Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

shmudlinka73
13. pro 2007

Holky,ty ponožky si rozhodně vemte,protože na sále je pěkná kláda.Měla sem je s sebou,ale nenašel se nikdo kdo by mi je po porodu nasadil,no nic.
Jo a ještě jeden zážitek.. Maminka vedle mě trochu křičela a přesto,že měla s sebou manžela,bylo jí sděleno ať se ztiší a neruší ostatní maminky (mě teda rozhodně nerušila). Když se proti tomu její manžel ohradil řekli mu,že si měli zaplatit soukromou kliniku.Asi jsme s tou paní měly fakt smůlu na PERSONÁL. 😒

mobina
14. pro 2007

Shmudlinka začínám pochybovat, jeslti to bylo personálem 😒 Proč nemáš v pase napsané i druhé dítě, když to byl tvůj druhý porod?

maart
14. pro 2007

Mobino ahojky a diky MOC za dalsi info...HNED si jdu preorganizovat tasky. Do te do boxu musim hodit ty botky to sprchy, to mne nejak "nedocvaklo", taky si tam dam rucnik...Ja jsem dneska byla uz po treti v poradne, byla jsem za hodinu a pul hotova, personal opet prijemny, MUDr. Kachynska, mila, profesionalni, klidna...Ja jsem zatim spokojena.

iza
14. pro 2007

holky ta igelitka je fakt potřeba dobře promyslet...nechci strašit,ale pokud by hrozil CR tak na JIPku jdete jen s tou igelikou..tak určo si tam dejte hygien. potřeby, ručník, boty do vody, fusky a je taky dobrý mít s sebou třeba neperlivou vodu(a třeba takový ten špuntík s pítkem, co se dává na některé pet lahve-zase jsem jí užila na JIPCE a pak i na pokoji..lépe se pak pije z lahve),popřípadě hroznovej cukr(takový ty bombonky- kdyby byl dloouhej porod tak na dodání energie)
mobi nomáme stejný názor, taky se mi to okolo shmudlinky nezdá....je toho už trochu moc 😅

maart
15. pro 2007

....mne se to taky nezda...leda, ze by se cely motolsky personal na Shmdlinku domluvil.... 😅 😝 😅 ....promin Smudli.... 😉

maree
15. pro 2007

Ničeho o kojícím kurzu jsem si nevšimla. Mám stejný názor jako Iza, že kojení je dost náročný, vlastně vše kolem dítěte, čeho jsem se trochu obávala (koupání, přenášení, atd.) se mi zdá jako sranda, až na to kojení. Pokud ještě mátze čas, kurz určitě není marný, a taky se aspoň informovat, kde v příp. potřeby koupíte odsávačku, lahvičky - já jsem to sháněla cestou z porodnice namátkou a nebylo to ono.

shmudlinka73
16. pro 2007

No,že sem se vůbec snažila něco říct.Tady je to zřejmě zeložený jen na kladné zážitky,ale stačí si přečíst příspěvky z první strany a jsme
doma.
mobina:ty si nikdy neslyšela,že by dítě někomu zemřelo? Tady končim,přeju krásný bezbolestný porod.

iza
16. pro 2007

no musím říct(a asi je to ode mne hnusný), že ti shmudlinko nevěřím ani nos mezi očima...ale patrně tě tu už nepotkáme a tak jsem i docela ráda....

iza
16. pro 2007

A jinak tu jsou i jiné kritiky(hlavně na odd.šestinedělí), ale tobě prostě nevěřím

shmudlinka73
16. pro 2007

Tak izo,teď opravdu naposledy.Je to od tebe hodně hnusný a co jiného od tebe čekat po tom jak si zpochybňovala co napsala margotka.Jsem ráda,že tě neznam osobně a doufám,že tě nikdy nepotkam.

iza
16. pro 2007

no neboj nepotkáme 🙂 ..pokud sis dala tu práci a dobře si pročetla mou diskuzi s margotkou, tak jistě víš, že jsem její názor nijak nezpochybňovala, jen jsem se nad tím podivovala...taky ona tam rodila před 7lety a myslím, že se to od té doby všude změnilo....no pořádně si přečti, co jsem jí napsala ,ale tvoje historka a reakce mě prostě přijdou dost divný...no ale mluvím tady do prázdna neb ty už tady nebudeš 😎

mobina
17. pro 2007

Holky tak jsem volala do Motola kvůli tomu kojícímu kurzu. Momentálně v Motole můžete absolvovat pouze ten info kurz a pak ten "dýchací" kurz z důvodu nedostatku prostor, ale ten kojící kurz pořádají ve svých prostorách na Vinohradech. Stojí 380 Kč, což ujde a je to zhruba na 2 hodiny. Veškeré kontakty najdete na pomad.cz. Na kurz je potřeba se telefonicky objednat. Probíhá v počtu max. 5ti maminek.
Já do toho v lednu asi půjdu, protože jsem z toho kojení taková nesvá 😉

acornika
18. pro 2007

ahojky těhulky a maminky

tak se nám příchod naší holčičky na svět blíží, to jsem teda zvědavá jaké budu mít s Motolem zkušenosti. Pak se určo o ně podělím. Jelikož jsem porodní bába ( ne tedy s letitou praxí, ale i tak mám určité představy a zkušenosti a vím jak by to mělo tak nějak vypadat, tak uvidíme. 🙂

maart
19. pro 2007

...holky, tak mne uz to ceka opravdu kazdym dnem (dneska mam termin 😉 ), takze vam dam taky potom vedet...uuuu....uz bych chtela rodit, klidne dneska, ale nevypada to... 😒

dituu
19. pro 2007

Ahoj holčiny, moc vás zdravím. Mohu se mezi vás přidat. Na poslední chv¨íli se mi podařilo se zaregistrovat v Motole. Jen díky jedné z vás (myslím nick "jezevec"), která napsala, že už mají hodně plno. . Běžela jsem tam hned druhý den, bylo to někdy koncem října, a povedlo se mi sehnat jedno z posledních míst - TP mám 1.5. Te´d mám za sebou první velký UTZ v Motole a musím říct, že jsem z toho trochu rozladěná. Připadalo mi to tam jak továrna na děti. Na ultrazvuky jsme tam chodily jak na běžící pás 🙂 . Chtěla bych od vás trochu poradit. Ráda bych se zapsala na nějaké předporodní kurzy. Je potřeba je absolvovat přímo v Motole nebo mohu i někde jinde? Předem moc děkuji za rady 😉 .

mobina
19. pro 2007

Maart tak ať to máš brzy za sebou a budeme se těšit na optimistické zprávy 😉
Dituu kurzy můžeš absolvovat kde chceš, třeba právě na pomad.cz. Ale doporučuju zajít přímo do Motola na ten informační. Je zdarma a řeší se tam hlavně to, kam v době porodu jít, co mít sebou, kde vyzvednout kartu. Tak nějak souhrně, co vás čeká, což ti nikde jinde neřeknou 😉

jjaanca
19. pro 2007

Ahoj,
mobi, jak je to prosím tě s tou kartou v noci když se přijede k porodu? Nějak jsem to zapomněla. Dá se v kartotéce vyzvednout i v noci, nebo se tam pro ní chodí jen ve dne?
dituu, Já byla ve 20tt jinde, ale ted ve 30tt už mám jít na UZ do Motola, tak jsem na to moc zvědavá. Objednává se na telefonu prenatální poradny?
Když to tam je jak na běžícím pásu.... doufám že mi dají aspoň fotku a řeknou mi pohlaví 😅
maart, proč tajíte pohlaví? Už jsem se s tím jednou setkala, že rodiče vědí, ale nepoví, ale nějak mi nejde do hlavy proč.

dituu
19. pro 2007

jjaanca, fotky dávají - jednu za 50,- Kč a já se tam na 30tt rovnou objednala na místě, ale může se i na telefonu, zkus to číslo na registraci rodiček - je to ta samá sesterna.

maart
19. pro 2007

..... 😀 .....Jjaanco, mrkni se ke mne do albumu na vybavicku pro miminko a myslim, ze Ti bude vsechno HNED jasne 😉 ....

dituu
19. pro 2007

maart, jéé, tak to gratuluji k holčičce! Bude mít dva velké ochránce 🙂

jjaanca
19. pro 2007

maart, tam se to teda růžoví 😀 Já mám mít taky holčičku, ale doktor říkal že to neví jistě, tak se bojím růžové kupovat, jsem teda děsně zvědavá jestli mi to na příštím UZ potvrdí. 🙂

maart
19. pro 2007

Diky holky! Vis Jjaanco, nechci to vsude psat...pohlavi nemam urcene z plodovky (nebyla jsem na ni), ale jenom z ultrazvuku, proto jsem takova lehce "tajemna"...i kdyz Dr. nam rekl holcicku na 102% 😀 , tak jsem mu uverila a zacala jsem vsechno porizovat v ruzovem 😉. Teda jestli nakounec vykoukne klukanek tak ho nemam do ceho obliknou! 😕

Tak Jjaanco moc stesti na tom utz, urco Ti to potvrdi a bude to Terezka nebo Lucinka (moc peknoucky jmena)...to ma teda Dituu taky!

...jmeno ale opravdu nerikame VUBEC nikomu...to je prekvapko 🙂 ...jo a kluci chteli moc brasku, ale ja jsem jim vysvetlila, ze brasku uz prece kazdy ma, takze holcicka je lepsi...

mobina
19. pro 2007

jjaanca pokud přijedeš v noci, tak jdeš rovnou na příjem a kartu ti z kartotéky vyzvednou oni. Ve dne musíš ty. Bohužel osobně. Prý kvůli ochraně osobních dat, takže tam nemůžeš poslat ani manžela. Ale pokud jsem dobře koukala, je to hned vedle. Cestovat s kontrakcemi výtahem tam a sem by asi nebylo nic moc 😅
JInak já byla na utz taky jinde než v Motole. Objednávala jsem se pozdě. Ale zase jsem to měla bez čekání a doktor se nám plně věnoval 😉 Ale stejně se tomu nevyhneme v poradně 😖

jezevec
19. pro 2007

ahoj dituu!! a ostatni, moc rada se kdyztak taky dovim veci ohledne tech ruznych kurzu, abych to nepropasla, dneska je takova nejaka rychla doba, "kdo zavaha nezere" 😀 😀 😀 tak si Vas tu budu pravidelene cist a samo pokud cokoli zjistim, hnedka napisi!! pa zatim!

lukajda
19. pro 2007

Ahoj holky, v Motole jsem rodila v srpnu a kartu jsme si museli vyzvednout sami - večer. Nemusela jsem pro ní ale já, mohl jí vyzvednout manžel. Ale to je naprosto nevýznamný detail 😀

mobina
20. pro 2007

Lukajdo nám to říkala ta PA na info kurzu, že je to novinka, ale kdo ví jak to bude. Asi tak podobně jako s malými dětmi na odd. šestinedělí 😉

lukajda
27. pro 2007

Mobino, ono to je stejně úplně jedno, jak to bude, protože až tam přijedeš, tak ti to bude úplně volný, kdo tu kartu vyzvedne 😀 Hlavně přeji všem, kdo se rozhodl v Motole rodit, aby měl takové štěstí na úžasné PA a lékaře jako já. Samozřejmě nebylo naprosto všechno růžové, taky jsem si v porodnici pobrečela, protože hormony si zkrátka dělají naprosto, co chtějí 😀 Ale na porod vzpomínám strašně ráda 😉

margotka
27. pro 2007

ahoj,pěkně jste si smlsly na shmudlince73!!!Hlavně iza. Trochu ubohý,kór když to nebyla vyjukaná prvorodička.Nevidím důvod,proč by si měla vymýšlet...člověk si chce z porodnice přinést přece hlavně pěkné vzpomínky na přivedení dítěte na svět.Zkrátky tam narazila na blbou sestavu lidí,jako já před 7lety.
Vy,které se tam chystáte-držím vám palce.Už můžu taky srovnávat dva porody a ten letošní se s motolskou zkušeností nedá ani trochu srovnávat!Takže hodně zdaru

beruskablanka
28. pro 2007

Ahoj holky,
taky budu rodit v Motole, ale jsem na rizikovým. Máte některá zkušenost s porodem při rizikovém těhu?

Jinak Dituu, já byla na velkém utz v Motole 8.12 a za fotku jsem platila 100,- Kč 😒 a za určení pohlaví 300 Kč,- 😖 Fakt jsi platila jen 50 Kč?

iza
28. pro 2007

beruskablanka : já jen ležela na riziku ..a tam to bylo fajn(hezký pokoje, můžeš si vybrat z dvou jídel a dělají i jedno veget jídlo)..jen jedna sestra byla trochu ráznější.... 😅 ..holka já teda za určení pohlaví nepatila nic..normálka mi dr říkal..a tady je piňďík 😎
margotka : jo já jsem byla rázná až nepříjemná a asi bych na ní byla zase...prostě se mi to nezdálo....jak už jsem psala, tvůj příběh jsem už četla(myslím na rodině) a tayk to bylo před 7mi lety, ale ten její se mi teda nezdál a pak i to co napsala mobince..tak asi tak...no prostě každej máme právo mít svůj názor..ona i já..tak ten můj byl trochu drsnější, ale nelituju toho, že jsem jí to napsala..tak asi tak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru