Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

kutkop
8. kvě 2014

Dobry den, muzete mi prosim nekdo napsat, kdy vas pusti na porodni pokoj?

jaja01k
9. kvě 2014

@stesti_zm V den, kdy jsem byla 14+0 jsem neměla čas tam jít, tak jsem šla až 14+1, přišla jsem asi půl hodiny po začátku registrace, nikdo tam nebyl, a bez problémů mě zaregistrovali. Možná to byla náhoda, ale myslím si, že v Motole nebývá takový nával jako třeba v Podolí.

jaja01k
9. kvě 2014

@kutkop Já jsem šla na porodní pokoj, když jsem měla stahy cca po 5 minutách. Předtím mě ještě nechali nějakou dobu na čekacím pokoji.

sanuli
9. kvě 2014

@stesti_zm Když jsem se byla registrovat, přišla jsem přesně na čas a byly jsme tam 3.. Myslím, že v Motole je to v pohodě 🙂

lucik024
9. kvě 2014

A

wopickova21
9. kvě 2014

@stesti_zm Musíš tam osobně.Teď přesně nevím v kterým týdnu tam musíš jít, tušim že ve 14...? Ale když jsem tam byla já tak jsem tam byla asi 10 minut... 🙂

hajanik
13. kvě 2014

Já byla na registraci loni o prázdninách, šla jsem hned jak začínají (14,30) a byla jsem tam sama, takže to bylo vyřízené hned. Ani tam nemusíš osobně, stačí když tam dojde někdo s tvojí těhotenskou průkazkou.

lumpicek
14. kvě 2014

Ahoj maminky. Můžu se zeptat, jak je to teď v Motole s čekáním v prenatální poradně? Asi je to na celé dopoledne že? Děkuju za info 🙂

jaja01k
14. kvě 2014

@lumpicek Já jsem stihla před porodem jen jednu poradnu, čekala jsem něco přes hodinu. Ale nešla jsem na monitor a jak jsem pochopila, na ten se čeká ještě déle.

lumpicek
14. kvě 2014

No takže žádná změna oproti letem minulým, škoda ☹ No nic, budu se muset obrnit trpělivostí 🙂 Tak děkuji za info.

petule12
15. kvě 2014

@lumpicek hele ono je to asi o štěstí jak kdy. S první dcerou jsem se tam naseděla hodiny a u druhé loni to šlo náhodou rychle. Na monitor jsem čekala maximálně 10 min. a do poradny jsem pak šla do půl hodiny. Až mě to překvapilo 🙂

kashki
15. kvě 2014

@lumpicek Já jsem tam skoro pokaždé čekala tak 3 až 5 hodin :-\ Asi záleží ke komu jdeš. Já chodila k R. Vlkovi..

maladama
16. kvě 2014

@lumpicek monitor byl vždycky relativně rychle, horší to je s poradnou - ale neriziková je na tom líp než riziková, protože jednak vyšetření pacientky na rizikové poradně trvá dýl, druhak tam posílají akutní případy a za třetí doktoři z rizikové bývají v případě problémů na porodních sálech nebo rizikovém oddělení odvolávaní. Ale počítat s dopolednem a mít s sebou knížku a svačinu (na pití je tam automat, na jídlo ne) je vždycky lepší.

duzame
16. kvě 2014

Můžu se zeptat, jak často se na ten monitor jde? Poprvé jsem rodila dřív, takže nakonec jsem to nestihla ani jednou...

hajanik
16. kvě 2014

Já jsem byla v poradně 4x a kromě první návštěvy jsem byla na monitoru vždy, ale je pravda, že ten je rychlý a skoro bez čekání. Zato do poradny jsem čekala i 4 hodiny ...

sanuli
28. kvě 2014

Holky, nemáte někdo zkušenost s císařským řezem v Motole? Může být u operace otec?

petit_grisu
30. kvě 2014

Ahoj všem. 🙂 Taky se mezi vás přidám. Mě čeká porod v Motole v září, tak chci nabrat nějaké informace a zkušenosti ostatních. 🙂 🙂

petit_grisu
30. kvě 2014

@sanuli Četla jsem o tom právě na jejich stránkách. Že otec k císaři asi připuštěn není. Doslova tam píšou "Na operační sál pro císařské řezy nemají návštěvy a osoby určené rodičkou přímý přístup, mohou však čekat v předsálí a být tak ihned v kontaktu s miminkem. Eventuální účast duly je chápána jako doprovod u porodu."

petit_grisu
30. kvě 2014

@jaja01k @wopickova21 @hajanik Ahoj, omlouvám se že jsem vás označila, ale všimla jsem si že máte porod v Motole už za sebou,tak mi snad poradíte. 🙂 Jde mi o balení tašek do porodnice. Na internetu je o tom spoustu informací, někde píšou mít sbalenou jednu velkou tašku, jinde zase 3 tašky rozdělené na porod, šestinedělí a odjezd domů a jsem z toho trochu zmatená. 🙂 Na stránkách Motola píšou " Pro pobyt na porodním sále si připravte toaletní potřeby: ručník, mýdlo, kartáček a pastu na zuby, papírové kapesníčky, jelení lůj, omyvatelnou obuv na přezutí, léky, které dlouhodobě užíváte. Ostatní Vaše osobní věci si dejte do vhodného menšího zavazadla ( nadměrná zavazadla není možné bezpečně a hygienicky na porodním sále uložit)." Takže i oni tím myslí, že mám mít menší tašku na sál a větší pak s věcma jako je župan, vložky, kalhotky a tak? Věci na odvoz nechám tatínkovi doma, ty nám pak přiveze až si pro nás pojede. Jen prostě nevím jestli věci do porodnice sbalit do jedné tašky nebo do dvou, když píšou že větší tašky tam není kde uložit. 😕 Děkuji za radu.

jaja01k
30. kvě 2014

@petit_grisu Já bych doporučila spíš dvě tašky, a tu s věcmi, které nebudeš potřebovat přímo na porodním sále, si nechat přinést až na šestinedělí. Já jsem měla jednu tašku, myslím si že nijak extra velkou, a je fakt, že jsem ji do té skříně na porodním pokoji sotva nacpala 😅 A pak jsem teda ještě měla zvlášť věci na cestu domů pro sebe i pro miminko.
Jo a jinak z těch instrukcí na stránkách Motola jsem byla taky pěkně zmatená a moc jsem nechápala, jak to myslí 😀

petit_grisu
30. kvě 2014

@jaja01k Takže v tý tašce na sál má být jenom to co vypsali? Ručník, mýdlo, kartáček a pastu na zuby, papírové kapesníčky, jelení lůj, omyvatelnou obuv na přezutí? Níc víc? To i kalhotky, košili a ostatní věci mám mít v druhé tašce na šestinedělí? Se všem ohledně příprav si vím tak nějak rady, ale teda to balení mi už vaří mozkové závity. 😀

jaja01k
30. kvě 2014

@petit_grisu Tak jedny kalhotky a nějaké vložky bych si tam pro jistotu přibalila. Košili jsem svojí vůbec neměla a župan jsem ani jednou nepoužila. Všude tam bylo hrozně přetopeno. Takže jestli nechceš vítat návštěvy v noční košili, tak spíš jen "letní" župan nebo prostě něco ne moc teplého.

palomitacheca
30. kvě 2014

V Motole jsem rodila v srpnu 2012, par hodin jsem stravila na oddeleni rizikoveho tehotenstvi a s sebou jsem mela vetsi tasku se vsemi vecmi. Kdyz uz se porod rozjizdel, tak jsem si vzala jen to nejnutnejsi do mensi tasky, zbytek jsem nechala v te vetsi, kterou mi zanesli nekam do skladu. Po porodu mi pak tu tasku prinesli, ale chvili to trvalo, protoze na me nejak pozapomneli... priste bych to udelala tak, ze bych si k porodu vzala jen nejakou mensi tasticku s doklady, nabijeckou na mobil, hygienickymi potrebami a poporodnimi kalhotkami, pripadne vlozkou (balicek vlozek a kosile jsme po porodu mely na pokoji), zbytek bych si nechala treba v aute, aby mi to manzel po porodu prinesl rovnou na pokoj.

hajanik
30. kvě 2014

Ahoj, já měla porod relativně rychlý (na sále jsem byla asi 4 hodiny) a potřebovala jsem tam ze svých věcí akorát ručník, pantofle a pití. Vložky tam jsou k dispozici a kalhotky nepotřebuješ, jsi stále bez nich 😉 Na sál jsem s sebou měla jen igelitku s věcmi vyjmenovanými na stránkách Motola, ostatní jsem měla ve větší tašce, kterou měl manžel v autě a pak mi ji přinesl na šestinedělí. Na sále je opravdu pouze malá skříň.

maladama
30. kvě 2014

@sanuli operační sál má takové předsálí - moc jsem si to neprohlížela, ale na jedné straně bylo takové okno, něco jako výdejní okno ve školní jídelně - a na straně toho předsálí byly židle (to vím, tam jsem si nechávala tašku s věcma na JIPku). Takže počítám, že tam sedí otec - kousek od stolu a že může doprovodit miminko na ošetření do té druhé části předsálí.
Ale nevím, jestli tohle se platí jako doprovod nebo ne - můj manžel nestihnul dojet, já ležela na riziku a pak jsem začala kolabovat, tak jsem šla na sál tak rychle, že holky byly na světě dřív, než muž vyjel z domu. Je mi líto, že tam nemohl být - ani ne tak kvůli mě, celé to bylo tak rychlé, že jsem se nestihla začít pořádně bát - ale že nemám z prvního dne žádnou fotku. On holky pak ještě na moment viděl na JIPce ještě v noci (rodila jsem pozdě, byli hrozně hodní, že ho pustili totálně mimo návštěvní hodiny i na JIPku za mnou i na novorozeneckou za holkama - sice jen pár minut, ale aspoň jsem mu já stihla říct, že máme holčičky a on mě poslat SMSku, že jsou podobné mně), tak aspoň tak, ale stejně. U syna mám sérii fotek vždycky v den narozenin, u holek holt ne ☹

annakulhankova
12. čer 2014

Maminky mohu se zeptat, kdo máte za sebou porod v Motole, platí se doprovod otce u porodu? Dekuji

jaja01k
12. čer 2014

@annakulhankova Platí, je to asi 700 Kč.

petule12
12. čer 2014

@annakulhankova je to 705 nebo 715, tak nějak, kvůli DPH, to mě pobavilo 🙂

annakulhankova
12. čer 2014

@jaja01k
@petule12 mockrát děkuju 🙂 a jak jste byly v Motole spokojené, porod, personál, prostředí atd...?

petule12
12. čer 2014

@annakulhankova já maximálně, rodila jsem ta2 2x. Poprvé jen na těch boxech a což bylo mi jedno kde jsem, hlavně aby už mimčo bylo venku 😀 Teď tam mají ty pokoje a to je teda fakt super, akorát to šlo podruhé tak rychle, že jsem si to ani neužila 😀
Ale jinak personál na porodním za mě žádná námitka, všichni milí, ochotní.
Na šestinedělí taky v pohodě, občas nějaká načuřená sestra, ale to je všude 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru