Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

miona
28. čer 2010

Holky, nevíte jaký mají na šestinedělí plínky? Já si matně pamatuju, že to byly Huggiesky a ty já teda nesnáším, vzala bych si vlastní. Ale jestli zbytečně neplaším 😕

mobina
28. čer 2010

@miona jsou to plíny Háppy

beruskaveruska
29. čer 2010

@miona jak píše mobina používaj happy, ale vem si pár svých mě se po těch happy malá tak oprudila, že mi tam pro ní vařily sestry řepík chudinka z těch plenek byla spařená a dávala jsem jí prdelku do kupy ještě doma a to byly sestry milé a dávaly jsmejí do toho ještě látkovku neb já jsem svoje pleny neměla

miona
29. čer 2010

Holky díky 🙂

nikka.vo
7. črc 2010

Tak já jsem na 20.7. objednaná na první poradnu do Motola, už v telefonu byla sestra moc hodná, tak se snad i těšim. Zatím jsem na personál (nepočítám ty na šestinedělí) slyšela jen samou chválu 🙂

beruskaveruska
8. črc 2010

@nikka.vo tak držím palce 🙂 a neboj na šestinedělí budeš spokojená já bych už nechtěla jen rizikové 😀

petule12
8. črc 2010

@nikka.vo - určitě se nemáš čeho bát. Chodím do poradny a všichni zatím byli super.
Akorát se připrav na delší čekání, ale dá se to v pohodě. časopis s sebou 🙂

nikka.vo
8. črc 2010

@petule12 zvykla jsem si čekat při prvním těhu v Podolí klidně 3 hodinky, tedy hlavně kvůli monitorům 😠 Takže časák je jasná věc 🙂 Já bych ale měla chodit do rizikové poradny, kde to snad prý odsejpá rychleji 🙂

petule12
9. črc 2010

@nikka.vo - no jak kdy 🙂 Tam se někdy stane, že musí odběhnout k nějakému případu.
ale myslím, že to bude v pohodě

nikka.vo
9. črc 2010

počítám s tím, uvidim za 11 dní 🙂

nikka.vo
15. črc 2010

Holky, je tu někdo, kdo by mohl podat aktuální info, jak je v tomhle počasí na porodním sále, jestli je tam brutál vedro a jak je na pokojích? 😕 Se toho porodu v tomhle pařáku dost bojim, to bude maso 😖

Jo a látkové pleny jsou na pokojích k dispozici, že jo? 😕

nikka.vo
15. črc 2010

@petule12 ty by si vlastně mohla stihnout podat mi sem hlášení než to přijde na mně, tak já počkám 😀

lidiab
15. črc 2010

Holky, jak je to s ultrazvukovym vysetrenim v Motole? Udelaji ho hned na prvni poradne? A chodite tam do poradny kazdy tyden? Na tom papirku co nam tam dali je napsane ze se mame objednavat ve 36tt, takze to znamena ze do prvni poradny objednaji hned na ten dalsi tyden? Jsem z toho trochu zmatena, mam opravdu strasnou gynekolozku ktera mne neposila na zadna vysetreni, vsechny utz krom toho prvniho jsem si musela doslova vyzebrat. Ted mi rekla ze mne uz na dalsi utz neposle, at pockam do poradny v Motole. Nevim ani vahu, ani velikost a ani polohu miminka, naposledy jsem na utz byla v 22tt 😒 a to mam jeste nizko polozenou placentu, a doktorku zrejme vubec nezajima zda se povytahla nebo jak to s ni vubec vypada - pry se tim nemam zabyvat. Silene jsem se s ni dneska pohadala. Zkousela jsem se objednat do Gennetu nebo k jinemu doktorovi, i s tim ze bych to i zaplatila, ale vsude maji bud dovolenou nebo plno.

nikka.vo
15. črc 2010

@lidiab no tak to máš vskutku ,,dobrou" doktorku 😠 jak je možné, že ti neudělala kolem 30tt ultrazvuk 😲 a navíc ta nízko položená placenta 😲 Já byla na poslední poradně u svého gynekologa ve 35+0, do Motola jsem se objednávala když jsem byla 35+5, ptala se mě jestli jsem absolvovala poslední poradnu u gynekologa, já že jo a ona že bude stačit mne objednat až za 14 dní. Pak už ale budu chodit určitě po týdnu 😉 Když jim tam řekneš kdy si měla poslední ultrazvuk, tak ti ho tam jisto jistě udělají, to se neboj. Ale chování tvé doktorky je teda nehorázné, vždyť tyhle ultrazvuky jsou v podstatě povinné, musí je dělat. Navíc máš problém s placentou, ježiš, to mě úplně vytočilo 😅 Zavolej si do Motola, řekni jim jakou máš doktorku, jakej máš problém a že by si byla ráda, jestli by tě mohla objednat co nejdřív, že máš strach.

r.o.s.s.i.b
15. črc 2010

lidiab:To snad ani není možné co je to za doktorku?Vždyt je to nebezpečné mít špatně uloženou placentu,taky bych zavolala do Motola a popsala situaci.Já se objednávala do poradny v 35tt a hned na další týden mě objednali.Jen s těma mírama se budeme muset nechat překvapit už mi utz dělat nebudou.

lidiab
15. črc 2010

@nikka.vo Ja jsem z toho uz tak trochu na prasky, no. Ja jsem se ji ptala jak si to vubec predstavuje, ze mam ve slozce jednu jedinou utz zpravu, krom potvrzeni tehu. Na NT screeningu jsem byla, zaridila jsem si to sama a zpravu ji nedala. Rikala ze se na to podiva a zavola mi zpatky. Za celou dobu mi neudelala jedinou kultivaci ze steru, to jsem si take musela vyzadat u jineho doktora. Ale ty moje stiznosti ji nechavaji uplne chladnou, tak si setrim nervy a zarizuju si to po svem. Tu placentu mam potvrzenou z toho utz co se dela dohromady s tripple testy, od te doby se me na to ani jednou nezeptala a nic mi k tomu nerekla.
Ja jdu do Motola pristi pondeli na kurz kojeni, zajdu si na oddeleni a vysvetlim jim to tam a zkusim se objednat na co nejdriv. Nebo tam zkusim zavolat jeste zitra, diky za radu 🙂

nikka.vo
15. črc 2010

@lidiab to bude asi i lepší vysvětlit jim to tam osobně, tak držim palce a dej vědět jak si dopadla 😕

lidiab
15. črc 2010

@r.o.s.s.i.b Uz v tom 35tt? Tak to bych se mohla zkusit objednat i tento tyden!

r.o.s.s.i.b
15. črc 2010

lidiab:jojo to určo už se tam můžeš objednat.Držím palečky at tě vezmou co nejdřív 😉

petule12
15. črc 2010

@lidiab - divím se, že jsi od té doktorky ještě neutekla. V těhu máš nárok na utz v cca 20tt a pak cca 30tt.
V motole jsou fakt super, takže tam zavolej nebo zajdi a určitě se s nima domluv. Uzt jsou přímo na patře kde je poradna, takže si myslím, že nebude problém aby ti ho udělali.
Akorát váhové odhady myslím nedělají.
To jestli je mimi hlavičkou dolu poznaji i podle normoš vyšetření.
Stěry ti také udělají pokud ti nedělala tvoje gyn.
Takže neváhej a brnkni tam nebo zajdi.

petule12
15. črc 2010

@nikka.vo - vedro by tam být nemělo, myslím, že mají porodní boxy klimatizované. Mimi proto dávají pak na ty dvě hodiny co jsi s ním na tom porodním boxu do inkubátoru, aby neprochladlo.
Určitě dám info 🙂
I když dneska jsem byla na poradně a stahy (poslíky) mám teda super silné, ale jinak dle doktora to zatím nevypadá 😒
No uvidíme, třeba si to mimís ještě do neděle rozmyslí 🙂

ipca
16. črc 2010

@nikka.vo Ahoj rodila jsem před 4 roky v červenci to byli šílené vedra jako teď.Na porodním je to klimatizované,ale na šestinedělí bylo na leknutí hrozné horko.Nejhorší bylo když zapínali při koupání teplomety. 😒 Přeju pohodové a rychlé porody.

nikka.vo
16. črc 2010

@ipca tak paráda, pro mě je povzbuzující hlavně to, že porodní boxíky jsou klimatizované, bylo by hodně nepříjemné rodit ve vedru. Na šestinedělí jsem počítala s vedrem, byli jsme tam za kamarádkou, venku to bylo na kabátek a uvnitř na tílko a i v tom by bylo vedro 😅 jen jsem doufala, že tam nebude 40 😅 Tak asi bude 😅

ipca
18. črc 2010

I když je porodní box klimatizovaný vedro při porodu ti bude.Po porodu jsem se chvilku klepala zimou hlavně když mě šili. 😝

nikka.vo
18. črc 2010

@ipca, tak je fakt, že jsem taky měla u prvního zimnici 😅

handm
19. črc 2010

ahoj holky, po delší době... tak já se pokouším dovolat do Motola na tu "instruktáž", když jsem volala před 14 dny, řekli mi, že až ve 34 týdnu.. a ted se tam nemuzu dovolat. ale švagrová tam rodila minulý týden a říkala, že tam měli docela hoňky, že při těch bouřkách o víkendu se rodilo o 106...takže bylo dost plno.. asi moc prace, zkusim to zas zitra zavolat...
jen abych jeste instruktaz stihla, a chtela jsem i na kurs dýchání atd, že si tam vezmu nějaký letáček, kde to tam dělají a kdo.. protože jsem byla na KO a začínám se otvírat, hrdlo, ale branka drží.. takže ležím... aby jeste prcek vydrzel.. tak jsem zvedava, jaký budete mít zprávy, jak to tam probíhá právě v těhle vedrech 🙂
držím všem palce!!🙂

lidiab
19. črc 2010

Holky, tak jsem dneska v Motole byla. Vsechno jsem jim rekla, doktorka si mne rychle prohledla na kresle a rekla ze jsem v pohode. Mam si jeste zajit do posledni poradny u sve doktorky (za tyden), durazne si vyzadat ultrazvuk a pak jsem objednana na 11.8 uz do poradny k nim. Objednavaji tedy cca 14 dni po posledni poradne u gynekologa, za predpokladu ze jste v poradku. Jinak vsichni tam jsou celkem vstricni a v pohode 🙂

Jinak jsem dnes take byla v Motole na kurzu kojeni v tom POMADU a bylo to celkem fajn. Popsala jsem dve A4, doufam ze mi to k necemu bude. PA velmi prekvapila tim, ze odrazovala od pouzivani Bepanthenu na bradavky 😕 Vim ze se pouziva celkem plosne, ale ona rikala ze je neucinny, dobry leda k prevenci, ale i to velmi omezene. Ted se ptam komu a cemu mam verit?? Tolik protichudnych informaci ze vsech stran...jak se ma clovek v tom vsem zorientovat? 😝 Ty kurzy v Motole jsou zrejme popularni, dnes tam bylo takovych 15 mamin.

nikka.vo
19. črc 2010

@lidiab, já taky věřim, že je Bepanthen jen preventivní, včetně mazání dětského zadečku, ale jakmile je problém, tak už tak dobrý není. Navíc se prý bradavky nemají mazat krémem, protože potom miminko necítí tvůj pach, přirozená vůně bradavek ho stimuluje k dobrému sání a tudíš úspěšnějšímu kojení a ten krém je taková bariera mezi vámi. Na rozpraskané bradavky je prý nejúčinější namazat po kojení odstříknutým mlékem a nechat luftovat 🙂

lidiab
19. črc 2010

@nikka.vo Ja jsem jen vedela ze se ma pred kojenim prso od toho Bepanthenu umyt, a to mi pripadalo divny a navic jsem s nim obecne nemela v minulosti moc dobre zkusenosti. Dobre ze jsem ho jeste nekupovala 😀 V tom kurzu mela PA k prodeji nejaky mini sprej s Aloe Vera, pry dela divy na bradavky i hraz, a nemusi se pred kojenim umyvat. Koupila si ho temer kazda z mamin, vcetne me pochopitelne. Uvidime zda to nebyl jen dalsi reklamni trik... 🙂

handm
20. črc 2010

@lidiab prosím má ten pomad kurzy i dýchání atd?! no uvidím, co mi reknou na té instruktáži, jestli se tam provolám...
Jinak k mastičce mi švagrová doporučila ještě Medela anebo obyčejnou calciovku, že prý se taky nemusí omývat.. tak uvidíme, co nakonec budem používat...
já jdu k Dr zase příští týden, začínám se otvírát tak ležím, a snad nebudu muset do Motola dřív nez na konci srpna...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru