Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

marooshka
2. srp 2009

gris mě kontrakce připadaly vždycky stejný, akorát je rozdíl jestli máš křížový bolesti, ty jsou o moc horší. Ale vydržet se to dá 😉 A já jsem se bála i u třetího jestli to poznám, a určitě to poznáš 😀
koukám že máš termín 9. můj prostřední kluk je 7.8. 🙂

dracekmracek
2. srp 2009

nedám nedám 😀 no doufám že mě moc studovat nebudou 😀 hodím jim tam stoh zpráv z nemocnic a sbohem 😀

grisgot
2. srp 2009

marooshko..já právě měla u prvního křížový a uff ☹ Doktor mi prorokuje, že budu přenášet znovu..prý to tak bývá, když jednou přenášíš. Tvůj krásný třetí porod mě ale zcela uklidnil 😉
Kéž by se to 7.8. povedlo!!!!!!! 😀

grisgot
2. srp 2009

dracku..to je jasný a pak hned napiš, ju 😉 Já tam budu taky zítra ráno..ale trochu jinde, na monitorech..

sicinka
2. srp 2009

S těma negativníma zkušenostma fakt je to o tom na koho narazíte - motol je hlavne spicka pokud by se neco delo závazného s mimcem. V tom případe by Vám ho tam vezli odkudkoliv z republiky. Jinak mě taky pomohli na šestinedělí s kojením sice né ochotně bylo nás tam hodně, ale pokaždé se mnou nějaká sestra přikládala (clovek si musí říct). Mel jsem od nich odsavacku a pak na chvíli i kloboucek nez mi donesli vlastní. Jinak kojíme přes ne doted prcek si jinak uz nezvykl, ale tahá běhěm 10 min i 150 ml a pribírá pře 300 g za týden tak mi příjde že ten klobouček ničemu nevadí 🙂 Kdyby mi prcka dovezli během tech 50 hodina na aspon každých 6 hodin (nedovezli ho nikdy) byla bych nadšená, takhle jsem velmi spokojená. Ručníků jsm měla za celou dobu asi 6 manžel přivezl vždy čisté, ale já tam byla 8 dní 🙂

marooshka
3. srp 2009

gris no tak u mě to tak bylo, všechny tři jsem přenášela. A to u druhýho mi říkal dr. od 35.tt že už se připravuje a tlačí se tam a může to být každým dnem a pak jsem šla na vyvolání 🙂
a teď u třetího klid, monitory úplně bez kontra, myslela jsem že budu těhotná pořád. A to jsem se nešetřila 😉 a stejně se tam držel až do 40+6 😀 taky vážil 3,96 🙂
no tak jsem zvědavá jestli budeš taky zas přenášet, ale neboj, u mě byl druhej porod sice horší ty bolesti křížový, ale byl taky rychlejší, od prasknutí vody (to mi praskli až v porodnici protože se to nechtělo rozjet, tak se malej narodil za 4 hodiny) takže uvidíš že to půjde hladce 😉

sicinko: to ti brouček přibírá tedy pěkně, to kloubouček určitě nevadí 🙂 ale uvidíš že si pak zvykne i bez něj, kamarádka to taky tak měla.

grisgot
3. srp 2009

marooshko..no ju, Šimona jsi sice přenášela, ale nemuseli ti ho vyvolávat..a s tím bych se spokojila 😉 Už to by byl pro mě úspěch 🙂 Mimochodem, Šimon je překrásný jméno 🙂
A jak to jde se třemi dětmi? Taky bych chtěla za pár let ještě jedno........
Jinak, dnešní kontrola opět "normální nález", hlavička ještě dost nahoře..na monitoru jedna kontrakce 😅

Jakpak asi dopadl Dráček?? 🙂

sicinko..já taky kojila přes klobouček! A to jsem prcka měla u sebe pořád..prostě to prso nějak neuměl chytnout. Byla jsem ráda, že vůbec kojím 😉 Už si nepamatuju, jak dlouho si na něj odvykal..určitě jsme ho měli celý šestinedělí, pak už mi to splývá..

luciiaa23
3. srp 2009

Ahojik Grisgot,

to áno,mám to už za pár,ale už by som to brala,ten koniec je fakt už skor o tom,že tá ženská len čaká,kedy si to prcek rozmyslí ...ja som už dosť náladová,tí prckovia si robia,čo chcú...inak ja mám tiež dobrý pocit z tých mladých doktorov,chodím do Motola každý štvrtok na kontrolu a dr.Matěcha je fakt správny,tak uvidíme,koho chytíme pri porode🙂,no inak jak sa mi celé tehu malý tlačil skor von,tak teraz,keĎ už može von,tak sa u mňa akosi uvelebil...ale verím,že Motol je správna voľba,hlavne kvoli prckom z hĺadiska možných problémov,my to už nejako zvládneme,no nie?

Dráčku,držím palce,určite to dopadne dobre.

marooshka
3. srp 2009

gris..tak uvidíš, třeba to přijde samo, sice třeba po termínu, ale samo 🙂
Jinak se třema dětma když je to třetí takhle po dlouhý době tak úplně super. Velký kluci už mi pomůžou, jako že třeba počkaj u kočárku, nebo i doma mi třeba rozptýlej malýho když vařim a tak. A moc si to teď užívám, kluky jsem měla hodně mladá a do toho škola a tak... a teď mám klídek, bezva velký kluky a mimi. Už jsem v klidu, nic mě nenervuje a neplašim 🙂

dráčku, co dnes v Motole? Dej vědět!

dracekmracek
3. srp 2009

Ahoj holky tak jsem značně rozladěná a hoooodně zklamaná 😔 táhla jsem tam desky se zpráváma a vstávala kvůli tomu v sedum a dvě hodiny jela...no nic...přišla jsem an tu registraci,jak jsou vedle ultrazvuky,a byla jsem tam jediná...dělalo se mi zle a koukám na celé chodbě žádná židle.... 😅 přišlo dalších 5 těhulek,a žádná si neměla kam sednout,leda na to topení na zdi.20 min nás tam tak nechali,až vylítla moje mamka na nějakého kluka tuším že zdravotní bratr nebo hooodně mladý doktor...jestli jako hodlají dnes brát jestli mu přijde normální že nás tam těhotné nechá stát 🙄 a on něco zamručel.Za pět minut vylítla mladá sestřička,nejdřív příjemná tak jsem měla radost...tak si mě vzala dovnitř a ptala se co potřebuju.
Tak jsem jí řekla že mě posílá pan primář s průkazkou abych jí řekla že mě registroval mezi rizikové těhulky nad stav...ještě jsem jí mávala před očima mailem od něj.A ona jako proč bych měla být riziková...tak jsem jí to řekla,a ona zavolala druhou...a ta že neví nic o tom že bych měla být riziková... 😅 dala mi do průkazky razítko a nazdar 😝 nevím nic,kdy mám přijít nic...takže si takhle nenechám kakat na hlavu a jdu psát primáři.Oni si tam ani nenechali ty zprávy z nemocnic...no nic,jsem pěkně nasraná.pardon 😔

marooshka
3. srp 2009

ahoj dráčku, to se ti nedivim že jsi nasraná. To je fakt chování někdy.... Tak uvidíš co ti napíše přimář, ale myslim že když ti daly milostivě razítko do průkazky, tak jsi tam prostě registrovaná. Nám tedy řekly u tý registrace že se od 36.tt chodí tam na poradnu a pak na monitory. A klidně i na ty velký utz jestli je tvůj dr. nedělá. Ale jestli ti nic neřekly, tak se domluv s tvým dr., jak to máš, jestli tam už máš chodit do poradny dřív, nebo taky až pak. On by ti měl říct. A tam už se neboj, tam už nikdo neni takhle drsnej. A i kdyby se někdo našel, hlavně že tě tam vezmou rodit a bude co nejlíp postaráno o malýho a o tebe 🙂

dracekmracek
3. srp 2009

já právě teda vůbec nevím jak to bude s tím císařem,ach jo 😒 no snad jsem neudělala chybu že jdu tam 🙄 jestli to tam bude stát za to co se týče péče o miminko,tak já vydržím všechno.
Já toho císaře nechci za každou cenu....nebojím se bolesti,ale od ledna co jsem málem umřela mám strach...ne o sebe ale o malého

dracekmracek
3. srp 2009

jo a co znamená když mám v průkazce 49/A?dnes mi to tam sestřička napsala...

grisgot
3. srp 2009

luciiaa..já chodím taky k Dr.Matěchovi! Je to strašně příjemný člověk 🙂 Nevím, jak se tam ti doktoři střídají, ale zatím jsem tam byla dvakrát a vždycky na mě vyšel on 😉 Chodím v pondělí ráno..raději si vždycky přivstanu, abych tam nemusela dlouho čekat..stejně jsem ale dneska přišla v 7:15 a odcházela až před devátou..
No ju, teď už to musíme zvládnout..nic jiného nám nezbývá 😉 Přiznám se, že jsem chvílemi taky už trochu "náladová"..přeci jen člověk je z toho čekání takový napnutý.......

marooskhko..takhle si to přesně představuju..že děcka už budou větší a já si k nim pořídím miminko 🙂 Manžel sice říká, že jsem se asi zbláznila..ale víš co, to je plán až za několik let, taky bude starší a třeba si to rozmyslí 😉 I když..teď je mi 29..tak zas tak dlouho čekat asi nemůžu. Můžu se zeptat, v kolika jsi měla Dominika??

grisgot
3. srp 2009

Dracku..to mě moc mrzí..myslela jsem na tebe..i jsem se rozhlížela, jestli tě podle fotky nepoznám..ale ty registrace jsou jinde..pamatuju si, že tam skutečně nejsou židle. Já ale byla tenkrát "odbavená" hned, takže mi to nepřišlo ☹
Určitě jsi neudělala chybu..Motol je pro rizikové porody ten nejlepší..bohužel jsi musela potkat blbý lidi. Ale jak píše Marooshka..na poradnách už jsou jen hodné sestřičky a třeba ten doktor Matěcha je fakt prima člověk 😉 Neboj, bude to dobrý..
49/A to vážně netuším ☹

dracekmracek
3. srp 2009

gris ty jsi tam byla? 😵 jééé 😵 uvidím jak mi řeknou abych tam chodila....ty sestřičky to fakt kazí ale co se dá dělat,hlavně že doktoři jsou fajn 😉

grisgot
3. srp 2009

Dracku..jojo..byla..ale na monitorech a už o půl osmé..to jsi byla ale ještě na cestě, viď..
To víš že jo, na sestry se můžeš vykašlat, ty tě rodit nebudou! Hlavně se z nich nestresuj, za to nestojí 😉

dracekmracek
3. srp 2009

gris slibuju že nebudu 😀 tak to jsem byla na cestě v motole jsem byla v 11 😉

marooshka
3. srp 2009

gris je mi 28... 🤐 😉 Jo a Matěcha mě rodil, je fakt boží 🙂

dracekmracek
4. srp 2009

tak mi primář odepsal že je úplně jedno kde jsem registrovaná a že sestřička to udělala dobře 😅 víc nevím nic 😅

grisgot
4. srp 2009

marooshko..tak to jsi měla první děcko opravdu mladá 😉 Obdivuju tě, já byla v těchhle letech ještě pěkný trdlo 😀
Rodil tě? Tyjo, to je super..a to byla náhoda nebo jsi to s ním nějak domluvila?

dracku..tak to neřeš a domluv se s tou svojí paní doktorkou v Caru..jak často chodíš na kontroly? Ta ti řekne všechny podrobnosti. Pravděpodobně budeš do Motola chodit až od toho 36tt 😉

dracekmracek
4. srp 2009

gris jdu k ní v pátek a uvidím....bojím se aby se ten císař stihnul a já nerodila cestou v autě 😀 😝

marooshka
4. srp 2009

gris... byla to náhoda že tam byl zrovna dr.Matěcha když jsem přijela. Do poradny jsem chodila k doktorce. Byla taky dost mladá, ale já si už nevzpomenu jak se jmenovala 😝 A byla taky v pohodě. Matěchu jsem vůbec neznala. Byl super, a to chudák měl co dělat, přijela jsem otevřená na 6cm a po chvíli jsem byla na 8, tak to bylo takový hrr. Je to náhoda na koho natrefíš, ale když si chceš někoho domluvit, tak myslim že se to dost platí, nevim.

dráčku..přesně, domluv se se svou dr. a ona ti řekne. Pak až přijdeš poprvé do Motola tak tě zařaděj do rizikový 🙂

sicinka
4. srp 2009

Dráčku to číslo znamená že jsi riziková těhotná 🙂 ale asi to nevidí tak tragicky jelikož by si tě jinak převeleli k sobě do poradny a to není o co stát. V té rizikové se min. 1 hodina čeká někdy i tři a přimář je se vším rychle hotovej 🙂 já se vždycky málem nestihla na nic zeptat a byla pryč 🙂 Jinak můj oblíbenec byl škultéty jestli to dobře píšu jednou jsem zakrvácela mimo termín poradny tak mě asi půl hodiny vyšetřoval a byl strašně milej a nakonec byl jeden ze dvou lékařů, který mi dělal císaře. Dráčku v motole jsou podle mého příkladu rozhodně pro vedení operačně pokud k tomu je důvod, já je naopak pořád ukecávala na přirozenej. Jinak se nemusíš bát že by se císař nestihl já zahlásila v 36 tt slabší poslýčky a primář mi hned naplánoval císaře na 37+0 říkal že když se porod rozběhne tak je to všechno složitější a že už je malej dopečenej 🙂 a taky že byl. Jinak pokud tě dají do rizikové poradny budeš chidt ve stejný den ke stejnému lékaři (až na výjimky). U těch ultrazvuků židle jsou za rohem jinak já tam přes cedulku neklepat vždy klepala předala průkazku a šla si sednout do té čekárny 🙂

dracekmracek
4. srp 2009

sicinko fakt jo? 🙄 tak to jsem to pěkně pokadila u primáře 😀 no moc hezký mail nenapsal ale už to neřeším 🙂 zavolám si tam až v tom 36tt zatím jsem v caru v dobrých rukách....snad si mě bude zvát paní doktorka častějc 🙂

grisgot
4. srp 2009

marooshko..tak to jsi měla štěstí..i když, oni jsou tam ti doktoři asi všichni v poho..co jsem slyšela. U mě byla náhoda, že měl zrovna službu můj gynekolog, který má ordinaci v Cordeusu na Evropské..a do Motola sem tam chodí rodit. Pokud bych si ho "objednala", zaplatila bych 10000,-! Takhle jsem to měla zadara 😀 😀

grisgot
4. srp 2009

dracku..ale nepokakala 😉 Jak se ten primář jmenuje????

sicinka
4. srp 2009

Proc by sis to pokakala? Jinak usuzuji že to číslo znamená rizikovou těhotnou měla jsem ho tam taky a sestra mi několikrát zdůraznila že me registruje jako rizikovou (a to jsem tam byla v 12tt) no a v 16tt mě začal lítat tlak a to srdce kvapku nestihalo tak si me Binder nechal u sebe (pry podekujte své paní doktorce a vyridte ze se vrátíte po šestinedělí 🙂 Binder je primář porodnické části, celou kliniku ve ROb, co si pomatuji. Jinak jestli si pises s Binderem on toho ani nikdy moc nenamluvi a na vse se musis ptat -ale to je takova povaha ne ze by mu clovek neco provedl 🙂

dracekmracek
4. srp 2009

primář se jmenuje Chmel 🙂 jsem mu psala že to nechápu,kde jsem teda registrovaná a kam mu můžu poslat zprávy z nemocnic...k tomu se mi nevyjádřil 😒 Roba zná mamka....ale bohužel je v zahraničí to je kapacita řešila bych to s ním kdyby tu byl....

sicinka
5. srp 2009

Dracku oni ho take nazyvaji primarem (ale jen pro tu porodnickou cast - mozna si napsats nim on ty tehotne dela 🙂 Me prevzal do pece on.
Vedoucí lékař porodnické části:
doc. MUDr. Tomáš Binder, CSc.
tel.: 224 438 216, tomas.binder@lfmotol.cuni.cz
Jinak chmel je super rozesmál me na JIp a pak vyhrozoval ze mi popraskaji stehy 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru