Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

janakropackova
15. črc 2008

Máme vysoký stupeň hidronefrózy a sledují mě tam už od 25tt a mají tam všechny vyšetření a všechno, dokonce už máme dohodnuté i nefrologi, genetiky a pediatry, kteří ho pak budou kontrolovat. Tak doufám, že nás neodsunou. Je fakt, že čekárny jsou na kontroly rizikovek a holek nad 36tt šílené, ale hold za to aby malého měli v rukou ti co o tom ví nejvíce to stojí. Díky moc.

janakropackova
15. črc 2008

mobina: tak to je v pohodě. V Příbrami byl buď pokoj pro jednu (nadstandart) a nebo pro šest. No a to teda byl masakr. Stačilo mi to první noc a šla jsem na uvolněný pokoj. Mám problém spíš s tím, že manžel dělá do 19hod a tak asi nebude stíhat návštěvy, ale uvidíme. No nějak to dopadne. Stejně to bude záhul, syna mi tam nepustí a tak ho asi povezeme na Moravu. Teda až budeme mít termín vyvolání.

flufla
16. črc 2008

ahoj, já tam rodila koncem ledna a taky to tam bylo narvaný, za tu dobu co já rodila (od 7-12) se narodilo 7dětí a další přicházeli na svět!!! Já měla jednu z posledních postelí (možná trochu protekce neb v Motole pracuju), ale vím, že maminky ubytovávali kde se dalo, na riziku apod. a ony chuděry neměli dítka u sebe a mohly je jen navštěvovat.
pokoje sou v poho, za nadstandadr snad litr a když tam chcete manžu u sbe i přes noc, tak snd 2000, ale myslím, že je nadstand. zbytečný neb má stejně společný sprchy sdalším pokojem a většinou je i obsazený.

jezevec
17. črc 2008

jen se pridam, rodila jsem v kvetnu v Motole a velka spokojenost se vsim, na sestinedeli se sice musite vice vyptavat, jak je hodne rodicek, tak sestricky nevi co driv,ale porod opravdu na profi urovni. Navic je tam vseho dost, vlozky, plenky, obleceni pro mimi..i jidlo mi chutnalo..vsichni me od Motola odrazovali,ale priste bych rodila zase tam!!!!

rendex1
2. srp 2008

ahojky.. tak já mám za sebou 11 dní v Motole a tak můžu po pravdě napsat svoje zážitky.

RIZIKOVE ODDELENI: Balada.. fakt jak v nějakém hotelu... nemůžu si vůbec stěžovat. Přístup doktorů a sester super... někdy měli špatný den, ale pohoda. Je tam super venkovní terasa, opravdu to bylo pro mě jako menší dovča.

PORODNI SALY: Super. Pořád k nám někdo chodil, vysvětloval, kontroloval. Doktoři dokonalý i asistentky. Měla jsem císaře nakonec po 17ti hodinách, takže i toto se dalo zvládnout. Manžel byl celou dobu se mnou.

JIPKA: Příšernost ! Neustále tam něco pípá, někdo tam mluví, něco se děje, není šance si ani na chviličku odpočinout. Nepříjemné celé, ale asi potřeba.

----- AŽ SEM TO BYLO OK ☹
ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ: Odnáším si velké trauma. Při císaři jsem ztratila hodně krve a tak jsem byla unavenější než je normální. Byla jsem nejdříve na pokoji po třech po císaři. Neměla jsem ani mlezivo. Nosili nám dítka po třech hodinách a vždycky to pro mě bylo šíleně stresující. Každá sestra mi rvala prso.. ikdyž jsem jim 1000x říkala, že tam nic nemám ☹ ☹ ☹ ☹ Prosila jsem je, aby mi malou přinášeli na přisátí jenom na tak 10 min a pak si ji zase odnesli na příkrm... neeeee měla jsem ji tam chudinku 45 min. a celou dobu řvala hlady.. Já brečela, stresovala se a vždycky mi řekli, že to mám zkoušet a být v klidu (do toho mi tam radili ty dvě vedle mě, co a jak mám kojit... jak to mám udělat, když nemám nic v prsu to už mi neřekli). Zkuste být v pohodě, když víte, že každé tři hodiny budete 45 min. trpět a snažit se uklidnit hladové dítě... pak ji dali kooooonečně příkrmy. To taky..ale až po 45 minutách řevu..
Myslela jsem, že mi bude lépe na room-in, ale opak byl pravdou. Byla tam ještě jedna maminka, která měla stejný problém. Když jsme si chodii pro příkrmy, tak se na nás dívali jako na "neschopné" matky.. pořád nám říkali, ať po 2 hodinách zkoušíme přikládat a po 3 hodinách dáváme příkrm. A kdy jako má malá spát? A já? Unavená, bez krve, věčně na omdlení????? No po 4 dnech jsem vystartovala na doktora, že chci okamžitě domů nebo to tady nepřežiju. Pustili mě a byl klid, mlíko nemám do teď... ☹ Asi z toho stresu ? Nevím.. Malá je spokojená s Nutrilonem a spinká i 6 hodin, krásně prospívá a je to spokojené miminko.

kaca007
13. srp 2008

ahoj holky, nevíte jak "brzo" je potřeba se do motola registrovat?
jsem zatím na začátku, ale Motol mám nejblíž... chci si projít tuhle diskusi a vaše zkušenosti a pak se rozhodnout...

malenka
13. srp 2008

na stránkách www.fnmotol.cz píšou, že od ukončeného 12. týdne, a o moc později bych tam nechodila, budou mít plno 😉 Takže hned jak ti doběhne 12.tt, klíďo si tam zavolej a zeptej se.

kaca007
8. zář 2008

tak co maminy, napište prosím aktuální zkušenosti z Motolem...
děkuju...

gigi2
8. zář 2008

Můžu jen zprostředkovat kamarádky názor na Motolskou porodnici z konce sprna.Stručně řečeno-porodní oddělení super, šestinedělí nic moc.Sama jsem ji tam byla třetí den po porodu navštívit a jednání sester se mi za ty dvě hodiny, co jsem tam byla,vůbec nelíbilo.Velká rivalita mezi sestrami "dětskými" a "ženskými.Ale všude je něco,že???? 😉

kaca007
10. zář 2008

tak se tam dneska půjdu zaregistrovat....

broskef
10. zář 2008

Ahojky, Kaca, já tam byla minulý týden....

berynka
10. zář 2008

Ahoj, registrace do Motola je skutečně od 12tt, pak už je to celkem problém 😉 .

berynka
10. zář 2008

od=do 🙂

kaca007
10. zář 2008

ahoj broskef, ráda vidím, že ses taky zaregistrovala 🙂 už jsem si říkala, že po těch negativních zážitcích, co tu holky popisovali, tam budu snad sama .... tak jsem se začala pídit o jiných, např. Podolí, mají super stránky - spíš teda fotky ze sálů, ale furt si myslím, že je to hlavně o tom, na koho narazíš... mám to nejblíž do motola, takže u něj asi zůstanu....
skočím tam radši dneska, at se tam dostanu

je to hned v tý velký budově u parkoviště, že?

broskef
10. zář 2008

jj, u ty horní zastávky busu, ja ty reference moc nesledovala, má to také nejbliže, přesně jak píšeš, také myslim, že zaleži, na koho narazíš atd. a nechce se mi s bubnem jezdit přes celou Prahu, někam, kde to možná muže byt lepší, ale taky vůbec nemusi....

kaca007
10. zář 2008

tak tam dneska skočím a zítra napíšu, jak jsem dopadla, snad mě už zaregistrujuou, když jsem ted ve 12 tt (resp. cca 11+1)

lukajda
12. zář 2008

Ahoj holky, vážně se nebojte 😵 Motol je určitě dobrá volba - samozřejmě musí člověk počítat s tím, že když se rodí hodně miminek, tak je větší šrumec a sestřičky na šestinedělí občas nestíhají. Taky jsem si v porodnici pobrečela (dneska už se na ty moje poporodní pláče dívám úúúplně jinak) - Tadeášek měl žloutenku, takže jsem ho neměla u sebe, nemohla jsem s rozkojit - to mě hodně stresovalo. Ale porod byl díky naprosto perfektní Dr. a PA parádní a světe div se, ráda na něj (díky epidurálu) ráda vzpomínám 🙂

Jasně že jídlo bylo otřesný, ale kde v nemocnici je dobrý, že jo? 😀 Občasná nervozita sestřiček - taky jsou to jenom lidi a mají toho moc, ale pokud jde o lékařskou péči, tak ta byla super. Zkrátka u mě (někdo se na to může dívat úplně jinak) pozitiva naprosto převládají 😵 😵 😵

berynka
13. zář 2008

lukajda, to já si v Motole pochutnala 😅 😀 . Když jsem tam byla na rizikovém, tak jsem žasla nad čerstvým pečivem, to tam bylo snad celý den a vždycky jsem se těšila, co dobrého bude k snídani nebo výběr k obědu.
Horší to bylo po porodu, měla jsem pocit, že kvůli mlíku si nemůžu dát vůbec nic. Jednou jsem si mohla vybrat - segedín, sekanou a to třetí bylo taky nadýmací 😒 .

janakla
14. zář 2008

ahoj holky - jak probiha registrace v motole? jdu tam koncem zari tak chci vedet co me ceka 🙂 popiste mi to prosim prosim

lukajda
14. zář 2008

berynka - já asi v životě nezapomenu na rýži s masem a se ZELÍM - takovou kmbinaci bych fakt nepozřela ani jako nekojící 😀

janakla
14. zář 2008

holky.... nikdo mi nerekne jak se v motole dela registrace? delaji se nejaka vysetreni? registrave je v 5. patre na ultrazvuku - takze se dela ultrazvuk? povidejte... prosim

maart
14. zář 2008

Nene Janaklo, zadne vysetreni, nic takoveho. Dojdes si tam, najdes to dobre, je to tam popsane.....sestra vychazi pravidelne, takze se zepta, jestli jsi tam na registraci...odevzdas ji tehu prukazku, ona tam frkne razitko a zase Ti ji da. Je to "akce" tak na 5 minut max. Hodne stesti 🙂 .

janakla
15. zář 2008

maart diky - tak to jsem hned klidna - to zvladnu 😉

mar3
15. zář 2008

Ahojky lidičky jen se chci taky připojit k diskuzi o porodnici Motol🙂rodila jsem tam 30.8.2008 byl to můj třetí porod,ale první v Motole🙂 nikdy jsem nebyla tak spokojená jako právě v Motole a to hlavně co se týče vedení porodu🙂 bylo to naprosto profesionální a nikdy už bych jinam nešla!!!!sice jsem epidural nedostala,protože to vše postupovalo dost rychle,ale pan doktor byl tak hodný,že ikdyž jsme epidural nestíhali tak mi dal kapačku proti bolesti,byl to můj nejlepší porod a všem v Motole patří můj dík...věřím,že díky tomu máme i nejpohodovější miminko jaký jsme kdy měli🙂doufám,že i Vy nastávající maminky budete mít taky jen ty nejlepší zkušenosti z porodnicí Motol....Martina

dituu
16. zář 2008

Ahoj holčinky, také se připojuji. V motole jsem rodila 5.5. Sice jsem vyfasovala na příjmu mladičkou doktorku a ta mě poslala domů s tím, že to na porod rozhodně nevypadá. Skoro jsme ani nedojeli domů a hned jsme se zase vraceli. Tentokrát to na porod rozhodně vypadalo,byla jsem otevřená na 6 a pak šlo vše ráz na ráz. Epidurál už jsem nedostala a tak jsem si užila trochu víc té bolesti, ale stálo to za to. Alespoň jsem pak nebyla ničím omámená a užila jsem si to s velkou parádou. Byl to můj nejsilnější životní zážitek.
S personálem jsem byla nadmíru spokojená, hlavně s dětskými setrami. Vše na 1*... 😉

kaca007
18. zář 2008

holky moc díky za pozitivní reference🙂 jsem zaregistrovaná
musím říct, že ta chodba na mě nepůsobila moc přívětivě, ale i kamarádka říkala, že za těma lítačkama, kde se rodí je to naprosto jiné 🙂
janakla....registrace je v 5 patře, výtahem D, vyjde sestra, vybere průkazky a dá no nich razítko... toť vše, žádné vyšetření, nic podobného... ještě ti řekne, od kdy budeš chodit do poradny k nim, na nástěnce jsou info o kurzech atd.

lucpet
19. zář 2008

Ja musim napsat negativni info. Moje sestra chtela rodit, stejne jako ja, v Neratovicich, ale bohuzel to nevyslo. Skoncila v Motole. Jako pri prvnim diteti. Porodni asistentky a dr v poho, ale detske sestry!! Sestra se chtela jit po porodu podivat na mimi, slysela, ze tam nejake deti placou a sestricka ji vyhodila, ze se nemuze na sve dite podivat, ze musi pockat, az ji ho privezou!! Vetsina z nich smrdi od koure a nosi miminka tema samyma rukama! Pote jsme prisli na navstevu - pustili nas jen do spol. mistonosti, jelikoz jsme meli deti a kdyz jsme odchazeli sestra sii nechala maleho u sebe, protoze byl cas kojeni. Pak slysi,jak sestra vyrvava po cely chodbe jeji jmeno! Ze pry proc maleho neprivezla zpatky a ona, ze uz je cas kojeni, tak ji ho teda laskave nechali. CHudak, jako by ukradla svoje vlastni dite! S kojenim ji taky vubec nepomohli a byla moc rada, kdyz sla domu. 😒

mobina
19. zář 2008

Lucpet tak to asi narazila na špatnou sestru, což můževšude. Nám taky po císaři děti jen nosily na kojení, ale nebyl problém si malého vyzvednout kdykoliv mezi tím. jen když bylo koupání, tak řekla ať přijdu za chvilku. Nikdy mi dítě neodmítli dát. A to že "musí´" vrátit dítě před krmením je kvůli zvážení, aby sestry věděly zda už se matka rozkojuje nebo ne. Jednou jsem jim ho tam taky nevrátila před krmením, ale že by na mě někdo řval to fakt ne. mávla rukou, zasmála se a řekla ať ho příště přinesu na převážení. A nezlob se na mě, ale kam by si jako chtěla jít s dětmi na návštěvu? Až na pokoj? Je tam výrazná cedule, že děti mladší 12ti let tam nesmí, takže myslím můžeme být rádi, že je pouští alespoň do spol. místnosti 😉
Co se týče kojení, tak to je fakt mizérie. Je to kus od kusu. Nejlepší asi je zavolat si laktační poradkyni, která za tebou přijde až tam....

lucpet
19. zář 2008

mobina:
je jasny, ze kazda sestra je jina a tezko je strkat do jednoho pytle. Ja jen pisu co se stalo. Jinak ja rodila v Neratovicich a navstevy mohly az k nam do pokoje, coz mi naramne vyhovovalo. Sice je to moje prvni ditko, ale u tech co uz dite doma maji, je to urcite prijemnejsi. Taky mi nasi i manzel dost pomahaly - umyt po cisari vlasy, sebrat neco ze zeme apod. Coz by neslo nechat nekde jeste jine dite cekat. 😒

berynka
19. zář 2008

Holky, ale v Motole taky návštěvy můžou normálně na pokoj 🙂 . Což nemusí být vždycky výhoda 😅 . Jinak já rodila v době, kdy bylo dost plno a první noc jsem neležela na šestinedělí, ale na rizikovém odd. Podordila jsem k večeru. Musela jsem chvíli ležet, ale pak nebyl problém ještě s manželem jít kolem osmé hodiny za malou, pochovat si jí a tak 😵 . Sestra nám to sama nabídla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru