Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

pindruska
14. lis 2007

mobina: tak to pardón, já jen, že jsem to viděla dnes na netu a věděla jsem, že je tu diskuze o Motolu, tak jsem vám sem dala odkaz

kett
14. lis 2007

Majko, v Motole registruji snad od 34.tt. Kazdopadne, ja tam byla snad ve 31.tt a to me poslali domu, ze je jeste moc brzy.

mobina
14. lis 2007

Kett od 15.10. už je registrace povinná a registrují už od 12tt (od té doby, co máš těhu průkazku). Od 1.12.2007 neregistrované rodičky nepřijmou 🙂
Pindrusko 😉

pindruska
14. lis 2007

mobina: 😉 alespoň vidíte, jak pořád myslím na koníka 😀

maree
15. lis 2007

Majko, urcite si tam zavolej ci zajdi co nejdriv, znama se tam registrovala asi pred 14 dny na unor a uz to bylo dost plny. Jinak ja kvuli problemum s placentou a vodou tam na 90 procent jdu na CR uz pristi tyden. Dam pak vedet.

kett
15. lis 2007

mobina? fakt? teda, to jsou mi zmeny. tak to jsem to stihla akorat

majka225
15. lis 2007

maree. uf tak to dufam ze zastihnem este niejake miesto na unor

majka225
15. lis 2007

ahojte holky kde by som mohla zohnat tie jednorazove kalhotky

maart
15. lis 2007

Majko, ahoj, ja jsem ty kalhotky kupovala v DM drogerii. Je to krabicka, v ktere je 5 ks, ale nevim, jestli jsou to takove ty, co se daji i vyprat. Ja jsem si koupila 2 krabicky, tak i kdyby nebyly praci, tak to snad bude stacit.

kett
15. lis 2007

majko, mne ty z DM moc nevyhovovaly, byly takove trochu neforemne. Vic mi sedly takove sitovane, ktere se daji koupit ve zdravotnickych potrebach. Daji se i prat, ale priznavam, ze jsem je proste vyhazovala.

r.o.s.s.i.b
17. lis 2007

Chtěla bych se zeptat na zkušenosti v Motole?1)zda přítel může být u porodu bez problému a za 2)jestli na požádání píchnou epidural??a taky jestli jsou tam příjemný personál?? 😉 moc budu ráda za jakékoliv info...

mobina
17. lis 2007

Rossib zkus projít diskusi. Dočteš se všechno na co se ptáš 😉

petula...
17. lis 2007

Ahoj Rossib, co se týče přítele u porodu, tak to možné je, ale za poplatek 700,-. Ohledně toho epidurálu si myslím, že když bude čas, tak Ti ho píchnou, já jsem si ho píchnout nechala a už nechci rodit nikdy jinak 😉 !!! A co se týče personálu, tak já byla spokojená jak s doktorama, tak se sestrama jak na dětském, tak na oddělení šestinedělí. Prostě Motol so nemůžu vynachválit..... Držím Ti palečky, ať máš vše v pořádku a užij si porod tak jak já 🙂

r.o.s.s.i.b
17. lis 2007

nedočetla jsem se jak probíhá ta registrace,chtěla bych jít tedy do motola tak co vše k tomu budu potřebovat,a kde se tam registrovat čekám první mimčo,tak budu opravdu ráda za každou inormaci,Petula:Mocky děkuji 😉

maart
18. lis 2007

Ahoj Rossib, tady jsou stranky Motola, doctes se tam docela hodne. Taky tam budu rodit po 1., ale mam pocit, ze je to proste dobra porodnice s tim, ze samozrejme nejvic zalezi na tom, ta koho tam narazis...je to opravdu o lidech. Na techto strankach je i info o registraci, muzes se registrovat od ukonceneho 12. tydne tehu, od 1. prosince neregistrovane rodicky neberou. Ale to se vsechno doctes. Preju Ti hodne stesti a pohodove tehotenstvi. Tak tady jsou ty stranky http://www.fnmotol.cz/html/zdravotnicka_pracovi...

webi
18. lis 2007

Takze holky, uz to mam za sebou, 10.11 se nam v Motole narodil kluk Vojtik. S peci u porodu jsem byla spokojena tak na znamku 1- (rodila jsem dlouho, prijem byl v patek 12,00 a maly se narodil v soboru navecer 16,50, takze jsme zazila hodne Dr. a asi 2 doktorky tam byly trosku od rany, coz me nesedelo). U porodu muze byt tatinek az na porodnim boxe, kam vas daji kdyz jste otevrene na 3 az 4 cm, predtim cekate na cekatelskem pokoji (ja se otvirala ty tri cm skoro 14 hodin a ty nejhorsi bolesti jsem si teda odhekala bez pritele, coz bylo hodne neprijemne). Jinak jsme byla spokojena. Na odd. sestinedeli to uz bylo horsi, tam bych dala znamku tak 3, par velmi neprijemnych sester, ktere s Vami jednaji, jako se skolackami, ale proste kdyz se clovek nenecha, tak si nedovoli. Moc se nevenuji kojeni, takze pokud Vam to nepujde, tak je otravujte, at se Vam venuji. Maji toho hodne. Ale myslim, ze tyto info jsou vseobecne zname.

webi
18. lis 2007

K vecem, ktere si vzit: k porodu urcite rucniky, ty tam nedostanete, sitovane kalhotky a neco k piti (dostavat budete ovocny caj, ale na prostridani se hodi treba voda). Na sestinedeli: zase piti (caj bude k dispozici), pokud jste alergicke nebo mate citlivou kuzi tak taky kosilku a zupan (ja teda nemela problemy, ale vyhazela jsem se z jejich prosteradla 😒 ), pro mimino pokud nechcete riskovat tak taky svoje bleceni, rcite bych vzala vlhcene ubrousky (davaji tam jenom nejake suche kapesniky, ktere namacite ve vode) a taky bepanthen, protoze dostanete jenom malinkou vzorkovou masticku, ktera vam nebude stacit. Snad jsem na nich nazapomela. Kdyz budete mit jakekoliv dotazy, klidne pisnete do IP

petula...
18. lis 2007

Webi moc gratuluju k Vojtíkovi a ať je vše v pořádku 😉

maart
19. lis 2007

Webi, tak se taky pridavam a MOC gratuluju k Vojtiskovi, at vam roste jako z vody (nebo radsi ne tak rychle 😉 ) a mate z nej samou radost. Diky moc za info, na tom sestinedeli to asi obcas bude mazec, no ja se na ty sestrune tam psychicky pripravim. Vodu si urcite vezmu sebou 🙂 .

eligar
19. lis 2007

k porodu staci jeden kus sitovanych kalhotek webi nebo jsi mela vic?

jjaanca
19. lis 2007

Eligar, já předpokládám, že když nás z porodnice pustí až po několika dnech, že těch kalhotek bude potřeba asi víc.

jezevec
19. lis 2007

ahoj tehulky, tak jsem se dneska byla registrovat v Motole a docela hukot, sestra vybehla a do davu zakricela, ze berou jen terminy od konce dubna, kveten a cerven zatim, docela mi bylo lito maminek, ktere se prisly registrovat na unor, leden a musely pryc ☹ i kveten (muj TP zatim 22.5.) uz mely hodne plny a ja si myslela ze jdu brzy 😒 jinak to jde rychle chteji po Vas jen prukajdu, daji razitko a je to...to jen pro info kdyby to nekoho zajimalo..papa

eligar
19. lis 2007

maart to mi je jasny, mam nabalenych dost, ale ptams e primo k porodu kolik ... mam osobitnou tasku k porodu tak kolik kalhotek spotrebovala u porodu, resp. po porodu, jak lezis na boxe jeste 2 hodiny

eligar
19. lis 2007

pardon spletla jsem jmeno 🙂 janca :D omlouvam se maart

jmisa
19. lis 2007

Jezevec, ten konec května je asi plnější, protože Podolí bude mít v tu dobu dva týdny odstávku. Kamarádka má TP jako ty, takže si musí vybrat jinou porodnici než Podolí.

petula...
19. lis 2007

Eligar na sál žádný kalhotky potřebovat nebudeš 😉 , dají ti tam vložku, popřípadě led a vše potřebný si uděláš potom na pokoji. Jinak držím palce, ať to dobře dopadne 😉 .

jezevec
19. lis 2007

jmisa: to je mozny, tady maluji ci delaji nejaky velky uklid nastesti tedka v listopadu 🙂 diky a ahoj

iza
19. lis 2007

holky doporučuju si s sebou do tašky na sál(hekárnu,přípravnu) vzít ještě jedny náhradní kalhotky...může se stát, že vám praskne voda..promočíte si ty jedny a nebudete mít náhradní..jo a taky teplý ponožky..po porodu je prý zima..já rodilaCR tak tomám z druhé ruky
Jinak nejlepší jsou ty síťovaný kalhotky-mají je ve zdravotních potřebách

webi
19. lis 2007

Jjaanca a Eligar: K porodu jsem mela normalni kalhotky (teda na cekacce), ale v tasce pripravene uz ty sitovane. Kdyz lezite na porodnim boxu po tak stejne zadne nepotrebujete, podlozi pod vas spoustu vlozek. Na sestinedeli jsem mela dvoje sitovane, bohate staci. Pokud nejste line prat 😉 ono to je suche za par minut.

webi
19. lis 2007

Jo a ty tluste ponozky jsou taky fajn.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru