Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

gingerone
4. črc 2013

@eiram2010 @petule12 Jojo, co člověk slyší, mu je jedno, ale přiznám se, že mě ty ostatní rodící docela uklidňovalo slyšet, že jsem si nepřipadala tak hrozná a nemožná, že jsem měla takový pocit, že jsem "jedna z nich" a nevadilo mi si taky zahekat, že mi ze mě nebylo tolik trapně, protože jsem k porodu šla s tím, že jsem holka statečná a ani nekvíknu 🙂

petule12
7. črc 2013

@gingerone - jojo, něco na tom bude 😉

abby003
8. črc 2013

Ahoj maminky, tak já měla termín 2.7. a malej se narodil po šíleným víkendu 1.7. Dvakrát jsem byla v porodnici na planém poplachu a na potřetí to naštěstí vyšlo. Nicméně je totální přetlak maminek rodících, takže jsem byla "ubytovaná" na noc na rizikovém, pak šla druhý den ráno na sál kolem půl 9 a v 16:09 bylo po všem. Bylo to hodně náročný, ale všichni byli úžasní. Fakt musím poděkovat komplet celému personálu, protože mi moc pomohli. Na boxech je porodní asistentka k dispozici jedna pro dva boxy, nebo alespoň v mém případě tomu tak bylo a stará se o vás. Představí se vám každý doktor zvlášť počínaje porodníkem, anesteziologem, dětským.... Jakmile špuntík "vyleze" od té doby se počítají 2 hodiny, kdy musíte na sále ještě zůstat, kdyby náhodou nastaly komplikace a pak vás převezou na šestinedělí. Tam záleží jaký bude stav lůžek, já byla například na konzervativní gynekologii odd. a v jednu druhý den mě dali na šestinedělí a melého jsem měla u sebe už. Maminky, bylo to to nejlepší, co se mohlo stát, protože si neumím představit, že bych se ihned po porodu musela o malého starat....Dětská doktorka MUDr.CHumcová je super, sestřičky taky. Odcházeli jsme v pátek v 1 domů.

petule12
8. črc 2013

@abby003 - gratulace 😉

abby003
9. črc 2013

@petule12 dekuji;)

gingerone
10. črc 2013

Já musím Motol pochválit. U porodu naprosto báječná asistentka a taky paní doktorka Čermáková. Pořád mě podporovaly, neustále chválily, ani jednou nebyly netrpělivé nebo nepříjemné, cítila jsem se mizerně, ale fakt mi moc pomohly.
Na šestinedělí jsem se dostala kvůli návalu až za půl dne, ale nevadilo, stejně jsem se nemohla hned starat. Dětské sestry nestíhaly, takže jsem se kojit nebo jak držet miminko učila spíš sama, snažily se, ale byly takové uspěchaně netrpělivé a nevrlé často. Dospělácké sestry kupodivu příjemnější, než jsem čekala. Dětský doktor Tkaczyk byl taky super.

sookie
10. črc 2013

@abby003 teda, to je vtipný, moje holčička se taky narodila 1.7.:) ale jak jsem p oprvnim porodu motol chválila, tak ted zkušenost nic moc, i když vinit z toho nikoho nemuzu, vim, ze bylo hodne miminek, ale stejne - rodit uz bych tam nesla ani omylem:/ od patku jsem lezela na riziku, jeden den hrozili vyvolavanim, pak zas jiny doktor rikal uplne něco jiného, další taky... do toho sem porad poslouchala, jak na vedlejších pokojich někdo rodi, a ze to bylo fakt slyset... nakonec jsem se rozrodila sama v pondělí, ale na salech nebylo místo, doktori na riziku me moc neresili, jako kdybych uz jednou nerodila a nepoznala, ze se něco deje, klidne jsem porodila ve sprse ještě tam, takhle me na poslední chvili dovezli na porodni sal a mala byla hned venku! dikybohu, ze ne jeste ve vytahu:/ a to jsem kolikrat chodila připomínat sestram, ze uz bych se potrebovala premistit, ale nejak nezajem... takze ten uzasny porodni pokoj jsem si zrovna nemela cas uzit... sestinedeli pak az druhy den, klasika, tam jsem uz nic dobryho necekala, nastesti jsme sly uz po trech dnech domu... jako zazit tohle všechno napoprvé, tak si další porod fakt rozmyslim...

abby003
10. črc 2013

@sookie tak to bylo divoke teda, ale hlavni je, ze to dobre dopadlo a mala je zdrava;) to jsme se tam teda museli setkat;)

maladama
11. črc 2013

@sookie zas z té lepší stránky - sice tě nehlídali, ale ani nebuzerovali! Co by za to některé rodičky daly, aby jim do porodu žádný doktor nezasahoval a všichni je nechali na pokoji! Ale chápu, že sis to takhle nepředstavovala!
ovšem počítá se výsledek!

sookie
13. črc 2013

@abby003
@maladama jasne, nejdulezitejsi je, ze všechno dobře dopadlo!🙂 ja vim, ze to tam mají tezky, když je hodne maminek... ale myslim, ze sem si porod mohla prozit mnohem lip, byla jsem na to naladena a asi me navždycky bude mrzet, ze to probehlo jak to probehlo...
a třeba muj první porod mel uplne stejny prubeh, bylo to taky v motole, asistentka za mnou co pul hodiny chodila, radila, a rozhodne nikdo do niceho nezasahoval. a proste ten pocit byl jiny, ja si nemuzu pomoct...

maladama
14. črc 2013

@sookie no ono hlavně některé ty sestry na riziku... dvě takové blonďaté mi přišly ne úplně příjemné, a co jsem si teda všimla, byl dost rozdíl (zejména u těchhle dvou), jak se ke mě chovaly, když jsem tam ležela na udržování (to se ještě vcelku držely) a když mě tam šoupli po porodu - to bylo teda o dost horší.

Ale už jsem slyšela z víc zdrojů, že "běžné rodičky", tedy ty bezproblémové, někdy v Motole dostávají méně pozornosti a méně péče, když se zrovna sejde víc těch rizikových. Což je na jednu stranu logické, ale na druhou stranu by se to dít nemělo, protož i u té bezproblémové se může něco náhle pokazit.

mishah
16. črc 2013

Ahoj holky, mám dotaz ohledně porodnice Motol 🙂 příští měsíc se tam chystám rodit,
jednak mě zajímá,jak to chodí na 6nedělí + v porodnici- jsou k dispozici košile, vložky, případně župan?
pro miminko-je nějaký příděl plínek, ubrousky nebo radši vše s sebou?
kdo rodil císařem- otec být přítomen nejspíš nesmí nebo aspoň za "okýnkem"? Jak to pak probíhá s miminkem po CS/jestli ho dají aspon pochovat,přloží nebo tak něco/

Moc děkuji za zkušenosti+tipy!

maladama
16. črc 2013

@mishah pokud se něco nezměnilo, tak erárních košil je k dispozici spousta; župan ne. Vložek dostaneš jedno balení, takže určitě to chce i vlastní.
Plenky a oblečení pro děti jsou taky erární. Místo ubrousků se používá nastříhaný perlan navlhčený vodou, pokud chceš ubrousky, tak vlastní. Prdelpastu taky vlastní.
Můj manžel porod nestihnul, ale co jsem se koukala na dispozice porodního sálu, je tam to "okýnko" a za ním židle, takže předpokládám, že muž sedí tam. Holčičky mi dali po ošetření oňuchat a pak je okamžitě odvezli, ale ony musely okamžitě do inkubátoru, protože byly docela dost nedonošené. Normální miminka to budou mít jinak. Jo a paní, co ležela se mnou na pooperační JIPce, i vozili miminko na kojení.

gingerone
16. črc 2013

@mishah
Já můžu mluvit o leda šestinedělí, byla jsem tam před 3 týdny.
Na miminko je úplně všechno k dispozici erární, i vzorek mastičky - Bepanthen (stačil bohatě), na utírání perlan s vodou, koupila jsem i domů, přišel mi super. Jedině rukavičky, když budeš chtít na miminko, aby se tak neškrábalo ty první dny a na studený ručičky, tak ty tam nejsou. Jinak dostanete dupačky plus košilky na zavazování u krku na boku - množství dostatečné. Plenky taky vyhovovaly, taky kolik je potřeba. Chyběla mi obyčejná hadrová plena na ublinknutí, měli jsme jen jednu erární a další už ne, ale možná se dá doptat, jestli nemají...

Pro tebe košil je dostatek (stejně jsou pořád propocené, pobryndané mlíkem a krví...) a dostaneš jedno balení Batist vložek, takže taky radši ještě vlastní, ale dole je lékárna, takže to by se dalo vyřešit. Župan není, ale mně bylo takové horko pořád, že jsem nesnášela i jenom košili, natož že bych využila župan... (a to jsem tam byla v dobách, kdy bylo zrovna venku chladněji, že jsme moc nemohli na miminka větrat...)

mishah
16. črc 2013

@maladama @gingerone Holky,díky moc! košile je jasné,že je lepší mít jejich,tolik jich snad ani doma nemám 😅
tu plínku asi přibalím jednu do tašky..
ještě mě napadá- nebyl rpoblém s výměnou podložky v posteli-myslím takové té jednorázové,myslím pro ammnky po porodu..? A dávají tedy nějaké vzorečky krémů atd?

gingerone
16. črc 2013

@mishah S tou podložkou byl ohromný problém, dali jen jednu a víc nic... Ale byl tam igelit a na něm ještě složené prostěradlo a na něm až ta podložka a každý den chodila paní a nabízela výměnu toho pruhu prostěradla, podložku neměla, ale dalo se to vyřešit případně takhle. Druhý den jsem ji stejně musela vyhodit.
Vzoreček byl ten Bepanthen jenom, nic víc. Ale na miminka tam mají ještě olejíček na mazání tělíčka erární (slunečnicový z lékárny) a i líh na pupík, takže já jsem nepotřebovala opravdu vlastního nic na miminko, měla jsem akorát ty rukavičky, tak byla malá "fotogenická" 🙂

mishah
16. črc 2013

@gingerone díky 🙂 kufřík nebo takovou tu tašku s dárečky pro miminko v Motole teda nedávají?Tak aspon že ten vzorek bepanthenu 😉

gingerone
16. črc 2013

@mishah Vůbec žádné dárečky, neodnesla jsem si domů nic. A všechno na cestu domů dovezl manžel (teda akorát plínu jsem jí dala na přebalováku zase jejich erární).

maladama
16. črc 2013

@gingerone tobě ten Bepanthen stačil? Když jsem byla před dvěma lety na normálním šestinedělí, tak dávali takové třígramové nic, to bylo hned pryč... už dávají něco většího?

gingerone
16. črc 2013

@maladama No já ho používala vlastně jen 2,5 dne, takže mi stačil, ale tak nejpozději za další dva dny by mi došel... A trochu bolavé bradavky jsem mazala vlastní mastičkou, jinak by teda nestačil...

mishah
16. črc 2013

@gingerone @maladama ještě takový intim dotaz 😎 -jsou tam toaletní papíry? Někde je prý už nedávají 😅
@maladama jakto že to manžel nestihl k porodu?No.já doufám,že když CS,tak plánovaný..Byla jsi pak na Jipu? a pokoje píšou že po 3 po CS, což moc nechápu..Mají tam hrazdičky na zvedání nebo nic takového??Jo a ještě vlastně-dávali ti dreny?moc děkuji!!!!!!
Holky,jste zlaté 🙂

maladama
16. črc 2013

@mishah toaletní papír je stejně lepší svůj, měkkoučký 🙂
ad porod, no, já měla SC plánovanou prakticky od začátku těhotenství, protože dvojky měly společnou placentu, takové těhotenství se doporučuje ukončit nejdýl v 36+0 a současně se nesmí podávat léky na indukci. Akorát že v 34tt mě museli hospitalizovat, protože jsem se začala otevírat. Oni se to snažili zastavit, co to šlo, jenže já vesele kontrahovala kapačky nekapačky, pak v pátek ráno přišly výsledky z laborek, že se mi rozjíždí preeklampsie - tak se koncilium usneslo, že v pondělí ráno (aby to bylo v týdnu, že je víc lidí na všech odděleních) mě kuchnou - akorát že večer jsem začala tak trochu kolabovat, doktor mě vyšetřil, zjistil, že jsem na 4cm a za deset minut už jsem jela na sál.
Ze sálu na JIPku, to bylo super, krásně jsem se prospala, nic mě nebolelo, akorát po 24 hodinách mě hnusná sestra donutila se začít hejbat, to bylo od ní nefér! Hrazdičky tam nebyly, vstává se přes bok (překulit na bok, nohy dolů, a zvednout se přes lokty). Drény jsem neměla, teda po operaci ne. On mi pak po 10 dnech kus jizvy rupnul, tak to jsem drén už dostala.
Z JIPky mě vezli zpátky na riziko, tak se to dělá, když musí dítě do inkubátoru - jednak na riziku bývá víc místa a druhak by to stejně asi mamince přišlo hrozně líto, kdyby byla jediná, kdo nemá miminko u sebe. Takže standardní postup po SC na šestinedělí neznám ☹

mishah
16. črc 2013

@maladama moc díky! no,lepší nějaký toaleťák,než žádný 😅 jj,já už právě CS jednou rodila,tak tuším.. 😝 Kdy vás pustili domů?Teda, musíš mít záhul s tak malým rozestupem!

maladama
16. črc 2013

@mishah 14 dní po porodu jsme šly domů, holky byly bojovnice, na 35tt měly jak krásné váhy, tak byly dost stabilní, po dvou dnech už obě dávaly celou dávku mlíčka z lahve.
Ten rozestup není ideální, ale holčičky jsou hodňoučké, hezky spí, moc neřvou - moje odměna za fakt příšerný těhotenství. A za peklo s nespavým kolikozním prvorozeným.

mishah
16. črc 2013

@maladama a kolik měly porodní váhy? Fajn,že spinkají dobře 🙂

gingerone
16. črc 2013

@mishah Papír tam je, klasicky ta velká šedivá role jako na veřejných... Mně nakonec stačil i ten, nepomohlo by mi bývalo stejně nic, ani čisté hedvábí 😖

maladama
17. črc 2013

@mishah Kačka (dvojče A) 2.400g a Terka (dvojče B) 2.280g, to maj pomalu některý termínový, třeba můj v 41tt narozený manžel měl akorát 2.700 🙂

pinkievivi
20. črc 2013

Holky, prosím neporadíte jaké vyšetření se dělají v Motole při plánovaném císaři ? Jestli ty vyšetření dělají tam nebo musim ke svému obvoďákovi ? Díky mooc

mishah
21. črc 2013

@pinkievivi to by snad měly dělat v porodnici,ne?jestli tam chodíš do poradny, dělá se to vše automaticky před porodem..mě nejspíš taky čeká plánovaný CS, 29.7.mám poradnu-první-tak pak můžu napsat 😉
@maladama ještě mě prosím tebe napadlo- je dobré si vzít svou odsávačku na mlíko nebo není problém používat jejich? Nebo jak to vůbec je s dokrmy atd- krmí stříkačkou nebo lahví?Moc děkuji,že sis našla čas mi odpovědět, zvlášt při dvojčátkách a prckovi k tomu!! 🙂

maladama
21. črc 2013

@mishah odsávačku si na normálním šestinedělí nevybavuju, je určitě na dětské JIPce, ale tam jsou tři odsávačky na 3 pokoje + na maminky, které tam chodí. Takže vzít si vlastní s sebou není od věci. Na fyziologických novorozencích se krmí ze stříkačky, na JIPce z důvodu hygieny z lahve (samozřejmě pokud není sonda).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru