Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

jajus92
16. kvě 2017

@mifapilot super děkuji. A pleny pro miminka teda také po celou dobu pobytu v porodnici? A jaké? Tak si je nemusím brát vůbec sebou? Nebo raději jedno balení ano, koupila jsem si balení po 22ks jedno to nejmenší.. 🙂

jajus92
29. kvě 2017

Ahoj holky, krásný den přeji.. mám další dotaz?? 🙈😊 vím, že si mám do Motola volat ve 36. týdnu.. na objednání do poradny.. ale někde jsem četla, že pokud chci předporodní kurz/sezení mám raději volat už ve 32. týdnu aby nás na něj stihli objednat. Je to pravda? 😊 a jak to v Motole vůbec chodí s předporodním kurzem/sezením? Mooc děkuji!!😊

jahodnice
29. kvě 2017

@jajus92 Rodila jsem loni, pleny jsem nepotrebovala, byly k dispozici erarni. Sestry kazdy den na pokoji pleny doplnily

mifapilot
29. kvě 2017

@jajus92
Mají zásobu a každý den doplňuji. Je to značka PANDA a byly OK.

jajus92
26. čer 2017

Ahoj holky, prosím vás potřebuji sebou líh na pupíček a ty buničinové čtverečky? Děkuji 😊

antiope
26. čer 2017

@jajus92 není potřeba, jsou k dispozici líh a vatové tyčinky

jajus92
27. čer 2017

@antiope moc děkuji, zrovna tento týden balím, tak je možné, že ještě nějaký dotaz mít budu.. 😊 balím si jednu malou tašku pro mě a partnera na porodní pokoj/sál a dále jednu větší pro mě a malého na šestinedělí.. při tom příjmu tu větší asi nechame v autě a pak mi jí přítel donese.. nebo myslíte, že ji vzít rovnou? 😊 snad vás tím nějak neotravuji.. 😊 hezký den ☺

antiope
27. čer 2017

@jajus92 měla jsem jednu sportovní tašku, na čekatelském i porodním pokoji jsou skříně, do kterých se dá dát, měla jsem i batoh, který nebyl v plánu, protože mě poslali rovnou z poradny na porodní sál, a vešlo se. Ale čím míň tím lepší, pro přesuny (z čekatelského na porodní a pak na šestinedělí) je lepší mít jen jedno zavazadlo a mít ho rovnou u sebe 😉 Já jsem třeba rodila v noci a manžel se mnou chtěl zůstat až do poslední chvíle než mě převezou na šestinedělí a neumím si pak představit, kdyby ve 3 ráno se pak dobýval na oddělení, že mi nese tašku. Další chybějící věci mi pak donesl až při odpoledních návštěvách.

jajus92
27. čer 2017

@antiope rozumím a moc děkuji za tyto informace.. zase už mám větší/lepší představu.. 😊 a s tou nocí by mě to třeba ani nenapadlo.. 👌

antiope
27. čer 2017

@jajus92 bezprostředně po porodu potřebuješ mít někde navrchu ručník a jednorázové kalhotky, po převozu na šestinedělí jde s tebou sestra hned do sprchy, k dispozici dostaneš hned balík vložek, takže další stačí donést později, donesou ti konvici čaje a ten si přes den můžeš doplňovat, takže svoje pití jsem měla do zásoby až na další noc. Manžel mi pak doplňoval čisté ručníky, papírové kuchyňské utěrky na utírání spodku a jednorázové podložky (tu ti dají pod tebe jen jednu první den, pak je možnost si říct při úklidu o převlečení postele, ale já si pro svůj lepší pocit pod sebou vyměňovala ty jednorázové). Poslední den, kdy se mi rozjela laktace přišly na řadu i vložky do podprsenky. Na mimčo jsem nepotřebovala nic až v den odjezdu oblečení na cestu. Vlastně jen zase ty jednorázové přebalovací podložky, když mi syn za den zlikvidoval už několikátou látkovou, kterou tam mají na přebalováku a bylo mi blbý říkat si o další (o víkendu asi prádelna nejede a už se moc netvářili 😝)

jajus92
28. čer 2017

@antiope skvělý děkuji.. hned si to jdu přeorganizovat do tašky 😁👌 ještě, nevíte jestli už mohu volat do Motola když začínám 35tt hlavně kvůli té předporodní schůzce? Nebo to mám nechat na ten 36tt s objednáváním do poradny? Bojim se aby jsme tu schůzku stihli..😁😊

jajus92
28. čer 2017

@antiope tak jsem tam volala a na předporodní schůzku už jsme objednaný 👏 a pak až volat ohledně poradny 🙂

novissova
28. čer 2017

Mohu poprosit o nfo, co je předporodní schůzka? To je ten předporodní kurz? jsem 33tt, tak zda se mám už také nějak objednat 🙂 Moc děkuju 🙂

jahodnice
28. čer 2017

Ja na zadne predporodni schuzce nebyla. Chodila jsem jen do poradny.

antiope
28. čer 2017

Předporodní schůzku jsem také neabsolvovala, tak bližší informace nemám. Do poradny jsem se objednávala v 36tt po poslední kontrole u své doktorky.

jajus92
28. čer 2017

@novissova předporodní schůzka = informace co se týkají porodu a pobytu v porodnici, je to vždy v pondělí, úterý, středa od 17h zhruba na hodiny pro 4 páry a je to zdarma.. víc informací bohužel nemám.. poprvé jsem volala cca 31tt to bylo brzy tak mi řekli volat ve 34tt-35tt.. zítra začínám 35tt.. volala jsem dnes a na schůzku jsme objednaný na 12.7. ...a do poradny se budu objednávat zvlášť a znovu prý hned, jak začnu ten 36tt 🙂 takže cca 10.7. 👌😊

cilkat
28. čer 2017

Podle internetu dělají schůzku "jak se chovat na porodním sále", především pro otce u porodu (ale taky ukáží sály a tak, tak víš, do čeho jdeš). někde na internetu píšou, že bez téhle schůzky t muže k porodu nepustí... ale pustěj v klidu - tohle nikdo neověřuje. Jinak předporodní kurzy jim zajišťuje http://www.1materskecentrum.cz/pece-o-matku-a-d... ... byl takový komorní a mě se líbil, ale nic moc nového jsme s enedozvěděla. (taky není povinný k ničemu).

novissova
29. čer 2017

@jajus92 Moc děkuju za odpověď 🙂

novissova
29. čer 2017

ještě by mě zajímal ten předporodní kurz, zda se tam říkají nějaké dobré rady ohledně samotného porodu a tak? Nerada bych aby až budu rodit mi řikala PA ať dýchám jak to říkali na kurzu a já na ní koukala jak puk, že jsem na žádnym nebyla a ona mě pak seřvala.. Jsem plašan, já vím :D

jahodnice
29. čer 2017

Na zadnem kurzu jsem nebyla. U porodu mi nikdo nerikal, ze mam dychat jako na kurzu. PA byly u obou porodu hodne, mile.

cilkat
29. čer 2017

Ono kurz není jejich, takže to ani nemůže být jako ve škole "ale to máte znát z předchozí lekce". Navíc není nijak poviný. Ale třeba zrovna dýchat učí a i se to zkouší, což je celkem fajn. Ono stejně PA ani doktor s tebou na pokoji není stále. Zvlášť pokud máš na pokoji partnera, snažej se moc tam nebít a jen občas nakouknou... Já měla teda porod dost rychlý, na poroním pokoji jsem byla tak 2 h... ale vím, že se mi PA představila, řekla mi jméno doktora, ukázala pokoj, přivedla manžela, nabídla, že můžem začít pomalu přípravu... a zmizla si to připravit (a odnést papíry). Pak za nějakých 15 min přišla, provedla přípravu (holení + klistýr)... načeš jsem se odebrala do sprchy, kde jsem zůstala možná půl hoďky... pak jednou nakoukla. Když přišla podruhý, požádala jsem o epidurál, tak řekla, že přivede doktora... Ten přišel, konstatoval že epidurál už nestihne zabrat, že jsem prakticky otevřená, tak mi PA nabídla jinou analgezi, napíchla ji... tou dobou už se malý začínal tlačit ven, tak mi přenastavila lůžko a odběhla pro doktora... A pak tam najednou bylo chvíli strašně moc lidí, který zmizeli dřív, než jsem otevřela oči :D.
Zašili mě... PA mi pak podala malýho z postýlky... a o něco později přinesla večeři a malýho odvezli na šestinedělí... Mě převáželi o zhruba hoďku později.
Takže znát z porodního kurzu, kdy dýchat jak, bylo celkem užitečné... protože v tu chvíli jsi tam na to sama, aby sis vzpoměla. I když zavolat si pomoc můžeš kdykoli...

snehulacek1
6. črc 2017

Ahoj holky, kdo rodil prosim v Motole, meli jste porodni plan? Jestli jo tak jak se na nej tvarili, co jste v nem meli a brali na nej ohled? Prave se rozhoduju, jestli si ho napsat nebo ne, nechci si vymyslet nic extra ale treba prilozeni na bricho a takovy ten zaklad bych rada...dekuju 🙂

jahodnice
6. črc 2017

@snehulacek1 porod.plan jsem neměla,přiložení na břicho dělají automaticky, nechali i dotepat pupečník. O všem informují a bez souhlasu neprovedou

bonbbonek
6. črc 2017

@snehulacek1 Ja jsem porodni plan mela. Tvarili se na nej normalne, rekli i ze si ho proctou. Vetsinu veci, kterou jsem mela uvedenou, tak provadi normalne. A co vim, tak vse bylo dodrzeno 🙂

cilkat
7. črc 2017

Já měla plán napsaný, ale nakonec jim ho nedala (porod byl vyvolávaný, s čímž plán nepočítal). I tak mi přišlo užitečné si to napsat, aby člověk věděl, co se kdy dělá...

snehulacek1
7. črc 2017

@cilkat a dodrzeli i bez planu nejaky ten zaklad? Bonding, miminko u sebe apod?

cilkat
7. črc 2017

@snehulacek1 Měla jsem smůlu na termín - malovalo se Podolí, tudíž šestinedělí bylo plné a já skončila na ryzikovce, zatímco syn na šestinedělí. Takže na pokoji jsme spolu byli až od druhého dne (kdy se uvolnilo místo). Nicméně po porodu si ho na chviličku vzali na sousední stolek, vyšetřili, zvážili, oblíkli... než zašili mě, už ležel vedle na vyhřívaný postýlce - já v týhle fázi moc nevnímala okolí, takže netuším, jak dlouho to trvalo.. Odtamtud mi ho sestřička podala hned, jak jsem o to projevila zájem. Nějakou dobu na to (možná půl hoďky po porodu) pak tuším zkoušeli i dát přisát (nicméně malej moc nechtěl). Převážej pak jednotlivě (dítě dávají ještě na chvíli nahřát, maminku nechají najíst a pak se zas sejdou na pokoji na šestinedělí - pokud je místo). Takže to není úplně "jak přestřihnou šňůru, už ho nedáte z ruky", ale odloučení jsou obvykle krátká. A na všem se dá dohodnout (tedy pokud zrovna máte náladu si o cokoli říkat).

snehulacek1
8. črc 2017

@cilkat dekuju 🙂 no tak uvidime 🙂

bonbbonek
9. črc 2017

@cilkat Je, to jsme ridily ve stejnem tydnu 🙂 ja jsem malyho, ale mela bohuzel az od tretiho dne na pokoji ☹

cilkat
9. črc 2017

@bonbbonek O 19 měsíců jindy, ale za podobných okolností 😉. A u mě to bylo po zhruba 36 hodinách, no... holt šestinedělí nenafouknou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru