Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

ipca
11. srp 2010

@nikka.vo Jasně já taky při prvním neveděla kdo mě rodí (snad to byla i doktorka) 😀 Ale teď když jsem šla na vyvolání tak tam byl dr.ke kterému jsem chodila na poradny a stejně mě nestihl odrodit a odrodila mě PA a pak mě jen zašila dr. 🙂

lidiab
11. srp 2010

@nikka.vo Blahopreji k holcicce 🙂 Je to zlaticko!

Byla jsem dnes poprve v poradne v Motole. Stravila jsem tam se vsim vsudy mene nez 2 hodiny, pripravovala jsem se na delsi cekani. Nejdriv jsem asi 15 minut cekala, pak si mne zavolala sestricka (moc mila, mlada, cernovlasa). Dala mi ruzne papiry k porodu, vysetrila moc a poslala na monitor. Tam jsem zase asi 15 cekala, PA mne a jinou tehulku pak pripojila k monitoru na 20 minut. S vytistenym "kardiogramem" jsem sla zpatky do poradny a zase jsem asi 15 cekala nez si mne zavolala doktorka. Nakonec byly dve, jedna se zrejme zaucovala. Obe velmi mlade a neskutecne prijemne. Vyplnili jsme klasicky dotaznik (nemoce v rodine, urazy, alergie atd). Pak jsem vlezla na kreslo na vysetreni. Na konci jsem dostala papir s nalezem, odevzdala kartu sestricce a objednala se na pristi tyden. Doktorka rekla ze to na porod v nejblizsi dobe urcite nevypada, ale kdo vi co se muze stat 🙂 Celou zalezitost hodnotim velmi pozitivne, nesetkala jsem se ani s jedinym neprijemnym clovekem. Doufam ze to takhle pujde i dal 🙂

r.o.s.s.i.b
11. srp 2010

aslanka:Nene epidural se tam neplatí jen si o něj připomen dříve mě zabral až po porodu takže jsem si to pěkně vytrpěla bez něj 😅

latunka
12. srp 2010

ahoj holky 🙂 Jdu sem dát taky svojí motolskou zkušenost 🙂
Já tedy byla z přístupu na porodnim sále i na šestinedělí nadšená 😉 Porod byl díky super přístupu asistentek, doktorů a dokonce i mediků úzasny 😉 Nejdřív jsem hrdině chtěla rodit bez epiduralu,ale to jsem si hodně rychle rozmyslela, byla jsem uz otevřená na šest cm,takze to bylo na poslední chvíli,ale zabral mi krásně. Kdyz mi ho napichovali,tak jsem se tedy setkala s jedinou nepříjemnou osobou během celého porodu - to byla sestra co přišla s anesteziolozkou, chtěly samozřejmě vědět kdy na mě půjde kontrakce,takze kdyz jsem cítila,ze to na mě jde,tak jsem jim to řekla,ale zrovna tahle se rozjízděla tak nějak pomalu,tak jsem si nebyla úplně jistá,kdy z toho něco bude,ta sestra se mě zeptala,jestli teda něco, já odpověděla,ze nevim (byla uz jsem docela hotová,tak jsem prostě fakt nevěděla) a ona na mě vyštěkla,ze kdo to má asi vědět jinej 😠 ale beru to tak,ze to byly lidi z úplně jiného oddělení 😉 Během porodu si malej přiškrtil pupečník,takze ozvy klesly takřka na nulu, uz volaly i na sály a sháněly doktora - zrovna dělaly několik akutních císařů,co jsem tak pochopila - ale PA malého přes pipku a břicho napolohovala,tak se to upravilo a pokračovalo se normálně. A tady právě musim ocenit i mediky,kteří byly u porodu - teda on přímo ke mě směl jenom jeden,co uz byl opravdu v závěru studia a právě kdyz PA malyho polohovala,tak on drzel sondu od monitoru, já bulela ze se něco prckovi stane a on mě utěšoval a normálně se mu podařilo mi namluvit,ze to je jenom technika,ze se vlastně nic nedějě - tak jsem se trochu uklidnila a myslim,ze i tim se to podařilo dát do pořádku a nemuseli jsme na císaře 😉 Akorát pak ve zprávě byla o téhle komplikaci zmínka,tak mě fakt jenom dobře oblbnul a děkuju mu za to 🙂 Na břicho mi malého nepolozili,on měl hlavně hodně krátky pupečník,takze mi ho az pak zabalenyho přilozili k prsu a pak byl vedle mě v inkubátoru 😉 Nástřih provedli,ale proto,ze to bylo nutné, díky tomu mám zranění minimální, šití nebolelo - všechno umrtvili, prostě opravdu cely přístup super a az budu rodit podruhy,tak jedině zase motol 😉
Jinak ještě k tašce do porodnice - já měla zabaleno kdeco a nakonec jsem vyuzila jenom ručníky, kuchynsky utěrky na spodek - to bylo mnohem praktičtější nez mít extra ručníky a kosmetiku. A ještě doporučuju vlastní vlozky - oni tam teda jsou ty erární a je jich tam hafo,ale mají oproti těm co jsem si koupila (zn. Batist) hrubší povrch,takze po dvou dnech jsem měla pocit,ze jsem celá odřená a otlačená, tak jsem začala pouzivat ty svoje a bylo po problému 😉

handm
12. srp 2010

@latunka tak gratulace velika a hlavně super, ze mas prijemnou zkusenost...🙂

my byli na té instruktáži v úterý a moc se nám to líbilo, to jsem uz psala...-) a dneska jsem se provolala na objednání do poradny, frkli mě hned na pondělí, tak uvidíme, jak to půjde... 🙂

miona
15. srp 2010

nikko, gratuluju k holčičce 🙂

handm
17. srp 2010

Ahoj, tak jsem byla včera poprvé v poradně v MOtole.. čekala jsem tam asi dvě hodky,a le byla na to od vás připravená 🙂 tak to ani nevadilo, čtení jsem měla dost 🙂
monitor mi hned nedělali, jen mě prohlédla DR a ochomýtal se tam medik, co vypadal na 15 let, ale prý byl z páťáku... prý jsem na porod piřpravená, ještě tak mít nějaké kontrakce...
jinak na KO zase v pondělí, i s monitorem 🙂 tak uvidíme, jestli vydržíme.. já už bych radši porodila 🙂

lidiab
17. srp 2010

@handm Podle ceho vlastne posilaji nebo neposilaji na monitor? Kdyz jsem tam byla minulou stredu tak jsem byla take 38tt a monitor mi udelali. To, ze tam maji same mlade mediky je fakt, take jsem tam videla takove co jim bylo maximalne 20 🙂 To je fajn ze jsi pripravena k porodu, at ti to vyjde co nejdriv 😉 Ja jsem takove stesti nemela, doktroka rekla ze to vypada jeste tak na 3 tydny, doufam ze mi zitra reknou ze se to alespon trochu pohnulo!

handm
17. srp 2010

@lidiab já nevím, jestli je to tak, že poprvé tě nevezmou na monitor, až podruhé?! nemám potuchy... já jsem tam byla včera a byla jsem 37+2 a nic...
jejda, 40TT a ještě nic?! žádné poslíčky? já ale právě taky žádné symptomy nemám... už bych i klidně měla, nejradši bych rodila v neděli 🙂 ale uvidíme, co si vymyslí prcek..nechce se mi přenášet,.....už ted si prijdu jak slonice 😀
tak držím palce, at si to tvoje prte rozmyslí, případně se potkáme 🙂
mě právě Dr řekla, byla milá, ale taky mladounka az hruza 😀, že jsem pripravena, že hmata hlavicku, krásně naléhá a kdybych měla kontrakce, tak ze uz by to šlo krásně...

lidiab
18. srp 2010

@handm No ja jsem byla na monitoru hned napoprve, takze asi se to odviji od stari tehotenstvi, byla jsem 38+1. Jses dobra ze bys rada rodila v nedeli 😀 Sobota by ti nevyhovovala? 😀
Prave jdu z poradny, dnes tam uradoval mladicky doktor 🙂 Namerili mi vysoky krevni tlak a vzali kvuli tomu snad litr krve. Zitra se mam stavit pro vysledky, trochu se bojim, ale co se da delat!

handm
18. srp 2010

@lidiab ahaa, tak asi jo, podle stáří těhu.. tak uvidíme, když v pondělí už má být, monitor !🙂
jinak je mi samozrejme jedno, kdy budu rodit, hlavně aby už 😀😀😀😀 ale neděle se mi prostě líbí 😀 a plány jsou proto, aby se neplnily, takže pohoda, jsem smířená, že budu přenášet a bude ze mě slonice 🙂 ale nějak ho popohnat zkusím, to zas jooo 🙂

Jejda, ten tlak je mrzuty, tak snad to nebude nic zavazneho a vsechno bude OK!!!!Výsledky z krve budou určitě v pořádku 🙂 tak dej vědět, jak to dopadlo...🙂

miona
19. srp 2010

Holky, prosím vás jak to je, když budu mít kontrakce během všedního dne? Dneska jsem nějak pochopila od mudry, že když budou kontrakce, tak k nim do poradny na monitor a kontrolu a když rupne voda tak rovnou na porodnici..nejdřív mě to přišlo takhle jasný, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím míň chápu, proč bych měla jezdit třeba s kontrakcema po 5ti minutách do poradny..nebo jo? Né, že by se mě to teda týkalo..stejně nejspíš skončím zase vyvolávačkou 😒

Handm a lidiab, tedy vám přeju lepší průběh..u mě se vůbec nic neděje..chjooo

marketovna
19. srp 2010

@miona - jen jsem se tu mihla, ale prosím tě, když budeš mít kontra po 5 ti minutách, jed rovnou do porodky.....nějaká jetá ta Mudra ne? Co by jsi tam jako dělala? 😀 Jinak já měla první vyvolaný a druhý jsem taky přenášela, ale Mudra mi udělala hamiltona a porod se rozjel díky bohu sám a byl rychlej a suprovej 🙂

handm
20. srp 2010

@miona díky!🙂 akorát u mě se tedy taky nic neděje krom toho, co mi řekla Dr v porodce v poradně..že jsem ready... akorat to mimino ještě asi není ready a nechce se mu ven.. 🙂
jinak bych při kontra po pěti min rozhodně nestrašila v poradně a šla rovnou zvonit na porodnici...přijde mi to logicky.. anebo bych se vrhla na první sestru, co bych tam na patem patře potkala, at reknou, co a jak 😀
držím palce, at se ti to taky rozjede!!! 🙂

miona
20. srp 2010

Holky, díky..jsem si říkala, že při takových kontrakcích sotva budu mít náladu poletovat po Motole 😀 Asi jsem to blbě pochopila 😅
Příští poradnu si vyžebrám Hamiltona 😝 ..poprvé mě ho sice dělali 2x a ani jednou nezabral, ale u druhýho by mohl.
Já se děsím přenášení, protože Mat měl v temínu odhad přes 4 kila, proto jsem byla na vyvolávačce, těžší mimčo už bych přirozeně nedala..tohle je menší, ale obávám se, že týden po termínu je schopný to i dvojnásobně dohnat 😀

Budeme si držet palce!

nany123
20. srp 2010

Holky, u me taky ticho po pesine..krome skriplyho nervu na sobe nic nepocituji. Na uterni poradne pry vsechno krasny, nad "vchodem" volno, nejak se mu nechce sestupovat 🙂 Vahovy odhad neco pres 3,7 kg, ja taky nechci prenaset..pry mi v TP udelaji dalsi odhad a kdyztak tomu nejak pomuzou (jako jak???), jinak do 42+0 casu dost 🙄 Aspon naka jistota ☹

miona: ja myslim, ze se spis ta dr. prerekla..mne porad rikaj, ze do porodnice jet kdyz: krvacis, praskne voda nebo mas kontrakce po 5-8 min...u tech porodnich salu je mistnost, kde maj asi dva monitory, kozu apod. 😉

handm
23. srp 2010

Ahoj holky, jen jdu nahlásit, že jsem stale 2v1 byla jsem dneska tri hodky v Motole...
dneska to tam bylo na zabiti.. nejdriv jsem cekala hodinu na monitor, pak pres hodinu na kontrolu... fakt peklo..
¨
monitor pry v poradku, i kdyz si dite skoplo jednu sondu, nejspis, jak se vrtelo...a na kontrole me ani neprohrabla pani Dr, ptala se me na kontrakce, krvaceni atd.. a ja nic, ani tuk, tak rikala, ze me ani nebude prohlizet, jen mi osahala bricho, pravila, ze deloha je NAPROSTO klidna a ze to nevypada... a ze za tyden zas na kontrolu..
PEKLO proste, to dite si dela co chce.... jsem zvedava, kdy se jako hodla uracit 😝
ale hlavne jestli je v poradku!!!

nany123
23. srp 2010

@handm: no, ja tam taky minule zkysla tri hodky,,na kolikatou jsi tam byla ? Mam pocit, ze nejhorsi je to pred polednem 🙄 Kdyz jsem tam byla na 13. hod. byla jsem za hodku pryc, zitra tam jdu na 8,30 tak jsem zvedava 😕 Dnes jsem poprve pocitila neco jako MS bolesti...uz bych taky rada, aby se neco delo.. 😝

handm
23. srp 2010

@nany123 ahoj, no ja byla objednana na 9,30, prisla jsem nejak po devate a stejne prd.. odchazela jsem kolem 12...😝 takze myslim, ze je to uplne jedno, v kolik tam clovek jde...☹
uvidime, jak priste, to mam prijit v 10,30 - postupne mi to posouvaji k polednimu, tak treba to bude lepsi...
drzim palce, aby se ti to rozjelo, ja uz bych taky chtela.. 🙂
dneska nejakou pani z poradny rovnou poslali na prijem do porodnice, jsem ji uplne zavidela 😀😀😀

lidiab
27. srp 2010

Holky, zdravim uz jako maminka 🙂 Posledne jsem psala ze se musim minuly ctvrtek stavit v poradne pro vysledky krve...no a byly takove ze jsem byla hned hospitalizovana na rizikovem s preeklamsii 😒 Porod mi nakonec v sobotu vyvolavaly a uz to vypadalo ze z toho nic nebude, vecer uz kontrakce nebyly citit temer zadne...jenze 5 minut po absolvovani snad desateho monitoru, kolem 19.30 mi praskla voda a hned kontrakce po 2 minutach. V 22.30 jsme uz meli broucka v naruci 😀 Stihl se u mne pouze klistyr, o nejakem epiduralu, skakani na mici, aromaterapii atd nemohla byt ani rec, maly letel jako spunt. Mam z toho maly nastrih, sice to jeste boli, ale uz je to temer zahojeny. Jinak jsme meli 51cm, 3430gr a Apgar 9,10,10. Komplikace zadne, akorat ma maly stale trochu zloutenku.
Na sestinedeli jsem byla spokojena temer se vsim, personal je hrozne fajn, zvlast doktori, mimochodem skoro vsichni velmi mladi. Nektere sestry nic moc, ale na nekoho vylozene protivneho jsem nenarazila. Prvni noc jsem byla bez miminka, pristi den v 6 rano mi ho privezli.
Nevim presne jake zkusenosti vam sem mam napsat, takze pokud by nekdo chtel neco vedet tak napiste, rada odpovim 🙂 Za sebe Motol doporucuji!! A vsem preji hodne stesticka a stejne rychly a jednoduchy porod jako jsem mela ja 🙂

nany123
27. srp 2010

@lidiab: gratuluju !!! Kluk jak buk 🙂 Zajimalo by me, jestli jsi s sebou mela na sale nejakou tu prirucni "kabelu"..ale u Tebe to slo raz naraz, tak to asi ani nebylo potreba. Ja mela v noci co deset minut takovy hnusny krizovy bolesti, ze jsem myslela, ze fakt rodim, ale uz to preslo. Ted mam pocit na kramy a cekam co z toho vyleze 🙄

lidiab
27. srp 2010

@nany123 Mela jsem ji s sebou, vyndal se pouze rucnik a doklady 🙂 Jinak jsem tam mela vodu, musli tycinky pro manzela, masazni olejicek k porodu, sprchovy gel, gumicku do vlasu, tycinku na rty, morskou vodu do nosu a spoustu dalsich a dalsich veci 😝
Ja jsem mela bolesti jako ty menstruacni uz mesic pred porodem. Kontrakce mi prisli tem menstruacnim bolestem hoooodne podobne, akorat stokrat silnejsi. Takze to vlastne muze byt znamka toho ze se to blizi 😝 Hodne stesti!

handm
29. srp 2010

@lidiab moc gratuluju ke klučíkovi!!! at vám dělá samou radost!!!
a díky za informace z porodu...
snad už to budeme mít taky brzy za sebou!🙂🙂🙂

miona
29. srp 2010

Ahoj holky, také se hlásím jako maminka týden staré holčičky 🙂 Nakonec mě 39+3 rupla voda a malá se narodila druhý den. Porod byl naprosto špičkový, každé bych takový přála. Jinak já tašku sbalenou samo neměla, takže jsem vyrazila jen s hygienou a těhu průkazkou..no a poradila jsem si i bez přezůvek a ručníku 😀 😀 Muž mě pak všechno dovezl k porodu, který teda bohužel nestihl.
A co se týká motolské porodnice a šestinedělí..nemám nic co bych vytkla..naopak, všichni byli naprosto suprový. Nedám na ně dopustit a kdybych měla ještě někdy rodit (jakože to už v plánu nemám 😀 ) tak jedině tam 🙂

Holky, tak ať už máte dětičky taky u sebe!

nikka.vo
29. srp 2010

@lidiab
@miona Moc vám, holky, gratuluju!!! 😵 😵 😵 😵 😵

Já jsem asi divná, ale mě se po tom Motole snad i stýská 😅 😀 Ono to hodnocení porodnic na které jsem před výběrem koukala evidentně fakt sedí, Motol na tom byl z Pražských nejlépe. Až mě dneska mrzí, že jsem tam nerodila už poprvé. Jinak jsem jim tam moc vděčná, že mě nechali nakonec porodit normálně, ikdyž se porod táhnul, protože od nás z tématu skončily dvě holky na císaři, kvůli nepostupujícímu porodu mnohem dřív, než trval ten můj a to dokonce jedna byla už na 8cm otevřená, ale doktorka uznala, že víc se to prostě nehne. To bylo v Hořovicích a druhá rodila v Podolí. Já byla půl dne na špičku prstu, pak x hodin na 4cm a dali mi přes to šanci, za kterou jsem jim opravdu vděčná 😵

handm
30. srp 2010

@miona moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!

@nikka.vo super info! je to milé vědět...!!🙂

jinak já jdu dneska na monitor a KO, tak jsem zvědavá, co se mnou provedou... ale nejspíš mě nechají v klidu přenášet ...

nany123
30. srp 2010

@lidiab: diky za info 😉 Taky doufam, ze uz se to chysta, ma na to max.jeste nejakych 10 dni 😝

@miona: gratulace k rychlému, bezproblémovému porodu a zdrave holcicce 😵 Takovyhle prispevky ctu rada 😅

@nikka.vo: kdyby to slo, klidne si muzes strihnout ten porod misto me 😀 😝

@handm: ja jdu na KO zitra, pak uz me pry poslou asi do rizikovky 😕 Jsem zvedava, ktera z nas to da driv 🙂

handm
30. srp 2010

@nany123 ahoj, tak já tam dneska zažila příjemné překvapení.. všechny maminky už tam asi porodily, co chodily v pondělí, protože dneska jsem i s monitorem, poradnou a kontrolou byla za hodinku venku z Motola...🙂
každopádně se mnou nic neprovedli, prý se to krásně chystá, kdyby přišly kontrakce nemáme na nic čekat a jet rovnou 🙂 jenže já kontrakce ani ještě neměla... v noci mě chvilku- asi ctvrt hodky bolelo břicho, ale hned to přešlo...
takže za týden kontrola s monitorem a pak se uvidí...
držím palce na zítra! at si na tom o něco líp!!! a nemusíš do rizikovky!!🙂

nany123
30. srp 2010

@handm: je, kez by me zitra potkalo to co Tebe 😅 Veze me tam muz..uz jsem ho varovala, ze 2-3 hodky to jisti 🙂 Myslim, ze Te asi ta kontrola mine 😝
Zitra dam vedet 😉

handm
31. srp 2010

@nany123 držím palce!!! at to jde rychle, je fakt, ze já byla tentokrát objednaná na 10,30 a přišl atam něco po desáté.. tak možná je nával hlavně brzy ráno... nevím...
já se zatím vozím sama, ale příště už asi pojede taky manžel se mnou 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru