Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

kaca007
24. bře 2009

díky holky za informace 🙂
já budu muset do motola co nejdřív, musím dostat kapačku s antibiotikama kvůli streptokokovi,i tak doufám, že přijedeme tak, aby už přítel nemusel domů...aby mohl se mnou taky být celou dobu.
toho se bojím, abych tam nezůstala sama...

janakla
25. bře 2009

holky já taky díky za všechny informace, příští týden jdu poprvé do poradny do motola, tak jsem na to zvědavá... Jen jsem se chtěla zeptat, když mě sestra objednala na určitou hodinu to asi v motole znamená +- 3 hodiny, nebo to přibližně odpovídá?

sicinka
25. bře 2009

Ahoj, do motola už chodím co 14 dní zazím to mám čas objednání plus cca 1 hodina. Ale chodím na rizikovou poradnu.

kaca007
25. bře 2009

já do poradny do motola nechodím, chodím stále ke své mudr...tak nevím,ale co tak říkají holky, v poradnách bývá narváno a je to tam i na celý dopoledne. ale možná když jdeš poprvé, tak to objednávaj načas...

gtver
25. bře 2009

kaco, partnera ti obléknou i přezují, neboj 😉
jenom pozor, kapačku s ATB ti můžou dát na čekateláku, kvůli tomu nemusíš přímo na sál 😉

mispule76
29. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

broucek26
10. dub 2009

Ahoj holky,

chtěla jsem se jen zeptat, jestli vás nerodila některou paní doktorka Hynková.

pattie
10. dub 2009

Ahoj, rodila jsem v Motole v září, resp. měla jsem tam plánovaného císaře a jsem taky celkem spokojená. Ležela jsem na riziku, tam to bylo super, na šestinedělí to bylo taky celkem fajn, jedinej problém byl s JIPkou, kde jsem byla noc po zákroku a kam mi nenosili malou na kojení ☹ To mě moc mrzelo, na druhou stranu, člověk je po zákroku tak mimo, že jsme to prostě zkousla a snažila se co nejrychleji zmátořit, aby mě přeložili na šestinedělí.
Jídlo bylo zkousnutelný a ta bílá káva, jak píše Mispule, nám s holkama docela chutnala chodily jsme si přidávat a klábosily na "kafíčkem" 🙂)) Ženský sestry byly suprový, radily s kojením a s čímkoliv, ale dětský (měla jsem malou pár dnů u nich, byla jsem na pokoji bez dětí) nic moc, resp. některá ze směn se s náma, maminkama, nehodlala o ničem bavit a štěkaly rozkazy typu "dítě vrátíte za 10 minut"
Ale celkově Motol hodnotím dobře a druhé dítě budu zřejmě rodit opět tam.

janika7
24. dub 2009

jo jo, mam stejnou zkusenost, detsky sestry byly tragicky a zensky uplne super...

krista
27. dub 2009

skopicek • Dnes v 19:41
Rodil jste někdo v Motole??

kaca007
5. kvě 2009

ahoj holky, moje čerstvá zkušenost s motolem je že všecko super, doktoři, sestry jak dětské tak ženské. neměla jsem sebemenší problém (a to musím říct, že mi nešlo kojení, dali mi příkrm...vysvětlovali atd.), cokoliv jsem potřebovala, byly moc ochotné.
takže motol doporučuju

marta.k
6. kvě 2009

ahoj, taky pridavam cerstvou skusenost s motolem. Vsechno bylo super, jak zenske,tak detske sestry, za cely tyden se neobjevila jedina, ktera by byla byt jen malinko protivna. Vzdy ochotne se vsim poradili i ve 4 rano, trpelive opakovali 20x to same. PS: lezela jsem na sestonedeli 2.

bengy
6. kvě 2009

Ahoj holky, mám ještě sice dost času, ale chtěla jsem se zeptat, jestli jsou v motole nějaké předporodní kurzy. Dík za info.

casiopeia
7. kvě 2009

Jsou, pošlu ti tel. přes IP 😉

broucek26
29. kvě 2009

Holky kdy se platí poplatek za otce u porodu? A kdy se chodí na tu informativní schůzku? Díky za odpověď. 🙂

marooshka
29. kvě 2009

broucek26: poplatek mě poslali zaplatit když jsem tam byla poprvé na poradně - ve 37. týdnu. Dr. říkala, ať si to radši zaplatím, kdyby náhodou jsem rodila dřív, tak abych tam neplašila. Zaplatíš 700. A kdyby to tatínek nějak nestihl nebo tak, prostě tam nebyl, tak ti to vrátěj. I kdybys rodila nakonec jinde.

Na tu info. schůzku nevim kdy se chodí, tam jsem nebyla 🙂

broucek26
1. čer 2009

marooshko díky moc za info. Já se právě to s tím poplatkem vůbec nikde nedočetla. A taky jsem si říkala, že kdybychom museli někam jinam - kvůli přeplněnosti, tak jestli mi těch 700,- vrátí.

jita04
5. čer 2009

Ahojky.Chtěla jsem poprosit jestli některá z vás nerodila ted v motole.Nevím kolik se platí za den v nemocnici za mě a mimčo.Moc děkuji za odpověd

sicinka
5. čer 2009

Ahoj, našel by se někdo se zkušeností s plánovaným císařem v motole. Zkusím napsat do IP pattie, ale nevím jak se tu vyskytuje. Zajímalo by mě zda je tatínek u porodui přímo na sále nebo jen za plexisklem, za jak dlouho vás přeložili z JIP a za jak dlouho na normální pokoj. Mám nastoupit den dopředu na oddělení rizikového oddělení a ráno jít na ten CS - takhle to tam dělají běžně ? (vypadá to že taky projdu všechna oddělení cca po 12 hodinách 🙂

ivapetr
5. čer 2009

Jito04 rodila jsem v motole v březnu.Za den v nemocnici se paltí 60kč za mimčo nic celkem to bylo 240Kč za 4dny. 🙂

jita04
5. čer 2009

ivapetr moc děkuji 🙂 nemohla jsem to nikde najít.

jita04
5. čer 2009

Jěště jsem se chtěla zeptat jak je to v Motole s tím,že nemužu opustit oddělení.Myslela jsem si že si když tak dojdu dolu třeba pro něco dobrého nebo pro časopis a kamarádka mi řekla že se nesmí opustit oddělení.Vím žr ted nadzvednu určitě jiné maminky předem se omlouvám,ale i v papírech mám napsáno že kouřím.Sestra rodila u Apolináře a v Krči a tam jsme mohli jít ven jak je to tady jde to vubec? ☹

gtver
5. čer 2009

sicinka, nerodila jsem sice osobně sekcí, ale kamarádka měla otce dítěte za sklem, PA to také tak popisovala, ale jde o situaci přes rok starou

berynka
5. čer 2009

jito, ven jít normálně můžeš 😉 . Teda jako né uplně pryč z nemocnice 😀 . Mimi dáš jen k sestřičkám na hlídání.

jita04
5. čer 2009

berynko moc dík 🙂

myska77
6. čer 2009

Ahoj holky, mate nektera zkusenost s porodem dvojcat dvojvajecnych v Motole? Mam ted oba kluky hlavou dolu a vubec se se mnou nechteji bavit o cisari, jedine, kdyby se otocili jinak. Prirozeny porod mi u dvojcat prijde dost riskantni. Podepisuje se pred porodem neco jako porodopis, kde muzete treba nesouhlasit se zvolenym zpusobem porodu?
Taky se chci zeptat, jsem ted 32+2tt a ve 34.tt se chteji domluvit uz na hospitalizaci. Vim, ze hospitalizuji s jednovajkama, ani s tim nemam problem, jen me zajima, kdy vam porod pripadne vyvolali, nechci tam cekat treba 3 tydny do 38.tt, kdy se dvojky normalne ukoncuji.
Diky moc.

sicinka
6. čer 2009

Myško, koukni do postupů k porodu http://www.porodnicemotol.cz/postupy.html#dvojcata myslela jsem že u dvojčat si můžeš postup zvolit ☹ Se mnou zase nikdo moc nediskutoval, že o toho císaře nestojím. Mě na poradně primář Binder tvrdil že manžel může být u porodu, že mě nechají vzhůru (když tě uspí tak tam být nesmí), ale nevím jestli ho tam nepustí až když vyndají mimčo. No asi to nějak přežiju 🙂 Jinak mě budou dělat císaře 37+0 což je taky docela brzo, ale já už mám přes týden poslíčky.

myska77
6. čer 2009

sicinka ja ty postupy cetla, ale nikdo se tam tim neridi. I na UTZku i v poradne, chodila jsem k Bindrovi ted k Vavrinkovy mi rikali, ze proc podstupovat brisni operaci, kdyz jsou oba hlavou dolu. Ze k tomu by musela byt indikace, ze se uvidi az v den porodu. Ale hlavni duvod je asi ten, ze tam maji desny fofry a cisar desne zdrzuje a maji plny JIPky. Tak me zajimalo, jestli clovek ten normalni muze odmitnout.

sicinka
6. čer 2009

Aha mě přišlo, že u mě je to naopak. Odeslala mě tam doktorka v 16tt a už od té doby tam chodím na poradny - původně jsem myslela že tam půjdu na jednu prohlídku a pak zase k mojí až do toho 36 tt. U mě to jinak vypadalo na normálníporod, ale kardioložka doporučila CS takže to vůbec neřešili a rovnou mi ho naplánovali v útarý nastupuji. Koukám že k tomu tam každý přistupuje jjinak ☹ No třeba se tam potkáme 🙂

myska77
6. čer 2009

Sicinka: ty to mas ale jine s tim cisarem, ty ho mas indikovany kvuli tomu srdci. Ja chodim do rizikove poradny od 23.tt, protoze cekam dvojcata a muj gyndr. si dvojky nenechava. Dvojky se musi vic hlidat, ale jiny problem nemam, takze pokud zustanou oba hlavou dolu, tak proc by me pry rezali, ze je to zbytecne. No tak uvidime. V utery Ti drzim palce, uz bych chtela mit kluky taky u sebe, kazdy ma uz 2 kila a mit kila deti neni moc velka sranda uz 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru