Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

nicky158
29. dub 2016

@pololo1 Ahoj, registrovala jsem se teď v březnu, 14+0 mi vycházelo taktéž na čtvrtek, tak jsem to zkusila ve středu a zaregistrovali mě... 🙂

kuratkol
3. čer 2016

Jsem registrovana v Podoli, ktere ale bude mit ted tyden malovani. Nejbliz mam FN Motol. Muzete mi prosim nekdo napsat, kam jit v Motole v pripade, ze mi propukne porod v dobe malovani v Podoli? Do jake budoby do jakeho patra?

lichtakova
20. čer 2016

@kuratkol do 5.patra uzel A (aspon myslim)-v hlavni hale je rozcestnik,ale na 99% je to tak,sestinedeli je potom na uzlu B. Zazvonis na porodni sal (ty,co jsou registrovane si chodi pro kartu do kartoteky,ale to mit nebudes,tak bych zvonila primo na PA). Rodila jsem tam 3x a spokojenost,i se sestinedelim.

lenka1986
23. čer 2016

Já rodila v Motole 14.6.2016, předtím pět dní na rizikovém. Na šestinedělí týden (kvůli kontrole malé). Já jsem to popravdě čekala horší a byla jsem mile překvapena. Jídlo se dalo. Personál v pořádku. Většina byla milý. Doktoři perfektní. Dr u porodu skvělá. Porodní sály jsou moc pěkné. Super. Rizikové je lepší - elektrické postele (na šestinedělí jsou klasiky a chudáci maminy - mě nic nebylo, tak mi to bylo jedno, ale jinak bych asi dost nadávala). Oranžově vymalováno. Ve dvou a teráska k tomu. Na rizikovém si mě nikdo moc nevšímal, třikrát za den na monitor. Vizita bleskovka. Musí se člověk víc ptát. Ale sestry až na jeden slabší kus dobrý.

Na šestinedělí mají šílený fofr, docela je lituju. A i tak byly milé. Jedna je trošku ostřejší, ale dobrý. Zas je tam asi nejzkušenější. Tam pořád někdo chodil, nějaké kontroly. I v noci chodili sestry potichu kouknout, zda je vše v pořádku. Hned po porodu, mě dali na pokoj ve třech, málo místa. In-rooming se mi moc líbil. l

Jinak vše k dispozici. Nemusíte mít nic svého, vše tam na mimi je i normální oblečení. Leda pokud by někomu nevystačili dvoje balení vložek (jediné omezení).

Za mě na tak velkou porodnici spokojenost. Nejde asi srovnávat malou porodnici s touto, kde to je jak na běžícím páse. Ale zas má člověk jistotu, že když se něco semele, jsou tu špičkový odborníci. Pouštěli domů běžně brzo. Holt nával🙂

P. S. Wifi 100 Kč je na 25 hodin s platností na měsíc. Myslela jsem si původně, že to chtějí za den - to jsem si říkala, že jsou fakt vydřiduši. Ale není to tak.

Za parkování jsme tam nechali dost peněz, to se mi nelíbilo, ale od 16:00 je to na 3 hodky zdarma a taky jsme zjistili, že se dá parkovat kousek od Motola, jsou tam nějaké baráčky.

ada22
23. čer 2016

@lenka1986 Jé tak to je důležité info s tím, že wifi je na 25 hod . Také jsem původně myslela , že to je za den. A to mi přišlo celkem dost.
Jinak teď jak se oteplilo ,tak jsem si vzpomněla, že ty jejich erár košile ve vedru nešly používat. Takže to chce více vlastních. Bylo v nich děsivé vedro. Já měla jen dvě košile a bylo to málo.
Jinak pokud nejedet akutně nebo v noci, tak se fakt vyplatí parkovat pod areálem mezi domky. Jak píše @lenka1986 🙂
Akorát chudáci lidi v okolních domech . Mají tam pak přes den problém parkovat.

lenka1986
24. čer 2016

u mě košile OK - já je využívala naplno.
Jinak kdyby chtěl někdo přístup na wifi tak mi zbyli náky hodiny a můžete zkusit:
wifi sit: FNM-PAC
heslo do sitě : internet
Uživ. jméno dd6cuH@fnm
Uživ. heslo PBGUm7

Vždy po hodině to chce nové přihlášení

deniskacelinka
1. črc 2016

ych chtěla do Motola.Když bych přijela s bolestma tak bylo by možné tam zustat i kdyz nejsem registrovaná nebo me pošlou jinam?Už se otevírám na dva prsty.Děkuji za odpověď

deniskacelinka
1. črc 2016

Ahoj chtela bych se zeptat.Chtela bych do Motol rodit.Když bych přijela s bolestma tak bylo by možné tam zustat i kdyz nejsem registrovaná nebo me pošlou jinam?Už se otevírám na dva prsty.Děkuji za odpověď

jika10
1. črc 2016

@deniskacelinka No asi je to o tom, jestli budou mít volno nebo stop-stav. Pokud by měli stop-stav, jsou povinni zařídit místo v jiné porodnici

deniskacelinka
1. črc 2016

@jika10 děkuju za info.Jenže nejbližší jsou Horovice a tam opravdu nechci co takhle slysim tak mi poraďte co dělat 😊jestli zkusit motol a nebo ject rovnou do Rokycan

cilkat
2. črc 2016

Motol prý stopstav vyhlásit nesmí (nevím úplně proč), takže akutní případy přijímají vždy.

dzogobela
2. črc 2016

@deniskacelinka uz je asi pozde, ale zkus tam zavolat a uvidis, co ti reknou... A takovy blby dotaz, proc tam nejsi registrovana, kdyz tam chces rodit?

jika10
2. črc 2016

@cilkat Tak asi nevyhlásí stop-stav, ale můžou rodičku odmítnout z důvodu naplnění kapacity. Přeci jenom ta 2 oddělení šestinedělí nejsou nafukovací. Já když rodila teď koncem února, tak bylo během 2 dnů 40 porodů, což se kompletně vyměnilo osazenstvo obou oddělení a nějaké maminky po porodu už dávali na rizikové, protože je neměli kam dát. Takže akutní případy asi vezmou, ale pokud to nevyhodnotí jako akutní, zajistí místo v jiné porodnici

deniskacelinka
2. črc 2016

@dzogobela ja chtěla do Horovic byla jsem rozhodnuta ale jednou jsem tam jela na pohotovost s bolestma a hroznej přístup tak jsem si řekla ze to se stává ale tedko v úterý jsem tam jela protože jsem mela šílený bolesti jsem ve 38 tydnu a na gynde mi řekl že se otevírám a když by něco ze mám radši ject tak jsem jela a ten přístup silenej. Nechali me dlouho čekat pak mi natočili ten ultrazvuk a řekla mi ze mám ject domu tak říkám jestli by nebylo lepší tu zůstat a doktorka mi rekla ze proč bych tu zůstávala když nerodim a mám jen bolesti.Na gynde mi našli streptokoka tak jsem se ptala a doktorka v Horovicich mi rekla ze kdyz mi nestihnou píchnout včas antibiotika ze mi miminko umře přesně takhle mi to řekla.Jsem prvorodicka tak jsem dostala velkej strach proto tam nechci jit

deniskacelinka
2. črc 2016

@jika10 takže myslíte ze nemám zkoušet tam ject?Mám ještě takovej dotaz ale je mi hrozne trapné to napsat

kuratkol
2. črc 2016

@deniskacelinka To s tim streptokokem je blbost. Taky ho mam a uz u 2 porodu mi antibiotika dat nestihli a nic se nestalo. Mimco jen vic hlidaji pro jistotu.

deniskacelinka
2. črc 2016

@kuratkol tak to jste me aspoň trošku uklidnila.Takže nehrozí nic vážného když mi je nestihnou dát?

deniskacelinka
2. črc 2016

@kuratkol opravdu ten streptokok není nic vážného?Fakt se hrozně bojím ze se malému něco stane.Celé těhotenství všechny výsledky v pořádku a tedko mi najdou tohle a termín mam 11 cervence ale prej to bude asi driv

kuratkol
2. črc 2016

@deniskacelinka Streptokoka ma kazdy clovek v ruznych mistech v tele, mnoho zen ho ma v pochve, proto se pri porodu podavaji antibiotika. Ja mela rychlejsi porody a tak se antibiotika pred porodem nestihla podat. A nic se nestalo, obe deti jen vic sledovali. Se zeptej sveho gynekologa, ze je to casta vec u zen. Test na streptokoka se dela az v zaveru tehotenstvi. To, ze ho mas, neznamena zadne prelecovani po tebe, je to jen kvuli porodu a mimcu.

deniskacelinka
2. črc 2016

@kuratkol no právě doktor mi říkal ze to jde na dítě ale pokud se podaj antibiotika tak ze to je v poradku jen právě v Horovicich mi rekla doktorka když se to nestihne dát ze mi miminko umře proto jsem byla úplně vydesena.Mě to právě dělali ke konci těhotenství jak vyter z krku tak z pochvy a v pochve mi ho našli.Každopádně děkuju jsem klidnější i kdyz pořád strach tam je

jika10
2. črc 2016

@deniskacelinka já bych to vyzkoušela a do Motola jela. S akutním porodem Vás nenechají odjet

bluecate85
3. črc 2016

@deniskacelinka tak pripadne jsou v praze dalsi nemocnice- bulovka, krc ci vinohrady. o podoli a apolinari nemluvim, ty budou take plne.
v pripade akutniho porodu te asi vezmou i pri preplneni, ale jak psala jika10, taky jsem tam byla na konci unora (na rizikovym, jeste bez decka) a mamky po porodu byly uplne vsude...
motol bere primarne registrovane a potom zeny s komplikacemi, ktere vyzaduji vetsi zasah (co vim, tak to byly ruzne operace hned narozenych deti), to ale streptokok z hejich pohledu nebude

ada22
3. črc 2016

No jestli máš streptokoka, tak bych porod nenechávala na poslední chvíli a jela do porodnice spíše dříve. Ale to pak znamená, že tě spíše v tom motole napíchnou jen na kapačku s antibiotiky a pošlou tě do prázdnější porodnice. Což jsou většinou Vinohrady nebo Bulovka. Motol poslední dobou praská dost ve švech. Ale třeba budeš mít kliku a bude zrovna volno. (-:

ada22
3. črc 2016

Asi bych spíše při začínajícím porodu jela do Hořovic a doufala, že nenarazíš na tu "milou" doktorku.

lenka1986
3. črc 2016

co jsem slyšela tak Motol přijme skoro vždy, neodmítne když tam přijede už rodící mamča

deniskacelinka
3. črc 2016

@ada22 no ale to prej není jen ona ale ze versina je takových 😊ještě me napadli Rokycany co jsem takhle cetla

deniskacelinka
3. črc 2016

@lenka1986 právě ze prej můžou odmítnout a pošlou jinam co jsem slyšela tak nevím no

lusesita25
3. črc 2016

@deniskacelinka pokud mas uz hodne rozjety porod tak te poslat nikam nemuzou. Riskovali by nejen svoji povest, ale samozrejme i zivot rodicky a miminka.
I kdyby meli zenu jen odrodit a prevest jinam tak ti musi poskytnout nutnou zdravotni peci!

deniskacelinka
3. črc 2016

@lusesita25 tak ja fakt nevím.A o Rokycanech nic nevíte? Co jsem cetla tak jsem spokojená

eva1987
9. črc 2016

Ahoj holky,mela bych dotaz,ted jsme se vratili z dovolene a v pristim tydnu se chci jit zaregistrovat k porodu do Motolu,ale jiz budu 15+3tt nebude to problem?Na strankach maji napsano 14tt registrace.Dekuji za odpoved.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru