenci...samozřejmě že pokud hrozí natržení, tak je lepší stříhat, ale radši bych byla bez. Uvidíme, jak to bude..

ameli
16. únor 2010

No ja mela epidural (zaplat panbuh za nej) a tak me siti asi nebolelo proto. Sednout jsem si nemohla 14 dni, ale to spis, ze me bolelo vsechno dole. Mela jsem vyhreznute strevo z konecniku atd a jak pises snad 4 tydny po porodu jsem se jeste pocuravala ☹ dost neprijemny, obzvlast kdyz jsem potrebovala nekam jet. Ale konzultovala jsem to se znamou, je doktorka, a ta ikala ze je to tim, ze jsem malinka, dite na me i tak dost velke a mam povolene svaly panevniho dna. Zacala jsem cvicit a uz 14 dni nic 😉 tak si myslim, ze to nastrihem nebylo. Ale jo, jak pises, me sili asi 1,5h v podstate celou dobu co jsem byla po porodu na boxu, to jsou tusim obvykle 2h, tak je urcite jen kvuli tomu lepsi rodit bez nastrihu a v klidu si uzivat manzela a miminko.
Preju Ti pohodovy porod bez nastrihu 🙂 Potom sem napis svoje pocity a zkusennosti ........

zuzule
16. únor 2010

Ameli - tak to fakt nezávidím ☹ Snad tentokrát to bude bez. Díky za podporu. Pak dám vědět jak to dopadlo
😉 Já právě kromě toho cvičení s balonkem denně cvičím i to pánevní dno, tak myslím, že to snad pomůže...

ameli
16. únor 2010

No ja myslim, ze pripravou rozhodne nic nepokazis. Ja jsem tady uz psala ....jsem mala, merim jen 150cm, vazim necelych 40kg tak mi moje doktroka rikala ze budu "nejspis" rodit cisarem. Takze jsem veskerou pripravu na porod totalne zanedbala, ani jsem necvicila, nepila malinik, nemasirovala hraz 🙂 Jenze nase zlato si reklo, ze se narodi uz ve 37tt a jak byla mala tak jentak tak prosla, ale prosla 🙂 Jsem rada, ze nemam rozrezane bricho, ale dodnes me mrzi, ze jsem necvicila a ani si nic o porodu nenacetla. Ale vsude ctu, ze 2. porod byva jednodusi a pohodovejsi, ta by Ti to mohlo vyjit jak si prejes 😉

zuzule
16. únor 2010

Ameli, tak to se nedivím, že byly trochu problémy při tom jaké jsi postavy...to já jsem kus baby 😀 a tak porod brnkačka, ale možná i proto, že to byla rychlovka tak to takhle dopadlo s tím šitím..tentokrát asi pojedu do porodky trošku dřív, ne na poslední chvíli jako minule...furt jsem myslela, že to jsou poslíčci - rodila jsem prvně,tak jsem měla trochu pochyby a nechtěla jsem aby mě poslali domů s tím, že plaším..a tak se malej narodil hodinu a půl po tom, co jsme do porodnice přijeli 😅 NO, s tím druhým porodem jsem to taky slyšela, ale kdyby měl být rychlejší než minule, tak to rodím doma 😅 😀 Takže v mém případě mi úplně bude stačit, aby byl stejný jak minule, teda až na to šití 😝

ameli
16. únor 2010

Ty blaho 🙂 tak to jsi mela hodne rychly. Ja to mela obdobne, uz v noci boleni bricha, tak jsem celou nedeli cekala co bude, uvarila, uklidila, sla ven se psem, bala jsem se, ze mi v porodnici reknou, ze jsem simulant a pojedem zpatky 🙂 no a kdyz jsme tam dorazili v pul seste vecer, tak mi rekli, ze rodim 😝 Ale takovou rychlovku jako Ty jsem nemela, mala se narodila asi za 5h. Ale nemuzu si stezovat, porod byl pohodovy ........ nebo, ze bych uz zapomnela, jak jsem si rikala, ze uz nikdy vic? 😀
A Ty nechces epidural? Mne to strasne pomohlo, obrovska uleva od tech nej kontrakci, ale aby nedoslo k omylu, porad to bolelo pekelne, ale mela jsem aspon silu tlacit a potom to siti byla brnkacka .......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru