Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

jjaanca
11. říj 2015

@mishutkaa "Problém" to určitě nebude, ale možná už na tvůj termín bude plno a nezaregistrují tě. Když jsem tam byla na ultrazvuku, tak sestra někomu do telefonu říkala, že je hodně porodů a termíny mají rychle plné.

aaggyy
11. říj 2015

@elib :((( no prave..proste tento pristup je jak z 50 let..samozrejme po obdorne strance co se tyce reseni komplikovanych situaci jsou supr ale tohleto je des:-/

pecora
11. říj 2015

Tak ja mela rodit v Motole planovanym cisarem, nez jsme ho naplanovali stal se z nej akutni cisar. Maly se narodil predcasne ale jinak v poradku. Dali mi ho hned a sami od sebe. Pak jeste manzelovi na chvili a pak putoval do inkubatoru. Nevim jak dlouho jsme byli spolu ale vim ze ho odnesli az kdyz me prevazeli ze salu na jipku, do te doby byl u me nebo manzela.

aaggyy
12. říj 2015

@pecora zeby se uz i tam menili zabehane postupy? 🙂 je pravda ze uz jsem rok a pul doma,za rok zase nastupuji,tak jsem zvedava jak to tam bude..ale pravy bonding jsem tam nevidela ani jednou☹

pecora
12. říj 2015

@aaggyy ja jsem po pul roku. Byla jsem hodne vysrasena a unavena a tak se priznam ze kdyz mi rekli ze me prevezou na jip a maleho odnesou do inkubatoru tak jsem byla i rada. Pomazlit a prilozit jsme zvaldli a vedela jsem ze je v dobrych rukou. Asi hodne zalezi i na tom kolik maji porodu...ja prijela o pul ctvrte, na sal jsem mela jit okolo pate a sla jsem az v jedenact, meli akutni prijmy ktere vozili sanitky... ale to je jen muj nazor, rodila jsem poprve

aaggyy
13. říj 2015

@pecora to je jasny,kazdy co se tyce porodu vyzaduje neco jineho,zadne dva porody nejsou stejne🙂 jen jsem chtela upozornit mamky,ktere uplne nevedi jak to tam chodi..pro mne to bylo velke prekvapeni ze se takhle separujou miminka,ale jak jsem pak zjistila,je to stale jeste v mnoha porodnicich..ale to je na jinou diskusi🙂

indicate
18. říj 2015

Ahoj, ja rodila v Motole teď v srpnu 2015, doma mi praskla voda, tak jsme jeli, v porodnici v poho, ale byla jsem na cekacce sama pres noc, protoze manzel stejne nemohl, ale kdykoliv jsem potrebovala litala za mnou sestricka celou noc, tu jsem si teda protrpela, jelikoz se ne a ne otevrit. Pak uz to neslo, dali mi epidural a me spadl tep, zacala jsem omdlivat a malinkej ztracel srdecni akci, fakt hruza ale co chci napsat je, ze u me okamzite byl tym doktoru, uzasna doktorka, doted ale nevim, jak se jmenuje. Hmed me vezli na cisare, fakt to bylo snad 10 minut, okamzita s kce. Po tu dobu se nestalo, ze by nekdo byl na me neprijemnej, ani v noci, ackoliv jsem na sestru zvonila snad 100x jelikoz jsem mela stahy po 2 min. Pani doktorka mi zachranila rychlou akci dite i me. Zjistilo se, ze malej mel uz vevnitr snuru kolem krku a dusil se a nemohl ven. Nemuzu rict jediny negativni slovo na personal a profesionalitu lidi ktere jsem tam potkala a dekuju jim z a zivot svuj i malyho. Jo, maji tam toho moc, rikala dr ze az 60 porodu za 2 dny, takze pokud je vse ok muze ti připadat, ze si te moc nevsimaj, ale kdyz sd neco deje, neni podle me lepsi misto,,nez je Motol. No a akorat jedna sestricka pak na sestinedeli byla takova trochu protivna, ale ostatni zade fajn. Takze ja ti klidne motol doporucuju. Jiste zavisi na situaci a koho zrovna potkas, ale myslim, ze Motol je takova jistota. Ja tam sla na doporuceni sve dr, kvuli rizik. tehot., nakonec byl porod komlikovany z uplne jinych duvodu, ale vse dopadlo ok a ted mam uz temer 2mesicniho fesaka doma😊Hodne stesti a drzim palce☺

jika10
19. říj 2015

@indicate Můžu se prosím zeptat, zda jsi na oddělení šestinedělí nečo dostala. Já tam rodila před skoro 3 rokama a já měla pro sebe 1 balík porodnických vložek vč. nočních košil a vše pro malou. Jen se ptám, protože mě to v únoru/březnu čeká znovu a nevím jestli si brát pro sebe vložky a pro malou třeba plínky a tak. Děkuji

jika10
19. říj 2015

@mishutkaa Já myslím, že to zase takový problém nebude. Mě 14+0 vycházel na čtvrtek, což už neregistrují a tak jsem tam jela až v pondělí a bylo to v pohodě. Já mám termín začátkem března.

indicate
19. říj 2015

Ahoj, já dostala jeden, nebo dva, teď si nejsem jistá balík vložek (myslím, že jeden byl v koupelně a jeden na pokoji, ale já měla nadstandard pokoj, byla jsem dost pochroumaná po tom císaři, jelikož jsem měla ještě velkou ztrátu krve (ředim si krev), tak si mě manžel hýčkal🙂 ale je to drahý jako prase. No tak bych to spíš viděla na jeden balík, takže nic moc a hlavně si vem mastičku na prdýlku, dali mi jen takový malý jako vzorkový pytlíček bepanthenu, vůbec mi to nestačilo a pak už se cukali, jako že jeden pytlíček na jedno dítě, hrůza, tak jsem ho musela vyžadonit u jedný hodný sestřičky. Plínky tam jsou a své noční košile jsem taky ani nevytáhla. No ale víš jak, pro jistotu - já brala vše (jenom mastičku jsem zapomněla). Oblečky na malýho jsou erární, ale měla jsem i svoje, když přišla návštěva, jelikož oni to moc neřeší, jak tam mají těch dětí fakt hodně a ačkoliv mám kluka, měl bodíčko s růžovejma kytičkama 🙂 ale když si řekneš, dají ti, když se mi počůral nebo tak. Jo, ubrousků na prdýlku tam je taky jen pár, ale mají tam perlan, já ho stejně používám i teď doma, po ubrouskách, jakýchkoli, se mi malej okamžitě oprudí. No ale jestli ti perlan nevyhovuje, ber i ubrousky. Přinejhorším je dole v Motole lékárna, tam všechno mají, když tak může manžel koupit. Jinak ale co bylo nejhorší je jídlo. Připrav se na hnus největší, to se nedá jíst, ale fakt. Taakže nikde to tam není napsaný, ale dá se připlatit si nadstandartní strava, což fakt doporučuju, je to jako nebe a dudy. Já to zjistila až třetí den ( no a stejně jsem byla na dietě). Takže pokud jsi zvyklá dobře jíst, doporučuju si to připlatit, jinak se moc nenajíš, dostala mě květáková polívka, pro ženský na šestinedělí, naštěstí mi to došlo dřív, než jsem ji snědla, a můžu ti říct, že tu noc všechny děti řvali jak na lesy. Jinak těhot,. čaj je furt na chodbě v konvicích k dospozici, ale vodu mi nosil muž kupovanou. Ráno na kuchyňce je melta, to bylo fajn. Ale jídlo fakt hrůza. 🙂 No přeju, ať už jste s prckem doma, to je nejlepší 🙂

indicate
19. říj 2015

Jo ano a ještě jsem chtěla napsat - můj můž byl celou dobu při císaři v místnosti (ale za takovým sklem, jelikož jsem musela být v celk, anest., nicméně mě to uklidnilo, když jsem ho tam, viděla, než mě uspali. Po celou dobu vše mohl sledovat a malinkýho mu pak hned dali, jak to šlo (tam se do nej zamiloval zatímco já byla v limbu). Pak ho až odvezli a já ho viděla ten samý den až někdy v půl 5 (rodila jsem v 9 ráno), když mi ho přivezli na jipku, jenomže já byla fakt mimo, takže mi to přišlo vše ok a dobrý. dali mi ho na cucnutí, měla jsem hop docela dlouho, než ho zase odvezli, tak jsem si ho i s manželem vymazlili. Jako fakt musím říct, že ta Jipka v poho).

klar_a
19. lis 2015

ahoj, zvažuji registraci do Motola. Jak dopředu před začátkem registrace jste tam byly? Škoda, že to není online jako v jiných nemocnicích...

jahodnice
19. lis 2015

@klar_a byla jsem tam asi půl hoďky předem, byly jsme tam asi 3, sestřičky vyšla ze dveří, registraci hned potvrdila a šlo se domů.

thinuska3777
4. led 2016

10. 12. jsem rodila v Motole plánovaným CS a chci se s vámi podělit o zkušenost.
Samotný porod probíhal naprosto profesionálně a v pořádku. Všichni byli milí a vstřícní. Avšak shodou okolností tou dobou v Motole rodila snad celá republika a měli o 200% převýšenou kapacitu, takže chyběl personál a to s sebou neslo následující potíže. Dcerku mi jenom ukázali a hned ji odnesli na novorozenecké. Ani manžel s ní nemohl chvíli být, protože nebyl, kdo by ho hlídal (jaká absurdita!). Mě odvezli na JIP a čekala jsem, až se najde nějaká sestřička, která bude mít čas mi malou dovézt. Manžel se na ni šel alespoň na novorozenecké podívat, půjčit mu ji o patro výš, nemohli. Dcerku jsem tedy viděla až 9 hodin po porodu asi na 10 minut i s přiložením k prsu a pak mě převezli na oddělení rizikového těhotenství, protože na mé místo na jipce už se čekala fronta. A abych malou další den viděla, nezbylo mi nic jiného, než se po operaci rozchodit. V 10 hodin jsem tedy byla schopna se za ní nějak dobelhat a mít ji poprvé v náručí. Další den mě konečně přeložili na šestinedělí, ovšem na pokoj bez rooming-in, takže jsem malou zase viděla jenom zhruba co 3 hodiny, 20 minut na kojení. A za další dva dny jsme konečně byly pořádně spolu na pokoji s rooming-in.
No řeknu vám, byl to pro mě traumatizující zážitek. Ještě chci podotknout, že všichni, kdo se o nás starali, hlavně sestřičky na novorozeneckém, byli úžasní. Bohužel to bylo blbé období pro porod.

cilkat
5. led 2016

@thinuska3777 Musím Bohužel tuhle zkušenost potvrdit. Motol poslední dobou trpí nedostatekem kapacity. Pravda rodila jsme v době, kdy bylo týden zavřené podolí (5.11. 2015), ale i po přirozeném porodu jsem byla dva dny bez dítěte. Podepsalo se to na kojení, ketré se rozbíhalo ještě víc jak týden (a to tak u půlky z nás, co jsme tam v tý době byly. Psychiku neřeším, ta se do měsíce srovnala a možná by to u vyvolávaného porodu nedopadlo jinak.

werumka
5. led 2016

@cilkat
@thinuska3777 Tohle není věc poslední doby, to tam bylo vždycky. Protože je to pracoviště, které je spádové pro riziková těhotenství (třeba pro nás diabetičky 1. typu a podobně)- takové rodičky tam vezmou vždycky, nehledě na kapacitu.. Takže když tam jde rodit žena s fyziologicky probíhajícím těhotenstvím, pak to bohužel často takto dopadne.. Nehledě na to, že pokud se nejedná o děťátko od matky, kde se předpokládá nějaký problém, pak ani ten dozor není tak dobrý a dostačující, jako třeba v menších porodnicích, kde mají na vše víc času a personálu.
Já osobně jsem byla kdysi celkem nešťastná, že když nemám na výběr, musím se tlačit v přecpané nemocnici, šest hodin na poradnách, kvůli tomu, že tam je spousta maminek, které na výběr mají. Nakonec jsem v půlce těhotenství odešla a bylo to moc dobře. Pro mojí psychiku určitě.

ivetkavysocina
6. led 2016

Ahoj a chci se zeptat, jestli nemáte někdo z Motol zkušenost s porodem, když má prcek srdeční vadu, kterou mu možná hned po narození budou operovat. To budu už před termínem umístěna na gynekologické a čekat na porod? a po narození mi prcka odvezou na dětské kardio i se mnou nebo samotnýho? ☹ Je mi z toho docela do breku 😒

lllcy
6. led 2016

@cilkat a kde jste ležela když jste dítě neměla u sebe? Na kterém odd? Protože mně říkali holky co tam rodili že mají všude rooming in. Já nevím jak Vy, ale já jsem rozhodnuta radši podepsat reverz a jet domů s prckem než se tam trápit bez něj na pokoji.Pokud dítě není v ohrožení života, tak Vás předci nemohou držet násilím?!

ada22
6. led 2016

@ivetkavysocina zkusenost nemám osobní, ale s prvni dcerkou se mnou byla maminka, ktera měla operovane mimi a to leželo na jip, která je hned vedle šestinedělí. jinak maminky co měli děti na jip si vždy hrozně pochvalovali, že tam jsou super doktoři i sestřičky.
Jinak bohužel potvrzuji to, že v motole je problém s malo místa na šestinedělí 😖 .

cilkat
7. led 2016

@lllcy Byla jsem na rizikovém těhotenství, což je o patro víš. Za dítětem jsem sice mohla kdykoli přijít, ale dali mi ho vždycky jenom na chodbu. Porod byl vyvolávaný kvůli těhotenské cukrovce. Sice bezproblémový a vlastně velmi rychlý, ale přesto mi první zhruba týden bylo tak, že jsem byla ráda, že dojdu na WC a neseknu s sebou u toho, takže chodit patro dolů nebylo úplně příjemné. Ze stejného důvodu jsem ani neuvažovala o reverzu - neměla jsem pocit, že bych n to měla.
Není ani úplně pravda, že je kompletně roming-in - i na šestinedělí maj pokoje, kam děti vozí. Přednostně dávají na roming, ale pokud mj plný ten, nebo po císaři, tak první dny nechávají na těhlech (nebo právě na tom ryzikáči - se mnou se stěhovalo asi 5 maminek).

ada22
7. led 2016

No mě hrozně naštvalo, když jsem zjistila, že na romingu jsou holky co rodili po mě. Prostě jen víc otravovali sestřičky. 😖 Nechtěla jsem je otravovat a myslela jsem, že automaticky jak bude místo , tak mi přesunou na pokoj s miminkem . Jenže asi usoudili, že nejpozději za dva dny jdu domů a že kojení mi jde a je to už druhé dítě, tak že vše vlastně umím. Reverz jsem zkoušela po té co miminko 2,6 kg sundali z monitoru dechu, s tím že ho jiné dítě potřebuje víc. Můj , který mi dovezl manžel ji tam nechtěli dát, že ho nemají zkontrolovaný. A u sebe jsem ji vlastně mít také nemohla. Tak jsem sestřičce říkala, že chci podepsat reverz, že jediný důvod, proč tam ještě jsem, je že ráno u viziti neuplynulo ještě 72 hodin od porodu. No tak do deseti minut měla malá monitor dechu zpátky. Pak bylo ještě na palici, že se mi děsně nalila prsa a místo toho, abych si přikládala malou, které by mi ulevila , tak jsem jak blbka odsávala odsávačkou. No koukám, že mi to stále dost leží v žaludku 😀
Ale jinak porodní sály super i 99 procent personálu na šestinedělí skvělý, ale prostě je problém že mají nedostatek místa na šestinedělí. Jinak spádově i do Motola patřím.
Takže dobrá porodnice a na šestinedělí se to chce fakt ozvat a otravovat.

thinuska3777
9. led 2016

@lllcy Ležela jsem na šestinedělí I. , tam pár pokojů bez roomingu je, narozdíl od šestineděli II.
Kdybych nebyla po císaři, opravdu bych šla domů mnohem dřív.

lllcy
9. led 2016

@thinuska3777 no vida díky za info.takže se mám hrabat na 2 🙂 holky ležely obě na 2 jak jsem zjistovala

daniella1985
18. únor 2016

Rodila jsem 29.1.2016 a musim na Motol napsat jen sama pozitiva. Vsichni si tam Zaslouží jedničku. Doktori super a všechny sestry na vysoké úrovni. Díky ním mám na porod jen dobre vzpominky. Jen jídlo by mohlo být lepší 🙂.

cattus
18. únor 2016

Rodila jsem 2.2. akutnim cisarskym rezem. Priprava na porod na rizikovem odd na 1*. Spoluprace a komunikace tymu na porodnim sale na 1**. Tatinek byl u porodu a Jiricka si hned potom otlapkal a pochoval. Ja jsem byla po celkove narkoze. Prevezli me na JIP a rano mi prdolku prinesli ocumlat. V osm uz me prevazeli na sestinedeli 1. Tam jsou pokoje pro maminky po SC. Kdy miminka nosi co tri hodiny na kojeni. Treti den po porodu jsem dostala nabidku na rooming-in a nadsene jsem souhlasila. Tam uz mate miminko u sebe samozrejme s moznosti ze kdyz jste unavena muzete pozadat sestry aby se postaraly.
Na personal si nemuzu stezovat. Samozrejme se tam najdou sem tam cerne vrany, ktere vam dokazou zkazit naladu, ale z 99% jsem pocitila jen vstricnost a zajem pomoci a poradit. Jedine co me vytacelo bylo ze kdyz jsme byli na roomingu tak sestry v dobe kojeni chodily na pokoj dost malo a kdyz jsem mela problem s prisatim nebo jsem dodatecne potrebovala ohrat dokrm tak jsem musela jit pres celou chodbu tam ulovit sestru a dokrm si vyzvednout a kdyz nebylo ohrato tak to bylo i 10minut cekani. Tam by bylo faj kdyby se dala sestra privolat treba telefonem. Protoze u nas byl predevsim problem s prisatim a spatnou technikou drzeni pri kojeni a malej se tim hodne vycerpal a pak uz nechtel sat.
A co se jidla tyka.. jedine teple jidlo za den pro kojici matky mi prijde dost malo. Klidne bychbk veceri uvitala teplou polevku plus to co jsme dostavaly.

jika10
9. bře 2016

Moje zkušenost s porodnicí v Motole je velmi čerstvá, rodila jsem 26.2.2016. Porodnice - všichni super, měla jsem úžasnou porodní asistentku, která celý porod vedla sama, lékař pouze přihlížel. Díky její pečlivosti jsem neměla jediné poranění ani nástřih. Opravdu si s mým porodem "vyhrála"
Pak jsem byla převezena na oddělení šestinedělí 1. Tam to bylo taky super a nebo já si to užívala jako dovolenou. Musím říct, že v době kdy jsem rodila byl nějaký babyboom nebo erupce na slunci, protože se během 25.2. a 26.2.2016 narodilo asi 40 dětí. Takže kvůli totálnímu přeplnění obou šestinedělních oddělení jsem skončila na třílůžáku a malou mi na krmení co 3 hodiny nosili. Možná si někdo řekne, že jsem krkavčí matka, ale já si to užila až do svého propuštění a o rooming jsem ani zájem neprojevila. Doma na mě totiž čekala prvorozená a tak jsem ty 4 dny brala jako super dovolenou k načerpání sil na záhul, až nás pustí domů. Musím velmi pochválit jak sestřičky z novorozenéckého oddělení, tak i sestřičky z oddělení pro maminky. Lékaři velmi milí. Když porovnám první porod před 3 lety, tak se to rozhodně nedá srovnávat. Teď to bylo o 100% lepší. I jídlo bylo velmi chutné

pololo1
15. dub 2016

Ahoj holky, nemate nekdo cerstve zkusenosti z registrace k porodu v Motole? Po telefonu mi dnes rikali, ze je zbytecne chodit driv, ze je to rychly proces. Chystam se tam v pondeli, kdy budu mit 14+4 ale radsi bych tam byla co nejdrive. Registruji jen PO-ST a me zrovna vysel 14+0 na ctvrtek. Nerada bych odchazela bez razitka.....

bluecate85
15. dub 2016

@pololo1 Ahoj, registrovala jsem se v říjnu, taky mi to vycházelo na čtvrtek, tak jsem přišla další pondělí a pohoda. Mají tam ale teď dost nátřesk, takže určitě jdi v pondělí🙂

miladka5
22. dub 2016

Ráda bych maminky varovala před předporodním kurzem, který pořádá POMAD. Vede ho bývalá PA, hodně za zenitem, současné porodnictví jí už uteklo. Vyhozený peníze. Orientace na výdělek, nic víc.

cilkat
22. dub 2016

@miladka5 Mě se ten kurz líbil... Taky vysloužilá PA. původem ze Slovenska... krásně jsme si pokecaly... Možná střídaj víc lektorů (skoro určitě) a možná máme jen jiná očekávání.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru