Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

mishakk
27. pro 2013

@maladama
Ahoj. Mám na tebe dotaz. Čeká me v lednu 3.planovany císař a poprvé v Motole kvůli memu rizikovemu těhotenství . Nevis, mají tam vstřebávácí stehy? Pak by me zajímalo jestli dávají výživu do kapacek na JIPu? A nutí Te vstavat hned druhy den? Pokaždé jsem jim tam omdlela, tak doufám, ze me pochopí a na normální pokoj prevezou. Pak bych trénovala vstavani sama.

dijakisch
27. pro 2013

@mishakk ahojcek, vzdala som to. Na cele sviatky sme na Slovensku, tak som sa rozhodla ze ten tyzden potiahneme do porodu a vratime sa do prahy I s bambulkou 😉

Maminky potom niekedy na jar by sme si mohli dat niekde rande, ktore ste z Prahy 5 😉

mishakk
27. pro 2013

@dijakisch
Držím palce at vse dobre dopadne. Ja si jdu uz 2.1. lehnout do Motola k hospitalizaci. My bydlíme asi 10 minut od Zlicina-kousek od Rudne, takže na Praze 5 jsem za chvíli 🙂.

maladama
27. pro 2013

@mishakk ahoj, stehy mi vyndávali, takže minimálně ty vnější asi vstřebávací nejsou (nebo v dubnu nebyly).
výživa do kapaček taky myslím nebyla, možná úplně na začátku? ale SC jsem měla v 9 večer a ráno normálně snídaně (samozřejmě na stoleček u postele a nějaká velmi decentní dietní, tuším vánočka?) a už v noci jsem tam měla konvici s čajem, že mám hodně pít.
vstávat mě donutili vlastně na třetí den - necelých 36 hodin po císaři (normálně by to bylo 24 hodin, ale to by vyšlo na noc, tak mě nechali na pokoji), do sprchy a pak zpátky do postele, sestřička mě ale celou dobu jistila, abych neomdlela. Bez toho, aby si byli jistí, že budeš schopná bez dozoru vstát z postele, tě z JIPky asi nebudou moct pustit, ale když jim vysvětlíš situaci, tak určitě najdete nějaký kompromis.

mishakk
27. pro 2013

@maladama
Jsi zlata. Díky za odpověd. Je mi divny, ze ještě někde dávají normální stehy. Ja rodila v Plzni a Horovicich a vždy jsem měla stehy vstřebávácí. Tak uvidíme. Každopádně ještě jednou moc díky 🙂

salikova
28. pro 2013

já rodila v Motole akutním císařem před dvěma lety.. Malý se narodil v 5hod ráno, ve 12 jsem tam měla už rehabilitační sestru a v 17hod odpo už sem musela vstávat:p - setřička mě celou dobu podpírala a nenechala vůbec bez dozoru, nechala mě vstávat strašně dlouho, dost se mi motala hlava, ale vzládla sem to... ve 12 hod na druhý den sem byla na šestinedělí. Co se týče výživy - večeři na JIP jsem neměla... Až druhý den oběd (pokud se to tak dá nazvat:D) na šestinedělí
@mishakk Držím pěsti;)

salikova
28. pro 2013

Jo a stehy jsem měla taky normální a pokud to teda za sebe můžu srovnat - bylo to lepší než ty samovstřebávací (ty sem měla po gynekolog, operaci a strašně špatně se mi vstřebávaly a bolelo to) - vůbec jsem o nich nevěděla a ani vytahování nebolelo.. jediné co je na tom blby, že tam musíš na to vytažení stehů dojet... :( Nebo nevím, jestli to třeba může udělat i tvůj gynekolog.. (???)

maladama
28. pro 2013

@mishakk a ještě - na JIP vozí miminka na přiložení, moje teda ne, protože byly samy na přístrojích na novorozenecké JIPce, ale mamince vedle miminko vozili pravidelně. Můžeš tam mít mobil, návštěvy jsou ofiko tuším 15-17, ale třeba mého muže tam pustili ("na dvě minuty!") i v těch 10 večer, abych mu mohla říct, že máme holčičky (měla jsem hodně akutní SC z hospitalizace, takže jsem mu akorát volala, že jedu na sál, což samozřejmě nestihnul).

mishakk
28. pro 2013

@salikova
Jsi hodna. Taky moc díky za info. Ja poprvé měla výživu do kapacek a vůbec jsem nepocitovala hlad, ale po druhy jsem ji nemela a pamatuji si, ze jsem měla hrozny hlad 🙂. Z toho vstavani mám hrůzu. Ja nesnáším, kdyz me někdo do něčeho nutí. Ja si pak to vstavani trenuji sama a jde to, ale ke všemu mám problémy s omdlevanim uz od mala. No uvidíme. Hlavne,abychom byli v pořádku. Ještě mi pohrozili, ze mi možna budou muset vzít dělohu. Tak uvidíme 😉. Ještě jednou děkuju.

mishakk
28. pro 2013

@maladama
Jeee, ty jsi to měla ještě takhle dramaticky ☹. No hlavne, ze jste všichni v pořádku🙂.

salikova
28. pro 2013

@maladama mně tam mobil napíchli rovnou do zásuvky a já tam celej den mohla být on-line.. 🙂 Sestřičky tam byly moc mily a s tím vstáváním @mishakk nepociťovala sem, že by mě přímo nutily a myslím, že když jim řekneš, že s tím máš problém, tak si zavolá sestřička posilu;)

barce
28. pro 2013

ahoj vsem 😉 , ceka me zkraje ledna planovany cisar v Motole. muzete mne popsat co me ceka? trochu mi zarazilo, ze mam nastup den predem uz v 9h rano. a jak je to s manzelem? ceka hned nekde vedle a miminko daji do naruce hned jemu? predpokldam, ze mne ho jen rychle ukazi a bude se sit. nebo pusti ho po zakroku na chvili na sal, aby jsme byli chvilku vsichni pohoromade 😔 ?

mishakk
28. pro 2013

@barce
Ahoj. Zrovna to tu taky řeším. Take me asi v polovine ledna čeká plánovaný císař v Motole. Ale uz 2.1.nastupuji na rizikove oddělení. Kdy nastupujes ty? Me uz čeká 3.cisarsky rez, ale poprvé v Motole. Nástup den předem je standardni postup. Budes dostávat nejake léky a injekce pred operací. V Motole je pry nejaky sklo za kterym muze byt manžel. A miminko az bude venku, ošetří ho, nechaji te s nim se poňuchňat a přinesou ukázat manželovi. Tebe zasijí a odvezou na JIP, tam by snad za tebou na chvíli mohl přijít i manžel 🙂. Alespoň takhle jsem to měla ja. Tak hodne štěstí. Třeba se tam potkáme 🙂.

salikova
28. pro 2013

@barce myslím, že v Motole může být manžel u porodu, když máš lokální anestezii.. já měla akutního císaře v úplné narkóze a taťku nechali koukat za sklem.. malého viděl hned po porodu a mohl si ho pochovat, pobýt s ním na šestinedělí... Na JIP samozřejmě za tebou může, návštěvy jsou do 17hod - miminka tam nosí přikládat...

hehena
29. pro 2013

omlouvám se, že vám sem zasahuji, neb bych spíše patřila do diskuse o CS u Apolináře, ale nějak sem toto zahlédla a klikla na něj a nedá mi to nezeptat se @mishakk na třetí CS. na rizikové jdeš proč? kvůli brzkému otěhotnění po druhém CS? nebo proč ti hrozí odebráním dělohy? rádi bychom v budoucnu taky třetě, ale toho třetího CS se trochu bojím, neb po druhém CS mi dr. na sále říkal, že mi na děloze museli udělat další jizvu, neb ta první byla už příliš ztenčená...

mishakk
29. pro 2013

@hehena
Mám rizikove těhotenství, protože mi praská jizva na děloze po předchozích CS ( nebo spis lepe řečeno se ztencuje natolik, ze hrozí ruptura delohy (prasknutí delohy). A do toho mi ještě praská svalovina na děloze, takže uz mi miminko drží v děloze jen nejaka blána. Ale pry je dostatečně pružná, takže by to měla udržet,pokud budu mit klidový režim a nesmím dostat jedinou kontrakci, to by pak byl průšvih a určitě by to prasklo a to by pak byl průšvih, to uz by se jednalo o kazdou minutu, aby nas zachránili. Proto ted ke konci uz musím raději do nemocnice, aby kdyby cokoliv se stalo, at jdu hned na sal. Miminko bude muset o něco dříve ven, tvrdí, ze v 36 tt, maximalne v 37 tt, ale to se uvidí podle situace.
Po 2CS je hrozba prasknuti delohy vždy, ale taky můžeš byt úplne v pohode 😉. Pry se to vetsinou stava, pokud se předchozí jizvy špatně hojily a byl tam nejaky zánět nebo kdyz brzy otehotnis po předchozím CS, což byl můj pripad. Ja rodila synka loni 30.5.2012 a otěhotněla skoro na den rok pote, samozřejmě neplánovaně, ale ja bych nikdy na potrat nesla. Ted uz se moooc těšíme.
To ze ti predelavali jizvu je podle me normální, me říkali, ze mi ji taky vyrizli a udelali novou jizvu. Je to lepší, ale myslím, ze to s tímhle problémem spojitost nemá, ale samozřejmě nevím co přesně ti delali.
Určitě bych se třetího těhotenství nebala 😉. Jen bych alespoň 2roky počkala, pry čím dele tim lepe. Oni si te pohlídají....neboj. Tak držím palce.
Jo a dělohu mi pry možna vezmou, protože je dost potrhaná a neví jestli ji dokáží dat ještě dohromady ☹. Ale ja si stejne nechám udělat sterilizaci, ikdyby mi ji nechali, protože pry další miminko uz stejne mit nemůžu. Což jsem ani neplanovala 🙂. Držím palce.

barce
29. pro 2013

@mishakk ahojky,nastupuju 8.1. tak se mozna potkame a lip nam to utece 😉 . to tam budes uz nejaky den pobyvat teda. drzim palce at je vse ok!!

mishakk
29. pro 2013

Díky moc. I ja tobe držím palce🙂. Určitě te daji den předem take na to rizikove oddělení, tak kdyby ses chtěla ještě na něco zeptat nebo jen psychickou podporu, tak se jmenuji Michaela Keblúšková 🙂. Určitě me tam na nejakem pokoji najdeš 😉.

maladama
29. pro 2013

@barce, @mishakk hlavně se, holky, potkáte v jídelně, protože na pokoji smí jíst (vydávaná jídla, tedy snídani, oběd a večeři, jinak samo můžou svačinu drobit do postele podle chuti) jen ty, co mají přísně klidový režim 🙂

jinak - nevím, jestli jsem rodila na standardním operačním sálu (zrovna končila uzávěrka sálů, měly se otevírat ofiko o půlnoci a já šla na sál v devět večer - ale měla jsem slíbeno, že můžu rodit, kdy chci, že operačních sálů je v Motole dost 🙂 ), ale vedle operačního sálu byla část pro tatínka, s velkým nezaskleným průhledem a pro všechny případy židlí 🙂

maladama
29. pro 2013

@mishakk njn, s náma to bylo veselý, na riziko mě šoupli kvůli otevírajícímu se čípku, ovšem po týdnu mi vyšla navíc v testech preeklampsie, tak že to nebudeme protahovat (ono já už v tu chvíli taky šest dní v kuse kontrahovala a fakt jsem myslela, že snad scípnu). To byl pátek a že prý sekce v pondělí ráno (oni radši plánujou na pracovní dny, že je přeci jen víc doktorů všude). Jo, akorát že večer jsem začla kolabovat, tak šly holky ven rychle. Ale dobře že tak, a taky dobře, že jsem na tom riziku byla, jinak... to mohlo být ošajschlich pro všechny tři. Přeci jen sestřičce přes chodbu si člověk zajde postěžovat dřív, než když přemýšlí, jestli kvůli tomu pojede 30km do nemocnice, že.

vkkc
30. pro 2013

@mishakk Ja tam rodila ted v srpnu planovanym cisarem. Stehy jsem mela normalni, na sestinedeli jsem byla tyden, protoze mam dvojcata, takze mi stehy vyndavali tam asi sestej den. ale nebolelo to vubec 🙂 Rodila jsem v patek v poledne a dostala az v sobotu rano snidani, veku a presnidavku, ale hlad jsem necitila, jen jsem furt pila. Ale uz v sobotu rano jsem musela jit sama do sprchy, a to jsem si sebou moc jista jeste nebyla 🙂 pak uz me prevezli na pokoj na sestinedeli.

mishakk
30. pro 2013

@maladama Vidíš to me nenapadlo 🙂. Tak doufám, ze kdyz u toho taťka bude moct byt, tak nezkolabuje. Je silna povaha, ale nesnese se dívat na bolest druhých. Snad mu to vynahradi ten pohled na cerstve narozené miminko 🙂 .
Ty sis asi taky prožila ☹. Toho, ze se náhle něco stane se taky pravé bojím, i doktoři, proto uz si tam jdu raději lehnout takhle brzy. Tak doufám, ze se nam to vyhne a v klidu porodime.
@vkkc Děkuji za informace. Kazda informace ve me vyvolává vetsi klid. Ja měla druhy den k snídani jen bílou kávu, k obědu čistý vývar-jen vodu a k večeři vývar i s nudlickama nebo čím to bylo. Třetí den vanocku k snídani a br.kasi k obědu. Fakt jsem měla hlad 🙂. Sprchu nedám, to vím. Nedala jsem ji dvakrát tak se bojím, ze ani po třetí. No snad jim to tam vysvětlím.

vkkc
30. pro 2013

@mishakk Jo a manžel může být za tím oknem cca dva metry od tebe jakoby z boku, to musíte mít zaplacený předem, takže to můžeš zaplatit hned po nástupu na riziko. Kdyby nakonec nešel, vrátí vám to. Jinak za tím oknem má manžel židličku, můj ale neseděl a navíc je vysokej, takže viděl přes tu plachtu např. placentu, dělohu a další věci z mýho břicha, takže pokud tě manžel nechce vidět naruby, tak ať si nestoupá 😀
Já s tou sprchou měla taky trochu problém, ale stejně jsem v ní dlouho nebyla a už mě převáželi na šestinedělí, tam jsem pak měla štěstí na super sestřičku, která mi (nám všem) pomohla se vším.
Cítila jsem se tam obecně dobře, jak na riziku, tak i pak na šestinedělí, já nikdy v nemocnici nebyla, tak jsem si připadala skoro jak někde na hotelu 😀 I když obědy teda nic moc, to asi jako jediná výtka, ale já jsem hodně vybíravá 😉

mishakk
31. pro 2013

@vkkc ahoj. Ty blaho takhle blízko muze byt? No trochu jsem ho tou tvou zprávou zaskočila 🙂. Taky je vysoký, tak mu asi raději doporučím at sedí nebo se diva jen na me 🙂))).
Jídlo me netrápí. To nějak preziju a sprchu snad take 🙂. Díky a přeji hodne štěstí do Nového roku.

duzame
6. led 2014

Ahoj holky! V Motole jsem před čtyřmi lety. Tenkrát tam byly k dispozici neomezeně noční košlile, porodní vložky a plenky. Máte někdo zkušenost, jak to tam chodí teď? Díky 😉 .

eustoma
6. led 2014

@duzame asi odpoveie este niekto aktualnejsie. ale pred 14 mesiacmi tam boli meomedzene kosele, plenky trochu omedzovali (tusim 6-8 na den to vychadzalo, no brbrali, ked mi mali dolozit), ale da sa povedat, ze tez neomedzene. no a vlozky kazdy dostal balicek, zvysok si musel dokupovat. ale stav s pred 14 mesiacov.

valentovat
7. led 2014

Ahoj holky, nevíte některá, jestli je v Motole služba focení miminek? Popřípadě kolik to stojí a jak fotky vypadají?Díky

whitelilith
7. led 2014

Kamarádka rodila v motole v prosinci... Největší zklamání bylo-že rodila v noci a tatínkovi dítě ukázali až druhý den. U porodu být nechtěl-ale dítě vidět pak chtěl a nebylo mu to umožněno.

salikova
7. led 2014

@valentovat Ano, je tam focení miminek - milej pán.. Myslím, že to stálo 200Kč (ale před dvěma rokama) Máme vyfoceny oba kluky a celkem hezky, kvalitní a stále ještě visí u nás na ledničce:D

salikova
7. led 2014

No a otec už nemusí platit u porodu: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/256678-...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru