Porodnice Motol. Byl problém s píchnutím epidurálky?

berruna
6. únor 2007

zdravíčko všem,
ráda bych se pozeptala těch, kteří rodily v Motole, zda měli nějaký problém s píchnutím epidurálky..
nejednou už jsem slyšela, že se jim v Motole nechce moc dávat.. 😒
každopádně já jsem si to ověřovala jen telefonicky a bylo mi řečeno, že se epidurál píchá až na základě gyn.vyšetření a v případě, že bude 2 hodiny do porodu, tak už nemá cenu epi píchat..
má s tím některá zkušenost?
díky moooc 😉

petka90
31. pro 2010

@alena36 Nám TBC píchli při odchodu z porodnice , rodila jsem 20.10. 2010

nany123
31. pro 2010

@eustoma : Ja mela u porodu MUDr. Mrstinovou a MUDr. Skultetyho, jednu moc fajn porodni as. a jednu medicku a pak asi dve damy co mi pichaly epidural. Porod mi skoncil akutnim SC. Pani dr. je trochu raznejsi, ale jinak vsichni naprosto v pohode 😎

kopa
1. led 2011

@petka90 Já jsem taky rodila v Motole 20.10.2010 😀 😀 Tak je možné,že jsme se tam viděli 😉

Jinak já u porodu měla príma porodní asistentku,ta byla k nezaplacení 😵 a doktoři se během mého porodu střídali,byl tam chvíli Binder,Škultéty,pak myslím Horák a Mužík.Ke konci tam byli dva medici a medička(v tu chvíli mi to bylo fakt jedno) a dokonce mě i chvíli šila ta medička a vše je v pořádku.

petka90
1. led 2011

@kopa Já jsem na sál přišla v 6.00 a v 7.52 byla malá venku .. Je fakt,že doktorů to tam obcházelo hodně 🙂 Mě rodil takovej mladičkej doktor, nikdy jsem ho předtim v poradně neviděla , a Binder přišel až když už Naty byla na půl venku, řekl, že je krásná a odešel 😀 Porodní asistentky byly úžasný 🙂

valentinuska
1. led 2011

já byla ze své porodní asistentky tedy hodně nešťastná ... klidně bych šla do Motola znovu, ale hlavně jinou asistentku 🙂
je pravda, že doktorů kolem mě obcházelo hodně, ale jméno té co mě nakonec odrodila nevím ☹ byla to taková mladá, menší, příjemná a usměvavá blondýnka ...

kopa
1. led 2011

@petka90
tak to jsi měla rychlý 😀 já dostala ráno dvě tabletky na vyvolání a Vítek se narodil v 18,37hod. 😅 A kde jsi byla na šestinedělí?Já byla na dvojce.Mě tam zas píchal vodu takový mladý doktor s culíkem(Mužík??)
@valentinuska Tak to je blbý 😒 Ale jsme jen lidi,záleží jestli byla taková vždycky nebo jen v ten den. 😅
mě fakt hodně pomohla ta asistentka,byla hodně ukecaná a byla s ní sranda.

petka90
1. led 2011

Ja byla taky na dvojce, myslim, ze si te dokonce i vybavuju 🙂 taky jsi chodila s navstevou do jidelny, ze jo ? 🙂 tak ten culikatej byl u nas na vizite , a rikal mi, ze uz mam rodit jenom deti, ze jsem to na prvorodicku mela rychly a ok. Kdyz jsem prijela tak jsem byla otevrena na 8cm,po pichnuti vody byla za 30 min. Venku🙂 parada 🙂) jinak ted mi pritel rikal, ze si te taky vybavuje 🙂))

petka90
1. led 2011

@kopa dokonce si myslim, ze jsme spolu byly prikladat 🙂))

natama
1. led 2011

ma prosim vas smysl brat si do Motola porodni plan nebo je vedeni porodu tak striktne medicinsky, jaky z nej mam pocit, ze je to naprosto bezpredmetny? diky 🙂

valentinuska
1. led 2011

@kopa bohužel nešlo jenom o to, jak byla nepříjemná a občas i hnusná, ale i věci které dělat nemusela a dělala fakt naschvál - jako že mě odmítla abych si došla na záchod sama, strčila pode mě mísu a pak mě tam takhle nechala po porodu asi 20 minut - přítel tam obíhal sestry, kam to má dát a co má dát pode mě, když krvácím ... to je hodně neprofesionální, naštěstí její přístup vyrovnala moc hodná doktorka ...
rodila jsem přes noc, takže to že byla nepříjemná a nejspíš nevyspalá bych ještě dokázala pochopit, protože jak píšeš jsme jenom lidi 🙂

@natama já porodní plán měla a všichni si ho tam četli 🙂 až mě to překvapilo ... porodní asistentka mi ho zkritizovala, ale doktorka se snažila ho dodržet a když to nešlo, tak mi vysvětlili co a jak 🙂
když mě převezli na šestinedělí, tak porodní plán šel se mnou - tam si ho taky četli, ale stejně to všechno nedodrželi ...
asi záleží co chceš a jak moc si na tom hodláš trvat 🙂

natama
2. led 2011

@valentinuska diky. a co ti konkretne ta PA zkritizovala a co nedodrzeli? diky moc

kopa
2. led 2011

@petka90 Jojo 😀 😀 já si tě taky pamatuji,koukla jsem ti do albíčka 😉 a návštěvou jsem taky chodila do jídelny 😀 Ten svět je malej 😀 😀

@valentinuska tak to mě mrzí,že ti takhle ten porod zkazila ta asistentka ☹ Všude se říká,jak je důležitá u porodu a ona si přijde s takovou náladou. 😠 To by nikomu nebylo příjemné 😔 no aspoň,že jsi měla prima doktorku 😵

petka90
2. led 2011

@kopa To teda 🙂 Mě hlavně utkvělo jméno Vítek 🙂 Já tam měla snad jediná holčičku, byl to tam samej chlapeček 🙂 a odkud jsi ?

kopa
2. led 2011

@petka90 já bydlím na P-5, cca 15min od Motola 🙂
No vidíš to ani nevím,že to tam byli samí kluci 🙂

petka90
2. led 2011

@kopa Tak to jsi to měla kousek, já když jsem se registrovala, tak jsem bydlela na P6 a pak jsem se prestehovala a dojizdela až z 10 , hruza ... jojo, ja tam byla s holčičkou jediná

valentinuska
2. led 2011

@natama PA se tomu celému vysmála, a třeba nechápala, že nechci nástřih a prý o tom nerozhoduju já, ale doktorka ... (střihli mě trochu a doktorka mi vysvětlovala proč, co a jak a já souhlasila)
pak jsem tam měla, že u každého zákroku, které budou miminku provádět musím být já nebo otec dítěte a to se se mnou vůbec nikdo nebavil a samozřejmě jsem nebyla u ničeho (jinak tam ale dětské doktorky a sestry byli velmi příjemné a ochotné a já se s nikým o tom nedohadovala, byla jsem ráda, že jsme obě v pořádku)
pak jsem tam měla, že nechci dokrmovat UM a rozhodně ne z flašky - nebylo to u nás vůbec potřeba, ale ženská sestra na šestinedělí se nad tím pozastavovala a smála se, co si to vymýšlíme (ale to jsem opět ignorovala, nebyl důvod se o tom s někým vůbec bavit 🙂)
pak jsem tam měla požadavek na nadstandardní pokoj a to se mnou přišli řešit a snažili se vyhovět, ale Motol byla tak přeplněná, že to nevyšlo a to mě taky nakonec vůbec nevadilo, alespoň jsem ušetřila 🙂

jediné co mi řekli a nemusela jsem tam prý vůbec psát je miminko na bříško po porodu a přiložení k prsu - prý se o to snaží vždy pokud je to možné ...

tady z toho co píšu to vypadá, že tam všechno bylo na nic, ale tak to není - prostě to všechno vyplynulo ze situace a kromě přístupu PA jsem tam byla spokojená... byla jsem prvorodička a o spoustě věcí jsem fakt neměla vůbec ponětí a neuměla si představit, takže ve finále jsem sama poznala, že řešit některé věci je úplně zbytečné ...

kopa
2. led 2011

@petka90 jojo měla jsem to kousíček.Já jezdila busem,ale ke konci mě to tam fakt zmáhalo 😅 ale to asi každou to čekání v poradně 😲 No jsem ráda,že to mám kousíček.V těhu jsem párkrát jela ke konci metrem a stačilo mi to 😠

kopa
2. led 2011

@valentinuska Já jsem taky chtěla nadstandart,ale měli plno,byla jsem ráda,že jsem se po dvou dnech strávených na riziku,dostala na šestinedělí.Vadilo mi to hodně,že jsme nemohli být hnedka spolu ☹
Tam jsem byla 1,5 dne a pak šla domu.
S tím dokrmováním mě teda mlíko neteklo,to až když mě pustily domu.A Vítek se narodil ve středu a až v sobotu na mojí žádost a doktorka souhlasila,kdy zhubnul 500g dostal UM(páč furt řval hlady,rtíky měl strašně,strašně vyschlé)a podávala jsem stříkačkou.

dracekmracek
2. led 2011

ahoj holky po dleší době 🙂

já měla teda PA hodně nepříjemnou,až po dlouhé době,kdy se Lukáškovi ztrácely ozvy,zavolali doktorku,fakt nevím jak se jmenuje,ale byla malinko starší tak kolem 40?Byla hodně rázná ale výborná to opravdu.Okamžitě přikázala aby šel lukášek z bříška ven a nechápala prošč jí nezavolali dřív.Dokonce si an sál volala i moje mamka,tak jsem jí slyšela jak ammku vyslíchá jestli je opravdu z rodiny🙂)))
Nejspokojenější jsem tam byla se dvěma mladýma sestřičkama na šestinedělí,hodně se snažili mě rozkojit,a k dětem se chovaly opravdu mile.Jen jedna tam byla nepříjemná ale už měla takovou povahu 🙂 zpětně už to vidím vše trochu jinak....nezaregistrovali pár věcí díky kterým mohl být porod víc ok,ale to nevadí rozhodně to stálo za to 😉

valentinuska
2. led 2011

@kopa tak já měla štěstí, že jsem šla rovnou na šestinedělí - sice jsem musela čekat na porodním sále 4 hodiny, ale šla jsem tam pak přímo k miminku ... u toho nadstandardu by mi byla příjemnější jenom ta sprcha, kterou bych měla pro sebe, to že jsme na jednu sprchu byli 4 mi bylo trochu nepříjemné, ale dalo se to zvládnout 🙂
tohle je v Motole docela nevychytané, že přijmou každého i když mají plno a pak jsou maminky po celé nemocnici ☹ na druhou stranu aspoň jsem s těma kontrakcema nemusela jet přes celou Prahu jinam 🙂

petka90
2. led 2011

@kopa čekání tam občas fakt bylo otřesný 😖 , ale zase to všechno za to stálo 🙂 já pak jezdila hodinu do poradny a mhd 😒

janakla
3. led 2011

@dracekmracek dráčku a budeš rodit znovu v motole?

dracekmracek
3. led 2011

@janakla nene nebudu.... 🙂 je to moc daleko,to dojíždění ke konci bylo děsný,i jsem si to pak vyčítala,že jsem se tam zaregistrovala.Ale doporučila mi to paní doktorka z Caru tak jsem šla tam🙂ležela jsem tam týden před porodem na rizikovém,s moc fajn holkama🙂

mobina
4. led 2011

Holky já osobně jsem byla v Motole spokojená s oběma kluky a myslela jsem si, že jsou v těch nejlepších rukou, ale po porodu mojí sestry si to už nemyslím a kdyby bylo nějaké další, tak jdu jinam ☹ Ségra měla porod kleštěmi. Těmi jí protrhli až do střev, takže 5 dní na jip a ještě bude minimálně tři měsíce na speciální stravě, zmrvený šití, kdy jí včera za živa v poradně vystříhávali zašmodrchaný nitě a nejspíš jí čeká plastika. Jako je to nemilé a smutné, ale to by ještě člověk celkem přešel, že se asi může stát, ale že dítěti neudělali ani utz mozku po klešťovém porodu, jestli tam není krvácení a neudělali test na cukrovku, protože by měl v termínu přes 4 kg, to už mi přijde jako hrubé pochybení ☹ Tak na to když tak bacha a buzerujte je, když oni sami na to nemyslí 😖

eustoma
4. led 2011

@mobina co mala sestra za dr. nevies?

mobina
4. led 2011

@eustoma Nejdřív jsme mysleli, že tu samou, co jsem měla u prvního porodu já. Už se tady o ní dřív psalo. Jmenovala se Simonová nebo Šimonová nebo tak nějak (nepříjemná, odměřená, arogantní), ale podle vzhledu to byl někdo jiný. I když na vzhledu té Simonové se neshodneme ani s manželem 😅 Ono je ti to v tu chvíli tak nějak jedno, takže jméno neví. Kdo přebíral malýho neví už vůbec.

eustoma
4. led 2011

neviete, ci je mozne v motole si zaplatit konkretneho dr.? viem ze niektore porodnice to maju. na strankach motola so nic take nenasla.

dracekmracek
4. led 2011

@mobina tak to je mi sestry líto ☹ ať je co nejdřív v pořádku ☹ Lukáškovi ultrazvuk dělali a hodně ho hlídali.To by se tedy stát nemělo 😒

zlatouch
5. led 2011

@eustoma určitě to nebude nic oficiálního...a rozhodně záleží na dohodě s konkrétním dr, vím, že třeba můj gynekolog to nabízí

valentinuska
5. led 2011

@mobina a jak ta doktorka vypadala?
ono je hloupé, že tohle se v podstatě může stát kdekoliv, já slyšela podobný scénář u Apolináře a pak zase spoustu pozitivních reakcí ☹ každopádně v Motole bych čekala špičkovou péči o miminko, proto jsem tam šla já - a to že mu neudělali utz apod. mě fakt dost zaráží ...

@eustoma skoro všude si můžeš zaplatit doktora ... je to neoficiální a nejlepší je chodit k tomu doktorovi i před porodem 🙂 takže i v motole to možné je, já se dlouho rozmýšlela, jestli chci nebo ne a nakonec jsem se na to vykašlala ... u mě by bylo lepší si zaplatit milou PA 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru