Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

lidiab
20. črc 2010

@handm No oni maji normos predporodni pripravu, ja jsem uz byla na te teoreticke a 5.8 jdeme s manzelem na tu praktickou pro pary. Tam pry bude dychani, polohy, relaxace atd. Ale maji to jen jednou za 14 dni, takze tento ctvrtek a pak uz toho 5.8. Ty chces na tu instruktaz co porada primo Motol?
Tu kalciovku uz mam a pry se omyvat nemusi.

handm
20. črc 2010

@lidiab no myslela jsem na instruktaz co porada primo motol a pak ze bych jeste tam vykoukala nejaky ty kurzy od Pomadu.. abych aspon vedela, co delat pri tom porodu 😀

handm
20. črc 2010

tak jsem se tam provolala a objednali mě na instruktaz az na 10/8, snad do te doby neporodim 🙂

lidiab
20. črc 2010

@handm Ted premyslim zda se tam take mam zkusit objednat...pry tam ukazujou porodni saly, pokoje a tak. Ale 11.8 uz jdu do prvni poradny a jezdit tam dva dny za sebou se mi nejak nechce 😀

nikka.vo
20. črc 2010

@mobina

Mobi, tak jsem z toho jelen, dneska jsem šla do poradny, asi do normální kam mě navedla sestra při objednávání po telefonu (uzel D, páté patro, naproti výtahům) a doktorka po vyšetření a i zjištění že první byl císař nic neříkala a příště zase tam. Tak já nevim jestli tohle celé oddělení je riziková poradna, nebo je to jinde, nebo jestli tam vůbec budu chodit??? 😕

mobina
20. črc 2010

@nikka.vo Niky tak to nevím. Ona je ta riziková hned vedle. Když vcházíš k sestřičkám na přeměření tlaku a s močí,t ak po levé straně máš kabinky do rizikové poradny a po pravé do normální. Jsou to dveře vedle sebe oddělené dveřmi do sestrny, tak uvidíš, kam tě příště pošlou. Nemám pocit, že by mě nějak víc prohlíželi nebo hlídali, když jsem byla těhotná s prvním. Jen jsem navíc šla někdy kolem 39tt na odhad váhy mimča.

nikka.vo
20. črc 2010

@mobina já právě jen čekala, že budu chodit tam, že mi udělají taky ten odhad, že mi změří jizvu... a nic, nic, nic. Ani nic doktorka neříkala. Což je možná dobře, alespoň je vidět, že jinde to moc řeší 😝 😅

mobina
20. črc 2010

@nikka.vo Hele uvidíš příště. Ono jak je to tam jak na běžícím pásu, tak moc nekomunikujou. Něco naťukaj do papíru a nazdar. Mě do papíru třeba napsali, že pro jistotu udělat předoperační vyšetření, ale jen mi vzali krev a moč a tím to haslo. Když se pak rozhodlo o císaři, tak se hrozně divili, že jsem nebyla u praktickýho, tak jsem ještě musela letět ke svýmu praktikovi v den nástupu do nemocnice. Ten na mě koukal jak na tydýta, když jsem před něj hodila papíry z Motola a chtěla po něm ať mi napíše, že jsem operace schopná 😝 Jizvu mi taky nikdo neměřil. Doktor jí kontroloval prohmatem přes pipku...On fakt co doktor, to názor.

nikka.vo
20. črc 2010

tak ikdyby přes pipku, mě zatím ani to ne 😅

handm
21. črc 2010

@lidiab treba by te objednali na toho 11/8 - mají to vždycky pondělí až středa, ty instruktáže a 11 ´vyćhází akorát na středu. nebo bys sestřičku mohla k tomu nějak donutit 🙂🙂🙂

mobina
22. črc 2010

@nikka.vo Mě tyhle vyšetření dělali týden před termínem, tedy 39tt.

nikka.vo
25. črc 2010

@mobina tak možná příště nebo až tu další kontrolu 🙂

Holky a nevíte jak se v Motole staví k porodu v jiné poloze než jen v leže, nebo pololeže? 😕 Já bych ráda rodila v kleče, nebo prostě na všech čtyřech 😅

mobina
25. črc 2010

@nikka.vo Nikčo z jedné strany tvrdí, že se snaží vyhovět porodnímu plánu, ale z druhé si myslím, že tam na to nikde není prostor. Ty boxy jsou defakto jen pro porodní lůžko....

nikka.vo
25. črc 2010

@mobina Já bych na ně vystrčila zadek klidně na tom lůžku 😅 😅 😅 😅 😅 Nemusim mít nutně porodní stoličku 😀

mobina
25. črc 2010

@nikka.vo Nikčo 😀 Přikurtovat tě nemůžou, tak proč to nezkusit že? 😀 Na všech čtyrech by to asi šlo. Ten klek si na lůžku moc představit nedokážu 😀

nikka.vo
25. črc 2010

@mobina já taky ne, okouknu situaci až tam budu 😀

ipca
26. črc 2010

Niky před čtyřmi roky,když jsem rodila tak mi nabízela doktorka jinou polohu.Ale já jí nevyužila na jednu stranu jsem se báha pohnout 😅 .Hlavně slejzat z toho vysokého lůžka v křížových bolestech nevím nevím moc se mi do toho nechtělo.Při druhém nic jen šílené křížové bolesti 😝

Ale myslím když si řekneš tak nebude problém to vyzkoušet.

lidiab
26. črc 2010

Ahojky, chci si uz pomalu nabalit tasku s plyne z toho dotaz - kdyz se jde na prijem tak je treba mit s sebou celou tasku nebo jen to, co je potreba k samotnemu porodu, a zbytek nechat v aute? 🙂

lidiab
26. črc 2010

@nikka.vo Kdyz jsem byla na tom predporodnim kurzu tak nam PA rikala ze v Motole jine polohy nejsou problem, ale je tam holt opravdu problem s tim mistem.

ipca
26. črc 2010

@lidiab Je dobré mít tašku menší jen to co k porodu potřebuješ.A jednu co budeš potřebovat na šestinedělí.Ta se může nechat buď v autě nebo v místnosti kde se tatínci převlékají,ale je tam málo místa.Spíš se snažit mít toho málo pak to může tatínek dovézt.Tašku dávají pod stůl nebo pod lůžko, aby nepřekážela. 😉

linda02
27. črc 2010

@lidiab stačí ručník,přezutí, popř.něco na umytí (mýdlo,gel) zbytek může být v autě a tatka donese já musela po první zkušenosti mít ještě roll-on, pač sem strščně po porodu smrděla potem 😀 😝 😀 😝, ale samo je to poslední na co myslet když se rodí 😅

petule12
27. črc 2010

Ahoj holky, v neděli nás pustili z porodnice, takže můžu dodat čerstvé zážitky.
Na porodních sálech - všichni byli super a strasně moc mi pomohli. Měla jsem složitějsí porod a díky trpělivé paní doktorce a PA a sestřiček jsem porodila běžnou cestou.
měla jsem sebou v tašce všechny věci - menší sportovní taška a bylo to bez problémů. Tím jak v motole na mimina a pro mamči víceméně vše dávají, tak sebou toho tolik netáhnete.
Šestinedělí - vše v pohodě dalo by se říct, občas se tam narazí na sestru, která si potřebuje něco dokazovat, ale z větší části tam také všichni byli v pohodě.
Jídlo nebylo tak strašné.
Prostě když to uzavřu, tak kdybych měla jít rodit, tak jdu znovu do motola.

nikka.vo
27. črc 2010

@petule12 no super, móóóc gratuluju 😵 😵 😵 😵 😵

nikka.vo
27. črc 2010

@petule12 jo a prý tam teď byl nátřesk, jak to bylo během tvého porodu? Měla si normálně rooming in? 🙂

petule12
27. črc 2010

@nikka.vo - no nátřesk tam byl. První noc jsem byla na rizikovém a k mimču jsem odbíhala na přiložení. Druhý den už jsem šla na rooming in.
Nakonec jsem byla docela ráda, že jsem se vyspala, protože jsem to měla dost náročné.
Takže dá se to přežít. Pokud vím, tak tam nikdo nebyl bez rooming in víc jak ten 1 den.
Maminy co jsou OK se lifrují pryč a hned jdeš na jejich misto.

handm
30. črc 2010

Ahoj holky!
Tak já se po poslední KO chtěla už objednat do poradny v Motole, ale jště mi sestřička řekla, když jsem se tam konečně provolala, že bude lepší, abych šla ještě ke svý, jestli je ochotna mě vzít. Že tam u nich je maminek moře... no to jsem tedy happy... abych se tam vubec do porodu podívala, do tý porodnice 😀😀😀😀 takže 10/8 jdeme na tu instruktáž a na kontrolu ke svojí dr a pak snad už mě milostivě vezmou do Motola 😝

Holky, na ten příjem tedy stačí jakoby igelitka s těmi nejnutnějšími věcmi?! díky za info!!!

miona
30. črc 2010

Holky, já tam teda volala kvůli první poradně ve čtvrtek a úplně bez problémů, hned mě "objednali"..tak to mě ani neříkejte, že tam zas budu trávit mládí 😝 😝

Začínám stíhovat, už se mě to teda taky blíží, snad všechno bude ok. Nikki, dej pak vědět 🙂

Handm, jojo, stačí igelitka nebo nějaká příruční taška.

Jinak k tý výbavě k porodu - já sebou prvně neměla v podstatě nic, letěla jsem rodit z rizikovýho, ale co sebou dotáhl muž, to byla obyč voda v petce, kterou mě občas osvěžil a to bylo super. Zbývající mě donesl pak na pokoj.

mobina
30. črc 2010

@nikka.vo Nikčo tak jak jsi pochodila?

@handm Myslím, že jsi volala brzy. Když se registruješ dostávaš papír, že si máš zavolat ve 36tt a objednají tě na 37tt myslím.

handm
30. črc 2010

@mobina já chtěla objednat až někdy kolem toho 10/8 abych byla už v tom 37TT... ale nevadí, no, tak jak říkám, snad se tam probojuju 😀😀😀😀😀 mě u mojí dr nic nechybí, ale přišlo mi to nějak prostě divny...je fakt, že švagrová tam čekala pokaždý v poradně kolem 3 hodin... 😝 i přes objednání...

@miona díky. já mám právě sbalenou zhruba nějakou tašku (sportovní větší se vším), tak to pak asi tedy ještě přeberu do nějaký igelitky to nejnutnější...

Holky ještě jedna věc mě napadá, co máte termíny na konci srpna, co budete brát miminku "na cestu z porodnice"?! s tím mám trochu "starosti" - vůbec nevím, co se tak dává...

nany123
30. črc 2010

@handm: ahoj, tak mobina ma pravdu, mne dr. rekl uz min.patek at se tam objednam, ze je natresk, ale v Motole mi celkem mila sestricka rekla, ze staci, az "ukoncim dochazku u sveho gyn...tzn.dnes, takze v PO se tam jdu objednat 😉 Jinak na te info schuzce PA rikala, ze staci jedna mensi taska na prijem (hlavne doklady, prezuvky do sprchy, hroznovy cukr, piti..apod.) a druhou Ti pak klidne muz prinese z auta.., ale pozor, velikost skrinek neni neomezena 🙂 a dost veci tam dostanes..

Ja taky nevim, co malymu dam, bude zalezet na aktualnich meteorol.podminkach 😀 Jediny, co jsem tak pochytila, ze by mel mit o vrstvu vic nez Ty..tak uvidime 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru