Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

maladama
24. dub 2013

@petule12 no tak to gratulace největší! 🙂

maladama
24. dub 2013

@janakla děkuju! u nás se počítá výsledek, což jsou zdravé holky. U mě to šlo trochu (hodně) hůř, ale v tom jsou doktoři nevinně, ba naopak, bez nich (a třeba s podolským laxním přístupem k preventivní hospitalizaci u monochoriálních dvojčat) mohl být taky manžel vdovec, protože se mi docela akutně rozjela preeklampsie. Porod (císař) byl tak nakonec tak rychlej, že holky byly na světě dřív, než manžel stihnul vyjet z domu.

Celkově musím říct, že jsou tu doktoři hrozně opatrní. Mluvím teda o rizikové poradně/rizikovém oddělení a neonatologii - fyziologické nemůžu soudit. Jak co se týká péče o těhotnou, tak pak po porodu i co se týká dětí. Nechají si nás tady sice o trochu dýl, než by se mi líbilo (vím, že jak Apolinář, tak Podolí by nás už byli pustili), ale zas budeme mít všechny vyšetření hotová už tady (což je fakt velká pomoc, když si vezmu, že někam budu muset jezdit se třemi maličkými dětmi...), no a co se týká té mojí preventivní hospitalizace (ležela jsem od 33+2) - určitě mi prodloužila těhotenství o týden, což se u takhle malých dětí fakt pozná.

Doktory (a že jsem se setkala s většinou porodníků, co tu pracujou) jsou povětšinou milí, teda pokud samozřejmě člověk na ně není a priori zlej a naštvanej (takové pacientky jsem taky zažila), sestry jak která, ale taky většinou milé.

Ad jídlo, po tom, co se teď týden stravuju v motolské závodní jídelně (na intermediálu jsem jako zdravý doprovod hospitalizovaného dítěte, takže dostávám stravenky do jídelny) - zlatý jídlo pro pacienty! To mělo chuť, konzistenci a kvalitu! To, co jsou nucení jíst doktoři, je fakt příšerný a člověk si může tak akorát vybrat, jestli po jídle bude mít hlad nebo mu bude blbě ☹ divím se, jak jsou na tom tady lidi schopný dlouhodobě fungovat.

petule12
25. dub 2013

@maladama - děkuji 😉

petule12
25. dub 2013

jinak porodní pokoje fakt super musím říct.
zažila jsem tady porodní boxy (a nevadilo mi to 🙂 ale ty pokoje jsou fakt skvělé.
na šestinedělí 1 taky v pohodě, všechny sestřičky milé, zatím nemám žádnou negativní zkušenost
takže za mě motol ano 😉

akasamitni
25. dub 2013

Ahoj...prave lezim na sestinedeli...motol za me uz spise ne. I kdyz vsechny zazitky negativni nejsou. Porod bezva, PA vcelku mile, i kdyz si me moc nevsimala, vzdy nakonec prisla 🙂), jinak doktori taky fajn....na odd sestinedeli sem tam vice ci mene prijemna sestricka, casto si myslim, ze lze odpovedet na dotaz bez zbytecnych podovnych prupovidek - ale s tim jsem pocitala, cim starsi sestra, tim zajimavejsi neco chtit 🙂), ale co me mrzi a vadi nejvice, ze sem nesmi na navstevu deti, sourozenci... Je to stresujici, dcera je z toho zmatena, ze nemuze bratricka ani pochovat a jen smutne kouka pres sklenene dvere...:(((.....wifi tu neni zprovozneny (jedu na 3D)....

akasamitni
25. dub 2013

3G pardon 🙂

maladama
25. dub 2013

@akasamitni ty děti tam nesmí kvůli tomu, že nějaký debil otec přitáhl loni na podzim na šestinedělí dítě s neštovicema ☹ do té doby tam přímo dítě matky smělo.

petule12
25. dub 2013

@akasamitni - ty děti mě taky mrzí, také dcerka kouká přes dveře. ale jak psala @maladama je to z tohoto důvodu.
A je fakt, že ohrozit tím další dětičky je zbytečné.

handm
25. dub 2013

@maladama Ahoj, rodila jsem tedy v srpnu, ale co si pamatuju, tak děti mohly aspon na tu "jídedlu" - na pokoje ne.

handm
25. dub 2013

@akasamitni Ahoj, rodila jsem tedy v srpnu, ale co si pamatuju, tak děti mohly aspon na tu "jídedlu" - na pokoje ne.
@maladama promin, špatně adresováno :-/

petule12
25. dub 2013

@handm - no už opravdu nesmí ani na jídelnu bohužel 😒

petule12
25. dub 2013

možná těch nezodpovědných rodičů co přijdou s nemocným děckem bylo více, takže to nakonec zakázali úplně asi....

salikova
28. dub 2013

Ahojky! Já rodila v Motole 2x a spokojenost..
První odteklá voda, čekatelák (jako prvorodičce mi ale nebylo pří¨jemné slyšet tam celou noc to rození dětí:( ) a příprava i porod pak už s tatínkem.. Na čekateláku otec být nemůže, protože je tam víc maminek, ale může přijít kdykoliv na návštěvu z adveře. První porod dlouhý, epidurál nebyl problém , super přístup, skěvlá PA, milá doktorka... vzhledem k dlouhému porodu nabízeli císaře, ale pak jsme se domluvili na přirozenym porodu s tím, že kdyby něco, bude akutní sekce.
Druhý porod byl zase rychlovka - přijeli sme s kontrakcema a na sále byli úplně sami, epidurál už mi nedali (přijela sem na 7cm).. Nakonec porod skončil akutním císařem-dost sem tam hysterčila, že ho nechci, ale nikoho to nějak nenaštvalo - uklidňovali mě, byli strašně hodní a profesionální - vše proběhlo rychle a sehraně.. pamatuju si uklidňující krásné oči paní anestezioložky🙂, tatínek sledoval císaře za sklem 🙂 Dokonce sme neměli nějak zaplacenyho otce u porodu (i když jsem přenášela, nějak sme to nestihli 😅 ), ale sestřičky na příjmu byly strašně milé a že to zaplatíme až pak...
S ničím a nikým sem neměla problém.
Péče na JIP taky super - i když po mně pořád něco chtěli a já chtěla jen spát a spát.. Jen kontakt s dítětem až po nějakých cca 12hod od porodu 😝
v r.2009 děti na šestinedělí mohly, v r. 2011 už ne - řešili jsme to prostě tak, že jsme vyšli za malým na chodbu za dveře🙂 Co vím, tak ve vetšině porodnicích je zákaz vstupu dětem na šestinedělí - kvůli dětským nemocem - s tím se prostě musí počítat...Náš malý byl odjakživa zvyklý, že ho někdo hlídá (chodím do práce i během RD), takže nebyl problém s tím, že by dělal scény, když sem odcházela, ale myslím, že pro nějaké děti závisláky je lepší, když mamku uvidí až doma.
Se sestrami na šestinedělí jsem byla taky spokojená... Ale nic extra sem nepotřebovala - akorát od těch ženských sem se pořád zásobovala balíčkama piškotů:D
Co jsem slyšela, tak už jsou v Motole teď rodící pokoje - ne boxy, což je na pražskou porodnici luxus! Taky se mi líbilo moderní vybavení na šestinedělí - jen to děsny zapisování o váze miminka, jestli čůralo, kakalo,.. 😝
S obouma sem byla na šestinedělí 5 dnů - u prvního už jsem se nemohla dočkat až půjdu domů, u druhého už jsem to brala fakt skoro jako dovolenou - prostě jsem se válela v posteli😀

Holky, ať už půjdete rodit kamkoliv, snažte potlačit ty hormony, tu nechuť jk nemocničnímu zařízení a pocit, že apriori bude všechno hrozny a tak... Myslím, že s pozitivním přístupem k celymu pobytu v porodnici bude pak lepší atmosféra a sestry milejší.. chápu, že když na ně některy maminy začnou být hnusny (což sem zažila), tak jakou pak můžou čekat reakci, že...

anetkak.
6. kvě 2013

Já si Motol tento rok vychvaluju, rodila jsem v únoru 2013 a první mimčo v 2011 a je to nesrovnatelný. Po rekonstrukci jsou zde oddělené porodní pokoje s vlastní sociálkou a soukromím, dříve tu byly jen porodní boxy mezi kterými se dalo procházet, tudíž žádné soukromí, když vedle rodily další ženský a vše bylo slyšet (i když v tu chvíli mi to bylo jedno, co si budem povídat). Co se týká první doby porodní, tak tu jsem si odbyla na rizikovém oddělení a dovezli mě na porodní pokoj až když jsem byla na 8 cm, žádný klystýr, žádné holení, žádný epidurál - bylo pozdě. Manžel byl celou dobu se mnou, všichni byli strašně ochotní a milí, hlavně porodní asistentky, které se mnou dýchaly a vysvětlovaly co a jak. Když už jsem začala tlačit, tak došel pan doktor, který kontroloval, jestli je vše v pořádku, jinak celý porod vedly porodní asistentky, Dr. se potom ujal šití. U prvního mimča mi odtékala plodová voda, tak jsem musela být na čekatelském pokoji, kde manžel nemohl být, to je asi pořád stejné a na přípravně záviselo na tom, jak moc tam bylo plno v porodnici. Třeba přede mnou tam byla paní s manželem a když jsem šla na přípravnu já, tak ho vyhostili na chodbu, takže když tam budete samy, tak tam s vámi může být i manžel. Po porodu mi nechali mimčo ještě asi hodinu na pokoji a potom ho odvezli na šestinedělí a já ještě hodinu musela zůstat na porodnici, potom mi donesli jídlo a odvezli mě na šestinedělí. I toto oddělení musím tentokrát pochválit, sestry byly celkem příjemné, žádná extrémně protivná sestra se nevyskytla, nebo měly sobrou náladu, při prvním porodu byly nepříjemný a neochotný, takže jsem šla na šestinedělí s obavami, ale jak říkám, tentokrát jsem se nesetkala s žádným nepříjemným člověkem, všichni byli milí a profesionálové.

simca5
17. kvě 2013

@abby003
Ahojky, mam termin 28.6. 😉

gingerone
21. kvě 2013

@simca5 Tak já 29. 🙂 Ale tipuju, že půjdem dřív...

simca5
29. kvě 2013

Proc myslis?🙂 ja jdu v pondeli na prvni kontrolu do Motola, tak jsem zvedava.😉

gingerone
29. kvě 2013

Straší mě tím už od ledna, ale pořád se držíme.
Na první kontrolu jdu do Motola ve středu. Slyšela jsem, že se tam strašně dlouho čeká, tak jsem zvědavá, beru svačinu a knížku...

gingerone
4. čer 2013

@simca5 Ahoj, byla jsi na té první kontrole? Co všechno od toho mám čekat? Asi nic moc, co... A je pravda, že se tam hrozně dlouho čeká v čekárně? Někde jsem to četla...

simca5
7. čer 2013

@gingerone Ahoj, byl. jsem tam. Jela jsem do pátého patra uzel D. Na kartotéce si založili kartu a dali mi papíry na vyplněni. Asi po půl hodině si mě zavolali do sesterny, tam po mně chtěli ranní moč, teh. průkazku, krevní skupinu a zprávu z 12tt. A pak jsem čekala až si mě zavolá doktor. (cca 30min) kontrola byla běžná z kontroly jsem byla poslaná na echo a z echa jsem opět čekala na odběry krve. Ale mám z toho dobrý pocit, všichni byli milí. Jen co mi je proti srsti je, že nemáš stejného doktora.

gingerone
7. čer 2013

@simca5 Díky. Tak mě na echo neposílali. Zajímalo mě, jestli někdy udělají ještě kontrolní ultrazvuk, já měla ten poslední (3. trim.) jenom ošizený, žádná kontrola průtoků nebo odhad váhy apod. a miminko začalo prý podle hlavičky pomaleji růst, ale nikoho to neznepokojilo, jenom mě trochu jo, ale v Motole asi s těmi ultrazvuky zrovna neplýtvají, tak budu muset počkat, jestli se ještě dostanu na ty ozvy, až budu ve správném týdnu. Stejného doktora člověk nemá, ale myslím, že jsou milí v podstatě všichni, co jsem tam potkala. Pokud člověk není něčím extra rizikový s komplikacemi, tak je to asi nakonex jedno, že ho vidí vždycky někdo teprve poprvé.

maladama
7. čer 2013

@gingerone a pokud je extra rizikový s komplikacemi, tak chodí tak často, že nakonec stejně vidí všechny doktory 🙂
navíc mi přišlo, že pokud se chodí stejný den v týdnu, tak mají ty směny cca po 2 týdnech stejné - teda v rizikové poradně.

gingerone
7. čer 2013

@maladama Já už taky znám skoro všechny doktory, já tam 3 týdny ležela... A přišlo mi, že přežiju u porodu kohokoliv 🙂 Teď jsem v poradně měla dr. Zelenou a tu bych klidně měla pokaždé.

maladama
7. čer 2013

@gingerone vidíš, to je snad jediná, s níž jsem se nepotkala 🙂
Já nakonec měla, na akutního císaře v pátek večer, kdy byly sály ještě ofiko zavřené, "hvězdný tým" - dr. Škultétyho a dr. Komára, profíky na slovo vzaté.
Jo, můžu se chlubit, že jsem pro letošní malování pokřtila operační sál svou krví 🙂

gingerone
7. čer 2013

@maladama No tak to zní děsivě! Ale zase když je teď všechno v pořádku, svědčí to o tom, že to v Motole doktoři zvládat umí, a to člověka před porodem uklidní...

simca5
7. čer 2013

@gingerone až teď jsem si všimla, že to máš už taky za sebou, tak to se omlouvám za sloh. A jaký máš z toho pocit?😉 a kdy jdeš na další kontrolu? Já v úterý, strašně to letí😀

simca5
7. čer 2013

@gingerone. Já jsem byla u MUDr. Hruda. A ultrazvuk mi delal. Gynekolog mi do teh. průkazky napsal, že plod je menší. V pondělí prcek měl 2700g a to mi nepříjde že by bylo málo.

gingerone
7. čer 2013

@simca5 Já nemám ani ten váhový odhad, jenom hlavička byla minulý týden u mého doktora o týden a půl menší, ptala jsem se a prý možná mělo už cca 2 kila (ale má tam stroj, co to počítat neumí) a to mi málo přišlo. 2,7 je super váha, mně by to stačilo i k porodu teda 🙂 Sama jsem hodně malá. Jdu ve středu na kontrolu, tak snad to bude všechno ok.
Pocit špatný nemám, sestry (hlavně ty starší) zrovna nejmilejší nejsou, ale tak dá se to... Mně kontrolovali vnitřním pohmatem polohu kostrče a stydké kosti a to jsem myslela, že uteču a už nikdy nepřijdu a rodit taky nechci 🙂 Ale už zapomenuto, vím jenom, že mě to překvapilo, jak to bolelo.

simca5
11. čer 2013

@gingerone Pouze 2kg? Tak to mam opravdu obra, zbytecne me strasi. Fascinuje me, ze se o tebe nestarji lepe. 😲 a co se tyka ultrazvuku, opravdu asi s nim setri.😀 moje druha navsteva probehla tak, ze jsem 2h cekala aby si doktor pouze poslechnul srdicko prcka. Zadna kontrola, zadny ultrazvuk! a jak se citis, strasne to leti a ja mam pocit, ze mam stale dost casu.B-)

gingerone
11. čer 2013

@simca5 Doufám, že teď už má aspoň 2,5 kila, ale pravda je, že je to moc nezajímá, mi přijde. No kope dost, takže si myslím, že je v pořádku i když maličké. Jdu zítra, tak jsem zvědavá.
No nemám moc pocit, že za 2-3 týdny už by to vlastně mělo být 🙂 Poslíčky mám každý den, už jsem si na ně zvykla, myslím, že blízkost porodu ale taky nijak nenaznačujou, je to pořád stejné...
Oni ani čípek nekontrolujou? No to nevím, co tam budu dělat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru