Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

maart
2. lis 2007

Jojo, vybrala jsem si proste spatne, nejak jsem nekoukala a spatne jsem se objednala. No nic, ted uz je to jedno. Bylo to v 5. patre, uzel A (tam, kde je porodni sal) a cislo dveri myslim 5085, ale to Ti reknou az se budes objednavat. Ale tak zklamana jsem nebyla, PA tam davala ruzne rady a tipy, takze to urcite k necemu bylo. Manzel aspon videl, kam me ma dovezt, takze OK. Pak urcite, Jjaanca, pisni, co jsi se dozvedela Ty, kazda informace je dobra. Ahojky.

jjaanca
2. lis 2007

Už jsem objednaná, tak nevím jestli tam mám zavolat znova, jsem jistá že řekla B.... ☹

maart
2. lis 2007

Hi hi 😀 , brnkni si tam...je mozne, ze je to uzel B, treba to porada nekdo jiny nez ten vcerejsi kurz. Ja jsem byla na A, ale to neznamena, ze ty ostatni kurzy budou ve stejne mistnosti...Motol je jedno obrovske bludiste.

kasli
2. lis 2007

Ahojky holky,
tak já přispěju další chválu na porod v Motole! I když jsem si to představovala úplně jinak. Díky mým problémům nám bylo v poradně řečeno že můsím rodit císařským řezem, tuhle novinu jsem se dozvěděla ve čtvrtek ráno a hned druhý den jsem nastupovala na sál. Doktorka co mi ten rozsudek dala byla milionová a dokonce se účastnila i samotného porodu! Asistovala Dr. Horákovi, který byl také naprosto úžasný! Všechen personál počínaje doktory a konče sestřičkami byl úžasný! Všichni mě utěšovali a dodávali odvahy!
Taťa se mohl účastnit porodu! Když mě napíchávali a pak vyndavali malého tak byl za sklem! Potom šel za malým a při šití ho posadili i s prckem k mé hlavě a byl se mnou až do převozu na jipku! Tam jsem strávila 24 hodin a pak mě převezli na šestinedelí. Jo a malého mi 2x přivezli i na tu jipku! Pak jsem byla na pokoji, kde mi malého každé tři hodky nosili, na roming jsem se dostala až 5 den po porodu a 6 den mě pouštěli domů.
Jediné na co můsím upozornit je fakt, že ne každá dětská sestřička je zrovna příjemná, byly dvě, které bych nejradši kopla, ale jinak pokud jsem se zeptala tak mi vždy pomohly. Takže se opravdu nebojte zeptat a hlavně nemlčte!!
Doufám, že jsem Vás zase o trošku více poinformovala mojí zkušeností!! Přeji hladké porody a hlavně bez koplikací 😉 🙂

webi
3. lis 2007

Holky, nevite, jak dlouho nechavaji v Motole prenaset?

iza
4. lis 2007

webi podle toho jaký je tvůj a miminka zdravotní stav, ale myslím, že max týden

mmisak
4. lis 2007

Ahoj Webi souhlasím s Isa asi záleží vážně na zdravotním stavu,i když já jdu na císaře a taky jsem četla ,že ho dělají dřív tak o týden před TP a já mám termín porodu 11.11. a císaře mi budou dělat 12.11.pokud si mimčo nevspomene dřív to si mám prý volat sanitu a hned přijed že to udělají hned,tak nevím asi je to indiv. tedko jsem četla ne čekáme mim .každý den a tam se bavili že někde nechávají 41+3.

webi
4. lis 2007

Mmisak a Iza: dik za info. Vim, ze nektere nemocnice nechaji jenom 5 dni, nektere i dva tydny. Zitra jdu na kontrolu, tak se poptam. Tyden bych jeste zvladla, ale tech 14 dni se me zda uz hroooozne moc. Uz toho mam plne brejle.

iza
4. lis 2007

webi to tě chápu....to čekání je děs běs..tak držím palce...já jdu zítra taky do Motola 😉

margotka
4. lis 2007

Já přenášela 9 dní,druhý den (10.)jsem byla pozvaná na vyvolání.Malá si to naštěstí večer před přijetím rozmyslela 😉 Čekání není příjemný,ale pokud ti hlídají monitory,není důvod se bát.Držím palce 🙂

webi
5. lis 2007

Dik holky, ja mam totiz blbe spocitany TP na 7.11 podle MS, ale podle UTZ a mych vypoctu to melo byt uz tento vikend 3.11. Doufam, ze me nenechji prenaset az do toho 17.11. Pokusim se s nimi nejak domluvit.

idi
5. lis 2007

Ahoj holky, ja jsem lezela v Motole na rizikovym odd. kvuli moc.zanetu v rijnu a za 2 dny(ve stredu) tam nastupuji na porod cisarskym rezem. Musim rict,ze na rizik.odd. byly sestricky moc hodne a snazily se mi co nejvice pomoci-jsem pohybove handicapovana,takze se mnou mely vice prace.
Procitala jsem tu vase zkusenosti s porodem a odd.sestinedeli,tak snad to zvladneme. 😕 😉 pak jsem urcite napisu jak to dopadlo.

mmisak
5. lis 2007

Ahoj Idi ty se máš že už ve středu já nastupuju v neděli to je ještě tak dlouho,ale snad to uteče.Držím palce at ti vše dobře dopadne.

idi
5. lis 2007

mmisak: nastupuju ve stredu,ale na cisare jdu v patek. Ty jdes taky do Motola pokud jsem to tady spravne cetla. Nebo si to pletu? 😲 🙂

mmisak
5. lis 2007

Ju jdu do motola ,mastupuju v neděli a pondělí jdu na císaře.

idi
5. lis 2007

mmisak:tak to se tam mozna uvidime 🙂

mmisak
5. lis 2007

Idi to je možné 🙂

idi
5. lis 2007

mmisak: a copak cekas-kluka nebo holku? Nebo bude prekvapeni? 🙂

webi
5. lis 2007

Ahoj holky. Tak mam za sebou dalsi poradnu v Motole. Vsechno OK, takze dalsi monitor az v patek a jestli maly nevyleze, tak v pondeli kontrola a domluva na vyvolani. Prenaset nechavaji 10 dni. Dnes jsem nechtene dorazila misto na 11 az po 12,00 a vubec nic se nestalo, snad jenom to, ze jsem cekala o hodinu mene 🙂 Me teda nikdy nechteli objednat po jedenacte (asi se jisti, aby jim tam nezustalo hodne tehulek), ale ja spise doporucuji dorazit pozdeji, budete mene cekat. Vysetrovala me tentokrat velmi mila Dr., jmenuje se Kachynska 😉 (takze po pani Dr. Simonove, ktera je hooodne odmerena) me to docela zvedlo naladu a nazor na Motol.

maree
5. lis 2007

Zdravim, chtela jsem se tech, ktere uz v Motole rodily, zeptat, co vsechno se vam osvedcilo mit s sebou mimo veci, ktere pisou na jejich www. Vypada to, ze ja budu bohuzel muset jit na cisare dost pred terminem, a protoze je mimi male, asi se tam i dele zdrzim. 😢

kett
5. lis 2007

Maree, nedavali tam akorat jednorazove kalhotky, jinak snad vsechno. Jeste jsem byla celkem rada, ze jsem si vzala vlhke ubrousky na zadacek a pak jsem s sebou mela pro maleho sve obleceni - to bylo prijemne, mit ho ve svem, misto toho jejich nemocnicniho. A kolegyne na pokoji byla rada, ze si s sebou vzala dudlik.

maree
6. lis 2007

Diky.. Dudlik uz asi nekoupim, nejak jsem to vse podcenila. Chystam se tam ted na kontrolu, neni mi teda vubec dobre, jsem zvedava, zda si me tam nechaji. Je to teda dobrodruzstvi 😉

mmisak
6. lis 2007

Ahoj Idi chtěli jsme to vědět ,ale mimoušek je tajnůstkář ,2doktoři řekli kluk 1 holka a 1 že neví tak to bude překvapení,i když tak nějak ve skritu duše si myslím že to bude kluk.Ale to je jedno hlavně ať je vše ok.A ty?
Ahoj Webi já chdím k Dr Vavřínkové a ta na mě dělá také dsobrý dojem,taková v pohodě kdyš se zeptáš odpoví ti co chce člověk vědět a to je fajn člověk má těch otázek většinou dost. 🙂

idi
6. lis 2007

mmisak: nam rekli 3 doktori,ze to vypada na holku. Ovsem clovek nikdy 100% nevi,dokud se to nenarodi 🙂

mobina
6. lis 2007

Maree já tam sice ještě nerodila, ale rodila tam 2x švagrová, takže určitě jednorázové kalhotky, dudlík, omyvatelné boty do sprchy a příbor. Prý jí po porodu dovezli na pokoj a dali rohlík s něčím ale příbor jaksi ne.
Jo a zásobu ručníků pokud nebudeš mít zajištěný pravidelný přínos od někoho z rodiny 😉

maree
6. lis 2007

Diky. No tak jsme dopadly dobre, placenta zatim funguje a mimi se drzi... Jak rikal doktor, mam byt vdecna za kazdy den, kdy tam zustane. Jinak - zjistila jsem, jak je to tam s tema instruktazema. Na tel. 224434272 se objednava na jejich (motolskou) instruktaz, nazyvaji to taky informacni schuzka, ktera se tyka primo salu a tamejsich prostoru. Schuzka je po zaplaceni 700,- za ucast otce nebo nekoho jineho u porodu zdarma. Tu druhou instruktaz, kde je vice o dychani a o samotnem prubehu porodu (doby porodni), organizuje nejaka agentura a plati se to zvlast. Telefon nevim, ale byl zde v diskuzi. Jinak jsem si tam jeste vsimla, ze ke konci listopadu bude uzavren porodni sal snad z duvodu malovani. Jestli se tam vubec neda rodit, nebo je to jen castecne, jsem se uz nezeptala, byla jsem trochu mimo...

webi
6. lis 2007

Maree: na tu informacni schuzku nepotrebujes nic zaplatit. Je to zdarma. Jenom jestli chces mit otce nebo jinou osobou u porodu, tak tech 700,-. Ale ta samotna instruktaz se neplati.

idi
6. lis 2007

Tak ja zitra frcim do Motola,pak vam sem sdelim zazitky. 😉 Mejte se maminky,ahoj.

iza
6. lis 2007

maree:doporučuju jednorázové kalhotky,boty do sprchy,papírové utěrky(je to praktické na utírání víc než ručník,zašpiněné hned vyhodíš) a pokud .Jestli budeš rodit nějak moc dopředu(nebo víš, že mimi je meší) tak i věcičky na mimi-ty erární v Motole jsou dost velké(dupačky a košilky).Držím palce.
webi: v Motole jsou hlavně bezvadní doktoři a porodní asistentky 😉

maart
7. lis 2007

Kocky, na ten "dychaci" kurz ve ctvrtek (kazdy prvni ctvrtek v mesici) je telefonni cislo 724 330 264 - bylo to fajn, ale opravdu spis pro prvorodicky. Kurz je od 17 do 19 hodin a stoji 700,--, ale hodne pojistoven ho proplaci jako tehotenske cviceni. Ja jsem mela i nejake otazky ohledne prostor na porodnim oddeleni a i ty mne nastesti ta PA odpovedela, takze jsem se dozvedela vsechno, co jsem chtela.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru