Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

irenka
2. čer 2010

@beruskaveruska
Jestli to nebyl Binder...
Hlavně že jste obě v pořádku a už doma... to je to nejdůležitější.
Mě na tom rizikovém štvala ta jedna sestra, která přišla s větou "co zase chcete" a to řekla kolegyni, která jí tam kolabovala a pak byla na kapačkách, tak to jsem se neudržela a něco jí řekla, pak už si dala pozor... a byl klid.

beruskaveruska
2. čer 2010

Irenko jo jo to bude určitě on no asi jsme měli oba den debil nebo co, ale pak už jsem ho neviděla a byla jsem v klidu 😀

mmisak
3. čer 2010

Ahoj Beruskoverusko,tak to je super ,že už jste doma.
Nás pustily v neděli ,tak už si také užíváme pohodu domova,jen to počasí moc nepřeje procházkám .
Přeju hodně štěstíčka a radosti do života. 🙂

irenka
3. čer 2010

@beruskaveruska : Tak jak jste se aklimatizovali???? Co malá? Je hodnoučká, nechá tě alespon trošku vyspat?
Já ted mám problém se zubem, mám tam zánět a dneska jsem frčela k zubařce,v noci se mi na pohotovost nechtělo....
a k tomu všemu je Matýsek nemocný, už máme za sebou pohotovost v Motole... ale už se to lepší....

irenka
3. čer 2010

@mmisak :
Už by to fakt chtělo jiné a lepší počasí...... všude je to samá choroba.....
Přeju krásné dny doma s miminkem.... aby ho nebolelo moc bříško a také klidný začátek kojení, já bojovala... 🙂

beruskaveruska
3. čer 2010

mmisak my jsme šli taky v neděli domů kde jsi ležela??? na šestinedělí jedna nebo dvě??? my na dvojce 🙂

irenko jo je zlatí a v noci vydrží i 4 hodinky takže zatím pohoda a dneska vydržela ještě dýl byla úplně suprová 🙂

beruskaveruska
3. čer 2010

jinka na procházce jsme byli v úterý asi hodinku a kousek a dneska jsme byli víc jal dvě hodinky a super malá v kočárku spinká jak nemluvnátko 😀

mmisak
4. čer 2010

mi leželi na šestinedělí na jedničce.
Mi taky spinkáme krásně v kolíbce i v kočárku.
Na bolení bříška jsou moc dobré kapky ,,sabsimplex,, volně prodejné v lékárně (cca 90kč),používali jsme je u Davídka a super.

irenka
4. čer 2010

Ahojky, konečně sluníčko!!!!
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😅

Beruško: to je super že takhle hezky spinká. Matýsek v noci vydrží 4hodiny spát v kuse.
Jinak nejlíp spí v kočárku na procházce, doma se mu moc nechce.
Takže ted je to boj, jak je nemocnej tak nesmíme ven, ale stejně ho v tomhle počasí na chvíli ven vezmu.
Stejně musím se psem tak to vezmu najednou.

MMisak: nám SabSimplex moc nepomáhá.... ale už umíme prdět, tak to snad nebude potřeba.
Prý jsou ale dobrý probiotické kapky a nebo BioGaya... ale za ty zaplatíte pěknou šlupku. ☹

lidiab
6. čer 2010

Berusko - blahopreji k holcicce, je to princezna 🙂 a diky za referovani o Motole, moc hezky se to cte!

Ty kapky BioGaya stoji na Slovensku ci v Polsku polovinu a slozeni je uplne stejne, daji se i objednat po internetu.

petule12
18. čer 2010

ahojky, tak jsem byla ve středu na informační schůzce k porodu v motele a mám z toho docela dobrý pocit, tak doufám, že mi to vydrží 🙂

elly78
21. čer 2010

Ahoj holky, jsem tu nová a hledám informace k registraci. Kamarádka se registrovala do Podolí a už 2h předem tam stálo dalších 5 holek. Takže mám trochu hrůzu z toho, co mi v Motole čeká a navíc mi 14+0 vychází na pondělí 5.7. což nevím, zda tam budou, asi ne. Neregistrovali jste se tam teď někdo? Díky moc 🙂

nikka.vo
21. čer 2010

@elly78 já se registrovala sice před koncem roku, ale žádná změna tam od té doby nebude. Já šla do Motola právě i proto, že jsem odmítala stepovat před Podolím v 6 ráno a ještě bez jistoty, že mě vezmou, ono to zase žádný velký terno není, už jsem tam rodila. Jen je ta porodnice prostě profláklá a má hezké porodní sály, který ti jsou u porodu beztak ukradený 😅

Registrace k porodu v Motole probíhá 3x týdně na pracovišti ultrazvukové diagnostiky 5.patro výtah D, vždy v odpoledních hodinách:

pondělí, úterý, středa: 14.30 – 16.00

Tak tam buď toho pátého třeba od dvou, ať máš jistotu, ale divila bych se, kdyby tě vylili 😉

elly78
21. čer 2010

Díky 🙂 já právě Podolí nechci, kámoška tam rodila v dubnu, protože je to krásná porodnice a spokojená nebyla, natržená byla až po střeva a ta péče potom...prý to tam bylo jak na běžícím páse 😒
Takže myslíš, že budou registrovat i toho 5.7. když je svátek? Raději tam půjdu dřív, pořád je to lepší než na 6h ráno 😒

nikka.vo
21. čer 2010

@elly78 v nemocnici si na svátek nehrají, ne? 😕 Ta gynda bude fungovat tak jako tak podle mě, ten ultrazvuk snad nezavřou.

Podolí není krásný, normální stará budova (ikdyž to je samozřejmě individuální, každý to vnímá jinak) krásný jsou tam podle mě opravdu jen ty porodní sály. Šestinedělí, kde tráviš nejvíc času, jsou nic moc a sestry nepříjemný jako všude jinde 😅 prostě mi to za to už nestojí, asi protože vim o co nepřijdu 😅 Jako takhle, já jsem po porodu tam řekla, že chci podruhé zase tam, ale to stepování kvůli registraci mi za to zase nestojí, páč zase tak unešená jsem taky nebyla. 🙂

petule12
21. čer 2010

holky, info co jsme dostali na informační schůzce .....
v motole je přípravný pokoj pro dvě maminy - prý tam strávíte cca hodinu, pokud neplašíte a nepřijedete moc brzy k porodu s tím, že byste musely být na čekatelském pokoji
může tam prý s vámi být i manžel když jste tam sama, když jste tam dvě tak záleží jak se s druhou maminou domluvíte....jestli je tam chcete obě nebo pak žádná.
pak se jde na porodní box (nejsou to teda samostatné pokoje) ale jsou tam šoupačky, které jsou zavřené, takže na vás nikdo nekouká, tam už může být manžel normálně bez problémů.
dopředu říct, zda chce manžel přestříhnout pupeční šňuru a zda chcete mimi hned na bříško - když nejsou komplikace, není problém
mimčo je pak ty dvě hoďky velde vás v inkubátoru (kvůli tomu, že ta, je chladněji)
pak se mimčo hned bere na pokoj, kde jste od začátku s ním

když je teda narváno, tak se může stát že skončíte na 3 lůžáku a tam teda nemůže být mimčo s vámi přes noc, ale přes den ho tam můžete normoš mít.

co mě překvapilo, tak motol prý neodmítá žádné své rodičky, když jste tam registrovaní, tak vás vezmou, neposílají pryč abyste si hledali jinou porodnici.



r.o.s.s.i.b
21. čer 2010

petul:moc díky za info taky se chystám na tu schůzku.Jak dlouho trvala?a je to po skupinkách nebo individuálně?? 🙂

lidiab
21. čer 2010

Pred nekolika mesici se tady resili predporodni kurzy agentury Pomad, reklama na ne je vyvesena primo pred mistnosti kde se registruje k porodu a delaji kurzy primo v Motole. Zasla jsem si k nim na predporodni kurz (lekce II - Teoreticka priprava k porodu) a planuji jit jeste na lekci III (dychani a prakticka priprava k porodu s partnerem) a na lekci kojeni.
Lekce poradaji bud primo v Motole nebo na Vinohradech, 5 min od metra Namesti Miru. 120 minut stoji 390 korun. Pro me osobne to bylo celkem prinosne a dobre investovane penize. Porodni asistentka nam porod od sameho zacatku popsala doslova po minutach a ziskaly jsme obrovske mnozstvi praktickych informaci, ktere se z sebelepsich knizek nedozvite. Napr. - jak odlisit odchod hlenove zatky od symptomu odlouceni placenty, kdy jet do porodnice hned a kdy nespechat, zda a co jist a pit potom co zacnou prvni kontrakce a jste jeste doma, porodni caje atd. Jsou to samozrejme veci spise pro prvorodicky, pro zkusenou maminku asi nic noveho 🙂
Ta pani co nam "prednasela" vypada velmi zkusene, porodni asistentku pry dela vic jak 40 let a spise bych ji radila k tem pokrokovejsim. Zna kazdou prazskou porodnici a muze dokonole popsat jak to tam vypada, co se tam dela, jaka jsou specifika atd. Klidne vam popise pokoje, porodni saly, co tam maji za pomucky, jake jsou tam lekare atd. Pani je ale i hodne realisticka a tak nektere maminky odchazeji trochu zklamane, protoze jim narovinu rika, ze jejich predstavy o bondingu, prirozenem porodu atd nejsou na 100% splnitelne. Jinak je ale moc prijemna a vstricna, byla tam s nama nakonec o hodinu dele protoze bylo moc otazek.
Na lekci kojeni nam pry prohlednou prsa, ukazou spravnou techniku, vysvetli kolik ma miminko pit, jak na bolest a popraskane bradavky atd. Ja osobne od toho hodne ocekavam, jelikoz o tom jak kojit nemam sebemensi predstavu i kdyz par knizek uz mam nastudovano. Na te lekci prakticke pripravy k porodu pry s nami projdou porod nanecisto, vcetne poloh, relaxacnich technik, dychani, atd. Asi se to dela zhruba stejne i v jinych zarizenich. Tato lekce je uz trochu drazsi - 800kc, ale jdete tam s partnerem.
Celkove si myslim ze jsem udelala dobre ze jsem tam sla, spousta veci se pro me vyjasnila. Doufam ze to kojeni bude stejne prinosne. Pokud nekdo z vas vaha zda tam jit, tak pokud jste na tom stejne jako ja (neco o porodu vite, ale tak trochu plavete v te prakticke casti) rozhodne doporucuji. Ale je to spise vhodne pro nas prvorodicky, druhorodicky se asi nic noveho nedozvi.

casiopeia
21. čer 2010

@petule12 No tak s tím, že neodmítají moc nesouhlasím. Původně jsem byla reg. na Bulovce, ale protože měla malá komplikace(VVV - musela hned na operaci) tak od 25tt jsem byla přeregistrována do Motola. A když mi praskla voda tak jsme jeli samo, že tam. A na příjmu taková mlaďounká doktorka, že ať se neleknu, že mají plno a že mě asi převezou jinam. Tak já slzy v očích, že to nepřipadá v úvahu ať se laskavě pořádně podívá do průkazky na všechny lékařský zprávy. Tak potom už ztichla s tím, že se jde zeptat. Fakt jsem myslela, že jí asi přerazím. To jsem ještě rodila v 33+6. Ale jinak až na tento první moment. Motol vřele doporučuji a teď čekáme druhé a i dyž mám Bulovku minutku, tak už jsem registrována v Motole. Fakt jinam nechci 😉

petule12
22. čer 2010

@casiopeia - tohle byla informace, kterou jsme dostali minulý týden, takže možná se to od té doby změnilo, doufám 🙂
Držím palce, ať je tentokrát vše bez problémů 🙂

petule12
22. čer 2010

@lidiab - tak tos měla štěstí, já jsem se snažila POMAD několikrát kontaktovat mailem i telefonicky a nikdy mi nikdo neodpověděl. Takže jsem usoudila, že nemají zájem.

lidiab
22. čer 2010

@petule12 No, tak to tady uz nekdo rikal, ale ja jsem se tam dovolala hned na poprve a ihned mi vsechno ohledne kurzu vysvetlili a objednali 😒 Mozna jsem mela stesti!

petule12
22. čer 2010

@lidiab - asi jo 🙂 🙂 🙂

miona
23. čer 2010

Chodím ke gyndr, která dělá i v Motole a skutečně mě říkala, že se snaží brát všechny rodičky, že ten proces hledání místa je moc zdlouhavý..že to trvá třeba hodinu a na to moc nemají čas, do aleluja obvolávat porodnice, kde jako mají teda volno...nicméně oddělení šestinedělí není nafukovací, to je fakt, takže jsem sama zvědavá, kde nakonec budu rodit..radši počítám se všema variantama 🙂 Já už to chci mít hlavně za sebooooouuuu 😀

petule12
24. čer 2010

no holky, každopádně někde snad porodíme 🙂

lidiab
25. čer 2010

Holky, poradte prosim, mam si do porodnice zabalit i rucniky?? V seznamu na internetu rucniky nemaji napsane, pisou pouze toaletni potreby. A kdyz tak, tak jake a kolik? Mam asi pocitat jeden rucnik na prsa, jeden na spodek a jeden na zbytek? Takze 3 mensi rucniky denne a radsi tmave? Nebo to prehanim? 🙂

nikka.vo
25. čer 2010

@lidiab ručník určitě zabal, minimálně 3. Jeden k porodu, a dva po porodu a doma si připrav další na výměnu, aby ti je kdyžtak manžel další den přivezl. Budou dost od krve, tak nějaké starší a tmavé. Mít separé malý ručník na spodek je určite dobré. Mít zvláštní na prsa je podle mě zbytečnost 😉

petule12
25. čer 2010

holky, na spodek jsou prý dobré takové ty kuchyňské utěrky, utřeš a vyhodíš a nešpiníš ručník.

irenka
25. čer 2010

Ahojky holky,

s sebou vám stačí osuška a jeden ručník.
K porodu se vám bude hodit plína, kterou si namočte do vody at máte studeno a můžete si otírat čelo a chladit se.

Po sprchování jsem používala jednorázové utěrky, které ale jsou přímo u sprch.

Držím palečky at to máte rychle za sebou.
Irča

marrakech
27. čer 2010

Take jsem s sebou mela vedle rucniku na telo i ty papirove kuchynske uterky. A doporucuji - osvedcily se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru