Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

maart
26. led 2008

No Mobi, mne ve 37. tydnu na tom utz rekli, ze ma mala mezi 3100-3200 g....potom den pred porodem Dr. rekl, ze jeste nechce vyvolavat, ze to neni velke miminko, ze odhaduje asi 3000 g (jenom pohmatem na bricho), ja jsem ale vyvolani chtela, protoze uz jsem byla 10 dni po terminu a uz jsem dost nezvladala...takze prdolka se narodila den po tomto poslednim odhadu a mela 3 720g!!!!!! Samotny pan Dr. z toho byl paf 😀 .

iza
26. led 2008

mobi tak mě váhu řekli jen jednou 😅 někdy v 25tt 😅 ..a pak na riziku jen furt tak jako nenápadně naznačovali, že bude mimi asi velký..měl 3,90 a 53cm 🙂

beruskablanka
1. únor 2008

Ahoj holky,
pomalu začínám připravovat tašku do porodnice, našla jsem na stránkách seznam co sebou. Pochopila jsem správně, že vložky a košile dostaneme erární? A je nějaký denní limit, kolik kusů čeho se může spotřebovat? A jak je to s oblečením a kosmetikou pro mimina? Dávají jednorázové pleny nebo látkové?

lukajda
1. únor 2008

Ahoj beru,
pochopila jsi to správně - oboje je erární, limit nebyl ani na jedno. Oblečení pro miminka vždycky ráno doplňovali - nikdy jsme neměli nedostatek a kdyby byl, tak by stopro doplnili dřív. Plínky byly jednorázové a kosmetika (krém na opruzeniny Johnnsonś, olejíček - bylo to odlité v lahvičce takže netuším, vzorek Bepanthenu, jo a na omytí zadečku tam byl perlan. Na přebalovacím pultíku budeš mít krabičku, kde budeš mít k dispozici ten krémík na opruzeniny, teploměr, vzorek Bepanthenu, kartáček na vlásky, nějakou info brožuru. Ve skříňce pod přebalovákem pak bylo oblečení pro miminka, jednorázovky, látkové plenky, olejíček...možná jsem na něco zapomněla 😀

jjaanca
1. únor 2008

Holky, jak při kontrolách v porodnici poznají polohu plodu když se nedělá UZ? Já byla na poslední kontrole u mé gynekoložky a ona si tou polohou moc jistá nebyla.... prý když jsou ozvy slyšet dole tak je většinou správně otočené. To mě moc nepřesvědčilo, před tím bylo koncem pánevním. Tak doufám, že to v tom Motole pak nějak poznají 😅

maart
1. únor 2008

Jjaanco, neboj, urcite to poznaji. Pri kazde kontrole prohmatne Dr. brisko a kdyz se mu/ji neco nebude zdat, tak na ten utz pujdes urcite. Moje prdolka se dost dlouho tocila do pricne polohy, kterou Dr. pohmatem poznala a proto jsem mela kontrolni utz....nastesti se mala umoudrila a otocila se hlavickou dolu. Zadny strachy 🙂 .

mobina
1. únor 2008

JJaanco přesně tak. Určitě se o tom zmiň, ale doktroka to pozná a kdyby se jí něco nezdálo, tak tě na utz pošle. Včera jsem tam byla podruhé a opět personál na jedničku. Malý na monitoru zlobil a pořád utíkal, takže mi ho museli natáčet znovu. Sestřička byla trpělivá a ještě vtipkovala. Jen s tím čekáním mám trochu smůlu. Doktorku odvolali k akutnímu příjmu, takže jsem tam byla zase 2 hoďky, i když tam byla polovina těhulí, co minule 😅

iza
5. únor 2008

mobi tak jak se cítíte? ty i Ondra? 🙂 už se vám to blíží..moc držím palce 🙂

mobina
8. únor 2008

Ahojky Izo. Jsme v pohodě, jen už bych celkem rodila. Nějak už mi to bříško překáží čím dál víc. Bohužel včera v poradně žádná změna. Sice krásně naléháme hlavičkou, ale jsem uzavřená na pět západů asi 😅

iza
9. únor 2008

tak ať ti tz dnz rzchle utíkají...vím,že se tě určokaždej ptá jestli už něco...ech..jeto otrava..moc držím palce..prostě Omdra čeká na 14týho..kam bz spěchal ne ? 😉

jitkastudentka
10. únor 2008

Dobrý den, jsem studentka VŠ zdravotnické obor porodní asistentka. Jsem ve třetím ročníku a píši bakalářskou práci na téma postoje žen k porodu v domácnosti. Chtěla bych vás ( maminky )požádat, jestli byste byly ochotné vyplnit mi dotazník ( anonymní ). Pokud chcete, tak mi prosím napište na mailovou adresu stichovaJitka@seznam.cz a já Vám dotazník pošlu. Předem děkuji. Jitka
Napište mi prosím na dotazník ( třeba na konec název porodnice ).

webi
16. únor 2008

Fran: je to tak, jak pise Iza, tatinek je s tebou vetsinou az na porodnim boxe. Na hekarne jsou 4 postele a tam tatinkove nesmi a na pripravnu sice muzou, pokud tam jina maminka neni, ale me treba rekli, ze muzu zavolat partnera az kdyz jsem byla na pripravne, takze to stejne stihnul az na porodni box. Toto je fakt nevyhoda Motola. JA rodila 17 hodin a tech 14 hodin jsem byla na te hekarne s maminkama a partner tam nemohl, takze tu nejhorsi dobu jsem si prozila "sama".

webi
16. únor 2008

Nekdo tady psla, ze okrikovali maminku, aby pri porodu nekricela. To jsem tam nezazila a to jsem slysela hoodne porodu, protoze jsem stravila cely patek na porodnim boxe (nemeli misto na hekarne a ja mela jenom prasklou vodu bez kontrakci). Pak kdyz jsem rodila, rodily jsme 4 maminky najednou a rvaly jsme vsechny jako o zivot 😉 Je pravda, ze nekdy je to fofr, jedna maminka tam rodila 4-te dite, lezela na porodnim boxe sama a slo to u ni nejak rychle, ze pak musela sama zarvat, ze je hlavicka venku az pak pribehl personal, ale teda rychlosti blesku 😀

jjaanca
22. únor 2008

Cau holky, včera jsem byla poprvé v poradně v Motole, bylo to docela fajn, personál byl příjemný.
Kdo jste byl na té informační schůzce, nepamatujete si náhodou jak je to s těmi věcmi k porodu? Já už to zapomněla. Vím jen že por. asistentka říkala, že máme mít k porodu jen igelitku a tašku na šestinedělí pak manžel může donést po porodu z auta. Co mám mít v té igelitce? Omyvatelné pantofle, ručník, mýdlo, vodu na pití, balzám na rty, toaleťák, gumičku do vlasů..... nezapomněla jsem na něco? A jak je to s kabelkou? Věci z kabelky si mám přendat do tašky, nebo je lepší mít kabelku zvlášť?

jjaanca
24. únor 2008

Haloo, je tu nekdo kdo rodil v Motole? Jeste neco bych se rada zeptala. V poradne jsem dostala letacek, ze po odchodu domu si mam zavolat porodni asistentce, která mi zajistí domácí poporodní péči formou návštěvní služby, a že to hradí pojišťovna. Z toho jsem docela paf, vůbec jsem netušila že něco takového u nás existuje. Máte někdo něco takového za sebou??

iza
24. únor 2008

jjanca pročti si tady ty stránky a zjistíš co a jak 😉

jjaanca
24. únor 2008

izo, prosím, nemohla bys mi to v krátkosti napsat? Nemám totiž čas pročítat celou diskuzi....... nebo celýho koníka. 😅

iza
24. únor 2008

jjaanca :kabelku neber, věci si dej jen do té igelitky...potřebuješ ručník, hygiencické potřeby, vodu, balzán na rty mít můžeš,dobrý je mít teplý ponožky, pantofle do vody, gumičku klidně, toaleťák mít nemusíš,mají erární,neber si moc peněz(krade se hold všude), mobil, popřípadě i nabíječku
o porodní asistenci nic nevím...když jsem tam byla já, nic takovýho tam nikde nebylo

berynka
24. únor 2008

Jjaanca: já měla jednu větší tašku na kolečkách, kde jsem měla všecko (nejvíc mi zabral župan, který jsem v květnu opravdu nepotřebovala) 🙂 . Tu tašku jsme táhli všude s sebou... na pokoj, na přípravnu, na box i na šestinedělí. Sestra sice při příjmu reptala, ale problém to nebyl 😎 .

beruskablanka
7. bře 2008

Ahoj holky,
mám dotaz, jsem volala na kurzy pro páry, jak je to vyvěšený v Motole, dovolala jsem se do Pomadu a paní tam byla děsně zmatená, nabízela mi kde co, od kurzů kojení po cvičení pro těhu. Ale nic kloudného jsem z ní nedostala, byly jste některá na těch kurzech a má to vůbec cenu??? Jsem někde četla, že PA stejně u porodu radí, co a jak.
A byla jste některá na tom bezplatném předporodním informačním kurzu?

dituu
7. bře 2008

ahoj berusko, já jsem se na předporodní kurz do Motola objednala na čísle 224 434 272, volno mají od 17.3. Jedná se o bezplatný, jednorázový kurz pro páry a kurzy probíhají vždy v pondělí až středu mezi 17 - 19 hod. Jinak na klasické kurzy chodím do Anahity a musím říci, že jsem ráda za ně. Docela jsem teď slušně informovaná. Snad pak u porodu nebudu tolik vykulená 😅

jjaanca
7. bře 2008

berusko, já byla na obou kursech. Jak v Motole na bezplatném informačním, tak na předporodním pro páry v Pomadu a i na předporodním jen pro ženy v Pomadu(to mě dost udivuje že byli zmatení, možná vzal telefon někdo nekompetentní.) Ten bezplatný v Motole je fajn, tam určitě jdi, dovíš se všechno jak o porodu tak o nemocnici jak to tam chodí atd. (Já toho už většinu bohužel zapomněla :o))
A ten předporodní kurs pro páry bych řekla že je taky fajn, učili jsme se tam dýchat, úlevové polohy s míčem, a partner se učí masírovat. Co se týká informací, tak já se nic nového nedověděla (přečetla jsem hromadu knížek a byla i na předporodním kursu jen pro rodičky), ale manžel se tam určitě hodně věcí dověděl.

mobina
8. bře 2008

Ahoj holky, tak už to máme taky za sebou. Na Motol si nemůžu stěžovat, ale na jednu mudru bohužel jo, ale jeden "dobytek" jméno nemocnice určitě nedělá. Co se týče péče a personálu po porodu, tak dávám jedničku. Jelikož jsem rodila císařem prošla jsem si Jipkou, šestinedělím i romingem. Všude byli všichni moc ochotní a milý.
Jinak co se týče epiduralu, tak u porodu mi ho odmítli dát, ale to bylo z důvodu nepostupujícího porodu, který by se tím pádem zastavil ještě víc a ohrozilo by to Ondru, který měl špatnou srdeční akci. Dostala jsem jen něco na bolest, ale i to celkem zabralo. Epi jsem pak dostala u císaře 😉
Z věcí, které mi chyběly, bych asi jmenovala malou lžičku a na romingu pak propiska. No a již otřepané. Nebojte se ptát a otravovat dotazy. Nikdy se mi nestalo, že by mě PA odbyla 😉 Rození v Motole zdar 😀

jjaanca
8. bře 2008

Jak ta mudra vypadala?

mobina
8. bře 2008

Jjaanco krátké hnědé vlasy, modré oči a velmi arogantní chování. Spolubydlící na ní narazila v poradně taky. Já jméno nevím. Ona tvrdí, že se jmenovala nějak jako Simonová, Simonsová...

jjaanca
8. bře 2008

Simonová Veronika, mladá asi 30-35let. Tu jsem měla v poradně, mám podobnou zkušenost, byla taková komisní. 😒 .......... vždycky se utěšuju tím, že je to třeba dobrá lékařka a že ten přístup vykompenzuje kvalitou výkonu... mno snad na ní už nenarazim.

mobina
8. bře 2008

JJaanco tak to bude ona 😒

beruskablanka
11. bře 2008

Ahoj Dituu, tak jsem se s manžou objednala na ten bezplatný info kurz, akorát mě napadlo, mě řekla sestra do telefonu: 5.patro, uzel B, ale teď mě napadlo, kde přesně???

mobina
11. bře 2008

Blanko máš to tam označené šipkama 😉 Určitě to nepřehlídnete.

jjaanca
11. bře 2008

berusko neboj, od výtahu jsou cedule.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru