Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

irenka
12. led 2012

@petardice
Tak to jsme na tom podobně... taky nevnímám co je za datum. Dny jakž takž ale i tak se stále ptám... 😀 😀 😀 😀 😀

NO jo, ty zuby. Asi to tak bude. Máme ale už všechny, jen prý nám chybí druhé stoličky.
V noci dostal Nurofen a ulevilo se mu. Vstával v noci jen 2x. Tak snad to bude lepší.

U jaký Dr. jsi byla? Já u takový mladý, jméno si nepamatuju.
TEd si chci najít ve slovníku ty lékařské termíny co mmi napsala do zprávy... :D

petardice
13. led 2012

@irenka já taky u mladý doktorky, dle zprávy to byla MUDr. Pleváková. Musím říct, že vyšetření teda nebylo nic příjemného a bylo bolestivé, ale porod bude horší, že 😀 Tebe teda zatím na monitor neženou? No já jsem zvědavá, jestli tam budu o to dýl nebo ne.
Naše cácora měla přední čtyři stoličky venku v šestnácti měsících, pak byl dloooooouho od zubů klid a ve dvou letech jsem čirou náhodou objevila prořízlou zadní stoličku a další začínala vylézat. A ve 27 měsících byly venku všechny čtyři. Ale je fakt, že podstatně hůř snášela prořezávání těch předních stoliček. A špičáky byly teda taky velká výhra v loterii 😅 Tak snad, jestli mu vylítla horečka od zubů, už máte zase klid ;)

irenka
15. led 2012

@petardice
Ahojky,
úplně jsem ti zapomněla odpovědět. Tak se omlouvám.
Asi to jsou fakt zuby. My už máme všechny ale jak píšu tak nám chybí ty druhé stoličky.
U nás to bylo tak, že nejhůř snášel špičáky a pak se mu najednou všechny 4 stoličky začaly prodírat ven najednou. To bylo něco, mi ho bylo líto.

Na monitor mě ženou až ted tuto středu.
Ty jdeš zítra vid? Tak držím palce at tam nejsi dlouho. 🙂

petardice
17. led 2012

@irenka Tak včera velká kvalita! 4 hodiny! přes hodinu a půl jsem čekala na monitor a zbytek na doktorku, u které jsem byla celkem 3 minuty (nekecám) - zeptala se, jestli jsou nějaké problémy, řekla mi, že monitor je OK, a že ona za sebe teď vyšetření nepotřebuje a šla jsem. příští týden znovu monitor, takže předpokládám, že časově to nebude o moc lepší a doufám, že se mi podaří ze sebe to klíště do tý doby vyklepnout, jinak klepne mě - z toho čekání v poradně 😀 😀 😀
s těma zubama v tom mám trochu bordel - má malej všechny nebo mu chybí ještě zadní stoličky? 😀 😀 😀 a všechny stoličky naráz, to je tedy nářez - i když...aspoň to měl rychle za sebou 😉

irenka
17. led 2012

@petardice
No tě pic. Já jsem objednaná na monitor ve 13hodin. tak jsem zvědavá. Ale děsíš mě!!!!!
☹ ☹ ☹ ☹
To mi tam Maty fakt nevydrží ty 4 hodiny. :(

Má 4 stoličky, a prý se mají ted klubat nějaký další, tak nevím.

petardice
17. led 2012

@irenka já tam byla zase přes poledne, co jsem koukala, tak ty odpolední monitory šly podstatně rychleji. chtěla jsem se objednat na ráno, ale to neklaplo, takže jdu zase dopoledne, uvidím, na jak dlouho to tam budeš mít ty, a kdyžtak se příště zkusím objednat buď hned brzo ráno nebo pak až po obědě. nebo je možná takhle zoufalej jen ten pondělek.
tak to jo, zubů má mít dohromady 20, z toho 8 stoliček, takže mu ještě chybí právě ty zadní stoličky 😉 třeba se mu vyklubou taky všechny naráz a bude to mít za sebou cobydup 😉

petardice
17. led 2012

@petardice jinak tam byla nějaká mamina taky s dítětem, i když už tak tříletým, a ta to vyřešila přenosným DVDčkem, klučina si tam pouštěl Pata a Mata a ani se mu pak nechtělo domů 😀 😀 😀

irenka
17. led 2012

@petardice
No neboj, já ti pak poreferuju.... 🙂

A byla tam s ním sama, nebo měla s sebou někoho na hlídání?

petardice
17. led 2012

no, byla tam i s tatínkem, ale evidentně ho tam ani nepotřebovala, jako hlídač bohatě vystačil ten přehrávač 😀 😀

irenka
18. led 2012

@petardice
Tak jsem dnes byla v Motole v poradně. Fronta jak blázen ale ne na monitor ale na Dr.
Na monitor mě vzali hned. Jsem si tam taklepala a bylo volné jedno křeslo. 🙂
Pak jsem čekala na doktorku, přede mnou plno maminek. A když mě vzala po dvou hodinách, tak vyjdu z ordinace a už tam byly jen dvě maminky... fakt síla.... 😀
Maty tam docela zlobil. Byl unavenej a stále tam lezl, pak začal fňukat. Já si připadala jako debil, že s ním nic nedělám, ostatní maminky na mě dost divně koukaly. ☹ Tak jsem možná odradila ty, co čekají první. 😠

mufinka26
24. led 2012

Ahoj holky tak sem si včera vyzkoušela večerní pohotovost na gynekologii, sestřička i pan doktor úplně super, pan doktor mi dokonce udělal pořádný UTZ z váhovým odhadem prcka, vyfasovala sem magnézko 🙂 Jinak už se strašně moc těším, až tam budu rodit, doufám, že budou takhle milý i v den D 😀

irenka
27. led 2012

@mufinka26
Ahojky, tak to je super že byl personál milý že?
Neboj, určitě budou i u porodu. Já měla na lidi štěstí ale až ve druhé směně. Ale i tak, vždy si můžeš říct, že chceš někoho jiného. 🙂

Jina holky, včera poradna s monitorem, 2 hodiny dřepákování v čekárně.
Vzala mě mladičká doktorka asi k ní chodíš ty @petardice 🙂
Maty už tam nemohl vydržet a dr. mi povídala že jsem měla říct, že tam mám dítě, by mě prý vzala přednostně.

@petardice
Apropo dlouho jsi tu nebyla, nemáš už mimčo v zavinovačce? 🙂

Já mám další monitor bez Dr. v úterý ráno, nejdete některá?

petardice
27. led 2012

@irenka trefa do černého 😉 včera jsme přijely domů, Terezka se narodila v pondělí (já už fakt do tý poradny nechtěla 😀 - objednaná jsem byla na půl jedenáctou a Terka se narodila v 10:21). Tentokrát jsem byla ještě víc spokojená, než při prvním porodu, a to jsem i tenkrát byla nadšená. První kontrakce o půl šesté ráno po 8 minutách, po šestý se zkrátily na 6 minut, tak jsem vstala a připravila dědovi věci pro Lucku na ráno, kontrakce se najednou zkrátily na 2 minuty, ale téměř úplně přestaly bolet. Tak jsem si říkala, že to ještě rozchodím a zas z toho nic nebude a do tý poradny nakonec budu muset. Při těch dvouminutových jsem si ještě zvládla umýt a vyfénovat vlasy, uklidit v kuchyni, vyndat nádobí z myčky... 😀 😀 😀 Nakonec jsme po půl osmý vyrazili (kontrakce pro změnu skočily zpátky na nějakých 8 minut a značně zesílily), v 8 jsme byli v Motole, šli jsme do poradny, tam mi natočili monitor, a když mi začala odtékat voda, začala jsem se radovat, že UŽ je to tady 😀 No, a pak už to byl fofr - prohlídka doktorkou, sepsání papírů, rovnou přípravna, tam jsem pobyla tak čtvrt hoďky a šli jsme na sál. Jen tím, že byl porod rychlý (o půl šesté první kontrakce a před půl jedenácté bylo po všem - LUXUS!), byl hodně (ale fakt hodně) bolestivý, přestože Terka je jen o něco málo větší, než byla Lucka, Lucka měla 2600g a 47cm, Terka má 2950g a 48cm. Šití prý by nebylo potřeba, ale udělal se jeden "kosmetický" steh. Ale hlavně - tentokrát jsem dostala malou na hrudník hned po porodu, pak si ji odnesli pediatři, pak mi ji dali ještě jednou na chvíli na hrudník a pak šla do inkubátoru. Na šestinedělí a rooming-in jsem se dostala hned ze sálu, takže od dvou odpoledne už jsem měla Terku u sebe, fakt super. Veškerý personál - ať už na sále nebo pak na šestinedělí byl na 1 s hvězdičkou, fakt nemám jedinou výtku. Dnes jsme tu měli naši pediatričku a ta mi teda řekla, že podle ní byl termín porodu chybně určený, že Terezka jeví několik známek lehkého nedonošenečka (ostatně i Lucka se narodila o měsíc dřív). Každopádně je v pořádku, nádherná a hlavně - už je doma! Lucka je úžasná, sama od sebe ji chodí pusinkovat, když jdu přebalovat, sama mi jde namočit ubrousky, donese si k přebalováku stoličku a asistuje. Včera večer, než šla spát, jí běžela dát pusinku na vlásky, a i když jsem zrovna kojila, musela jsem se nahnout tak, aby mohla dát Terezce ještě pusinku na čelíčko, protože bez toho prostě odmítla odejít do postele 😀
No je super vědět, že příště máš šanci na to, že by tě mohli vzít dřív. Jestli teda ještě nějakou poradnu budeš absolvovat, vždyť už to máš taky za pár 😉

irenka
27. led 2012

@petardice
Jůůůů strašně moooc gratulujuuuuu. Tak to se na sále fakt nepotkáme.
Teda porod fakt jedna báseň... tak to závidím.
🙂

mufinka26
28. led 2012

@petardice veliká gratulace k maličké 🙂 🙂 a taky k rychlímu porodu 🙂

petardice
30. led 2012

@irenka @mufinka26 Díky za gratulace 🙂 No, teď už se opravdu nepotkáme na sále, ani na šestinedělí 😀 Jen se mnou cvičí hormony jak blázen a chce se mi brečet, když si uvědomím, jak rychle z toho uzlíčku vyroste tak velká cácorka, jako je Lucka, a že si toho musím co nejvíc užít, protože tohle už je naposledy (leda si vystřihnout Klapzubovu jedenáctku, ale rodit bych to fakt nechtěla 😀)

svatule
1. únor 2012

ahoj holky, pomalu začínám sondovat, kde se dá, tak poprosím i tady o pár postřehů 🙂 Z důvodu VVV srdíčka a nutné operace miminka po porodu budu muset rodit v Motole(doufám, že nás miminko nepřekvapí dřív)
No a jde mi o to, že jsem z Ostravy a nevím, co vše si musím vzít s sebou, at toho netaháme tolik. Jestli mi můžete napsat, jak to je třeba s košilemi, oblečením pro prcka, vložky, plenky a pod. Mám pak možnost, že mi sestra donese co bude chybět, naštěstí bydlí v Praze, tak at mám aspoň do začátku... díky moc za rady

irenka
1. únor 2012

@petardice
Se mnou házej hormony už ted. Doted jsem byla v pohodě, ale začínám mít strach aby nechtěli vyvolávat. 😒 ☹
Dobrá nálada mě nějak opustila.
Tak se hezky sžívejte a napiš jak vám to jde.

irenka
1. únor 2012

@svatule
Ahojky, já s prvním dítkem ležela 4 dny na rizikovým kvůli vyvolání.
S sebou jsem měla jen pár věcí, hygienu, pyžamo, župan, pantofle,.... to co potřebuješ každý den (léky), peníze, mobil, knihu nebo časopis. Ale když budeš v pohodě, tak dole v Motole je několik obchůdků a dá se tam koupit skoro vše. Je tam i bufet a taky trafika s hračkama. 🙂
Pro mimčo až v den propuštění z porodnice: vše tam jinak mají.
A pro tebe na šestinedělí jeden balík porodních vložek, jeden tam dostaneš. Což je novinka, před skoro 2 lety tam bylo všeho dost. Ale lidi to asi kradli.
A když tě budou přijímat nebo jestli tam pojedeš na prohlídku tak ti dají seznam co tam potřebuješ.
Myslím, že je i na internetu.... 😉

svatule
1. únor 2012

@irenka a košili pro sebe myslíš, že dávají? jde o to, že tam budu třeba měsíc a balit vše ve velkém se mi nechce, i tak toho bude dost... a teda na mimčo dají i plenky, to by bylo fajn 🙂
obchody určitě využiju, uvidíme jaké

irenka
1. únor 2012

@svatule
Jestli tam budeš ležet na rizikovým, asi jako že ano, tak si vezmi svoje pyžamo nebo košili. Po porodu já už jsem využívala jen jejich prádlo, máš pak méně starostí s praním. 🙂

petardice
1. únor 2012

@svatule jak je to na riziku, to nevím, každopádně na šestinedělí dostaneš k dispozici veškeré věci pro mimčo - oblečení, jednorázové plenky, látkové pleny, kosmetiku (olej, mýdlo, bepanthen...). jen bepanthenu je maličký vzorek, takže pokud bys zůstala delší dobu, doporučuju si rovnou jeden koupit a vzít s sebou. ty dostaneš balík poporodních vložek, pak už musíš mít vlastní. noční košile máš k dispozici erární - sice jsou fakt velký, ale v danou chvíli to fakt neřešíš 😀 nezapomeň na vložky do podprsenky a pak klasika - mýdlo, ručníky (ideálně 2 - jeden je dobré používat čistě na spodek), jednorázové kalhotky, mateřskou podprsenku, pantofle, osobní hygiena (kartáček, pasta...). no, a pak pochopitelně oddací list, těhotenskou průkazku, OP a kartičku pojišťovny. zimou trpět nebudeš, naopak je na pokojích vedro, až běda 😀 Věci na mimčo ti dovezou, až vás budou propouštět, manželovi dokonce řekli, ať odveze moje oblečení včetně bundy a bot, ať tam toho nemám zbytečně moc.
@irenka jak často teď chodíš do poradny? a co ti řekli naposledy? i když....u kamarádky to ještě dva dny před termínem to nevypadalo, že by se něco mělo dít a nakonec překvapivě porodila přesně v termínu. takže ono to může být pořád nic, nic, nic a pak najednou překvápko 😀 jinak u nás zatím v pohodě, jen občas Terezka v noci čumákuje a brečí, neb je v ložnici tma a pak chrní celý den, tak se to snažím trochu přeorientovat - bdělost ve dne a chrnět v noci 😀 Lucka pořád skvělá, když Terka zapláče, hned běží k postýlce a chrastí nad ní hračkama nebo jí nosí šášu (sama má jednoho na spaní, tak toho druhýho věnovala ségře a očekává, že ji šášinka taky hned uklidní 😀 ), když jdu přebalovat, asistuje a podává věci... Tak doufám, že se to nezmění 😅 Jsem zvědavá, kdy se rozdvojíš, pak dej vědět (už jsem myslela, že jsi v Motole, když tu o tobě nebylo od pátku ani vidu, ani slechu)...

svatule
1. únor 2012

@irenka
@petardice holky díky moc za ohlasy, já právě mám zkušenost s naší porodnicí, ten Motol nás trochu zaskočil, tak hlavně, aby miminku pomohli 🙂 to je nejdůležitější. Takhle aspoň začínám mít přehled, takové ty věci, co se dají koupit mi pak sestra donese, určitě mi i přepere, no bude to ještě náročné to zkloubit. Po porodu bychom tam měli být cca 3 týdny, pokud to půjde vše dobře, před porodem bych měla ležet na rizikovém, od cca 39tt, to už se domluvíme s lékaři. A nevíte některá, jak to je s CS? Pravděpodobně budu muset takto rodit, v naší porodnici, pak jsou maminky 24hodin na JIP, tak jestli to tam není jinak.

majinka1981
5. únor 2012

Já stále přemýšlela kam bych šla rodit. Až jsem v Praze prošvihla termín. Ale chodím na genetiku do Motola, byla jsem tam i na odběru plodové vody, tak mi navrhli sami, že tam můžu rodit. Jsem nakonec ráda, protože je tam pro mimčo nejlepší péče a celou dobu se tam ke mě i hezky chovají. 🙂

majinka1981
5. únor 2012

Holky nevíte jak je to tam s předporodníma kurzama? Byla jste na něm některá?

irenka
7. únor 2012

@majinka1981
Já tam chodila před dvěmi lety na kurzy a pořádala to firma POMAD.
A byly dobrý.

ajerdna
8. únor 2012

@majinka1981 Ja som tam bola na kurze cca 1,5 mesiaca do zadu, priamo v Motole, poriadany f.Pomad a bola som spokojna. Bol to predporodny kurz a potom som bola este na kurze o kojeni od nich (uz priamo u nich na Vinohradoch, nie v Motole) a tiez spokojnost. Myslim, ze aj samotna nemocnica ma pripravne kurzy, ale s tym skusenost nemam.

petardice
8. únor 2012

@irenka teda holka, ty si dáváš na čas! mimochodem - ty jsi někde z okolí motola?

irenka
8. únor 2012

@petardice
Ahojky,
Co já? Ale mimču se ven nechce.... se mu u mě asi líbí.
Zítra mám nástup v Motole na zátěžák. Tak si mě tam možná nechají.Dávám mimču poslední šanci dnes v noci, jinak to opět skončí vyvolávačkou ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢
Nejsem, ale mám Motol nejblíže, přes 2 kopce. Jsem z Prahy 6 - Hanspaulka. Tedy zatím.
😉

petardice
9. únor 2012

@irenka no, tak držím pěsti, ať dostane rozum... já se ptala, jestli nebydlíš někde tady poblíž, když budeme mít děti plus mínus věkově blízko od sebe 😀 a to "tedy zatím" naznačuje vidinu stěhování, co? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru