Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

nany123
31. srp 2010

@handm: tak zitra nastupuji na rizik.odd. - mam uz pry malo plodovky, placenta je opotrebovana, takze to asi vypada na vyvolani 🙄 Uvidim zitra rano...

handm
31. srp 2010

@nany123 jejda, to mě mrzí... no snad tě tam už nebudou trápit a bud se ti to rozjede nebo vyvolají rychle, abys to měla za sebou...
držím palce a třeba se ještě potkáme!!!🙂

kopa
1. zář 2010

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat zda k porodu mohu mít menší cestovní tašku,eventuálně menší kufřík na kolečkách? 😅 Nechci si dávat věci do igelitky 😅 a do batohu se mi to zas nevejde 😨

lidiab
1. zář 2010

@kopa A pujde s tebou nekdo? Maji tam totiz v satnach skrinky kam se nejake veci mohou dat (taska, manzelovi veci atd). Ale chodit sem tam se ti moc chtit nebude, stejne tak jako rychle balit veci zpatky do tasky az te povedou na sal. My jsme to meli tak ze manzel dal veci do skrinky a pak mi prinesl to, co jsem potrebovala, u me to ale byl jenom rucnik a ty ruzne papiry. Pak az te odvedou na sal, muze doprovod rychle veci hodit zpatky do skrinky. Na sale uz taska bude prekazet, neni tam prostoru nazbyt. Ja jsem take mela zbalenou mensi cestovni tasku, nakonec jsem z toho nic nepotrebovala 😝

kopa
1. zář 2010

@lidiab Půjde se mnou manžel,pokud to teda stihne.Takže myslíš,že mi stačí jen pití,pantofle,ručník a hygienické potřeby 😅 a zbytek by mi mohl donést manža až další den??Nebo by mi hnedka po porodu mohl dát ty věci na pokoj? 😅 jsem z toho taková zmatená 😅

lidiab
1. zář 2010

@kopa Manzel ti veci klidne muze pak prinest na pokoj, az te tam privezou. Az te po porodu povezou na sestinedeli tak hlavne mej s sebou rucnik, protoze sestra te hned strci pod sprchu. V pripade ze by to manza nestihl vezme tasku sanitar. Pristi den rano a dopoledne toho take moc potrebovat nebudes, hlavne rucnik, poporodni kalhotky, hygienicke potreby a piti. Zbytek ti pak manza muze donest. Na miminko tam take vsechno maji, krome vlhkych ubrousku, ty mi manzel pak koupil dole v lekarne. A pak mi druhy den take donesl vlastni bodycka, protoze ty jejich kosilky neumim zavazovat, ale to jsou uz malickosti 🙂

kopa
1. zář 2010

@lidiab Děkuji moc za odpověď. Hnedka je mi to jasnější 🙂 Už se to pomalu začíná blížit a tak mám strach abych měla vše připravené.

ipca
1. zář 2010

Holky všem gratuluji k miminkům 🙂
@kopataky záleží na tom kdy porodíš.Pokud to bude v noci tak pak manžel na šestinedělí nemůže.A ani aby ti nesl tašku. Taška se dala pod postel, když mě odváželi na šestinedělí.Jinak opravdu jen to nejnutnější.Nezapomeň něco na čtení a tužku. 🙂

lidiab
1. zář 2010

@ipca Meho manzela v noci na sestinedeli pustili. Sice nesmel na pokoj, tasku dal u dveri sestre. Ja jsem za nim pak sla na chodbu se rozloucit.
JJ tuzka se nesmi zapomenout, budes si hned od rana vyplnovat tabulku s vahou mimca.

mooncaa
9. zář 2010

Ahojky,

chystám se rodit v Motole, jsem dnes 36+5 a nevím kdy se mám objednat (registrovaná jsem). V pondělí (to budu 37+2) mám poslední poradnu u svého Dr.
Za jak dlouho objednávají? A od kdy je třeba již chodit do Motola? Nebydlím přímo v Praze, budu jezdit vlakem, pak asi 15 min pěšky a pak autobusem, tak čím později začnu jezdit do Motola tím pro mne lépe.

Jaký čas je nejlepší? Spíš po ránu nebo raději až odpoledne?

Ještě kde se tam dá zaparkovat a kolit to stojí, nebo lze to někde i zdarma? Minule jsem rodila celý den a celou dobu byl u mne manžel, tak aby se nám to neprodražilo.

handm
9. zář 2010

@mooncaa ahoj, já jsem byla poprvé v Motole myslím 38TT, dřív mě sestřička ani neobjednala, je tam pekelný nával.. vždycky jsem tam tak tři hodky.. jen jednou sem i to povedlo strávit tam jen hodinu..sestra se mě i ptala, jestli mě ještě moje Dr vezme, tak at jdu ještě k ní... zkus tam zavolat, za to nic nedáš, ale když píšeš, jak se budeš dopravovat, tak máš jednodušší jít ještě ke svému...
na webu maj číslo, na které se volá na objednání a je to určitě odpoledne, matně si vzpomínám někdy kolem 14,00 nebo tak.. mrkni na stránky, možná jsou tam i dny, jinak se stejně nedovoláš...
parkování tam stojí v parkovacím domě 30kč za hodinu, v areálu - když chytneš místo myslím 40. PA na instruktáži říkala, že pak na porod se to může zkusit mezi bytovkama o kus níž pod porodnicí... v noci se navíc možná v tom parkovacím domě neplatí, jestli si to tedy dobře vybavuju, jistá si nejsem..

mooncaa
9. zář 2010

Díky za info, já tam právě volat zatím nechci až pak jak se budu objednávat. Tak počkám, co mi řekne v pondělí Dr. jako kdy mám jít do porodnice na kontrolu, častěji než za týden je asi zatím zbytečné.
A to parkování u bytovek zkusíme. 30 Kč za hodinu v době porodu, to by nás možná stálo nakonec víc jak účast otce. 😀

handm
15. zář 2010

Ahoj, tady je to "m" z handm Přidal jsem do fotoblogu pár fotek našeho Marečka (https://www.modrykonik.cz/fotoblog/handm/album/...). Byl to opravdu moc šikovný bobista, jel krásně jak měl a ani se v poslední zatáčce nepřevrátil Má statečnou a šikovnou maminku, která to z přehledem zvládla. A tátu, pro kterého to byl neuvěřitelný, nejkrásnější zážitek v životě. V porodnici byli všichni moc milí a hodní, krásně nám pomáhali. Nakonec, když doběhl porod před námi, jsme zůstali sami a měli jsme vlastně krásné soukromí. Ty první hodiny po porodu byly nádherné. Marek je kluk jako buk a umí krásně zakřičet. Moc vám všem tady za sebe i za Haninu děkuju za gratulace i to odpolední fandění, které mě teď, když jsem to četl, opravdu upřímně rozesmávalo. Těším se, až je budu mít oba doma, Hanička se vám pak určitě hned ozve. Mějte se!

handm
15. zář 2010

Ahoj, zase "m" :o) Ještě něco málo dnešních fotek... https://www.modrykonik.cz/fotoblog/handm/album/... Je to šikulka 🙂

lidiab
16. zář 2010

@handm Gratulace! 🙂

nany123
16. zář 2010

@handm - tak to je super, dalsi klucina na svete 😉 Ja uz to mam taky uspesne za sebou, az budu mit vic casu, hodim sem popis co a jak 😉 Nas pustili 9/9 domu...

handm
20. zář 2010

jinak jsem chtěla přidat pár svých zkušeností z MOtola:
takže Motol pro mě super!!.-) od příjmu do konce si nemůžu na nic stěžovat... tedy jídlo není Intercontinentál, ale to v nemocnici ani neočekávám, že...a dá se to v klidu přežít
ale co se péče o mě a o malého týká, prostě 1 s hvězdou.. na sále neuvěřitelně pomáhající sestra-asistentka, psychická podpora super, navíc tam manžel celou dobu byl se mnou a po nás nikdo nerodil, takže klidek a pohoda, mohli jsme si to užívat fakt ve třech a dvou, když pak jmalého odvezli, doktor taky moc milej a sympatickej, o medičce jsem psala.. navíc mi přišli hodně šetrný při tom šití a kontrole, jestli je všechno ok...
na šestinedělí, byla jsem na II, ještě je I., taky super- dětský sestry pomáhaly, poradily, kdykoliv se člověk zeptal, nebo něco nevěděl, uplně mi přišlo rády řekly, nebo pomohly, gyn-sestry taky..
jinak vlastně s sebou nemusí být skoro nic - jsou tam vložky, košile, na mimi všechno - plínky, oblečky, mazání...doporučuju s sebou akorát nafukovac í kruh na sezení
jinak s tou taškou na sál, já nakonec měla batuzek, ale vyndali jsme z něj akorat vodu, měla jsem pak žízen a dala jsem si ten hroznový cukr... než mi pichli epi, tak sem mela pocit, ze uz nemuzu, tak trocha energie se hodila...a měla jsem hrozně suchy rty, ale mazaní jsem měla a nepoužila

jindri
22. zář 2010

Můžu se zeptat, zda jsou k dispozici nějaké pomůcky - konkrétně velký balón? Při prvním porodu mi nejvíc pomáhal balón ve sprše, kdy jsem si na něm lehce pohupovala. Je to i v Motole možné? Moc dík 😉

mooncaa
23. zář 2010

@handm Jé, tak takové informace ráda slyším.

@jindri Před 11 lety tam nafukovací balón byl, tak snad je tam i teď. Já teda neměla sílu na něm skákat.

Jinak byla jsem včera na 1. kontrole v Motole a se vším všudy jsem tam strávila 4.5 hodiny. Masakr, ale prý jindy to tam takové nebývá, tak jsem měla smůlu, ale nejen já. Na začátku si nebylo ani kam sednout.

sashalien
23. zář 2010

Taky se přidávám... Rodila jsem v Motole 1.9.2010 a byla jsem moc spokojená. Rodila jsem přirozeně a bez komplikací, ale i tak musím říct, že personál byl skvělý i přestože tam byl pořádnej fofr🙂

kopa
23. zář 2010

Ahoj,
dnes jsem byla naposled u své gynekoložky a zítra si mám volat do Motola aby mě objednali na příští týden na kontrolu.Myslíte,že to bude tak rychlé a hnedka mě objednají?V kolik hodin jim začíná a končí poradna? 😕 Děkuji za info 😉
@mooncaa Tak to se mám na co těšit 4,5hod 😒

jindri
23. zář 2010

@sashalien: a jsou k dispozici velké balóny a dají se dát do sprchy?

jindri
23. zář 2010

@mooncaa: já jsem zase musela něco dělat, jen tak ležet bych nezvládla 😉

lidiab
23. zář 2010

@jindri Balony tam jsou, ale ten pripravny pokoj je docela maly a ty sprchy uvnitr take. Asi se balon do sprchy vejde, ale pak tam moc mista nezbude. Je to tam takove trochu ztisnene, ale kde je vule tam je take cesta 😀

jindri
24. zář 2010

@lidiab: aha, takže tam je nějaký přípravný pokoj a když příjde samotný porod, jdu někam jinam?? 😕
První jsem rodila v Hořovicích, kde nás odvedli do jedné místnosti se vším (postel, vana, pomůcky,vyhřívaný lůžko pro mimi..) plus koupelna a tam se vše odehrálo.

lidiab
24. zář 2010

@jindri Ano, je tam pripravny pokoj kde je misto pro dve rodicky. To znamena, ze pokud tam krome tebe bude nekdo dalsi tak s tebou manzel bohuzel v tom pokoji byt nemuze. Tech pokoju je ale nekolik takze se snazi rodicky rozdelit, pokud to jde. A rodit jdes pak na sal. Je tam takovy velky prostor rozdeleny do nekolika "bunek" oddelenych zastenou, to jsou jednotlive porodni saly a tam se rodi.

jindri
24. zář 2010

@lidiab: moc dík za info. To si neumím dost dobře představit hekat a střídat se v koupelně s ještě jednou rodičkou 😅 . Jsem zhýčkaná Hořovicemi, kde máš naprosté soukromí, pokoj je vybaven jak garsonka 😀 - kromě toho, co jsem psala máš na pokoji ještě gauč, ledničku a kazeťák.
No budu doufat, že to nebude takový fofr a stihneme dojet do Hořovic.

lidiab
24. zář 2010

@jindri Ne ne, ty sprchy tam jsou vzdycky dve! Ale jinak mas pravdu, je to holt velka nemocnice!

jindri
24. zář 2010

@lidiab: aspoň že tak 😉
Zase lepší porodit v Motole, který mám za bukem, než na dálnici směr Hořovice 😀

nany123
26. zář 2010

Ahoj, tak par postrehu z Motola (stravila jsem tam 9 dni):

Den jsem stravila na rizik.odd. - od "ubytovani" az po peci vse super, pak mi praskla plodovka a byla jsem odlifrovana na tzv. "cekatelsky pokoj" (u porodnich salu), kde jsme byly 4 - tam je k dispozici sprcha, mic..Na noc jsem dostala injekci na spani, pac poslouchat ty zvuky z por.salu byla teda sila 😅 Dalsi den uz mi dali tabletu na vyvolani..stale nic, pak jsem dostala jeste ctvrtku a kontrakce se zacly rozjizdet. Zrovna mela sluzbu dr.Mrstinova..takova trochu raznejsi dama 😝 K veceru jsem se uz malem stavela na hlavu (nejvic mi pomahala tepla sprcha)..v sedm prisel do sluzby muj oblibenec dr. Skultety a konstatoval, ze jsem otevrena na 4 prsty, ze mam jit do pripravy, ze me ceka lek.vedeny porod. Tam jsem dostala klystyr (tam byl se mnou MM) a za hodinu jsme sli do por.boxu. Byla tam velmi mila por.as. - cernovlaska, tusim Monika.. ? Dostala jsem epidural, oxytocin a cula zradu, protoze ozvy u mimca nic moc. Dr. Mrstinova do me hucela, ze je to tim, ze blbe dejcham, ze mimcu se pri tech kontrakcich dari blbe... 🙄 No, zkratim to..pred pulnoci se rozhodlo, ze jdu na cisare, porod nepostupoval..pri dobry vuli bych rodila spontane az tak za 4 hod. a to by u zac.hypoxie nebylo dobry 😖 Slo to raz na raz..behem 10ti min. uz me kuchali..ke konci jsem slysela, jak rikaji ze placenta je hnus, samej infarkt.. Polezela jsem si dva dny na JIPce a pak uz jsem byla na roomingu (sestinedeli II). Veskery personal naprosto OK, fakt nemuzu rict pul slova.., jen ty uklizecky mohly byt tissi...

@kopa: ja tam v prumeru cekala vzdy 2-3 hodky, jednou dokonce jen hodku, ale mam pocit, ze jak jsem tam byla pres poledne, ze si dr. zasla na obidek a pak se to protahlo, navic me skoro pokazdy hnaly na UTZ, protoze si nebyly jisty, zda je mimco KP ci ne. Doporucuju s sebou vzit neco na cteni a svacu 😉 Mne objednali po posledni KO u gyn. v 37tt..hned nasledujici tyden. Ordinujou asi od 8-15, ale na webu mas veskery info 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru