Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

andreea
25. říj 2007

Ahoj holky,ještě Vám chci napsat včerejší postřeh z čekárny.Docela mě zarazili budoucí tatínkové jako doprovod maminek v čekárně,kteří byli nastydlí,smrkali ,prskali na celou čekárnu.Nevím zda nejsem už přecitlivělá,ale přišlo mi to celkem bezohledný ☹

maart
25. říj 2007

Kett, ani nevis, jakou jsi mi Tvym prispevkem udelala VELKOU radost! Fakt jsem z toho uplne pozitivne naladena a ted uz si i myslim, ze se to moje vzpurne mimi jeste otoci (ma ted polohu prinou) a budu rodit normalne. Uzivej si maleho Matyho, at je zdravy krasny kloucek!

Andreo... 😕 😕 😕 , fakt? Ja jsem si opravdu myslela, ze tam proste bude se mnou a hned udelany nejaky fotecky...hmmmm...tak to je zase lehne blba zpravicka 😒 . Proste mimco se MUSI otocit!

andreea
25. říj 2007

Maart.oni ti tam pak tatínka pustí,jen na samotný chirurgický výkon kouká za sklem,ale pak je vše jako u porodu.Když máte mimi na světě,tak už jde s PA ma mytí a pak k tobě. 🙂 😉 Ale třeba se ti otočí,máte celkem na to ještě čas 😎

webi
25. říj 2007

Kett: no udelala si me radost, ze mas pozitivni zazitek z porodu z Motola. Ja teda kurzem byla nadsena, ale ta poradna me trosku rozhodila. Nemam rada neosobni pristup.

webi
25. říj 2007

Jo holky nemate zkusenosti s tim, kdyz se nestihne zaplatit ten poplatek za tatinka predem? Upozornovali nas na to, ze je to pak problem, jestli nastane porod v noci a ta pokladna je uz zavrena. Nerada bych, aby kvuli teto blbine zustal tatinek pred dverma porodniho salu 😖 Nevite, jestli se to pripadne da s nimi usmlouvat?

maart
25. říj 2007

A jo Webi, to si myslim, ze fakt jo...teda osobni zkusenost nemam, ale tohle si myslim, ze by snad nemel byt problem...vzdyt si tim vydelavaji. Ja jdu pristi cvrtek na takovou tu 2-hodinovou instruktaz a tam se to da platit taky.
Tak jo, Andrea, nebudu zbytecne plasit, bud se mimi otoci (s cim jeste pocitam) nebo proste bude chvili za sklem a pak hned u nas 🙂 , maji to tam tak zarizene, tak se budu muset podridit. Hlavne aby byly hodne PA a pak ty sestrajdy na sestinedeli!

mobina
25. říj 2007

Webi myslím, že už to tu někdo psal, že stvrzenku nemohli najít. Sestřička by je prý pustila i tak a zaplatilo by se to dodatečně, ale moc bych na to nespoléhala. Asi jak na koho tam taky narazíš 😉

andreea
25. říj 2007

Webi,já jsem v poradně spokojená,možná se někdo cítí neosobně,ale mají toho nad hlavu,jako asi všude.Jinak myslím,že budeš mít času dost předem poplatek za tatínka u porodu zaplatit,kdyby to nestihl,tak ti peníze vrátí.Ale 1 PA nám řekla,že to jde doplatit později,druhá že nikoliv.Možná taky asi bude záležet na tom,kdo bude mít směnu. 😉

kett
26. říj 2007

tak to jsem rada, ze jsem vas svou zkusenosti mohla pozitivneji naladit🙂
my jsme tu instruktaz nestihli a vubec nam nechybela. A poplatek jsem zaplatila den pred porodem, takze celkem klika.
Ja jsem po porodu potkala na sale doktora, co me den predtim vysetroval v poradne a rikal, ze to vidi jeste tak na tyden a pamatoval si me, byl moc prijemny a gratuloval mi🙂

mmisak
29. říj 2007

Ahoj,můžu se zeptat jak to chodí na UTZ a na monitoru jak dlouho tam tak čekáte či jak dlouho to trvá.Můsím za jeden den stihnout monitor ,UTZ a jsště internu a to vše do jedné 13.00.Tak vůbec nevím jestli je to možné stíhat.Vyš. musí být v jeden den v 13.00 jdu na ind.k porodu CS,tak fakt nevím jak to stihnu,když sem byla v poradně šlo to celkem rachle,ale tohle fakt nevím jestli se to dá stihnout. ☹
Ta pladba mě sestra řekla ať si to zaplatím hned,že pak by tam doprovod nemuseli pustit.A když jsem to platila na tom cizineckém ,ta paní mi tam říkala že v případě ,¨že by doprovod nemohl být u porodu nebo že by si rorila jinde třeba kvůli stop stavu tak ti pak peníze vrátí ,jen si má člověk nechat vystavit potvrzení že rodil jinde či přinést rodný list dítěte.Ale asi fakt záleží na koho by člověk narazil při příjmu 😒

kett
29. říj 2007

Mmisaku, ja byt tebou, tak tam jdu uz brzo rano, protoze na ten monitor je vzdycky hrozne narvano a jak je tam clovek 20 minut, tak to trva. Na UTZ jsem nebyla, tak bohuzel nevim.

mmisak
29. říj 2007

Kett ,děkuju plánovala jsem že tam půjdu už ráno tak to snad nějak stihnu.

maart
29. říj 2007

Kocky, nevite prosim, kde presne je ta ctvrtecni 2-hodinova instruktaz? Urcite to bude 5. patro, ale nevim, ktery uzel...ze stranky Motola jsem vycetla, ze by to mel byt uzel A, ale nejsem si jista. Vite to nektera?

Mmisak, drzim palecky, aby vsechno dobre dopadlo, kdy bydes rodit? Mne lezi mimi taky spatne - zatim poloha pricna, tak uz taky koukam na info o cisari 😒 ...ale co, hlavne aby bylo mimco OK, ze jo?

mmisak
29. říj 2007

Ahoj Maart,Kdy budu rodit a další podrobnosti mi řeknou vestředu po těch vyš. už mi minule brali krev kvůli předop .vyš. a dělali EKG, ta doktorka co jsem u ní byla říkala že to vidí hned na začátek listopadu termín mám normálně 11.11. ,ale prý ty císaře dělají dřív aby prý předešli spontálnímu porodu.Ja mam mimouška už od 28tt PPKP s tím že se přetáčí mírně příčně a otočit se fakt asi nehodlá,cítím jak má hlavičku pod žebrama a kope mě v podbřišku.Ta doktorka říkala, že budu asi v celkové narkóze (mám astma)kdyby mi museli dávat nějaké léky kapačkou ,ale vše se dozvím až ve středu jak to bude na 100%.Ju ,ale u porodu muže být doprovod ,vidí na sál z přípravny ,takže tě vidí přez sklo ,na operační sál nesmí což je jasné,ale mimi hned přinesou k němu na omytí atd. takže si to užije jako jiní taťkové jen tě nebude držet za ruku.Pak bude moct za tebou i s miminkem až bude pozákroku či až se případně probereš s narkózy.
Ale neboj ty budeš mít určitě poslušné mimi a otočí se má ještě čas. 🙂

maart
29. říj 2007

Mmisak, tak at vsechna ta vysetreni zvladnes a pak urcite pisni, jak jsi byla v Motole spokojena (nebo nespokojena 😒 , ale to doufam ne) a jak to vsechno probihalo, jo? Diky! A hlavne krasne zdrave miminko 🙂 .

mmisak
29. říj 2007

Děkuju ,určitě dám vědět. 🙂

jjaanca
30. říj 2007

Čau holky, můžete mi některá vysvětlit jaký je rozdíl mezi pokojem na šestineděli a pokojem s roomingem? Copak nemůžu mít na šestinedělním pokoji mimčo u sebe? Nějak se v tom ztrácím. Taky by mě zajímalo jak je to v Motole s porodama v jiné poloze než v leže. Prej to neumožňují....je ta postel aspoň polohovací že se dá nastavit do polosedu? A nevíte v jakých hodinách tam sou ty čtvrteční kurzy (prohlídky porodnice)přemýšlím jak to zkloubit s prohlídkou v Krči která je 13-14 hodin. Chodím do práce tak si budu brát dovču a bylo by fajn kdybych to zvládla v jeden den. Rozhoduji se mezi Motolem a Krčí. Díky!!

maart
30. říj 2007

Ahoj Jjaanca, ja na tu 2-hodinovou instruktaz jdu tento ctvrtek, je to odpoledne od 17 do 19 hodin, takze pomerne v rozumnem case. Na tomto kurzu by Ti prave meli odpovedet na vsechny otazky, ja mam taky seznam veci, ktere chci vedet 😉 . Taky se muzes podivat na tyto stranky, par informaci tam najdes http://www.fnmotol.cz/html/zdravotnicka_pracovi....

jjaanca
30. říj 2007

Ahoj maart, tak já jsem objednaná na úterý od 17 hod. Ty stránky mám samozřejmě pročtené.
Do Krče pak na čtvrtek. Ty už jsi rozhodnutá pro Motol? Já rodím až v březnu, ale protože je v Motole nutná registrace, tak bych nerada něco propásla, tak se chci rozhodnout co nejdřív.

maart
30. říj 2007

Jo jo Jjaanca, uz jsem pro Motol rozhodnuta, jsem uz zaregistrovana. Myslim si totiz, ze je to vsude o pristupu personalu a na nejakou nerudnou PA nebo sestru na sestinedeli muzes narazit UPLNE vsude. O Motole jsem hodne cetla jak tady na na rodine.cz a skoro vsude holky psaly, ze doktori jsou vyborni a to je pro mne opravdu velmi dulezite. Taky mam blizko Motola bydli rodice, kteri se mi budou v dobe, kdy budu lezet v porodnici, starat o kluky (spolecne s manzelem samozrejme 🙂 ), tak jsem rada, ze je budu mit blizko a budou mne vsichni moct navstevovat. Pisnu sem potom v patek, jaky ten kurz byl a co noveho jsem se dozvedela.

jjaanca
30. říj 2007

Mě se Motol zamlouvá trochu víc než Krč, ale bydlím na Jižním Městě a do Motola bych jezdila hodinu. Do Krče to mám kousek.Takže ta dálka mě trochu odrazuje. Tak dej vědět jak si v pátek dopadla.

mobina
30. říj 2007

Holky jen takové malé varování. Neberte si do nemocnice dražší věci ani větší obnos peněz. Kamarádka tam ležela minulý týden a jí i spolumamince ukladli peníze z pokoje 🙄 Pokud mobil, tak je lepší ho mít na šňůrce na krku 😉

maart
31. říj 2007

No Mobi, diky za upozorneni...to je teda taky docela sila, co holky? Tak jo, penizku si budu brat malo, jidlem me snad bude zasobovat cela rodina 😉 , tak snad ani nic nebudu muset kupovat, telefon na snurce nemam, ale mam tak stary "out" model, ze po nem urcite nikdo nezatouzi.

kett
1. lis 2007

jjanco, na sestinedeli maji pokoje 3-luzkove po cisari, na tech miminka nejsou a nosi je jen na kojeni a 2-luzkove s roomingem. Ale vzhledem k tomu, ze tam maji pekne nabito, tak se muzes dostat i na ten 3-luzkovy (ja byla dokonce nejdriv na pooperacnim gynekologickem, pak na tom 3.luzk. a pak na 2-luzk.).
Jine polohy nez na luzku myslim neumoznuji, alespon tam nic pro to nemaji a nikdo se me neptal, ale luzka polohovaci jsou a muzes stridat bok a zada.

mmisak
1. lis 2007

Kett ,perosím tě a to když si byla na tom 3lůžkovém to vidíš mimčo jen při kojení nebo ho mužeš vidět i mimo.Já příští týden nastupuju na císaře tak na tom trojlůžkovém budu na 100%. ☹
Nevíte někdo jestli je tam pak člověk celou dobu nebo se po císaři pak také může dostat na pokoj s miminkem( pokud nepočítám nadstandart)?

petula...
1. lis 2007

Ahoj holky, minulý týden ve čtvrtek jsem rodila v Motole a byla jsem se vším strašně spokojená. Jak na porodním sále, tak potom na oddělení šestinedělí. Všichni a to doslova byli strašně příjemní, ochota sestřiček až neuvěřitelná 😉 !!!!!!! Všem co to teprve čeká, držím palečky. 🙂

kett
1. lis 2007

Mmisak: na ten 3-luzak miminka nosili na kojeni, ale muzes si pro nej zajit kdykoliv chces a vzit si ho budto do jidelny, nebo na chodbe jsou kresilka, nebo kdyz to nevadi spolubydlicim na pokoji, tak snad i na pokoj.

maart
2. lis 2007

Ahojky holky, tak Petula, pochlub se miminkem! Co se narodilo - klukanek nebo holcinka? 🙂 Gratuluju moc a jsem rada, ze jsi byla spokojena, to nas tady "cekatelky" vsechny pekne pozitivni naladi. Jo a zmen si nastaveni 😉 .

Ja jsem tam, holky, vcera byla na tom 2-hodinovem kurzu...bylo to tedy hlavne o dychani a roli partnera u porodu (coz s ohledem na to, ze uz cekam svoje 3. mimi ani tak nepotrebuju 🙂 ), ale i tak to bylo prinosne, mela jsem taky senam veci, ktere jsem chtela vedet a i na ty jsem dostala odpoved.

Mmisak, presne jak pise Kett, po cisari jsi na JIP, kam Ti miminko nosi na kojeni, ale mimi muzes pry videt i v jindy, tak to snad tak opravdu funguje. Kdyz Te potom prestehuji na "normalni" pokoj, tak uz mas miminko u sebe.

Ja si tedy urcite sepisu porodni plan, s kterym by PA mely byt zvykle pracovat.

jjaanca
2. lis 2007

Kett, diky za vysvětlení. Pořád si říkám že budu rodit v březnu a že by nemuselo být narváno, nejvíc porodů je v létě ne? Ale ty si taky nerodila v létě..... 😒

maart, to je asi jiný kurs než půjdeme my ne? My to máme v úterý v 17 hod. Předpokládám, že se spíš dovím něco o porodnici. (na dýchání je pro mě asi ještě brzo). A můžeš mi popsat kde to ta je? Prý je to chodba B a 5. patro. Ale co je to za dveře to nevím ☹

jjaanca
2. lis 2007

No jasně teď koukám na stránky a tam píšou že ten kurs je po,út,st 17-19hod. Tys byla ve čtvrtek. 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru