Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

lukajda
10. lis 2008

Ahoj janika7,
já jsem tenkrát byla tak rozhozená, že jsem byla ráda, že jsem vypadla a nic jinýho jsem neřešila a asi bych neřešila stejně. Ale nepamatuju se, že by do poradny jako dovnitř někdy chodil s nějakou těhulí doprovod. Vlastně jen jednou a to byla tlumočnice pro těhulku cizinku. Jinak opravdu ne. Doprovod čekal vždycky v čekárně.

A podepsat reverz hned po porodu - to bych určitě nikdy neudělala. Myslím si, že těch 72 hodin (nebo kolik to je)po porodu pod dohledem lékařů je v pořádku. Určitě bych nechtěla chodit s několikadenním mimčem na kontroly k Dr. Nikdy nikdo neví, jestli nemůže po naprosto bezproblémovém porodu nastat nějaká komplikace u miminka nebo u maminky.

krisch
13. lis 2008

Ahoj holky,taky se chystám rodit v motole.Jsem 28.tt . Docela mě vyděsily vaše zkušenosti,vím že se o motole říká že je to na šestinedělí kruťárna,ale jak moje kamarádka která tam rodila 2x říká, "když to přežiju já ,tak snad každý" .Jak moc dopředu bych se měla objednat na první prohlídku v poradně v 36.tt,stačí tak týden dopředu?A mám si v kartotéce vyzvednout svojí kartu nebo jí bude už mít doktor u sebe?

kerze
16. lis 2008

Ahoj, já v Motole rodila před třemi lety a chystám se tam za 14 dnů zas. Šla jsem tam kvůli výborným doktorům a prvotřídní novorozenecké JIPce, potvrzuji, že odd. šestinedělí byl naprostý horor. Jestli si chcete přečíst, tak tady jsem sepsala, jak to tam chodilo http://forumzdravi.cz/zabava/index.php?con=3&cl... 😠 už se zase těším....

maart
17. lis 2008

...tak jsem si to precetla.....Kerze 😒 , snad by to ani holky, ktere chteji rodit v Motole nemely cist....docela sila, je mi to lito, mas opravdu strasne zkusenosti...Ale proc jdes znovu do Motola? Snad bys sis radsi mohla vybrat jinou porodnici...

Holky, ja jsem tam rodila v prosinci 2007 a opravdu takovehle zazitky NEMAM!!! Sestinedeli bylo v pohode, obcas nejaka nabrucena sestra, ale opravdu mne tam nikdo nemucil, nesekyrovat, neobtezoval...snad i proto, ze jsem rodila svoje treti dite a moje "kolegynka" druhe...oboum nam slo kojeni dobre, deti byly v pohode (az tedy na druhou noc, kdy mela dcerka uz opravdu hlad a hodne plakala...jeste se mne nerozjelo mleko...a to se prisla hodna, prijemna a fakt mila sestricka zeptat, jestli nemam nic proti prikrmu....nemela jsem, byla jsem stastna...takze moji prdolce dala asi 30 ml prikrmu strikackou a mimco se konecne dobre vyspalo)....Byla jsem v porodnici pres Silvestra, tak jsme si dokonce se sestrama popovidaly...nene, ja negativni zkusenosti z sestinedeli nemam 😉 .

gtver
17. lis 2008

kerze - 😒 Naprosto ti rozumím..., sice jsem měla spontánní porod, ale jinak bych se pod to mohla podepsat. Přiznávám, že jsem sem všechny konkrétní věci ani nepsala, některé si nechávám pro sebe, protože nemusíme mít každá stejnou smůlu (Maart je důkazem) a nechci děsit předem před něčím, čeho se holky ani nemusí "dočkat"

maart - závidím to šestinedělí 😉 Já bych podruhé asi taky rodila v Motole a řeknu ti proč (jak jsem pochopila kerzo, bude to podobné): Je to kvůli naprosté spokojenosti s odborností a přístupem veškerého personálu při porodu a dále kvůli blízkosti lékaře, který pro mě v jiné věci udělal hodně moc, jen tím, že jako největší odborník na danou problematiku nezpanikařil (narozdíl od jiných nemocnic) a kterého jsem mohla (nestalo se tak) po porodu potřebovat.

kerze
17. lis 2008

Přesně tak, kočky, jdu znovu do Motola, protože, doktoři jsou v pohodě a novorozenecká JIPka na prvotřídní úrovni. Taky mne znovu bude rodit kamarád ( snad to vyjde ) a s jeho prací jsem byla naprosto spokojená - ani jedna poporodní komplikace, krásná jizva - když poslouchám stížnosti jiných ženských na zfušované císaře nebo i jen nástřihy atd., budu se radši držet osvědčené jistoty...Taky mám jistou naději, že se na tom šestinedělí aspoň trochu obměnil personál - většina sester byla tenkrát v předdůchodovém věku...
Jinak, holky, jestli chcete vypsat svoje příběhy taky pro ostatní, tak to pošlete na sarka@forumzdravi.cz - ať tam nevisím sama... 😢

kerze
18. lis 2008

Tak mám opět čerstvý zážitek. Šla jsem si domluvit termín porodu. Sestry mne zavolaly ať jim dám moč. Říkám žádnou nemám - tak prý šampusku a naplnit. Říkám,že nejdu na poradnu, ale jen za doktorem : "No tak to my tady nemůžeme vědět ! Tak běžte čekat na chodbu." Když mne konečně zavolal doktor, dohodli jsme se, že bude hned předoperační . Sestry "Tak vidíte, přece tu moč musíte dát..." Pak mne poslaly na EKG . Tak nerudnou důchodkyni jsem už dlouho neviděla. " Vy máte šaty ? Tak to se musíte svlíknout celá..." , "Lehněte si na tom lehátku výš, nemůžete se nohama dotýkat stolu..." Říkám : "To nevidíte, že to lehátko mám krátké ? To mám svěsit dolů hlavu ?" Jdu zpátky s močí - plná čekárna - klepu jak blázen a furt stojím s tou šampuskou na chodbě, tak jsem si odemkla...Zas nerudné pohledy, co si to dovoluju...Nebýt tam ti doktoři, tak mne tam fakt nikdo nedostane....

maree
19. lis 2008

Acid, Kerze - já rodila v Motole před rokem, a to co popisujete, naprosto sedí. Doteď mám noční můry... Jediný pozitivum byli pediatři, přesně ten mladý doktor, jak jste o něm psali, a další 2 mladé černovlasé doktorky. Jinak děs běsEliška mi nechtěla pít, kojení mi nešlo a sestry mi to dávaly náležitě sežrat. Rozkojila jsem se až doma - a kojím v pohodě doteď. Pomohla mi laktační poradkyně - to fakt není vůbec špatný nápad!!
Jo a ještě pozitivum, císaře mi dělal dr. Vlk - není sice nějak zvlášť milej, ale hodně šikovnej, jizva byla malá a rychle se zahojila. Dost si ho tam chv álej.

kerze
19. lis 2008

maree - oni jsou šikovní asi všichni . U Vlka jsem byla párkrát na UZ - sice se tvářil odměřeně, ale trpělivě a podrobně vysvětlil, co jsem chtěla. Ale s doktorama tam mám výborné zkušenosti se všema. Říkám si, že od těch sester něco vydržím, jen kdy dítě a já budeme v pořádku - to je hlavní...

mobina
19. lis 2008

No jo, poradna to je taky na samostatný téma 😀
Kerze taky jsem se v pár zážítcích v tvém popisu našla, třeba s těma modřinama na rukách 😅 ale já měla porod prostě spackanej. A musím říct, že mě tedy nikdo nehonil po císaři. Dokonce mě převezli ještě s cévkou na 6nedělí, abych se nemusela zvedat v noci na záchod. A hrazdu mi taky nechali. Ale je pravda, že jsem měla sekci neplánovanou a rodila jsem 33 hodin, takže já jen spala a spala 😅 S kolegyněma s plánovanou sekcí se tam fakt moc nemazlili, ale doma za tebe k mrněti taky nikdo vstávat nebude 😅
Jo a 2 dny po propuštění jsem byla nucena navštívit gynekologickou ambulanci a tam se ke mě chovali taky suprově. Vzali mě s novorozencem přednostně, chovali se mile. Myslím, že jsem narazila zrovna na Vlka. Nějak se mi ti lékaři pletou 😅
Jo a po druhý jdu určo taky tam hlavně z důvodu bezvadný péče o miminka 😉

smisatko
19. lis 2008

ahoj holky, taky jsem tu pročítala zážitky kdekoho a bála se, co mě čeká... Moje bezproblémové těhotenství nakonec skončilo plánovanou sekcí. po ukončeném 41. týdnu a udělaném ultrazvuku mi bylo sděleno, že dítě je velké a že ho neporodím - odhad přes 4,6kg ... byla jsem z toho špatná a vydupala si možnost vyvolání. Dohodli jsme se, že závěrečné rozhodnutí padne druhý den. Nechala jsem se přesvědčit na císaře, protože nic nenasědčovalo porodu - hlavička, hrdlo, kontrakce - nic nebylo tak jak by mělo být a byla jsem téměř ujištěna, že dítě prostě neprojde a po několikahodinových bolestech to stejně skončí sekcí. Poradna ? - všechny por. asistentky do jedné byly skvělé - nemohu si absolutně na nic stěžovat, doktoři? jak kdo - všichni se snažili, všichni dělali svou práci - ty mladé doktorky se s tím lopotili dlouho - jak s papírama tak s vyšetřováním - které bylo možná zbytečně bolestivější než by muselo být. Starší doktoři - paráda! Myslím, že je důležité vědět, do čeho člověk jde, aby mohl zvážit co opravdu nesnese a co mu nevadí. Studenti - ano proč ne -ať koukaj do zdravotní dokumentace, ale aby mi nastřihávali - to fakt ne! Chápu, že se to někde musej naučit, ale jakožto prvvorodička jsem věděla, že nechci být pokusným králíkem, totéž při píchání anestezie při císaři (nechala jsem si spinální tedy variantu, že uvidím jak se mé dítko narodí... po celou dobu jste vzhůru). Za celou dobu v porodnici jsem neměla problém s jediným doktorem - všichni včetně mladých - moc příjemní, přijdou , představí se, projevují zájem, jsou milí, nikdy žádný problém, žádný konflikt, sestry totéž :=) tedy ty sestry, které přísluší vám jakožto pacientkám. Dětské sestry? 50 na 50 . Všechny mladé jsou moc milé a fajn, ochotné pomoci. Ty starší jsou hrozně rychlé , zkušené, když něco vysvětlují ani nestíháte rozumět natož vnímat a uvědomovat si, co vlastně vám to vysvětluje, kde co vezmete, kde se co odkládá, jak se dítě meje atd... chce to pořád se ptát a ptát nenechat se odstrčit. Nemaj tolik času, kolik by bylo třeba... Je tam ale vždycky nějaká ta miloučka a když se člověk domluví, když poprosí tak se mu pověnuje a pomůže mu s jeho problémem. Co bylo v motole nejděsnjší bylo jídlo 🙂 . Takže doporučuju všem zajistit si vlastní stravu. Jinak kdo není zvyklý na vstávání po 5. hodině tak pro toho to bude krušný. Klasický nemocniční režim 🙂 . Co se týče těch dětských doktorek, nenechte si od nich nic líbit, nejsme školačky, ale matky a oni na to občas zapomínaj. Já bych ale motol doporučila každé rodičce nejen kvůli ýborné péči lékařů ale i vybavenosti - např. neplatí se epidurál - jinde prý ano, oblečení pro sebe i dítě po celou dobu k dispozici, stejně tak pleny, vložky, kosmetika pro dítě atd... prakticky potřebujete jen jednorázové kalhotky a vložky do podprsenky a podprdu. Byla jsem svědkem nájezdů zaregistrovaných rodiček z podolí, které odmítli vzít z důvodu přeplněnosti - měly již rozběhnutý porod a poslali je do neratovic a ještě někam za prahu... hrůza. Byly tak rozčilené z toho, co jim řekli a v jaké fázi porodu je nepřijaly!!! Motol doporučuju - vůbec není třeba mít strach, jen doporučuju jasně vědět co chci a co nechci - vše můžete změnit, doktoři o všem s váma budou mluvit, opravdu se mi dostalo vždy vysvětlení všeho nač jsem se ptala, vysvětlili podrobně co bylo třeba a do ničeho mě netlačili ... Motol chválím - šla bych tam hned znovu. Můj zážitek je čerstvý z kraje listopadu. Jestli se někdo chce na něco zeptat, odpovím .

krisch
20. lis 2008

Ahoj holky...Smisatko:Jak moc dopředu bych se měla objednat na první prohlídku v poradně v 36.tt,stačí tak týden dopředu?A mám si v kartotéce vyzvednout svojí kartu nebo jí bude už mít doktor u sebe?

gtver
20. lis 2008

krisch,ano, mělo by to stačit já se objednávala týden dopředu 😉 ,bylo to hned po poslední návštěvě u mého gynekologa a sami si mě objednali za 6 dnů. Po příchodu se jdi ohlásit do kartotéky.

kaca007
27. lis 2008

no holky, tak teda Motol .. jsem fakt zvědavá, co tam čeká mě.... lékařská péče je tam nejlepší, mám to nejblíž, takže rozhodnutí je jasné... jen jsem pročítala i diskuse z Podolí a nic tak hrůzostrašného, co jste popisovaly ze šestinedělí, jsem se tam nedočetla... tak snad se to opravdu neděje jen v Motole

nemo1985
2. pro 2008

AHojky holky.
Tak budu rodit v Motole.
Prý je to vyhlášená porodnice,
včera jsem byla v poradně, jsem 37tt,
příšští týden jdu na UTZ + monitor.
Už se na našeho chlapeška moc těšíme.
Termínek mám 25.12. 🙂

kaca007
2. pro 2008

nemo tak přeju hodně štěstí a budeme čekat na tvé reference 😉

martynna
7. pro 2008

Ahoj holky,

já jsem rodila v Motole v srpnu, tak taky přidám svoje zážitky.

Poradna a monitory byly úplně v pohodě, někdy je to nadlouho, ale s tím jsem počítala. Sestřičky byly moc příjemné a doktoři taky. Jen bych teď vytkla doktorce, která mi při kontrole prsou řekla, že mám ploché bradavky, ale ať s tím nic nedělám, že potom se to může řešit pomocí kloboučků. Po porodu jsem pořád poslouchala, že mám ploché bradavky a proč jsem s tím nic nedělala? Takže poučení pro příště - budu určitě nosit formovače... 🙂

Porod mi vyvolávali 41+6, přijali mě ráno na rizikové oddělení, kde opět přes den byli všichni moc milí a všechno mi vysvětlili, bolesti mi začaly v 10 h večer, cca v 1 h ráno jsem šla za sestrou, že mám pravidelný bolesti po 3 minutách a tady jsem narazila, sestra se mnou mluvila způsobem - co otravuješ. Řekla mi že to určitě vydrží do rána a poslala mě zpátky na pokoj, já jsem chtěla jít aspoň na hekárnu, abych nemusela pochodovat po tmě po pokoji, kde spali další 2 holky po operaci a chtěla jsem využívat ty různé inzerované pomůcky k úlevě bolesti, nicméně jsem měla smůlu. Ve 4 jsem šla za ní znova, protože bolesti už začali být dost silné, s otráveným obličejem mě tedy vyšetřila a natočila monitor a řekla, že na porodní sál to ještě není a že cca v 6h se na mě přijde podívat doktor. Za doktorem jsem šla nakonec sama v půl osmé, kdy jsem to už bolestí nemohla vydržet a to už mě tedy konečně poslali na sál.

Na sále byli všichni úžasní, i když jsem určitě vždy nespolupracovala, tak jak jsem měla, tak měli se mnou trpělivost, takže tady vše super, jak co se týče lidskosti, tak i odborný péče. Můj gynekolog po šestinedělí říkal, že jsem zašitá přímo ukázkově a ptal se mě, kdo mě šil. 🙂

Nicméně pobyt na šestinědělí byl pro mě dost stresujícím zážitkem a to především díky některým dětským setrám starších ročníků, které připomínaly spíš bachařky než dětský sestry. Jedna mi něco řekla na noční směně a druhá mi za to samý na denní vynadala, hodně si tam protiřečily a já to odnesla spucákem... Spala jsem tak cca hoďku denně, takže jsem byla vyřízená. V noci se mi stalo, že se nám konečně podařilo uspat obě mimina, tak jsme si mohli taky lehnout a po 30 minutách spánku, přišla sestra a rozsvítila zářivku a začala hulákat, že máme kojit. Když jsem nedejbože po sestře něco chtěla, bála jsem se tam za nima jít, protože většinou se mi dostalo pohledu typu - vy všechny jste tu tak neschopný matky. Jedna byla obzvlášť "úžasná", ta na mě byla nepříjemná, i když jsem jí nesla odtříkané mlíko pro děti na JIPku, o které mě požádala doktorka... Všechny takové nebyly, byly tam i milé a ochotné, ale to byly většinou mladý holky a ty tam tomu bohužel nevládly, takže ty jsem tak často nevídala a jedna ženská sestra byla užasná, starší, ale bezvadná a ta mi moc pomohla, když se mi nalily prsa a hodně bolely. Nicméně, když jsem se dozvěděla, že tam musím zůstat o den déle, protože malý nepřibral,tak jsem to dost obrečela... Myslím, že normálně bych to asi tak neprožívala, ale byla jsem dost vyjukaná, mimino jsem držela v ruce poprvý, unavená, rozbolavělá a ještě ty hormony... Zoufale jsem si kolikrát potom připadala i doma, ale tam mi už nikdo nic nevyčítal.
Jinak ségra rodila první dítě v Krči a zážitky ze šestinedělí měla podobné, takže si asi člověk nevybere. Okomentovala to dobře, dělala v práci šéfku 30- lidem, ale tam si připadala jako nejneschopnější člověk na světe... 🙂

febris
8. pro 2008

ahoj holky, zatim jsme teda nerodila, ale hodim sem zazitek z dnesni prvni poradny v motole...
nejdriv jsem sla na UZ protoze ve 32tt se jim nezdaly ledviny, mudr byla trochu odmerena, se sestrou me hned na zacatku smazly za to, ze jsem si daal nohy s botama na lehatko (kdyz tam maj ubrousky tak co ;) tak jsme se omluvila, ale pak byly obe docela ok, sestricka me jeste rikala jak s poradnou kam mam jit a kam pro kartu a tak...

v kartotece v poradne byla sestricka mila, musela jsem si teda pro kartu na onkogynekologii, ze prej kdyz uz na naky gynde v nemocnici kartu mam at to pisou do jedny .) chtela tam vyslat manzela, ale ja sla radeji s nim aby se neztratil ;)

v poradne sestricky hodne, zadny problem nebyl, jeste jsem si "porucila" ke kteremu ze dvou doktoru co poradnu meli chci jit, neb ten jeden byl muj spoluzak tak to bych se uplne bezpecne necitila ;)

mudr v poradne- as. horak strasne fajn, takovej ten pristup "nebojte se, doktori zbytecne strasej" vsechno dopadne v pohode... moc me uklidnil a z poradny jsme odchazela s usmevem na tvari...

takze zatim zkusenosti dobry, dohromady akce na 2h, coz jsem cekala horsi... 🙂

gtver
9. pro 2008

febris - vybrala sis dobře 😉 Horák je opravdu fajn. Já jsem se s ním setkala až na sále, když ho přivolali k mému porodu, byl úžasnej a věřím, že i díky jemu to dopadlo všechno nejlíp jak mohlo 😵 Takže já Horáka doporučuju! 😀

febris
9. pro 2008

gtver, jojo, byla jsem moc rada ze tam byl zrovna on 🙂 tos mela stigro ze te odrodil 🙂 to taky doufam ze budu mit stesti na nakyho fajn doktora. Kazdopadne, jakmile tam bude nekdo z mladejch doktoru, tak si necham zavolat toho starsiho co vzdycky musi slouzit 😀

kaca007
11. pro 2008

takže horák jo? musím si to zapamatovat...
feb jak si budeš nechávat volat strašího doktora? řekneš, že tomu mladýmu nevěříš, nebo jak?

febris
11. pro 2008

kaca: no pokud tam bude muj spoluzak, tak starsiho mudra necham zavolat hned ;) a v ostatnich pripadech pokud se nebudu citit "bezpecne"... navic jak ja mam vysokou pravdepodobnost ze se sama neotevru a ze mi budou muset pomoct, tak si myslim ze si zaslouzim porornost a pomoc nekoho zkuseneho. Samozrejme nebudu rikat ze nekomu neverim, ale spis ze se bojim... 😀 ale je fakt ze tohle je se mnou trochu jiny, myslim ze vzhledem k tomu, ze jsem "jejich" tak nekoho starsiho na me poslou uz z principu aspon ke konzultaci...

kaca007
11. pro 2008

tak to máš dobrý feb... takže u mě když bude poskakovat nějakej zajíček a já mu nebudu věřit, tak v podstatě nemám moc šancí, jak si říct o jiného doktora aniž by se to toho mladase dotklo...

nency
11. pro 2008

Ahoj holky!
Píšu sem poprvé. Také jsem zaregistrovaná v Motole a 3.1.09 mám termín porodu. Takže také sháním informace a zkušenosti kde se dá. Začínám být docela nervózní, hlavně z těch zveřejněných zpráv typu "porodnice mají stop stav" apod. Motol jsem zvolila, protože ho mám nejblíž a nechce se mi v dopravní špičce cestovat daleko, ale děsím se toho, aby mě nakonec přijali.
Poprvé jsem absolvovala vyšetření v jejich poradně. Byla jsem u takového mladého doktora, myslím, že se jmenoval Jan Matěcha. Na první pohled sympatický, ale to jeho vyšetření mi bylo dost nepříjemné, což od
mýho gynekologa neznám. Přišlo mi, že mi promačkává břicho docela silou a měla jsem strach, aby mimču
nějak neublížil. Když jsem odcházela, tak jsem byla z toho docela rozhozená. U porodu bych ho mít asi nechtěla. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli se v poradně doktoři střídají, nebo jestli už budu muset chodit až dokonce k
tomu samému? 🙂

febris
11. pro 2008

nency klid, muj gyndar me vysetroval taky docela "zlehka" a tady v motole se ve me "postoural" teda pekne... a byl to starsi mudr... oni ted v poradne musej sahnout vic, protoze zjistujou veci, ktery se predtim zkoumat nemusej (jestli naleha hlavicka, je volne atd, takze neboj, deloha vydrzi hodne 🙂

ja kdyz jsem se objednavala na pristi tyden, tak se me sestra ptala jestli zase k mudr. horakovi... ja nevim, 100% to neni asi nikdy, protoze tam z poradny obcas mudr musi odskocit treba na sal a tak.. ale jestli jsi objednana na stejnej den v tydnu, tak pravdepodobne tam stejnej mudr bude, ale fakt to neni vubec jisty..

kamoska tam chodi do rizikovy a rikala ze pokazdy mela nekoho jinyho, ale nevim jestli tam byla stejny den v tydnu.

kazdopadne v poradnach v porodnicich je to dost caste ze jsi pokazde u nekoho jineho, neb je tam frmol. Ja bych taky radsi kdybych byla porad u jednoho, no uvidime...

gtver
11. pro 2008

nency - je téměř jisté (pokud tě nepřesunou nebo nebude záskok apod.), že budeš chodit do prenatální poradny stále k tomu samému doktorovi 😉 To jméno mi nic neříká, asi jsem se s ním nesetkala 🙂
febris - pokud tě bude rodit jen trochu zodpovědný doktor/ka, tak si při sebemenší nejistotě zavolá někoho zkušeného ( u mne to tak bylo) 😉

nency
11. pro 2008

holky, do poradny jdu zase příští týden v úterý, tak vám dám vědět. A taky jsem se objednala na ten informační kurz, tak jsem zvědavá co se tam dozvím. Poslední dobou mám pocit, že ten termín porodu musí být dříve. Po pravdě řečeno docela bych to uvítala. Už si připadám moc těžká a nemotorná. Hlavně doufám, že to bude v noci nebo ráno. Na dveřích porodního sálu jsem si přečetla, že si předem musí dotyčná vyzvednout kartu v kartotéce. Když si představím, že bych tam stála frontu během dne, když je tam nával, tak to není pocit nic moc.
S porodem totiž už jednu zkušenost mám. Před 14 lety jsem rodila v Podolí. Absolvovala jsem i tenkrát všechny možné kurzy, kde nás ujišťovali, že u prvorodiček jde porod pomalu a že nemáme spěchat s odjezdem do porodnice. Takže jsem byla v klidu, ale dopadlo to jinak než nám říkali. V den D jsem normálně spala a vzbudila jsem se ve 4 hod. ráno a když jsem šla na záchod tak jsem slyšela takové lupnutí, ale jinak nic. No manžel už byl nachystaný a tvrdil, že musíme jet... Podotýkám, že jsem byla v pohodě, bez bolestí. Sotva mě manžel naložil do auta, tak mi začala vytékat plodová voda - nebylo jí zrovna málo. Začala jsem panikařit, že se musíme vrátit a musím se dojít převléknout, ale manžel trval na svém a upaloval směr Podolí. Ještě, že tak. V Podolí jsme byli v 5.00 hod. ráno a malá se narodila už v 8.00 hod. Takže celé to trvalo pouze 4 hodiny.
Proto se děsím toho, že u druhého dítěte by to mohlo jít celé ještě rychleji a když si představím, že bych promáčená stála frontu v kartotéce, tak to by byla síla!
Je zajímavý, že tenkrát jsem byla nějak víc v klidu a teď jsem z toho nějaká nervózní. 😉

febris
11. pro 2008

nency my uz jsme s manzelem na ty schuzce info byli, neb me mudr strasil od 27. tydne s predcasnym porodem a manzel trval na tom ze to chce absolvovat 😀 tak jsme tam byli nak 28+ myslim... priprav si otazky co te napadnou ze by te zajimalo, pustej vam video jak to tam vypada a k tomu por. as. povida a pak se muzete ptat na co chcete 🙂 problem je za ja si teda uz prd pamatuju z toho ;)

nency
12. pro 2008

febris je docela možné, že se tam nakonec potkáme. Mám taky 37tt. Při první návštěvě poradny mi bylo sděleno, že mi chybí tzv. velký ultrazvuk. Můj gynekolog měl v ordinaci ultrazvuk vlastní a proto mě nikdy nikam
neposílal, ale teď když už je pozdě jsem se dozvěděla, že to byla chyba. Prý tak kvalitní ultrazvuk žádný soukromý doktor nemá a posílaj na něj do nemocnic. Tak jsem na něj docela naštvaná, protože jestli nebude něco v pořádku, tak mu přijdu "poděkovat". Na odběru plodové vody jsem také nebyla i když po 35 se chodí.
Ale já to mám posunutý pouze o rok a krevní testy vyšly v pořádku. Tak snad to bude dobrý a nebude miminku nic chybět nebo přebývat. 😉

febris
12. pro 2008

nency neboj, to bude vse ok 🙂 nejdulezitejsi je UZ ve 20. tydnu. To je mozny ze se potkame 🙂 ja teda ale muzu rodit uz ted kdykoliv, mam uz uplne zaslej cipek 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru