Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

petula...
13. zář 2007

Ahoj Maart,
taky se chystám rodit v Motole a co se týče těch dvouhodinových kurzů, tak jde o to, že si prohlédneš opravdu vše, co budeš potřebovat, což mi příjde docela dobrý. Dám Ti na ně číslo a zavolej si tam, je to přímo na ty kurzy, takže se nedovoláš nikam jinam. 724 330 264 nebo 222 510 915. Ty kurzy jsou každý první čtvrtek v měsíci a stojí 700,-Kč.Nějaká pojišťovna je hradí, ale VZP bohužel ne.

maart
13. zář 2007

Diky Petula moc, urcite se s manzelem prihlasime, moc rada bych, abychom vedeli, jak to tam vypada...diky jeste jednou, cisla uz jsem si zapsala. Termin mam 19. 12., takze bych asi vyrazila ten prvni ctvrtek v prosinci. Koukam, ze uz to mas "za par", tak Ti preju hezky, klidny porod a zdrave miminecko.

iza
13. zář 2007

maart :všeobecně - pokud nejsou komplikace- ti v Motole miminko hned položí na bříško a přiloží k prsu(já jsem byla po CR a donesli mi mimi ukázat asi do hoďky po tom,co mě dovezli na JIP.Přiložili mi ho ale až druhý den).Myslím, že porodní plán respektují...koukni na jejich stránky

maart
14. zář 2007

Diky Iza, uz jsem se konecne dobre podivala na jejich stranky a mas pravdu, melo by to fungovat jak pises, to je pro mne dulezity...urcite se tam pujdu podivat, akorat jsme se s manzelem rozhodli, ze se tam prihlasime radsi uz v listopadu, pro pripad, ze bych treba rodila uz na zacatku prosince... 😉 , to uz bych pak ten prosincovy kurz opravdu nestihala. Jo jo, doufam, ze bude vsechno v poradku. Mam nastesti jeste 3 mesice cas...ale asi to rychle ubehned. Diky.

kocicakovi
1. říj 2007

Ahoj holky, tak přispěji taky svojí troškou a musím říct, že do Motola podruhé jen v krajní nouzi. Porod mi vyvolávali, naprosto nesmyslně jsem tam musela být den předem, přijali mě ráno a vyvolávat začali až druhý den skoro v poledne s odůvodněním že se to tak prostě dělá. Samotný porod trval 12 hodin a porodní asistentka byla naprosto úžasná, což bylo první a poslední pozitivní na celém mém pobytu. Po porodu mi sice malou dali na chvilku na břicho, ale přisát rozhodně ne, hnedka ji šoupli do inkubátoru, přestože měla Apgar 10, 10, 10 a poté beze slova odvezli kamsi. Mě kvůli nedostatku místa odvezli na pooperační oddělení gynekologie, nikoliv šestinedělí, a miminko jsem viděla až druhý den, po 12ti hodinách, kdy jsem si ho sama musela jít hledat přes půl nemocnice. Kojili jsme poprvé na chodbě šestinedělí. Za malou mě přestěhovali až odpoledne. Sestry na šestinedělí toho mají díky nadstavu asi opravdu hodně, což ale podle mě není omluva pro všechno. Hormony dělají své, takže Motol podle mě je fakt jenom pro otrlé.

potva
2. říj 2007

Ahoj holky, jsem ve 29týdnu a chystám se rodit také v motole, zatím jsem ráda, že jsem vás zde objevila, už 3dny brouzdám po internetu a hledám nějaké zkušenosti z motola. Můžu se zeptat, dají vám mimčo po porodu hned na bříško a nakojit? Nesnaží se porod uspíšit kleštěma? Taky se moc bojím, že nepoznám kdy je na čase odjet do porodnice ☹
Moc děkuji za jakoukoli odpověď

maart
2. říj 2007

Ahojky Potvo, zitra zacinam take 29. tyden a pujdu rodit do Motola...na teto strance najdes bohuzel i negativni zkusenosti, jako mela Kocicakova (mrzi mne to, je to skoda, ze mas na porod osklive vzpominky), ale zrovna dneska jsem mluvila s jednou znamou, ta tam rodila 21. srpna a byla velice spokojena. Mela vybornou porodni asistentku, prijemneho doktora. Narodila se ji zdrava holcicku (to spis holka - mela 4,5 kg a 53 cm) a opravdu rikala, ze nemuze na Motol rict nic negativniho. Ja jsem tam volala ohledne 2-hodinoveho kurzu, ktery porodnice porada a ptala jsem se na polozeni na brisko a na kojeni. Na bricho miminka pokladaji na chvili po dotepani pupecniku, pak ho odnaseji na prohlidku k detskemu Dr. a na kojeni prikladaji do hodiny po porodu, coz je idealni.

Tak se tam mozna potkame, co?

maree
3. říj 2007

Maart, ja se tam tez chystam, chci se zeptat, je treba se na kurz registrovat hodne predem (myslim ten s prohlidkou salu, a kdy vlastne probihaji? Diky.

maart
3. říj 2007

Ahoj Maree, tak bohuzel Te zklamu, porodni saly navstivit nejdou, pry maji priste hygienicke normy... ☹ , taky me to mrzi...Maji snad nejake video, kde je vsechno dobre videt. Jinak ja mam termin porodu ke konci prosince a na kurz se budu prihlasovat v rijnu - chci se dostat na ten v listopadu, tyhle 2-hodinove instruktaze totiz probihaji jenom kazdy prvni ctvrtek v mesici - takze i pro Tebe uz by byl ten prosincovy moc pozde 😉 . Ja pujdu na ten v listopadu - mam si pry zavolat tak 14 dni pred tim terminem. Kde se to konna presne nevim - telefonni cisla mne tady psala Petula, mrkni o 7 prispevku dopredu, tam to Petula pise.

kocicakovi
3. říj 2007

Holky, v kurzu vám toho napovídají ale skutečnost je pak úplně jiná. Nemyslím že by na to kojení kašlali programově, ale úplně baby friendly hospital to teda není, i když si na tom tak zakládají... Jinak maart nemůžu říct že bych měla na porod špatné vzpomínky, ten byl naprosto v pohodě, jak jsem psala porodní asistentka byla úžasná, já jsem jenom rozčarovaná z toho průběhu potom.

petula...
3. říj 2007

Ahoj holky, já jdu na ten kurs tenhle čtvrtek, tak pak vám písnu co tam bylo. Jinak je to přímo v Motole v 5. patře, ale to vám ta paní řekne....

maart
3. říj 2007

Jeeee, Petulo, tak fakt nezapomen napsat, jo? No holky, jsem zvedava, jak to bude vsechno probihat...jsem asi takova prijemne naivne a pozitivne naladena, ze si myslim, ze ja proste musim mit stesti na lidi a ze vsechno bude probihat podle mych predstav. Aspon kdybych mela, jako Kocicakova, stesti na PA, to uz by bylo fajn. Ale stejne bych chtela URCITE mimi na brisko a pak brzy prilozit na kojeni, to bych si opravdu chtela "vybojovat"! 😠

maree
3. říj 2007

Maart, diky, tak to se musim prihlasit rychle, v prosinci uz by pro me zrejme bylo pozde (mam termin 7.)Moc iluzi si o Motole nedelam, hlavne kvuli tomu nadstavu... A vim, jaka je to obri dost neosobni nemocnice. Muj doktor mi ho ale z ciste lekarskeho hlediska doporucil, a protoze mu verim, tak tam pujdu.

iza
4. říj 2007

holky ty sály jsou vlastně boxy..myslím, že jejich fota jsou na intern stránkách..no jáMotol chválím..ale hold na tom šestinedělí jsou na směnu dvě dětské sestry a nestíhají 😒 musíte být asertivní a prostě je otravovat pokud máte problém a ony pak fakt pomůžou(některé sice brblaj, ale pomůžou 😎) ..jo já byla na Dvojce..tak možná byla kočič na Jedničce..ono je to o tom na koho narazíš..ale porodní asistentky tam jsou fakt skvělý
Taky jsem si tam zažila, že přišla dětská dr(taková postarší, jinak tam jsou většinou mladý dr a ti jsou bezva)a řekla mi : Váš chlapeček je v naprostém pořádku, ale VY nemáte mlíko, nedáváte mu jídlo...kvůli tomu hubne...no co mám říkat, jen co odešla tak jsem brečela, ale pak jsem si řekla, že se nenechám od nějaký krávy rozhodit...no nerozkojila jsem se do dneška(jsem po CR a nějak to prostě nešlo), ale co...hlavně že je malej OK 🙂

kocicakovi
4. říj 2007

Izo, já byla taky na Dvojce, i když oni se tam ty sestry co půlrok střídají. Byla tam jedna, už starší, ta byla hodná, ale nebyla tam pořád. Jinak jsem se fakt snažila být milá a nenechat se rozhodit, ale měla jsem taky problém s kojením a když jsem poprosila sestru o pomoc, tak přišla za 6 hodin... No už je to za náma, ale taky jsem si tam docela pobrečela. Navíc jsem pár dní potom co jsme přišli domů dostala zánět do prsu a tak už nekojím vůbec, ono nám to teda stejně vůbec nešlo a mléka bylo žalostně málo. Ale chci zmínit, že když jsem přišla zpátky do Motola na gynekologickou ambulanci s horečkou 39,9 a bradavkama rozpraskanejma do krve, tak jsem si ještě vyslechla že jsem krkavčí matka, že myslím jenom na sebe, že přeci nepřestanu kojit jenom proto že to bolí atd. Sestra mě tam začala tahat za bradavky a z těch pár kapek mlíka usoudili že ho mám dost a takhle mi to daly dámy sežrat. Velmi milé, že... 😝

lukajda
4. říj 2007

Ahoj holky, také jsem rodila v Motole - byla jsem na odd. šestinedělí 2 (koukám, že podle data narození Jáchymka ve stejnou dobu jako Iza 😉 )Musím potvrdit, že ty mladé doktorky byly naprosto super, PA taky ale dětské sestřičky kromě jedné starší docela děs. Nemohla jsem se rozkojit (to se nakonec povedlo až doma v klidu) - neustále mě stresovaly tím, že kojit 20minut je moc dlouho. Nejsem z těch, co si nechají všechno líbit, ale v porodnici asi zafungovaly hormony, takže jsem to tam dost obrečela. Zvlášť nepříjemná byla taková copatá sestra...porod super, v tom nedám na Motol dopustit - přece jen kdyby se něco dělo, tak miminko nikam nevezou, ale na pobyt na šestinedělí moc ráda nevzpomínám.

iza
4. říj 2007

lukajda jéé to je náhoda 🙂
Mě ty sestry ani tak nevadily(copatá tam byla vždycky ještě s takovou blondýnkou..obě měly takovej doost drsnej hlas..hehe krapet jako vychlastanej),ale byly milý na miminka...
No holky já byla po CR a fakt jsem tam měla krizi jen z tý doktorky..hm možná jsem byla oblbnutá čípkama proti bolesti 😀 😀, ale je fakt, žekojení tam s maminkama neřešej,jako by to člověk měl umět od narození a přitom mě to teda přišlo jako pěkná fuška....hlavně mě teda pěkně vytáčí, jak když člověk nekojí, je považován za matku druhé kategorie 😠 😠 coopak za to může? když tam nic není tak hold tam nic není a basta...nevímco to jeteď jako za trend,ale už toho mám plný zuby..všude kam se hnu se mě někdo zeptá jestli kojím a když řeknu že ne, tak na mě koukaj jako na krkavčí matku 🙄

maart
4. říj 2007

Tak holciny, aspon ze ty doktorky a PA jsou fajn a prijemny....to kojeni mne taky pripada jako velmi "tvrdy orisek" - prvniho synka jsem kojila ubohych 2 a pul mesice a byla jsem z toho uplne vyflusana a vycerpana a flaskama se mi vylozene ulevilo. Musim vas ale uklidnit, ze u druheho klucika uz jsem tak nejak vedela, co me ceka a ze to neni jen tak neco, co se povede samo od sebe (prvni tyden me kazde prilozeni nesmirne bolelo, vzdycky jsem rikala, ze je to jako kdyby me nekdo do prsou bodal mecem), ale nakonec se povedlo a maleho jsem kojila 6 mesicu, na coz jsem byla velmi hrda. Tim chci rict, ze nejste zadne spatne nebo krkavci matky, to ze se kojeni u prvniho mimca nerozjede neni zadna prohra...a uvidite 😉 , az budete mit dalsiho prcka (teda jestli dalsiho planujete - neb to je dalsi zazity sterotyp, ze MUSITE mit dalsi dite!), tak to uz treba pujde lepe. Radujte se ze svych milacku, vzdyt krmeni flastickou je taky kouzelne! 🙂

petula...
5. říj 2007

Ahoj holky, tak jsem tady s tím hlášením z toho předporodního kursu. Čekala jsem, že nás tam bude tak cca patnáct,ale byla jsem mile překvapena. Byli jsme tam pouze tři páry, což bylo super.A nebylo to tím, že by byl malý zájem. Maximální počet párů na kursu je prý 8. Jinak to tam vedla moc sympatická porodní asistentka, která nám zodpověděla jakýkoliv dotaz, který jsme měli.Pro mě jako pro budoucí prvorodičku, to bylo vážně docelo užitečný, protože nám PA říkala, jak poznáme kontrakce, po kolika minutách mají přicházet, pak popisovala průběh porodu atd. Učili jsme se s partnerama i dýchat 🙂 . Že nás ale nebudou provázet po sále apod., to jsem čekala kvůli hygieně, ale byla jsem přesvědčena o tom, že nám to ukážou na videu, aspoň tak mi to řekli, když jsem se tam objednávala, ale bohužel se tak nestalo 😢 , tak až tam budete volat, tak se raději ještě ujistěte!!! Abych to shrnula, tak sice jsem neviděla, to co jsem vidět chtěla, ale i tak jsem ráda, že jsem tam byla.

maree
6. říj 2007

Ahoj Petulo, a rikali vam tam takove ty prakticke informace, kam se pri prijezdu hlasit, jak to bude probihat na sale, kde je misto otce atd?? Myslim, krome rad pro nas nastavajici maminky, ohledne kontrakci. Ja mam z Motola celkem strach, je to tam takovy rozlehly, a na ten kurz bychom mozna sli hlavne kvuli tomuto. Na druhou stranu, zatim tam jeste nechodim do poradny, tak treba se tam rozkoukam pry svych navstevach.

kocicakovi
6. říj 2007

Maree, je fakt že je to tam děsnej labyrint, ta poradna je v 5. patře, uzel A, stejně jako porodní sál, jen poradna je napravo od výtahu a sál nalevo. Když budeš rodit přes den, tak si musíš v kartotéce v poradně nejdřív vyzvednout svou kartu a pak teprve jít s ní na porodní sál. Pokud mimo ordinační hodiny poradny, tak musíš na uzel D, taky 5. patro na gynekologickou ambulanci a říct si o kartu tam, sestra Ti pro ni dojde do kartotéky. Tak to bylo sděleno mně, i když jsem to nakonec nepotřebovala protože jsem tam ležela už den předem. Hodně štěstí! 🙂

berynka
7. říj 2007

Ahoj, už jsem svoje zkušenosti s pobytem v porodnici v Motole psala. Ale teď jak si čtu vaše příspěvky a vidím vše zpětně, tak se (budoucí) maminky nesmí nechat odradit přístupem personálu. Je mi jasné, že nepříjemné sestřičky a zachmuření lékaři nikomu nepřidají. Ale člověk musí být sobec. První večer po porodu jsem si vymohla, abych za broučkem šla a sestra mi jí dávala na přisátí. Po dobu pobytu v porodnici jsem se pořád na všechno stokrát ptala a co se mi nějak nezdálo, tak jsem si udělala po svém 🙂 .

kasli
8. říj 2007

Berynko diky za příspěvek! Budu rodit také v Motole, teda pokud to vše dopadne tak já má 😉 Takže podle těch příspěvku tady jsme si udělala nároz, že porod jako takový je v Motole s přístupem lékařů v pohodě a že na šestinedělí musím mít pořád prořízlou pusu a dožadovat se vysvětlení pokud tomu nebudu rozumět 😀 No doufejme, že to společně s rozhašenýmni hormóny po porodu zvládnem ( a mým strachem z nemocnic 😅 )

petula...
8. říj 2007

Ahoj Maree, co se týče doprovodu u porodu, tak ten informovali až dost. Jinak dnes ráno v Motole rodila moje kamarádka a byla moc spokojená.... 😉

maart
8. říj 2007

Ahojky holky, tak presne jak napsala Kasli, doktori a PA jsou tak nejak v pohode a na sestinedeli se nesmime bat ptat...ja si zase rikam, ze uz bych jako matka-profesionalka nemela mit s kojenim a peci o miminko zadny problem, ale clovek nikdy nevi, vzdycky se muze vyskytnout neco, s cim budu chtit poradit...no nic, obrnim se pevnymi nervy, budu asertivni 😎 a snad to i se sestrickama na sestinedeli pujde. Petulo a Kasli, az se vam narodi na vase zlaticka, tak sem prosim jeste pisnete, at mame zase dalsi cerstve info, jo? Diky 🙂 .

maart
9. říj 2007

Holciny, tak jsem se prave prihlasila na tu 2-hodinovou instruktaz, chtela jsem jen vedet, v kolik hodin to bude (je to od 17:00), abych si zaridila hlidani pro kluky a pani (prijemna pani 🙂 ) rikala, at uz se klidne prihlasim. Takze jdeme s manzelem ve ctvrtek 1. listopadu....prida se nekdo?

petula...
9. říj 2007

Já doufám, že tou doubou, co ty budeš na kursu budu už dávno na oddělení šestinedělí 😝, první termín mám 29., tak doufám, že to příjde co nejdřív, už jsem z toho těhotenství docela otrávená. 😒 Každopádně, pak napíšu co a jak.

zezulka
11. říj 2007

Ahoj holky,
včera jsme byli na informačním kurzu v Motole. Bylo to docela přínosné a PA nám zodpověděla všechny dotazy a byla super. Byly jsme tam 4 páry a jedna paní sama, takže prostoru na debatu bylo dost.Všem doporučuji.

andreea
11. říj 2007

Ahoj holky,my se také chystáme porodit v Motole.Zatím tam všichni v poradně byli moc fajn.S tím kurzem nevím,nic zvláštního jsme se nedozvěděli,sice jsem provorodička,ale všude na netu píšou,kdy odjet do porodnice.Ale rozhodně kurz nezavrhuji 😉

eligar
11. říj 2007

Moje otazka je ... v cem se lisi 2 hodinovy kurz ktery v motole probíhá kazde pondeli, utery a streda a vcem se lisi 2 hodinovy kurz prvni ctvrtek v mesici? :D jdu rodit do motola, tak se tesim na sestricky sestinedeli :D ja jim dam, podporovat psychiku maminkam tim ze jim rikaj ze maji malo mleka, ze takto dite nenakoji .. ak se tak deje (co nemuzu potvrdit) jenom z diskuzi co ctu na netu, tak hlavne chladnou hlavu holky a hodne hodne pozitivne myslet, ja jsem se vyzbrojila clankami z casopisu mama a ja cislo srpen, zari, rijen (VRELE DOPORUCUJI!!! - je tam rozepsane dobre kojeni, odstrikavani mlicka) a pak knizou laktacni ligy a velkou knihou o materstvi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru