Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

shane1561984
24. črc 2015

Ahojte holky...ake veci poskytuju na motole a ake nie? Co vsetko si mam zobrat sebou?

jahodnice
24. črc 2015

@shane1561984 pro dítě dávají vše- oblečky, plenky, kosmetiku. Maminka má možnost nosit erární košili a kdykoliv si ji vyměnit za čistou. Potřebuješ svoje porodnické vložky, hygieny.potřeby.

shane1561984
24. črc 2015

Jeee dakujem 😉 a davaju aj nejaky balicek vzoriek pri odchode? Ako je to z epifuralom? Dakujeeem

jahodnice
24. črc 2015

@shane1561984 žádný balíček se vzorky jsem nedostala. Epidural jsem nestihla, ráno jsem dostala tabletu na vyvolání porodu, bolesti začaly v poledne, asi ve 13.30 mi rupla voda a ve 14.40 byla malá venku

ada22
7. srp 2015

@shane1561984 Ahoj epidurál dají když ho stihneš.
Jinak jsem tady nedávno pátrala po tom ,jak je to v motole s monitorem dechu na miminko. Tak je to fakt tak, že některá miminka ho mají, ale nemají pro všechny. Takže se může stát , že usoudí, že vase miminko ho již nepotřebuje a vezmou mu ho. Můj vlastní mi nedovolili dát, protože nebyl ověřený. Nebyla jsem na roaming-in. Asi být na pokoji s mimčem, tak mu ho dám a nikdo si asi ani nevšimne. Ale po té, co jsem se malinko víc ozvala, tak ho malé vrátili. Měla v tu dobu váhu 2,6 kg.
A těm co chtějí roaming-in , tak doporučuji otravovat sestřičky. Protože já si nějak myslela, že mi z trojlůžáku automaticky přesunou na pokoj s mimčem a úplně to nějak nevyšlo. Až na jednu dětskou sestřičku všechny sestřičky fajn . Porodní pokoje krásné.

shane1561984
7. srp 2015

A ako je to z epiduralom teda? Ako sa to vybavuje? Ak bude vsetko ok ako dlho si ma tam nechaju z malickym? A co veci? Ake ste tam mala zo sebou?...

jahodnice
7. srp 2015

@shane1561984 malá se narodila v úterý, domů jsme šly v sobotu-poté co začala přibývat na váze. Epidural se mě ptala dr.u porodu, jestli chci,ale bylo pozdě, malá se za půl hodiny narodila. Věci jen pro sebe, porod.vložky,....jinak košili lze svojí, ale já vzala zavděk erarem, člověk nemusí nic prát

shane1561984
7. srp 2015

No to jo...a pro miminko co potrebujem teda? K porodu si mam zobrat zvlast tasku? Pitie prezuvky a taaak

pecora
7. srp 2015

Pro miminko neni potreba nic, vse dostanes. Jen osobni veci, poporodni vlozky, hygienicke potreby, prezuvky atd, proste vse pro tebe. Ja rodila cisarem takze jak je to s epiduralem nevim a tasku jsem mela jednu.

shane1561984
7. srp 2015

A moze sa stat ze aj ked som tam registrovana a bude to plne ze by ma dali inde? A ozaj..dakujeeem za rady 😉

jahodnice
7. srp 2015

@shane1561984 stát se to může. Když jsem rodila já, narodilo se 16 dětí za noc, na šestinedělí neměli volné postele, takže jsem první noc byla na jiném oddělení a mimčo u sestřiček, druhý den už jsme byly spolu

pecora
7. srp 2015

I ja byla jinde. To je asi jedine co bych motolu vytkla. Prvni den na JIP a druhy na jinem oddeleni. Ale miminko mi nosili na kojeni ( prisati) i kdyz bylo v inkubatoru a nebo jsem za nim mohla kdykoliv ja.

shane1561984
7. srp 2015

Aha ale myslela som do inej nemocnice ..to nie ze?

jahodnice
7. srp 2015

Kdyby měli stop stav, můžou poslat i do jiné nemocnice

ada22
7. srp 2015

@shane1561984 stát se to může, ale určitě než ti pošlou jinam, tak ti vyšetří a zhodnotí zda je ještě možný převoz. Když jsem byla na porodním sále na monitoru, tak dojela paní, která byla ve 34 tt a oni zrovna neměli místo na dětské jipce. Takže ji dělali monitor zastavovali kontrakce a píchali kortikoidy na dozrání plic miminka a scháněli , kde jinde ji v Praze vezmou.

No je fakt, že jediná nevýhoda motola je v tom, že se teď nějak rodí hrozně miminek a je problém v té kapacitě šestinedělí.

Když je vše ok, tak tam jsi většinou 72 hodin a po jejich uplynutí pouští další den domů. Takže záleží kdy porodíš. Já porodila až večer, takže jsme šli vlastně až čtvrtý den. Další podmínka je , že mimčo musí začít nabírat.

Epidural nebyl problém, ale třeba u prvního porodu jsem byla již moc otevřená. Ale dají jiné oblbováky proti bolesti.

Na porodní pokoj stačí pantofle, ručník a dobrý je hroznový cukr plus voda. Jinak já tam byla chvilku a nic vic jsem nepotřebovala. Vložky na porodním sále dostaneš od nich.

shane1561984
7. srp 2015

Dakujem...uz ostava len porodit 😁

shane1561984
8. srp 2015

A este vas poprosim ake su tam skrinky neviem do akej tasky to mam vsetko natrepat

pecora
8. srp 2015

Nocni stolky nejsou nijak velke, jen na veci co potrebujes mit po ruce a k tomu je tam velka skrin (satni) takze se ti tam vejde i kufr 😀

pecora
8. srp 2015

Jeste jsem si vzpomela...na kazdy den jsem potrebovala tak dva ciste rucniky. Manzel za nami jezdil kazdy den tak mi je vozil. Kosile jsem mela dve svoje a pak jsem pouzivala erarni.

ada22
8. srp 2015

@shane1561984 když je horko je lepší mit sve košile. V tech erar se hrozne potilo.
Jinak skříňky tam jsou celkem uzke, ale vetsi sportovni tasku tam narves.

shane1561984
8. srp 2015

Dakujem..cize ked tam pojdem a musela by som sanitkou budem mat kde dat tu velku tasku kym budem rodit? Noo ja nosim volne tricka a kojenecku koselu nemam tak snad mi daju ich..a tu vodu mi treba a hroznovy cukor vraj sa zide?

shane1561984
8. srp 2015

A ak nestihnem ten epidural daju mi teda ine oblbovaky??

pecora
9. srp 2015

Na porodnich boxech je mista dost, i tam ji bude kam dat, neboj.

jahodnice
9. srp 2015

@shane1561984 na porodnim boxu jsou skříňky, taška se tam vejde. Je to vlastně pokoj se sprchou, toaletou. Oblbováky určitě dají, já nic neměla. Erární košile jsou k dispozici v pokoji v koupelně ve skříňce, několikrát denně je doplňují

shane1561984
9. srp 2015

Dakujem holky 😉

jahodnice
9. srp 2015

@shane1561984 není zač

shane1561984
26. srp 2015

Holky zajtra idem na rizikove...mate nejaka skusenosti?? Dakujem 😢

jahodnice
27. srp 2015

@shane1561984 na rizikové jsem nastupovala v pondělí, na úterý bylo plánované vyvolání porodu. Na pokoji jsme byly 2, byla tam i délka, sestřičky většinou mladé, lékaři taky. Cítila jsem tam pohodu.

pecora
27. srp 2015

I ja tam byla spokojena. Vsichni ochotni, mily, vstricni... kdyz jsem se na neco ptala tak mi ochotnee odpovedeli, videli ze jsem vystrasena a tak se mne snazili uklidnit. Citila jsem se tam dobre. Drzim palce at to mas taky tak a at vse dobre dopadne

bebe_84
29. srp 2015

Holky, teď jsem četla na stránkách, že na oddělení šestinedělí nesmí děti do 10 let věku? To jako myslí vážně?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru