Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

maart
28. pro 2007

Holky ahojky....dneska jsem byla na sve posledni predporodni kontrole.....uz 9 dni prenasim, takze zitra v 10 hodin nastupuju na vyvolani...teda pan Dr. mne prvne chtel nechat az do pondelka, ale kdyz videl, jak se na to tvarim, tak se smiloval a zitra pry v 10 hodin pomalinku polehounku s vyvolanim zacneme. Miminko teda budu mit bud zitra nebo v nedeli u sebe 😵 😵 😵 .

Musim rict, ze Dr. byl naprosto fantasticky, dobre naladeny, mily, vtipny a proste moc fajn. Nevim bohuzel jmeno, ale byl starsi s knirem a zitra bude mit sluzbu, tak jsem MOC rada, mela jsem z nej velmi pozitivni pocit, na porod se ted uz vylozene tesim...i kdyz jsem samozrejme doufala, ze to prijde spontanne. Tak nekdy pristi tyden dam vedet, co a jak 🙂 .

Jinak Margotko....jeste bych se rada zastala Izy....ja vim, ze mozna jeji a vlastne i moje reakce znely dost ostre, ale mne se take zdalo, ze ta holcina, co tady psala ty hruzostrasne az hororovite zazitky z Motola prehanela a vsechno to znelo az moc dramaticky...nevim, nevim, proste si myslim, ze si bud vymyslela nebo silene prehanela! Konec.

lukajda
28. pro 2007

Beruskablanka - já jsem byla rizikovka a všechno dopadlo dobře. Z přístupu lékařů i PA jsem měla super pocit, hned jak mrkli na příjmu do karty, že jsem rizikovka tak volali do dětského kardiocentra, aby byl u porodu přítomen kardiolog (naštěstí nebyl nakonec potřeba). Všichni působili profesionálně a mě to opravdu hodně pomohlo.

Maart, myslím, že jsem stejného Dr. měla několikrát v poradně - působil na mě strašně uklidňujícím dojmem. Přeji hodně štěstí, ať to máš mimíska brzo u sebe.

Mám podobný názor jako Iza - myslím si, že není nutné tady zbytečně strašit. Ty příspěvky mi připadaly hodně přitažené za vlasy.

shmudlinka73
28. pro 2007

Holt někdá má život jako peříčko jiný ne.

mobina
28. pro 2007

Maart tak tfuj, tfuj, tfuj ať jde všechno jako po másle 😉

Hele jak už jsem jednou psala. Všechno je to o lidech, takže stát se fakt může cokoliv. Chyba mohla být klidně na obou stranách a dojít k tomu v kterékoliv jiné porodnici. Nemá cenu to tady rozmazávat.
Shmudlinčiny příspěvky mi přišly divný a zavádějící a nevidím nic špatnýho na tom, když se zeptám. Toť vše.

iza
28. pro 2007

maart tak to byl patrně Mudr. Horák(měla jsem ho jako druhého mudra u císaře)...moc milej...moc moc držím palce,ať je vyvolání rychlý, porod rychlý a sestřičky na šestinedělí milé 🙂 😉

lukajda
28. pro 2007

Tak Iza na to kápla...to je přesně on Dr. Horák. Vážně moc milej 😵

maart
28. pro 2007

Holky, diky MOC za podporu, uz se nemuzu dockat, az prcika budu mit.... 😵 😵 😵 , jsem fakt stastna, ze nemusim cekat zase az do pondelka. Zitra urcite zjistim jmeno toho fajn dokturka, ale asi jo, asi to bude ten Horak....hned jak budeme s mimiskem doma, tak sem pisnu. Pa a diky!

jjaanca
28. pro 2007

Čau holky, na leden jsem objednaná do Motola na UZ ve 30 týdnu. Prej to tam jde jak na běžící pásu.
Můžu mít s sebou partnera?

lukajda
28. pro 2007

JJaanca - určitě můžeš, ale připrav se na to, že si tam pravděpodobně chvilku počkáš, přestože jsi objednaná. 😒

beruskablanka
30. pro 2007

JJanca, my jsme byli objednanií na utz ve 20tt a vůbec jsme nečekali, i když tam byla maminek plná čekárna. Přišli jsme a za 10 min. jsme šli na utz. Partnera mít s sebou můžeš 😉

lukajda
30. pro 2007

Teda berus tak to závidím, já měla vždycky pech a docela dlouho jsem čekala...a že jsem těch ultrazvuků teda měla. Ale přežít se to dalo 😉

beruskablanka
30. pro 2007

Lukajda, mě přijde, že když jsi objednaná, zavolaj si tě v dobu, na kterou tě objednali, aspoň tak se mi to prozatím stávalo, na první jsem objednaná předem nebyla a čekala jsem přes hodinu a půl 😝

jjaanca
31. pro 2007

berus, já myslela, že bez objednání neberou vůbec.

maree
31. pro 2007

Na UTZ jsem jako objednana nikdy moc dlouho necekala, nejdyl pul hodky. Zato jsem tam uz po porodu byla urgentne neobjednana na ambulanci (kvuli krvaceni), a i kdyz jsem je prosila, ze mam malou doma a musim kojit, nechali me tam cekat vic nez hodinu a pul... Chapu, ze tam meli dost lidi, byly starsi pani objednane, ale nechapu, ze ty sestry nevidely trochu rozdil mezi moji a jejich situaci. Jeste mi jedna vtipne rekla, at nervu, ze ztratim mliko - rozbrecela jsem se tam totiz - sestinedeli, hormony, nabehly prsa, doma dite.
Jinak na riziku mi to prislo dobry - az na ty nervy samozrejme, hezky pokoje (a to nebyl nadstandart), a celkem mily sestry, doktori uplne O.K. Jak uz jsem psala, sestinedeli bylo horsi, nejhorsi byl JIP po cisari, kde jsem byla na pokoji s pani, ktera prisla o dite (ale to nebyla az tak jejich chyba, proste nemeli misto a nekam ji dat museli). Dnes je to 5 tydnu, co jsem v Motole rodila, a stale to nejak nemam zpracovany, kdyz mala zakricela, byl to nejlepsi okamzik myho zivota, ale jinak nocni mura.

lukajda
31. pro 2007

Berus, já jsem chodila na ultrazvuk skoro každý týden takže jsem tam strávila docela dost času. Mě říkala sestřička, že přednostně berou objednané a mezi ně dávají neobjednané maminky, takže záleží na tom, kolik se jim na určitý den sejde neobjednaných maminek...takže je to o štěstí. Několikrát se mi stalo, že přišly maminky, co ležely na riziku, takže ty měly samozřejmě přednost, ale to člověk pochopí 🙂

Marre, to mě mrzí, že jsi měla takový nepříjemný zážitek. Možná by měli víc myslet na to, že hormony s maminkama v šestinedělí cvičí...ale jak říkám, vždycky je to o lidech. Nemůžou být všichni jenom příjemní.

shmudlinka73
2. led 2008

laceratio paraurethralis l.dx
laceratio paraurethralis l.sin.
rpt.perinei
Stačí ti to iza? Jsi vážně ranařka,klobouk dolů.

iza
2. led 2008

mila shmudlinko myslím, že si psala, že už sem raději nebudeš chodit,když jsou tady na tebe lidi hnusný..nemám pravdu..
rpt. perinei je vcelku běžná u porodů, pokud nedojde k nástřihu
lacerace močové trubice(teda myslím, že by o to mohlo jít..jen to para se mi tam nezdá..asi budu muset víc nastudovat) ..hm a to si žádala odškodnění?
Hlavně nechápu proč to sem píšeš...
Jen nechápu proč mám být ranařka? No nic

dituu
2. led 2008

Ahoj holčiny, zdravím vás v novém roce a přeju hodně štěstí a hlavně kopu zdraví!

iza
2. led 2008

tak shmudlinko..neb jsem nedostudovanej nevzdělanec(a popletla laceraci a rupturu močnové trubice..za tu můžeš žádat odškodnění) zeptala jsem se svých kamarádů(porodníků) na ty tvé diagnozy....krom teda té natržené hráze(bývá často když se nestihne nástřih), je velice běžná i ta lacerace(prý býva skoro u každého duhého porodu, velmi častá komplikace u porodu)..je to škrábnutí kolem močové trubice, většinou v pochvě. Většinou se to prý ani nešije.Ve velice vyjmečných případech se to šije...
hm tak nevím,čím si nás chtěla ohromit

mobina
2. led 2008

Maart malá je fešanda 😵 Jak jsi byla spokojená v Motole?

maart
2. led 2008

Jeeeeee, ja jsem napsala tak dlouhatanskej prispevek a nekde zmizel...hmmm...no tak jeste jednou...

Hlavne vas tady chci, holky, vsechny pozdravit v novem roce a poprat vsechno krasny...hlavne at se vsechny muzete radovat ze zdravych deticek 🙂 .

Jak jsem slibila, tak pisu muj velmi cerstvy zazitek z Motola...v sobotu 29. prosince se nam tam narodila prekrasna zdrava holcicka a dneska jsme se vratili domu, takze mam opravdu vsechno jeste ve velmi zive pameti.

Zacala bych sestinedelim, na ktere je tady nejvic stiznosti a poznamek. No ja musim napsat, ze jsem tam byla uplne naprosto spokojena. Sestricky mile, ochotne...pravda, taky jsem tam narazila na jednu prisnacku, ale protoze jsem mela fajnovou "spolubydlici" na pokoji, tak jsme ji uplne odzbrojily nasi dobrou naladou, sestra uplne vymekla a pak se s ni dalo normalne vyjit. Je tedy pravda, ze tohle je uz moje treti dite, takze jsem sestricky skoro vubec nepotrebovala, nemela jsem moc otazek, kojeni, ktere mne u prvniho syna pripadalo jako neco sileneho jsem ted zvladla perfektne, takze jsem byla takova ta bezproblemova mamina. Ale mam proste pocit, ze tam byly vsechny maminy v pohode, nemuzu si na nic stezovat.

Ted bych jeste rada neco poznamenala k doktorum a PA...takze doktori fakt vyborni, nemam zadnou negativni zkusenost, Dr. Horak vyborny, mne tedy odrodil takovy mlady Dr., ktery byla ale take prijemny...rezii porodu ale ma na starosti PA, doktora jsem videla na zacatku porodu, ktery jsem mela vyvolavany a pak na konci, mezi tim v podstate vubec. No a ted PA...ja jsem narazila na takovou vcelku prijemnou babu, ktera sice davala pochopitelne a jasne rady nebo prikazy...ted monitor, ted kontrola, ted mic, ted, holeni, ted klistyr, ted sprcha...ale jaksi mne moc neposlouchala. Kdyz jsem ve 14.15 kricela na manzela ve sprse, at pro ni dojde, ze rodim, tak PA prisla a rika...ne ne mamino, jeste aspon pul hodiny....no neb jsem jecela jako tur, tak mne zkontrolovala a najednou zacala jecet ona, rychle rychle pantofle, branka zasla, jdeme rodit.....no jo no, jenomze hlavicka uz byla skoro venku, takze Dr. priletel jako blazen, mimco zatlacil zpatky....no a pak jsem malou bleskove porodila na tom hnusnem, igelitovem lehatku vedle sprchy v pripravne...jo jo kocky, na porodni box us jsme to bohuzel nestihli....

...snad se PA poucila, ze by mela vic poslouchat, co ji rodicka rika...pak jsem jeste bohuzel musela pod narkozu, protoze ve mne pri porodu placenty kousek zustal, ale to uz se odehralo mene dramaticky normalne na sale a bez problemu.

Jinak jsem s sebou mela spoustu veci - vlastni nocni kosile, oblecky pro miminko, kosmetiku pro miminko...nic z toho jsem nepouzila, vsechno jsem si brala motolske. Oblecky pro mimina jsou priserne hadry, takze ted si uzivam a malou kocenu si krasne oblikam konecne do ruzoveho. Jo, na pokojich je hrozne vedro....

....Joooo a jidlo? Bleeeeee 😝 😝 😝 ...tak jsem zase nasala roman, snad to nekomu k necemu bude.....

shmudlinka73
2. led 2008

No tak mně to škrábnutí jak ty tomu říkáš šili,a nepsala jsem to proto,abych někoho ohromila,jen jsem přesvědčená,že kdybych rodila s odborníkem,nestalo se to.To,že je takovéhle potrhání běžné slyším prvně.
Napsala si,že se ti nezdá to co jsem napsala mobině.Myslela si tím to,že mi umřelo první dítě? Říká ti něco diagnosa mitochondriální encefalomyopatie? Kdyžtak se zeptej svých kamarádů.

iza
2. led 2008

maart moc moc gratuluju ke krásné holčičce 😵 😵 hlavně, že jste obě v pořádku(porod na tom hnusnym lehátku teda nezávidím a obdivuju tě , že si to zvládla)
shnmudlinko přečti si dobře , co jsem psala o šití.Na diagnozu se ptát nemusím, vím co znamená a doufám, že tvé druhé miminko je v pořádku.Ale už končím, nebudu tady zbytečnejma dohadama s tebou plnit stránky určené k něčemu úplně jinému.

shmudlinka73
2. led 2008

Iza: Ok beru,taky mě to nebaví.Nepsala jsem,že jsou tu hnusný lidi,to si trošku překroutila,takže si to taky přečti ještě jednou.Na zážitku maart je vidět,za co v Motole některé PA stojí a to je to o čem jsem psala.

listicka20
2. led 2008

Maart - velká gratulace k miminku, ale prosím tě, jak že mimčo zatlačili zpátky??? 😕 Proboha proč?

mobina
3. led 2008

Maart mojí známé se to tam stalo taky. Málem rodila ve sprše 🙂 Rodila taky třetí dítě. Ty porodní cesty jsou holt už průchodnější než u prvorodičky a může to nabrat rychlý spád. Halvně, že jste obě v pořádku 😉
Shmudlinko myslím, že není potřeba to tady všechno rozpitvávat do detailů 😔

jjaanca
3. led 2008

Maart, gratuluju!! To by měl taky zajímalo proč mimčo tlačili zpátky 😕
Župan ale mám mít do Motola svůj že jo?
No já pořád nevím, nejdřív jsem chtěla s sebou dulu, pak jsem si to rozmyslela že to zvládnu bez ní když už mám tu teorii tak nabušenou, ale jak to tak čtu, tak o ní zase začínám uvažovat (na PA asi moc spoleh není :o( )

mobina
3. led 2008

Jjaanco jj, župánek svůj 😉

maart
3. led 2008

Holky, diky moc za gratulace....no to s tim zatlacenim miminka zpatky 😖 ....tak bylo to tak, ze hlavicka nebyla venku samozrejme uplne, ale "jenom" sesulka....prvni ji zatlacila zpatky PA, protoze musela prvne zavolat doktora a hlavne ja jsem byla nohama dole z toho lehatka, protoze ona mne porad rikala, abych si obula pantofle, ze odchazime na porodni box rodit...no ale pak videla hlavicku, tak ji tam proste dlani lehce soupla zpatky...No a pak prisel Dr. ktery mne taky rikal NETLACIT NETLACIT.....a taky malou tlacil zpatky, protoze si musel obliknout rukavice a soupnout pode mne nejakou sterilni podlozku...No bylo to fakt drama, manza z toho byl cely zeleny (hodil se pekne k tomu nemocnicnimu mundurku 😉 ), ale vsechno dobre dopadlo 🙂 .

...a jeste Shmudlince...vis, je sice pravda, ze PA udelala chybu...urcite ano, proste me neposlouchala, i kdyz vedela, ze rodim po treti....ale ja i presto nemam z porodu spatny dojem, chyba se stala, nastesti ne nejaka fatalni....jinak se PA snazila, nebyla neprijemna....snad jenom lehce palicata....

Jjanca - zupanek URCITE 🙂 .

petula...
5. led 2008

Maart, přidávám se ke gratulaci a přeji vám oběma hezký nový rok 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru