Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

loretana
20. dub 2015

@duzame Moc děkuji, tak to jsi mě uklidnila... dost mě vystrašilo že nebudu rodit tam, kde to znám, ale osud tomu tak chce 🙂 Díky i za tip, jak to udělat se starším dítkem, kdybychom neměli hlídání, byla by to asi jediná možnost...

loretana
20. dub 2015

Holky, ještě se chci zeptat, byly jste na screeningu v I.trimestru (12-13 týden)? Jak to probíhá v Motole? Čeká se dlouho? Je to UTZ přes bříško? Díky moc...

eiram2010
28. dub 2015

@loretana Já jsem tam rodila před 1,5 rokem, porod v pohodě, platíš jen 700 za osobu u porodu. Měla jsem vyvolání, manžel ze začátku semnou být nemohl, na porodním pokoji pak už ano ( rodila jsem rychle málem to nestihl zpátky). Doktoři super i doktoři na šestinedělí.
Sestry bohužel jak která, ty starší se nechovali hezky a na prvorodičky nebraly moc ohled. To je ale tak 2 hrozné a 8 v pohodě z 10 ti.
Byla jsem tam 7 dní. kvůli malému.
Rodit tam jdu znovu, máme tam známého lékaře, jinak bych tam už nešla.
Zázemí je tam super. Na bolest mi nic nedali a to jsem měla zimnici po porodu (trpím na ně) a pak když se mi nalila prsa ( nedaly mi 7h odsávačku, málem jsem měla zánět a z toho zimnici).
Kamarádka mi radila vzít si vlastní třeba 1 brufen.
Je to o tom co si necháš líbit. mě se na šestinedělí nelíbilo.

loretana
29. dub 2015

@eiram2010 díky za info, já to také tak nějak slyšela, že šestinedělí nic moc... :(

janazub
29. dub 2015

@im4fun Ahojky, je to tak, že na čekatelský pokoj jdeš pokud nejsi dostatečně otevřená. Je tam nějaká hranice kolik cm to musí být, už si nevybavím kolik. Takže se na tom pokoji vůbec ocitnout nemusíš, pokud máš štěstí a načasuješ si příjezd. Já měla smůlu, že jsem měla silné kontrakce a pomalé otevírání a už jsem neměla sílu jet domů..takže záleží. Jinak doporučuju předporodní schůzku kterou v Motole nabízejí, kde ti všechny tyhle věci řeknou.

loretana
29. dub 2015

@janazub a ten čekatelský pokoj je pro jednu maminku nebo více? A jak je vybaven? Je tam sprcha/vana? Ribstole? Míč? Díky moc...

eiram2010
30. dub 2015

@loretana Já jsem si to nepřipouštěla a šlo to, ale pak jsem tam musela kvůli malému zůstat celý týden a to už byla síla ... no jdu tam zas ..

petule12
2. kvě 2015

@loretana ze zvědavosti jsem pročetla poslední příspěvky - je pravda, že jsem tam rodila naposled před dvěma lety - celkem 2x a za mě bych tam šla znovu. Myslím, že se bát nemusíš. Porodní sály jsou skvělé, čekatelák tam prostě je tak jak je, ale dostat se na něj nemusíš nebo třeba jen na chvíli, takže bych se toho také zbytečně neděsila. Personál na porodních sálech je naprosto skvělý, nenarazila jsem tam na nikoho nepříjemného apod. Na šestinedělí, byla jsem na I i II za mě v pohodě. Jako asi 1 sestra se tam našla, která nebyla zrovna příjemná, ale zase nic strašného. Člověk je vlivem hormonů dost přecitlivělý, takže si bere některé věci více než by musel. I já jsem to tak měla. 2 pokoje se společnou koupelnou naprosto v pohodě, nebyl problém, že bychom si překážely. Co jsem potřebovala jsem dostala. Pravda, čípky na bolest jsem nepotřebovala, takže nevím, ale kamarádka nějaké prášky či co na bolest dostala, když tam byla.
Opravdu se neboj, já jsem zase slyšela ne moc dobré věci na podolí, takže ono si nevybereš 😉 vždy ne to o subjektivním pocitu. Vše bude dobré 😉

loretana
3. kvě 2015

@petule12 Moc děkuji za uklidnění, pomohlo mi to. Musí to prostě nějak dopadnout.. Můžu se tedy ještě zeptat - je tam zvykem, kdybych třeba byla po těžkém porodu, opravdu hodně unavená, že bych sestry požádala, aby si na první noc vzali mimčo k sobě? A jak vypadá ten čekatelák a kolik tam může být maminek? Díky moc 🙂

petule12
3. kvě 2015

@loretana na cekatelaku jsou max 4. Nikdy jsem tam plny stav nezazila 😉 pockej si na pravidelne kontrakce a pak vyraz at si tam kdyz tak co nejkratsi dobu. Ale da se to. Fakt. Sestrickam muzes dat mimco kdyz si unavenana nebo potrebujes s navstevou pred oddeleni apod. Nebo se proste necitis 😉 Fakt se toho neboj ja jsem tam byla spokojena. Nevim ci by se muselo stat aby to bylo strasny. 🙂 drzim palce at je vse v pohode.

loretana
3. kvě 2015

@petule12 díky moc 🙂

petule12
3. kvě 2015

@loretana je to vetsi pokoj, je tam sprcha, wc, mic, mozna jeste neco, ale nic jineho jsem nepouzila. Treba uz tam jsou I dalsi veci. Porodni pokoj je hezky prostorny s wc a sprchou.

janazub
6. kvě 2015

@loretana Ahoj, na čekateláku jsou 4 nemocniční postele, koupelna se sprchou, možná míč. Blbý je, že pokud chceš u porodu manžela nebo dulu, nikoho tam s tebou nepustí ani na chvíli. Jinak ty porodní pokoje - jeden je s vanou, ostatní se sprchou. Taky jsem to takhle řešila, že chci vanu apod. a pak mi bylo všechno jedno..:D Ale prostředí je tam fakt příjemný.

zupec
19. čer 2015

Ahoj, rodila jsem v polovině března 2015. Nejdřív jsem byla cca 4 hodiny na čekatelském pokoji. Jsou tam čtyři postele a byly jsme tam v tu dobu jen dvě, je tam wc, míč, sprcha, vše hezké a čisté. Po těch 4 hod jsem šla na přípravu na porodní sál, to už jsme mohla zavolat doprovod. Přípravu jsme stihli před příjezdem doprovodu. Opět vše hezké a čisté. Doprovod vykázán jen na píchání epiduralu, které se povedlo až na několikátý pokus z důvodu minutových kontrakcí a obrovského břicha, které mi bránilo udělat kočičku, nakonec stejně epidural nezabral. Pokus porodu normální cestou trval cca 10 hodin, pak akutní sekce v celkové narkóze pro hrozící protržení dělohy velkým dítětem, o sekci rozhodl a prováděl poslední doktor, který mě navštívil a to dr. Horák. I když těch 10 hodin bylo naprosto šílených a vystřídalo se na mě x doktorů a sester, dr. Horák je nejlepší jak doktor tak i člověk, přístup všech na porodním sále a šestinedělí a i na rizikovém oddělení, kde jsem strávila cca dva týdny před porodem a taky na JIP po císaři byl naprosto v pohodě. Samozřejmě se našla možná jedna či dvě méně příjemné sestřičky, ale za celou dobu jsem neměla s nikým žádný výstup. Jediná výtka je na postel na šestinedělí .. šlo polohovat jen opěradlo a to ručně - po císaři jsem měla problém na tu postel v takové výšce vylézt a zase z ní slézt a opěradlo si ručně zvednou a zase položit .. prostě to břicho šíleně při námaze bolelo. Na rizikáči, JIP i čekatelském pokoji byly postele polohovací pomocí ovladače. Po normálním porodu toto asi není problém, ale po císaři jsem byla ráda, že vůbec jsem. Ovšem i tohle jsem přežila a zvládla. Naopak plus za mě mají sprchy, není tam žádný stupínek, který se musí překračovat, takže se do ní krásně vcházelo bez námahy. Pokud nečekáte LCD televizor na pokoji, masážní sprchu v koupelně, stravu o šesti chodech a že se sestry 24 hod budou věnovat jen Vám a Vašim bolístkám - mluvím o péči na šestinědělí, JIP a rizikáči, mohu Motol i přesto, že jsem trpěla 10 hodin jak zpráskaný pes, jen doporučit a určitě se tam ještě vrátím!

loretana
24. čer 2015

@zupec moc děkuji za reakci... snad to dobře dopadne... pokud nebudu muset nastoupit na rizikové, budu se snažit příjezd co nejdéle oddálit, abych mohla být na porodním pokoji rovnou s manželem...
Ještě se zeptám - pořád platí, že starší děti nemůžou na oddělení? Ani do jídelny? Jak jste to maminky - vícerodičky dělaly? Díky...

loretana
25. čer 2015

@petule12 Holky, ještě jsem se chtěla zeptat - je to v Motole tak, jako v některých porodnicích, že Vás prostě nepustí domů, když mimi nepřibírá? Nebo řeknou "dejte mu Sunar a jdete, nemáme místo?". Bojím se, že se nerozjede kojení a budeme tam minimálně týden, což je pro mě noční můra i vzhledem k prvnímu dítěti... :(

ada22
25. čer 2015

@loretana Minule jsem měla malé dítě a dávali mu příkrm přes stříkačku. Myslím, že to tam dost nechávali na maminkách . Jinak sestřiček se chtělo hodně ptát a pak si z toho vybrat co vyhovuje.

Holky co jste rodili v poslední době jen takový dotaz - Na fotkách miminek z porodního sálu je vidět , že na sobě miminka mají monitor respisence . Minule na pokoji jsme měli pak baby senc. Je to stejné nebo mají po celou dobu ten respisence. Vlastně mi jde jen o to zda mají miminka automaticky nějaký monitor, nebo si mám radeji vzít svůj.

A k dotazu návštěv starších sourozenců se také přidávám 🙂 ?
V případě, že vůbec nemůžou na oddělení , tak mi skoro přijde lepší tam dceru vůbec nevodit. To by bylo dráždění hada bosou nohou ji ukazovat miminko za sklem 🙂

jjaanca
25. čer 2015

@ada22 Co je to prosím monitor (respisence a baby senc.) Já tam rodila před sedmi lety a o žádném monitoru nevím.
Co se týká starších sourozenců. počítám s tím, že s miminkem vyjdu jen za dveře jí ho ukázat.

@loretana Pokud se bojíš, vem si s sebou do porodnice telefon an laktační poradkyni, která by za tebou kdyžtak přišla.

ada22
25. čer 2015

@jjaanca to jsou značky monitoru dechu. Já tam rodila 2011 a to již byly automaticky v každé postýlce. Ale jen zjištuji jestli se třeba v rámci úspor něco nezměnilo. My měli miminko v termínu, jen s vahou 2,5 kg, tak ten monitor nebyl úplně od věci.

No jestli půjde jít s miminkem ven, tak to by šlo, ale nejsem si jistá ,zda to minule povolovali opustit oddělení s miminkem. Ale díte je vlastně moje. 🙂 Myslím, že tohle nařízení je tam na základě toho, že tam nějaké dítě přivleklo neštovice. No uvidím, když tam budu jen na ty tři čtyři dny, tak to obě vydržíme, kdyby jsem tam měla být nějak déle , tak to budu řešit.

Jinak já minule měla kliku na dětské sestry a většina s kojením ochotně pomáhala.

jahodnice
25. čer 2015

@ada22 v Motole jsem rodila v září 2014 a monitor dechu malá neměla ani miminko paní, se kterou jsem byla na pokoji.

loretana
25. čer 2015

@ada22
@jjaanca holky děkuji... kdybych měla jít za 3 dny domů, tak první dítko přijede s manželem až v den odjezdu, to už se odbít nenechám...
Jinak co se týká laktačních poradkyní - ty tam nejsou??? Poprvé jsem rodila v Podolí a na každém pokoji bylo čislo na laktační poradkyně (byly myslím 3) a kdykoliv jim mohl člověk zavolat a ony přišly. Nebyly přiřazené na žádné oddělení, jen obcházely ty maminky, které to potřebovaly. Samozřejmě s kojením pomáhaly i sestřičky na oddělení, to je jasné. ale v případě, že nestíhaly nebo jsme my jako maminky vyžadovaly delší péči, byly tam tyhle skvělé dámy... Takže tato služba v Motole není???

elib
25. čer 2015

@loretana Rodila jsem v Motole před 3 týdny a žádnou LP jsem tam nezaznamenala. S kojením radily dětské sestry. Ovšem měla jsem z nich dost rozporuplné pocity. Po porodu (syn přišel na svět císařem) mě dovezli z JIPky, kde jsem byla dva dny kvůli komplikacím, došla dětská sestra s malým a dala mi ho do náruče se slovy "Tak si ho nakojte." a odešla. Já totálně vyjukaná, nebylo mi ještě dobře, no nějak jsem zvládla malého přiložit. Když jsem ji poprosila, zda mi může ukázat, jak ho správně přikládat nebo jak ho od bradavky odendat, aby mě to nebolelo, hodila otrávený obličej... A podobných zkušeností s dětskými sestrami bylo více, až na jednu či dvě, které samy od sebe ukázaly přiložení a něco mi ke kojení řekly. Trochu paradox, když všude na chodbě vylepené letáky ohledně důležitosti kojení, správného přikládání, atd. Čekala jsem trochu empatičtější přístup. Na jednu stranu jsem se snažila pochopit, že toho mají dost, plné oddělení, práce s dětmi, ale mě jako ničeho neznalou prvorodičku to krapet semlelo. A nešlo jen o kojení, celkově jsem z Motola neměla dobrý pocit, ač jsem se tam skoro těšila a četla vcelku pozitivní recenze. Ale každé z nás vyhovuje něco jiného...

petule12
25. čer 2015

@loretana z me zkusenosti nikoho do prikrmu nenutili. Nechaji to na tobe. Jinak prikrm pres strikacku.

janazub
26. čer 2015

@ada22 Ahoj, monitor dechu dávají v případech, kdy je k tomu důvod. Můj kluk zvracel plodovou vodu, tak mi ho sami od sebe dali, mě samotnou to ani nenapadlo.

janazub
26. čer 2015

@loretana Ahoj, mě teda do příkrmu nutily, je to podle nich logické, když se nerozkojíš a porodní váha klesne pod nějakou hranici... Ale tuším, že o tom rozhodl doktor na vizitě. Každopádně když jsem se druhý den ráno hezky rozkojila, hned mě pustili domů, sice s příkrmem, ale ten jsem doma nedávala a úplně v pohodě. Laktační poradkyně tam jsou, pořád je tam někdo k dispozici, ale zdaleka ne všechny jsou úžasné.

loretana
26. čer 2015

@janazub aha, takže jestli tomu rozumím, pokud kojení nejde hned, indikují UM a s tím tě i pustí domů? Díky moc za zprávu...

ada22
27. čer 2015

Diky za info o monitoru dechu. No když půjdu rovnou na šestinedělí s miminkem , tak je to ok a vezmu si klidně svůj z domova, ale taky může být narváno a nejdřív můžem být s mimi odděleně a to asi sestřičky nebudou odvázané, že se musí zabývat cizím monitorem. I když minule mi přišlo, že na tom pokoji co mají sestřičky jen miminka byl monitor v každé postýlce. No příští týden jdu do poradny, tak to tam někde zkusím vysondovat.
Je fakt, že minule jsem byla na pokoji s holkama co měli taky malá miminka pod tři kg , tak jsme ho měli asi automaticky.

ada22
27. čer 2015

@loretana Mě minule přišlo, že s tím kojením fakt hodně radili, ale chce se to nebát zeptat. Pravda je , že jsem nejdřív byla na tom pokoji , kde jsi bez miminka a jen ho nosí na kojení. Takže tam mi přišlo, že se setřičky více věnují, pak vlastně už na pokoji s miminkem to nebylo tak intenzivní.

zupec
29. čer 2015

Co se tyce navstev, tak na rizikaci deti mohly normalne a na sestinedeli muzou snad az od desiti let, kazdopadne je mozne dat miminko ke hlidani na sesternu a odskocit si za rodinou na nezbytne nutnou dobu dolu do vestibulu. Ja jsem si sice neskakla za rodinou, ale potrebovala jsem do lekarny a nebyl problem. Miminko jsem tam dala, kdyz spinkalo a brala zpet spici. Jinak jsem kvuli nerozjete laktaci a velkemu ubytku na vaze miminka taky dokrmovala pres strikacku, ukazaly mi to jen jednou, pak uz ne, vubec jsem nevedela co a jak a kdyz jsem pak dokrmovala uz sama na pokoji, tak jsem se bala, abych miminku neublizila .. je pravda, ze pokud se neptate, sestry Vam sami od sebe moc neporadi, nutno ale rict, ze takovy pristup docela schvaluji, nebot hned den po prijezdu z porodnice domu jsem zjistila, ze realita pece o miminko v domacim prostredi je trochu jina nez v porodnici, kde furt mate pocit, ze odborna pomoc je na blizku a co je horsi, ze se musite doma spolehnout sama na sebe a na svoji intuici jak a co delat, protoze pokud nemate nikoho, kdo by Vam doma stal 24 hodin za zadkem a rikal, uchop ji takhle, nakrm ji takhle atd. tak si stejne musite poradit sama. Takze i pres velmi rychle cca minutove skoleni jak nakrmit dite pres strikacku jsem to stejne zvladla, proste mi ani nic jineho nezbyvalo. Takze cim vic si zvyknete byt v porodnici samostatna, tim lip zvladnete prechod do domaciho prostredi. A tak trochu si myslim, ze to berou i ty sestry. Jsou tam k dispozici, ale nesmite pocitat s tim, ze Vam presne budou rikat co a jak. Jak se treba dite prebaluje mi ani nikdo neukazal a zvladla jsem to i presto, ze jsem plinu takhle v ruce drzela prvne a pres bolesti po cisarskem rezu. Co se tyce monitoru dechu, myslim, ze to maji jen miminka predcasne narozene, s komplikacemi ci s nizkou porodni vahou. My s miminkem nad 4kg jsme ho nemely, zacala jsem pouzivat az doma. V te porodnici jsem to ani nejak nepovazovala za nutne. Mam pocit, ze s laktaci pomahaji ty detske sestry nebo jsou mezi nima nektere i jakoby ty LP, ovsem ja musim rict, ze lepsi byly sestry, co mely na starosti rodicky ne deti, z techto sester jsem mela oblibene vsechny, byla s nima i sranda, nebala jsem se zeptat a nebyla jsem na ne drza, takze to bylo ok a poradily, ty detske byly horsi, ale ja jsem to neresila. Nakonec jsem se stejne nerozkojila a pousteli nas domu, i kdyz jsem nic nenakojila a davali jsme vlastne jen UM a minimum MM. Uprimne muzu rict, ze jsem presne resila, jak to bude a nebude v porodnici, ze to nezvladnu starat se o mimi (je to moje prvni), ze nebudu vedet, co a jak a holky ono to jde samo a pozdeji doma, az Vam treba bude miminko plakat v kuse do pul treti v noci poznate, ze resit porodnici a jake budou sestry jsou fakt hovadiny. Ja treba furt resila i v porodnici, ze nemam mliko, nakonec jsem ho mela tak, ze strikalo proudem, jenze moje mala z niceho nic zacala odmitat prso, ja pak dostala dva zanety a kojeni slo do kopru, obrecela jsem to a ted jsme na UM, se kterym mame taky problem, protoze ji zadne moc nechutna, pak treba plac po ockovanich, zacpa a dalsi podobne veci... proste chci jen rict, ze je dulezite, aby dopadl dobre porod, miminko i maminka byli v poradku a pak uz to jde vsechno samo! Jedine co jeste doporucim je vzit si veci na prevleceni pro miminko. Kdyz Vam miminko po cisari vozi jen na kojeni, maji pekne oblecky v klucicich i holcicich barvach jiz na sobe, ale jakmile ho dostanete na pokoj nebo se proste o miminko starate sama od zacatku, neni tam nic, co by se jim dalo oblect, jen nejake silene bile kosilky a dupacky se znakem FN Motol. Takze veci sebou, neni potreba mnoho, mala neblinkala a ani nekadila tak, ze by to mela na zadech, takze v porodnici jsem ji nechavala i na noc to, co mela pres den a prevlikla az rano do cisteho nebo treba az pred navstevou. Doma uz mame na noc pyzamko, takze v porodnici jsem to resila nouzove, abych ji nemusela furt svlikat a oblikat a mit tam kufr s detskyma obleckama ☺ A jinak jsem mela cca tri dny po prijezdu z porodnice zachvaty place a pak do konce sestinedeli jeste parkrat, bylo toho hrozne moc a ja se nemohla poradne hybat a pak to ze dne na den vsechno preslo, mame tri mesice a malou bych nedala za nic na svete i presto, ze nekdy place a neda se utisit 😊

simona485
22. črc 2015

V Motole jsem rodila dvakrát. Byla jsem maximálně spokojená a tuto nemocnici doporučuji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru