Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

jannet
19. lis 2007

ahoj Webi..gratuluji moc a moc k Vojtíkovi🙂 Mám termín za týden a docela mě vyděsilo jak píšeš o tom, že drahou polovičku k tobě pustí až na porodní box 😖 Vždyt co to má za smysl, když ty nejdelší a největší bolesti musíš prožívat třeba hodiny sama, bez opory blízké osoby, která by tě utěšovala, podporovala, masírovala záda..atd! Všude píšou jak je to důležité někoho u sebe mít, a nakonec by tam nikoho nepustili!?!To mě fakt děsí a jsem z toho zklamaná! Já tam u sebe prostě manžela chci a potřebuji 😠 Na to snad mám právo?! Nebo nééééé?

majka225
19. lis 2007

Jezevec: ahoj tak ja uz tetkom nemam sancu sa zaregistrovat na 28.unora co?

nuninka
19. lis 2007

Jezevec a majka225: teda holky, to jsem z toho taky dost vyvalena, ze je to takhle s tema registracema. Ja mam TP 12.4. a myslela jsem si taky, ze mam porad dost casu na registraci a ted teda nevim, jestli tam mam zkusit jet, kdyz je to ten duben, ale ne konec mesice, ale polovina. Aby me rovnou nevykopli. Nikdy by me nenapadlo, ze je pozde pet mesicu do porodu. 😒

majka225
19. lis 2007

no ani mne by to nenapadlo ze muze byt pozdej 😕

maart
20. lis 2007

No Jannet, tak jsem z toho teda taky docela PAF...taky jsem si predstavovala, ze tam manzela muzu mit proste celou dobu u sebe....vzdyt za to kurna platim, ne? Ach jo, tak nevim nevim, snad to vsechno tak nejak rozumne dopadne...Takze na hekarnu a na box teple ponozky, vodu a nahradni kalhotky...Jeeee, ja si to snad ani nebudu pamatovat!
S tema registracema je to tedy normalni horor, znamena to, ze na leden a unor uz maji plno? Ja mam teda termin za mesic a uz jsem registrovana, ale predstava, ze tam rodici dorazim a oni mne sdeli, ze maji plno 😖 !?!

jjaanca
20. lis 2007

No já si tam napřed zavolala a zeptala jse jestli mají na můj termín ještě volno, tak majko225 zkus to taky tak ať tam nejedeš zbytečně.
Taky doporučuju všem co mají nějaké pochybnosti a otázky ať si zajdou na ten informační kurs, je zadarmo, jen se objednáte a pak přijdete(nemusíte být ještě zaregistrované). PA tam mluví asi hodinu a ukazuje prostory nemocnice na videu.
S doprovodem je to tak, že tam mají pokoj pro ženský který ještě nerodí, tam je víc lůžek (už nevím jak se jmenuje, možná čekatelský)tam doprovod nemůže, pak je tam další pokoj, kde je sprcha, míč, žebřiny atd. to je pro ženský co začali rodit. Ten je dvoulůžkový (možná se jmenuje přípravna)a může tam být s vámi doprovod pouze pokud druhé lůžko není obsazené. Tak to říkali na tom kursu.

nuninka
20. lis 2007

ja dneska do Motola zavolam a informuju se na ten svuj termin. Na jine diskuzi jsem nasla, ze nejaka pani psala, ze v prvni pulce dubna budou mit zavreny jeden ze salu, snad kvuli nejakemu malovani, nebo nevim proc. A proto pry uz je prvni pulka dubna uplne plna. Kazdopadne zkusim tam zavolat, abych tam nejela zbytecne.

jjaanca
20. lis 2007

No tak doufám, že nebudu přenášet a že se do toho dubna nedostanu 😠

majka225
20. lis 2007

nuninka. ahoj tak co volala si do motola.
😉

majka225
20. lis 2007

no ja sem tetkom volala do motola a muj termin maju obsadeny

nuninka
20. lis 2007

majka 225: ahoj no tak ja jsem na tom stejne, volala jsem tam a rekli mi, ze ten jeden sal bude zavreny a z toho duvodu uz je prvni pulka dubna plna. tak ted teda nevim, kde budu rodit. Jsem z Prahy, ale bydlim ted na Kladne, ale na kladenskou porodnici jsem chvalu neslysela, tak jeste uvazuju o Slanym. Protoze vsechny ostatni porodnice v Praze jsou z Kladna uz moc daleko ☹

majka225
20. lis 2007

ja taky nevim co budem robit a kam pojdem na porod uff je to hrozne

r.o.s.s.i.b
20. lis 2007

Je to pěkně složité co??jsem myslela,že to je teda jednoduší 😒 Tak snad u Apolináře budou mít volno jinak taky nevím 😝

webi
20. lis 2007

Maart a Jjaanca: na porodni box vas pusti, kdyz jste otevrene na 3 cm, coz je docela rychle. JA mela proste smulu, ze jsem se otevirala tak pomalu. Nevim, jak je to v jinych porodnicich, ale je pravda, ze kdyz jsem to vypravela holkam, co rodily, tak se taky divily, ze tam pritel nebyl se mnou 😒

maart
21. lis 2007

Jasne Webi, ja jsem si potom taky uvedomila, ze snad tech prvnich par cm jde rychle, takze nikde sama nebudu dlouho. Mas proste uplnou pravdu. DIKY!

andreea
21. lis 2007

Ahoj holky,nejdřív sem svou negativní zkušenost s porodem psát nechtěla,ale musím.27.10. jsem v Motole porodila po komplikovaném porodu kleštěma zdravou holčičku.Přijímali mě ve 3 hod. ráno.Noční směna byla příšerná.Poznámky lékaře,že jestli přijel autobus s rodičkami apod.mě na klidu nepřidali.Noční sestra,bohužel jméno nevím,mladá dlouhovlasá blondýna byla příšerná.Vůbec se mnou nikdo nekomunikoval,při prosbě epidurálu mi řekla,že to asi tolik nebolí,protože ona má zkušenosti,že maminky řvou bolestí více.No nedostala jsem jí...Možná jsem byla blbá a s manželem jsme po nich měli vyžadovat péči.Ranní směna pak byla naopak výborná.PA Turková,milá,rodila nás mladá lékařka,také výborná.Při porodu se mi zlomila kostrč.Když jsem to na šestinedělí několikrát říkala lékařům,tak jediné co se mi dostalo za odpoěď bylo,že to bolet bude.
Jinak na odd. byli sestry některé výborné,jiné méně,ale to je zase jen o lidech.
Včera jsem byla s kostrčí,na kterou si do dnešního dne nesednu na rtg,musím si teď oběhat ortopedii,neurologii.Tohle jsem mohla mít dávno za sebou,kdyby se na to nevykašlali.Běhání po lékařích když máte doma ani ne měsíční mimi je fakt bomba.
Nechci nikoho strašit,ale nedejte se odbýt,ať nedopadnete jako já.

mobina
21. lis 2007

Tak s těma registracema je to tedy fofr. To jsem nečekala, že i Motol bude takhle natřískaný 😒
Holky Apolináře ani nezkoušejte, tak pokud se neregistrujete hned jak dostanete průkajdu, tak máte smůlu.
Možná bych být vámi zkusila Neratovice. Co se týče Kladna, tak je to taky názor od nározu asi jako všude. Tak hodně štěstí při hledání porodnice 😉

Ty teplé ponožky jsou dobrý tip. Já mám nohy věčně studené, tak mi bodne je mít čím zahřát. S těma kalhotkama jsem to nepochopila. Moje představa byla taková, že jakmile mě přijmou běhám tam na ostro jen v andělíčku...

webi
21. lis 2007

Mobina: no naostro behat muzes, ale co budes delat s plodovkou a krvi, co z tebe bude odchazet 😀 ?

mobina
22. lis 2007

Webi už jsem to pochopila, takže náhradní spoďáry sebou 🙂 To víš jsem prvnička a i když sbírám info kde se dá, tak na něco se stejně asi zapomene.

zdencab
22. lis 2007

kalhotky na sal bych si byt vami nebrala. Je tam praxe ze mas vlozku jen mezi nohama jelikoz te stale vysetruji (pokud to nejde rychle) tak ty kalhotky jen prekazi. Ponozky jsou urcite fajn protoze tam maji peknou zimu. A kdyz tam na sale nahodou skejsnes dyl, jako ja na cely den, tak dost promrznes. Ja je stejne musela potom sundat, protoze jsem je mela cele od krve jak me porad honily do sprchy a na balon. Kdyz jsem chtela po nekolika hodinach marneho tlaceni epidural tak mi bylo receno ze uz to nema cenu, ze to nejhorsi mam za sebou. Nakonec jsem ho stejne dostala protoze jsem rodila cisarem. Pichli mi ho blbe. to je uz ale asi do jineho tematu. nerada bych vas nejak vystrasila.

valinka21
22. lis 2007

Ahoj těhulky, nevím, zda můj přípěvek bude ještě aktuální, ale v úterý jsem volala do Motola v domnění, že jsem blázen a volám moc brzo. Velmi příjemná sestřička mi řekla, že na můj termín 31.5. mají poslední volná místa a ať přijdu radši ve středu, tedy den na to. Jenže já v tu středu nemohla, protože jsme v práci měli velké jednání, takže jsem ji začala přemlouvat, ať mi tam jako rezervuje místečko do přístího týdne 😝 No to samozřejmě nešlo, ale prý ať pošlu někoho jiného s průkazem... jenže koho! Naštěstí mě zachránila kolegyně Blanka, mám razítko a můžu se uklidnit. Jen teď nesmím číst stížnosti na tuto nemocnici 😉 Jinak u Apolináře mě odradily právě ty standardní pokoje a nemožnost návštěv na nich - musíte prostě vyjet s mimčem v nákupním košíku na chodbu. V pátek jsem tam byla na infopřednášce a skutečně jsem tam takhle maminy viděla, nemohly ani sedět, ale holt jinde než na chodbě by se s rodinou nesetkaly... Jinak i v Motole Vás vezmou na "tour", škoda, že jsem to nevěděla dříve, než jsem se registrovala, na jejich webu není vyloženě napsáno. Je si ale tel. místo rezervovat. Bude-li někdo potřebovat, číslo vám napíšu... Takže těhulky, je tu někdo s mým termínem, s kým se tam potkáme??

webi
22. lis 2007

Andreea: vsechno je to o lidech. Ja muzu potvrdit, ze jsem mela taky jednu spatnou zkusenost s jednou Dr. Bohuzel nevim, jak se jmenuje, ale dela i v poradne a videla jsem ji tam v pondeli. Je mensi, cca. 45 let, blond vlasy po ramena a vypada, ze asi pije. Ta kdyz jsem zadala o epidural (jeste tam nebyl se mnou pritel na porodnim boxe) me rekla takovym odmerenym tonem: "Broucku, vsechny zensky to boli a vsechny zvladly tak na co epidural?"(pritom anesteziolog byl vedle v porodnim boxe!!!!). Kdyz odesla, poprosila jsem o ten epi dalsi Dr. a ta rekla ,ze neni problem a do peti minut byl anesteziolog u me. Chce to nedat se a vzdy je lepsi, kdyz tam nekoho mate sebou, to si tolik nedovoli a kdyz uz vy nemate silu, tak muze bojovat za vas vas partner.

jjaanca
23. lis 2007

Valinko21: Moc nerozumim: Na infopřednášce si byla u Apolináře nebo v Motole? Kde byli ty maminy co si nemohli sednout a museli za rodinou na chodbu? Motole na pokoj smějí 2 lidé (jako návštěva), pokud jich přijde víc, tak se musí taky ven z pokoje. Jakou "tour" v Motole myslíš?

iza
23. lis 2007

jjanca no s těma návštěvama...takhle to mají napsaný,ale praxe je jiná...u mě byli na pokoji klidně 4lidi a pohoda 😉

andreea
23. lis 2007

Za mnou když přišla návštěva,tak jsem chodila na chodbu,vzhledem k ostatním maminám,aby měli klid.Ale víc lidí není problém. 😉

mobina
23. lis 2007

No správně by se tam nemělo ani s malými dětmi, ale nás tam v pohodě pustili s dvouletou neteří. Jinak mi na pokoj moc nelezli a taky jsme okukovali na chodbě. Ne že by v tom byl problém, být na pokoji, ale tak spíš ze slušnosti k spolumamince 🙂

maart
23. lis 2007

No Mobino, to jsi me potesila, taky jsem cetla o tom, ze deti do 12-ti let tam vubec nesmeji, ale ja bych chtela, aby za mnou na pokoj (aspon na chvilicku) mohli prijit moji 2 kluci...tak snad sestricka primhouri oko...

petula...
23. lis 2007

Maart, co jsem si tam stihla všimnout, tak tam normálně chodili za maminkama jejich malé děti. Pravidla jsou přeci od toho aby se porušovala 😉 .

zdencab
23. lis 2007

Ja tam taky mela na navsteve 6tileteho synovce a nikdo nic nenamital.Ale je fakt, ze vetsina tech mensich deti bylo jen na chodbe pripadne ve spolecenske mistnosti (jidelne) kde je to bez problemu dovoleno.

maart
23. lis 2007

Hi hi 😀 ...Petulo, je to tak. Teda ja bych ani nechtela, aby tam kluci byli nejak dlouho...treba by se moje budouci spolubydlici mohla leknout, co za par let ze sladkeho miminka vyroste, ale proste bych si moc prala, aby videli, kde lezim, kde lezi miminko a tak. Samozrejme budu i vyuzivat jine prostory, to je jasny...vzdyt ti moji silenci by z toho pokoje mohli taky udelat kulnicku na drivi 😅 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru