Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

maart
11. říj 2007

Hmm, ja jsem ani netusila, ze jsou tam jeste jine kurzy nez ten ve ctvrtek...takze opravdu nevim, v cem je rozdil. Mne jde spis o to, abych to tam trochu okoukla a dozvedela se nejake zasadni info, i kdyz je fakt, ze na strankach porodnice Motol je toho pomerne hodne. No nic, uz jsem se zapsala, tak s manzou vyrazime a urcite si prichystam nejake otazecky. A Eligar, mas pravdu, asi budeme muset byt na ty sestricky na sestinedeli trosku ostrejsi a proste si "vybojovat" nejaky zajem a peci 😉 , taky tam chci jet pozitivne a asertivne naladena, snad se povede.

mobina
11. říj 2007

Tak já mám od švagrové info o kurzu, který trvá asi hodinku. Je to čistě informativní "kurz". Poradí kam jít při příjmu, co mít sebou do porodnice, co vyplnit, na videu pustí jak vypadají sály, co a jak tatínci u porodu atd.
Jinak co se týče toho šestinedělí, tak přesně s tím tam jít. Miminko se s vámi taky párat nebude, tak se hlavně nenechat zdeptat a rozhodit 😉

andreea
12. říj 2007

Porodní asistentka nám říkala,že v kurzu probíhající první čtvrtek v měsíci nás naučí jak dýchat apod.Prý nám to stejně řeknou při porodu,takže se jí zdá zbytečné kurz platit.

iza
12. říj 2007

ahoj holky,dneska jsem byla na kontrole v Motole a v karotéce jsem si všimla jak tam mají napsáno,že od 15.10 začíná možnost registrace v Motole na porod....registrace se může dělat od 12tt abyly tam i nějaké hodiny kdy,aleto si nepamatuju

mobina
12. říj 2007

Izo fakt? To abych tam raději cinkla 😒

mobina
12. říj 2007

Jo tak s neregistrací máme smolíka. Kuk sem 😉
http://www.fnmotol.cz/html/infoservis/aktuality...

iza
12. říj 2007

mobi jo jo fakt jsem to tam dneska viděla...v poradně v kartotéce, bylo to vylepené u toho okýnka....zavolej si tam(raději)

mobina
12. říj 2007

No jo no, tak to tam alespoň okouknu a poptám se i na ty kurzy 😒

maart
12. říj 2007

Holky, no to se na to.... 😠 😠 😠 , jedu tam hned pristi tyden!!!!!!

mobina
12. říj 2007

No to já právě přemýšlím, protože příští týden to bude asi pěkný maso, ale asi to taky zfouknu, co njedřív, pro klid duše 😒 Nedá se nic dělat 😔

iza
12. říj 2007

si tam zavolejte, jak tam jsou(myslím, že to bylo každý den a asi od 1, ale fakt si nejsem jistá)...myslím, že se to asi taky registruje v té kartotéce u poradny

iza
12. říj 2007

http://www.fnmotol.cz/html/zdravotnicka_pracovi...
kukla jsem na jejich stránky a je to tam..tak koukněte, posílám odkaz

webi
15. říj 2007

Holky a nevite, kdyz uz jsem objadnana do poradny (poprve), bere se to, ze uz jsem zaregistrovana?

mobina
15. říj 2007

Webi registraci musíš mít zapsanou v těhu průkazce, ale tebe se to asi stejně nětýká. Neregistrované přestávají brát až od 1.12. 😉

mmisak
15. říj 2007

Ahoj Webi ,jsem na tom podobně jako ty ,jsem už také objednaná do poradny (poprve), tak jsem dnea volala na tu registraci ,a tam mi sestra řekla, že se registrovat nemusím ,jelikož mám termín porodu do 1.12. od kdy je registrace nutná.

mobina
16. říj 2007

Tak mám registraci za sebou a žádné davové šílenství se nekonalo. Vyjedete výtahem D do 5. patra a dáte se doprava za výtah na odd. UZ. Tam už uvidíte postávat těhule. Vyčkáte až vyleze sestřička a odevzdáte jí těhu průkajdu. Tu vám cca do 5ti minut vrátí s razítkem registrace a číslem registrace. Toť vše 😉

mmisak
16. říj 2007

Ahoj chtěla jsem se zeptat ,jakým způsobem to probíhá v poradně v motole,když je člověk objednaný na nějakou hodinu vemou ho hned? Někde jsem četla že tam mužeš být i celý den ☹ .Ještě jsem se chtěla zeptat pokud chci mít manžela u porodu musím to hlásit někde předem, včetně zaplacení toho poplatku?děkuju za odpověď

linda02
16. říj 2007

mmisak: to,že tě objednají na nějakou hodinu, vůbec neřeš pač tam opravdu mužeš čekat i celý den. Já jsem nejdéle čekala 5hodin. Jiank co se týká tatínka u porodu tak si to musíte zaplatit dole v přízemí na cizineckém oddělení a stojí to 700,-. Pak akorát u přijmu ukážete doklad, že jste zapalatili. Říkají, že se to dá zaplatit i v den porodu nebo po, ale kdo ví jestli kdyby to nebylo zaplacený taťku k porodu pustili. 😉

mmisak
16. říj 2007

Děkuju ,tak to bude určitě super 😒 .Zajdu to tam zaplatit hned až pujdu do porady, to bude nejjistější ,než se pak někde dohadovat.

lukajda
16. říj 2007

Ahoj holky,
v poradně se fakt čeká hodně dlouho - nejdéle jsem tam byla od 7 do 15 hod (šla jsem tehdy na CTG+poradna a navíc mě poslali ještě na ultrazvuk). K porodu by tatínka pustili pravděpodobně i bez potvrzení o zaplacení. Při příjmu jsem totiž lehce panikařila a nemohla potvrzení najít - sestřička mi říkala, že manžela bez problému pustí se mnou a oni si doklad dohledají...ve finále jsem ten doklad samozřejmě našla 😀

maree
16. říj 2007

Mobino, ráda jsem četla, že je registrace v pohodě. Chystám se tam zítra. Termín mám 7.12., bohužel dnes ani včera jsem se tam nedostala. Vypadalo to tam nějak kriticky? Jako že by někomu říkali, že už registrace není na urč. termín možná? A v kolik jsi tam přesně šla? Díky za odpověď.

mobina
16. říj 2007

Maree IP 😉

maart
16. říj 2007

Ahojky Maree, zitra se tam chystam taky...asi tam pujdu hned na tech 14.30, jsem rada, ze to tam probiha v klidu, bala jsem se tlacenic a dlouheho cekani. Taky vam zitra pisnu, jak to pribihalo.

mobina
16. říj 2007

Maart psala jsem Maree do IP, že jsem tam byla přesně ve 14,30 a maminky už tam čekaly, takže klíďo můžeš i dřív 😉 Snad to vyřídíte stejně v pohodě jako já 🙂

maart
16. říj 2007

Bezva, Mobina, diky!

maart
17. říj 2007

Tak jo, holky, jsem uspesne zaregistrovana...probihalo to v pohodicce. Bylo nas tam docela dost, ale slo to rychle. Sestra vyjde, vybere tehu prukazky, na chvilku zaleze, nafrka tam razitka, pak to zase rozda a jde se domu. Akorat me tam zarazila jedna vec - byla tam mamina s briskem, ktera mela termin porodu 22. listopadu, ale sestra ji nezaregistrovala, protoze ji rekla, ze urcite do 1. prosince porodi...no ja nevim, ja jsem mela termin s prvnim klukanem 21. listopadu a rodila jsem 5. PROSINCE...takze pokud tahle holcina bude prenaset, tak ji muzou po tom 1. prosinci odmitnout, protoze nebyla zaregistrovana...no nic, to mi bylo trochu divny.

mobina
17. říj 2007

Maart tak to je dobře, že jsi dlouho nečekala 😉
Pokud jsem to správně pochopila, tak ta maminka už by vlastně zaregistrovaná být měla, protože by tam od 36 tt měla chodit do poradny a tehdy jí i zaregistrují. Kdo ví. Asi v tom bude chvilku binec 😅

maart
17. říj 2007

No ja fakt nevim...proste sestra ji to razitko do prukazky nedala...ale tak snad bude tak nejak automaticky registrovana, protoze tam bude chodit do te poradny...opravdu nevim. Presne jak pises, bude v tom pekny binec 😒 , jsem docela zvedava, jak jim to vsechno s tou registraci bude fungovat.

mobina
17. říj 2007

No doufám, že to do února vypilují k dokonalosti. Ale co, razítko tam od nich máme, tak nás prostě vzít musí 😉

maree
17. říj 2007

Maart, tak to jsme se tam minuly.. Byla jsem tam po treti, krome me jen 2 maminky. Tohle bylo uplne v poho, jsem zvedava, jake to bude v te poradne, asi dost narocny cekani. Za tri tydny uz tam pujdu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru