Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

irenka
6. kvě 2010

Parkování:
Parkovat můžete pod MOtolskou nemocnicí. Je tam normální ulice a baráky a máte to přes parkoviště v areálu přímo do hlavní budovy... tak až budete rodit tak tam pošlete zaparkovat své mužíčky. Jezdí tam bus 167.

gogoska123
7. kvě 2010

Irenka:
Moc děkuju, snad se brzy dočkám i já 😀

Ohledně toho parkování, je to tam dost zlé, to je pravda. Kolikrát jsem tam jezdila půl hodiny dokola, než jsem našla místo (to je přesně ta půlhodina, co mají zdarma 🙂, tak aspoň vím, na co jí mají) Pak jsem začala parkovat před branou, tam, co staví autobusy 167, jak píše Irenka. Je tam klidná ulice a poměrně dost místa na to někam uklidit auto. Pak se tedy musí projít celý areál, ale zase se nemusíte lámat hlavu s tím, jak dlouho se zdržíte u doktora.

zako
12. kvě 2010

ahoj holky, mám dotaz na ty z vás, které už v Motole odrodily a měly chlapa při porodu 🙂
jak je to v Motole co se týče přítomnosti tatínka v první době porodní? (já jsem tam registrovaná, TP 9.7.)
donesla se ke mně informace, že v Motole nejsou uzavřené boxy, kde by byla každá mamina s chlapem sama už při 1.době porodní, že nás může být víc na jednom velkém prostoru a tatínci tam tak nemůžou být s náma...je to tak, nebo může být chlap s ženskou už v této době a pomáhat jí, masážema, sprchou atd...
moc díky za odpovědi 🙂

miona
12. kvě 2010

Zako, přípravna - kde dostaneš klistýr, kde jsou míče a sprcha je pro více maminek, takže pokud budete zrovna rodit dvě, tak tam tatínci bohužel nesmí. Já měla štěstí, že jsem byla chvíli sama, tak tam muž byl - ani nevím jak dlouho, měla jsem šílený bolesti - ale po nějaký době přišla jiná maminka, takže muž musel pryč..bohužel. V porodním boxu už můžete být spolu. Tedy snad to tak je, rodila jsem před necelými 2 lety a šla jsem na porodní sály z rizikovýho už se slušnýma kontrakcema, tak to mám celé trochu rozmázlé 😀

linda02
12. kvě 2010

zako: je to přesně jak píše miona. ROdila jsem teď 3.5. druhé mimi a byla jsem na tom přípravném pokoji kde byli dvě místa s tím, že u prvního jsem byla na pokoji kde bylo jen jedno místo tam se mnou manžel byl, u druhého kde byli tedy dvě místa sme naštěstí byli sami a pak už jelikož jsem měla kontrakce jako prase tak sme šli na porodní box ,jsou to boxy ,ale v ten moment to vůbec nevnímáš, jediné co jsem vnímala byli bolesti a hlazení manžela 😉 tak hodně stěstí

Ohledně porodnice nemůžu si na nic stěžovat porsonál jak sestry pro nás maminky tak pro dítka byly ok samo se najdou některé nepříjemné, ale kdo v dnešnéí době není musí to člověk jedním uchem poslechnout a druhým pustit ven hlavně si z nich nedělat hlavu a nenechat se buzerovat 😕
JInak mě rodil Martin Mužík mlaďounkej dokturek moc sympatickej vlasy kudrnatý na ramena takový usměvavý pohodář fakt jsem byla opět z porodem spokojená a hlavně tedy s doktorem co mě rodil a sestrou co asistovala.

Jediné co jak u prvního tak ted bych komentovala hoooodně špatně je strava např(vajíčková pomazánka, denně čerstvé pečivo, vejce na tvrdo a jiné) lepší se zásobit od rodiny 😝 😝

beruskaveruska
14. kvě 2010

ahoj tak hlásím, že mám v úterý nástup do Motola tak pak dám vědět co a jak. 🙂

s tím jídlem to teda bude veselé mám potravinové alergie to si asi budu nakupovat v kantýně

petule12
15. kvě 2010

beruska - přeju ti rychlý a pohodový porod 🙂 a těšíme se na zprávy 🙂

zako
18. kvě 2010

holky, dekuju za ohlasy...my se nakonec rozhodli jinak (teda ja byla rozhodnuta uz davno, jen manzel potreboval dukaz 😀 )...budeme rodit v Horovicich...po vcerejsi dukladne prohlidce tamni porodnice a z vlastnich zkusenosti z Motole je to pro nas jednoznacna volba 🙂

petule12
18. kvě 2010

zako - určitě dobrá volba
ale myslím, že Hořovice a Motol nejde srovnávat - v každém jde o něco jiného 🙂

marrakech
18. kvě 2010

Ahoj, take jsem zaregistrovana v Motole. Vcera jsem byla na kontrole a neda mi, abych sem o vcerejsi navsteve nenapsala. Moc dobre si uvedomuji, ze Motol je anonymni moloch, funguje trochu jako tovarna. Ma to sve + i -. O to vic jsem byla vcera mile potesena milym a ochotnym pristupem personalu na 5.patre. Kazdy, s kym jsem mluvila byl prijemny a vstricny. Mela jsem spoustu organizacne-zvidavych dotazu a vsechny mi byly s usmevem zodpovezeny. Nejlepsi byl dotaz na kontaktni cocky pri porodu. Sestricka na ultrazvuku nevedela, nejaka na telefonu taky ne, tak nakonec volala na sal. A jeste mi podekovala, ze se to diky mne sama dozvi. Fakt, za vcerejsek maji ode mne pochvalu. 😵

zako
18. kvě 2010

ale v konecne dusledku jde vzdy o porod, takze proc nesrovnavat 😀
mne je jen asi blizsi to mensi a jakoby rodinne prostredi, nez velka fabrika na porody...a u me hralo roli prave i to, ze se mnou muze byt manzel celou dobu...
ale je to vzdy o lidech...jak v Motole, tak v Horovicich se muze nekdo spatne vyspat 😒

petule12
18. kvě 2010

marrakech - mám stejnou zkušenost, několikrát jsem již byla v poradně a sestřičky tam byly úžasné.
Fakt mě to mile překvapilo a nečekala jsem to.

zako - souhlasím s tebou, že jde o porod 🙂

beruskaveruska
21. kvě 2010

ahoj já ležím od úterka na rizikovém v 6.p. a pesonál krom jednoho doc. super. pokoje taky 2 lůžkové takže OK . jo a jak jsme si tadyy psaly o připojení tak musí mít každý své. jinak není problém mít tu PC. 🙂

já mám net přes USB půjčený a jsem mo ráda aspon to utíká jinak nuda, nuda . v pondělí jsu na císaře tak pak napíšu jaké to bylo a jaká byla péče 😲

zako a máš pravdu do motola už nikdy je to továrna nikoliv nemocnice 😠 jsem moc ráda, že tohle je můj poslední porod neb další bych tu absolvovalt nechtěla, ale co člověk to názor už se těším domů a na to, že mě tady už nikdo nikdy neuvidí. asi kdybych jela rovnou k porodu bylo by to jiné, ale ro ležení a pod. je hnus fialovej a obdivuju maminky co tady leží třeba i 2 měsíce chudinky to by mě zabilo

petule12
21. kvě 2010

beruska - tak ať ti to dobře dopadne a rychle uteče

babs
21. kvě 2010

beruska tak to drzim palce nech vsetko dobre dopadne.

ja som objednana do poradne na pristi patek, tak som zvedava co vsetko ma caka. mate niektora skusenosti co vsetko sa vybavuje prvy krat v poradni v Motole?

beruskaveruska
23. kvě 2010

babs poradny jsou tady super to je pravda sice občas čekáš hlavně na UTZ, ale péče je na jedničku 🙂 musíš se nahlásit do kartotéky, daj ti vyplnit nějaké papíry a pak tě pošlou k dr. a tam už spolu vše proberete a domluvíte se na vyšetření, UTZ , monitorování a pod. 🙂

marrakech
24. kvě 2010

Ahoj, tak mam taky za sebou porod v Motole. Musim rict, ze ma pochvala personalu trva. Porodni asistentka, doktor, sestry na sestinedeli.... Potkala jsem jen dve ne uplne prijemne sestry, ostatni mile, ochotne, usmevave. Miminko mam bohuzel jeste v nemocnici a i na jeho oddeleni jsou sestricky fajn. Co bych nemocnici vytkla: cistotu nebo spis nedostatek cistoty na pokojich v odd sestinedeli. A nemocnicni kuchyne by potrebovala "ponekud" vylepsit. 😀 Ale to jsou vsechno detaily, dulezity je pocit, ze o me i o miminko je dobre a odborne postarano.

elly01
25. kvě 2010

Ahoj holky, nedá mi to nenapsat sem. Ve čtvrtek to bude měsíc co jsem porodila v Motole dvojčátka. Musím říct, že kdybych čekala další miminko, tak jdu jedině tam. Rodila jsem císařským řezem, vše bez komplikací, operace byla rychlá, doktoři, sestřičky i anesteziolog na sále naprosto skvělí. Na JIP byly úžasné sestřičky, hrozně pomáhaly, byly ochotné. jediné co mě mrzelo bylo, že jsem na JIP děti viděla až za 15 hodin. Bohužel mají na novorozeneckém oddělení velký frmol a nestíhali děti vozit. Vzhledem k tomu, že jsem byla rozhodnutá kojit, tak mě toto velmi mrzelo.
druhý den po sekci jsem začala chodit, převezli mě na novorozenecké oddělení kam mi sestřičky nosily děti každé tři hodiny. S kojením velmi pomáhaly i přesto, že měly skutečně frmol a nezastavily se.
Pokoje hodnotím také na 1*, jen jednou se stalo, že nebylo doplněné mýdlo, jinak všeho dostatek - vložky, košile, povlečení také na požádání převlékli.
Na Rooming jsem se s dětmi dostala až 4. den. Díky skvělým sestřičkám se rozběhla laktace a doteď dvojčátka úspěšně kojím. Na roomingu též všeho dostatek - plínky pro děti, košile pro maminky. Jen pro mimča tam měli někdy veliké košilky, třeba i vel. 80, což na mého 2500g chlapečka bylo obří 😀 Každopádně pokud by někomu erár na mimča vadil, může manžel přivézt domácí oblečení.
Jídlo je prostě nemocniční klasika, nečekala jem žádný Alcron, takže jsme se párkrát i dobře nabaštily.
Za celý můj týdenní pobyt jsem narazila asi jen na jednu nevrlou sestřičku, která asi měla jen svůj den, protože druhý den už byla milá.
Je důležité si uvědomit, že co se týče vybavení (vložky, košile, plínky...) je Motol super. V málokteré porodnici je toto snandardem.
Samozřejmě je Motol obrovský komplex, rodí se tam jako na běžícím pásu, ale to přeci každý, kdo se tam registruje už dopředu ví 😉 🙂
Jen bych vytkla dlouhé čekání v poradně, stalo se mi, že jsme čekali i 4 hodiny ☹ Ale 2x se to vydržet dá.
Takže za mě má Motol veliký + a hlavně díky za to, že i přes počáteční problémy děti kojím. Laktační poradkyně jsou tam naprosto zlaté, nebojte se jich zeptat, budou vám to klidně několikrát denně ukazovat, oprvaovat chyby a vysvětlovat.

nany123
25. kvě 2010

Holky, diky za prispevky, vypada to, ze to snad zadna hruza nebude 😅 Mno, jsem zvedava, co sem budu psat tak za 3 mesice 😉

petule12
25. kvě 2010

elly - díky za pozitivní příspěvek. Už se mi to krátí 🙂
ať dvojčátka rostou jako z vody

nikka.vo
25. kvě 2010

to se hezky čte ... 🙂 🙂 🙂

r.o.s.s.i.b
25. kvě 2010

Ahojky holky,také přidávám dobrou zkušenost s Motolem jela jsem tam včera večer na pohotovost a doktorka i sestry byly úžasné vůbec jsem neměla pocit,že tam otravuju jako u Apo.Důkladně mě prohlédly i natočily monitor 🙂

babs
27. kvě 2010

beru dik za info 🙂

beruskaveruska
31. kvě 2010

tak vám musím sdělit, že porodní sály a následná péče na šestinedělí byla na jedničku 🙂 🙂 🙂 . byla jsem tam od´úterka do včera a nemůžu si stěžovat. 🙂

holt jsem měla smůlu na tom rizikovým s tím panem doktorem 😠 ,tam
už fakt nechci 😝,- doc. mi nepadl do oka ostatní lékaři naprostá pohoda 🙂

porod sekcí se spinálem byl naprosto super, doktorky vedly super konverzaci takže jsem si nepřipadala jako na op. sále, probraly jsme všechno možné a dost jsme se nasmály. 😀 , pak jsem byla 24h na JIPce tam klobou dolů sestřičky fungovaly 100% byly milé a stále s úsměvem.

na šestinedělí OK do oka mi nepadla jen jedna dětská sestřička, ale to se stane , jinak ženské sestry a dětské byly velmi ochotné radily a nikdy jsem neměla pocit, že obtěžuju 🙂 kojit po císaři jsem začala cca za 2 1/2 dne což bylo super já jsem se bála, že se nerozkojím jak jinde psaly maminky, že po císaři z motola nekojily. nevím byly jsme na pokoji 3 a všechny šly domů a plně kojíme 🙂

takže celkový závěr nenechat se odradit joooo 😀 na miminko dostanete naprosto vše a když to dojde na pokoji tak stačí zajít za dětskou sestrou a vše dodá 🙂

jinak, že je to továrna na děti tak to je neb je tam děsný cvrkot a sestry maj co dělat aby stíhaly no smekám a omlouvám se, že jsem na riz. byla psych. na bodě mrazu 😒

a hlavně vaše miminko vám vše vynahradí 🙂

držím palečky všem těhulkám co se do motola chystají 🙂

beruskaveruska
31. kvě 2010

jinak jsem ještě chtěla napsat po mé neg. zkušenosti s panem dr. jsem byla psych. na dně, ale sestřička na rizikovým si toho všimla a zavolala mi psycholožku a můžu jí líbat ruce neb mi to moc pomohlo. takže pokud by někdo musel ležet a bál se o miminko a nevěděl co a jak je super, že je tam možnost psychologa 🙂 tot má velmi pozitivní zpráva neb jsem dala nervy do kupy a porod proběhl na jedničku a tuhle princezničku jsme si včera dovezli s manželem domů

petule12
31. kvě 2010

beruska - díky za info - vaše princeznička je nádherná 🙂

nikka.vo
31. kvě 2010

Beruš, moooc gratuluju, malá je kouzelná a díky za reference 🙂

irenka
31. kvě 2010

Beruško, moc moc gratulujuá...
Malá je fakt moc krásná a je super že jste obě v pořádku.

Který Dr. te ně rizikovém odradil? Nebyl takový starší? Ten mi lezl taky na nervy a ještě jedna sestra z rizikového, byla blondatá se střihem na mikádo a neustále se trářila jako PRDEL.. 🙂

handm
31. kvě 2010

Jee, Beruška, moc gratuluju, malá je kouzelná...🙂
A hezky se to čte, i další reference... tak snad budeme mít kliku i my ostatní!🙂

beruskaveruska
1. čer 2010

přeji vám pohodové porody a krásná zdravá miminka 🙂

Irenko jo byl to starší pan docent jmenoval se od B . ☹ pak tam byl ještě Minajev a ten byl super 🙂 a sestry OK

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru