Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

jamia
29. srp 2015

@bebe_84 Ano a je to tak v pořádku, malé děti mají neustále nějaké rýmičky a virózy, které fakt nemusejí zanášet mezi čerstvě narozená mimina.

bebe_84
29. srp 2015

@jamia a co se tedy dělá se staršími sourozenci, když chce manžel vidět miminko a hlídání není? 😅

mimi1004
29. srp 2015

@bebe_84 Je to možná blbá odpověď, ale musí si to prostě nějak zařídit... 😅

bebe_84
29. srp 2015

@mimi1004 já jen že v Podolí s dětmi neměli problém, tak se divím 😠

mimi1004
29. srp 2015

@bebe_84 Viděla jsem, jak tam nechávají čekat děti v předvstupu - tzn. vstup na oddělení je uzamčen, musí se zazvonit na sestru, která vám dveře odpípne. Jsou tam lavice na sezení a tam děti čekaly. Pak jsou další prosklené dveře, které už jsou volně otevřené a pak chodba s pokoji 🙂

mimi1004
29. srp 2015

@bebe_84 Tohle záleží na konkrétní nemocnici, jak si to zorganizuje 🙂

jamia
29. srp 2015

@bebe_84 Pokud budeš chtít mít tatínka u porodu, tak si to taky budeš muset s hlídáním nějak zařídit. Nás to taky čeká, ale i tak mi to přijde jako fajn opatření, obzvláště v zimě.

bebe_84
29. srp 2015

@jamia
@mimi1004 Tak díky za info, holky. 🙂 Nafackovala bych si, že jsem prokaučovala registraci do Podolí, tak budu ještě zvažovat. 🙂

mimi1004
29. srp 2015

@bebe_84 Tak hodně štěstí! 🙂

ada22
29. srp 2015

@bebe_84 Mám čtyřletou dceru a překvapivě v pohodě zvládla. Manžel ji tam vzal a ukázali jsme ji miminko jen přes sklo vstupních dveří. Já byla tedy s ní na chodbě a manžel držel mimčo. Čekala jsem, že bude zuřit, ale ona byla úplně v klidu. Jen se ptala proč nemá miminko ty dupačky co jsme ji koupili a pak už jen otravovala, kdy pojedou na chatu. 🙂 Původně jsem vůbec nechtěla, aby ji tam bral. Ale u tebe to bude asi horší ty máš menší dítě. Ale když je vše bez komplikací, tak jsi do tří čtyř dnů doma.
Jinak to opatření je přesně z důvodů bacilů. A musím říct, že u prvního dítka jsem za ten zákaz byla ráda. To že kojená miminka jsou imuní k nemoc není pravda. Malá chytla od starší rýmu hned v pěti týdnech a nic moc.

bebe_84
29. srp 2015

@ada22 Jojo, já to kvůli bacilům chápu, jen si moc nedovedu představit, že bych 3-4 dny neviděla ani manžela ani dcerku. 🙂 Tak aspoň přes to sklo, aby mi mohl přivézt věci. 😅

bebe_84
29. srp 2015

Ještě holky co se týče registrace - jsou tam nějaký velký návaly, resp. má smysl jít tam nějak moc dopředu?

jahodnice
29. srp 2015

@bebe_84 když jsem se registroval a vloni, přišla jsem o hodinu dřív, nikdo tam nebyl, sestřičky mě hned zaregistrovala a šla jsem domů. Čeká mě to znovu za měsíc, tak to snad bude stejné.

jamia
29. srp 2015

@bebe_84 Neboj, však to zvládnete 🙂
Na registraci moc velký nával není, ale neprokoučuj to. Byla jsem tam před týdnem v pondělí asi půl hodiny před oficiálním začátkem a byly jsme tři, přičemž jednu maminku už nevzali, byla v 16. - 17. týdnu.

bebe_84
29. srp 2015

@jamia já jsem dneska 14+0, takže hned v pondělí se tam chystám. Jen to tam musím najít, Motol je pro mě neskutečný bludiště. 😀

jahodnice
29. srp 2015

@bebe_84 dá se to najít v pohodě, maji tam směrovky

ada22
29. srp 2015

@bebe_84 Najít se to dá v klidu nebo se optej na informacích. Jinak s manželem a dcerkou můžeš být v pohodě za tím hlavním vchodem a miminko můžeš případně nechat u sestřiček na novorozencích nebo ho nechat hned za prosklenými dveřmi. My to tak udělali, že bylo vidět miminko, ale byli jsme s dcerkou.

Jo a bacha nově teď celkem zdražili parkovné. Je to 30 kč na půl hodky, ale platíš až po hodině. První hodina je snad zdarma.

cattus
29. srp 2015

@jahodnice
@bebe_84
Je to tam v pohode. Byla jsem pred 14 dny. Bylo nas tam asi 6. Vysla sestricka vybrala tehu prukazky. Za 5 minut byla zpatky. Rozdala prukazky a mohla jsem jet domu.
Najit se to da v pohode. Pokud prijedes metrem, projdi tunelem primo az do nemocnice. Pak se das pres nadvori vpravo a projdes kolem pokladny pro cizince az k takovy kukani. Tam je hlidac ci co. Od nej se das opet jako sikmo vpravo a tam uz je oznaceny vstup do traktu D. Vyjedes vytahem do 5.patra a zase se das doprava a hned prvni chodbicka vlevo a jsi tam. Jestli prijedes autem. Tak zaparkuj nejlepe nekde u pohotovosti. V podstate vyjdes primo u te kukane viz vyse a pokracuj uplne stejne.

shane1561984
29. srp 2015

Ja tu prave lezim na rizikovom 😢

hanik73
29. srp 2015

@shane1561984 Držím palce,ať je vše v pořádku,ale už to máš za pár.Já do Motola chodím na kontroly do poradny a budu tam i rodit.Přístup a péči sestřiček i lékařů si zatím nemůžu vynachválit.Opravdu super.Jaká je péče na rizikovém?

jasupeso
29. srp 2015

Ahoj,mam dva chlapecky po roce a pul po sobe,oba porody v Motole,byla jsem moc spokojena s personalem.Navstivili jsme i jina oddeleni a vzdy spokojeni.

shane1561984
29. srp 2015

Na rizikovom..? Super pristup super lekari a aj sestricky...staraju sa...😉 njn zapar..len este neviem kedy a ako...kedze sa mi to kus skomplikovalo

jjaanca
22. zář 2015

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli je v Motole pořád tak příšerné vedro jako před 7 lety. Byla jsem pořád zpocená a když jsem potřebovala někam jít v županu, tak to bylo peklo. Říkala jsem si že je to asi kvůli miminům. Plánuju že si vezmu tentokrát jen tenký saténový župan tak aby mi zas nebyla zima.

elib
22. zář 2015

@jjaanca byla jsem tam na přelomu května / června a vedro příšerné, měla jsem župan a použila jsem ho minimálně.

jjaanca
22. zář 2015

@elib Díky, myslela jsem si to. Já si župan musela vzít když jsem šla na jiné oddělení na vyšetření, a občas mi připadalo vhodné přes sebe něco hodit. 🙂

elib
22. zář 2015

@jjaanca jj, také jsem to tak dělala, župan pouze na utz nebo když jsem někam šla. my jsme s holkama na pokoji měly stále okna dokořán, na chvíli jsme otevíraly i v noci. Na rizikovém byla super terasa, tam se dalo na chvíli provětrat.

majinka1981
7. říj 2015

Já už bych do Motola nikdy nešla, pokud bych neměla plánovaný císařský řez. Porodní sestra mě zapomněla hodinu ve vaně a já se tam málem utopila, omdlívala jsem. Pak mě přivázala na 16 hodin na porodní sál, kdy jsem zvracela krev. Takže nakonec císař, ještě dnes lituji že jsem je nežalovala.

aaggyy
9. říj 2015

holky, co budete rodit v Motole..hlavně ty, které chcete mít miminko bezprostředně u porodu u sebe - domluvte si to pěkně dopředu. Já jsem rodila mimo Prahu, ale znám to, jak to chodí v Motole z praxe z gynekologie a porodnictví (jsem studentka 2LF), a zatím všechna miminka co jsem viděla dali hned na vyhřívané lůžko, sice vedle maminky, ale zakazují mimi vyndavat a mít ho u sebe - NEUVĚŘITELNÉ, hlavně když jde o fyziologického novorozence. Četla jsem o mamince, která musela podepsát negativní reverz, že si to nepřeje, a že ohrožuje miminko na životě...:(( já jen že po porodu budete trošku mimo, aby jste se s nima dohadovali..nenechte si vzít tu vzácnou chvíli, když máte mít nahaté mimi na sobě (ne pár minut, ale celé ty dvě hodiny co jste na sále). Pro mně to bylo zásadní pro výběr porodnice, ale jen proto, že vím jak to tam chodí. Tak si to domluvte raději dopředu🙂

elib
9. říj 2015

@aaggyy já měla plánovaného císaře, malý naprosto v pořádku, ale odnesla jsem to já, strávila jsem pár dní na JIP. Manžel se šel pak podívat na malého na šestinedělí, přendali mu ho z té pojízdné postýlky do inkubátoru a manžel měl zakázano! se malého dotýkat, prý kvůli infekci. Do teď se nemůžu srovnat s tamnějším přistupem personálu...

mishutkaa
10. říj 2015

Ahoj holky, myslíte že nebude problém když se pudu do Motola registrovat az 14+2 ? 14+0 mi vychází na neděli a v pondělí nevím jak to budu časovém stíhat z prace. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru