Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

maladama
9. lis 2012

@ellionor tak už můžeš! 🙂

asaka
10. lis 2012

@maladama ahoj, no cekani je tam vzdycky desny, alespon 2h. Ja tam chodim od 18tt (ted jsem 23+).. 21. tam jdu zas, na ogtt, poradnu + jeste UZ, takze cely dopoledne to jisti.. 🙄 hlavne kdyz to dobre dopadne..

@ellionor drzim palce at jde vse jak ma a tesim se na reference novych salu 🙂

rosaleen
10. lis 2012

@asaka potom nechapu proc objednavaji na urcitou hodinu, kdyz se pak takhle dlouho ceka.... jdu poprve ve stredu to abych si vzala s sebou svacinu 🙂

asaka
10. lis 2012

@rosaleen no to ja taky nechapu.. prisla jsem 10 min pred svou objednaci dobou a predemnou alespon 10 zenskejch.. jsem se modlila aby vetsina sla do fyziologicky poradny a ne do rizikovy.. i kdyz zas v ty rizikovy zensky travej vetsinou vic casu. Svacinu a piti si urcite vezmi 🙂 Rekord jsme tam trhla v roce 2008 tyden pred porodem, to jsem cekala 4h!!!!!! cekarna úpraskala ve svech, chlapi co tam byli vsichni stali a dokonce i nektery tehotny, na ktery nezbylomisto za sezeni To byl fakt extrem.

rosaleen
10. lis 2012

@asaka ja jdu taky do rizikovy... ono je to oboje na stejnym miste? takze svacina piti a tlusta knizka to jisti 🙂

asaka
10. lis 2012

@rosaleen jj, na stejnym miste, sesterna + 2 vysetrovny, jedna rizikova, jedna fyziologicka. V ty to odsejpa rychlejc.. je tam dost hluk, huci tam nakej vetrak + automat na piti, do toho pustena televize s nemocnicnim programem + hlasy lidi. takze nejakou lehkou cetbu 😀

werumka
10. lis 2012

@asaka
@rosaleen Ahoj, ono je to tak, že si všechny objednají víceméně na ráno - mezi osmou a desátou. Bohužel není pravda, že by v rizikové poradně byly ženy déle - naopak tam často více spěchají, protože mají našlapáno a doktoři musí často odbíhat na sály. Já jsem v ordinaci nikdy nestrávila víc jak pět minut. Zato v čekárně šest hodin nebyl problém 😀

asaka
10. lis 2012

@werumka no ja tam taky tak dlouho nebyla, ale tuhle prede mnou byla pani uvnitr i s tatinkem, ja v kabince, ve ktery jsem byla asi 15minut a mezitim syn cekal u sester, chudak, takovou dobu :(

eustoma
10. lis 2012

nove saly som nestihla. ale som zvedava, az poreferujete ake to je v novych priestoroch.

maladama
10. lis 2012

@rosaleen objednávají na hodinu (a není pravda, že všechny mezi 8-9 - já bývala objednaná na desátou nejdřív), ALE - jednak v rizikové berou akutní případy a ty samozřejmě přednostně, a druhak doktoři z rizikové chodí na sál k rizikovým rodičkám. Takže skluz je nevyhnutelný.

A tedy, popravdě, radši si tam pár hodin jako neakutní počkám, než aby mě museli brát jako akutní hned třeba s krvácením, že.

rosaleen
10. lis 2012

@asaka diky za info.. ve stredu uvidim...

rosaleen
10. lis 2012

@maladama jsem objednana na 11 takze doufam ze na veceri uz budu doma 🙂
je jasny ze na rizikovy toho budou mit hodne a ze musi i odbihat muj Dr. mi rikal ze na rizikovy jsou ti nejzkusenejsi doktori, takze musi asi i nekam jinam obcas... Je potreba s tim pocitat dopredu a moc se nenervit 🙂

rosaleen
10. lis 2012

Pokud pujdu na planovany cisar tak si stejne novy rekonstruovany mistnosti neuziju a ja se tolik tesila jeste v lete ze uz budu rodit v novym 🙂

maladama
10. lis 2012

@rosaleen jojo, nenervovat se, to je základ. A svačina, pití a něco na čtení, protože tam nejsou snad ani reklamní letáky. Nebo teda loni v létě nebyly.

A proč myslíš na císaře, zdravotní komplikace nebo blbě otočený mimčo?

rosaleen
10. lis 2012

@maladama zdravi ok, ale mala je KP a vzhledem k tomu, ze je tak celou dobu a moc se nehejbe tak tak asi zustane... Muj Dr. rikal ze v Motole delaj i manualni otoceni miminka v deloze ale to asi nebudu chtit...

maladama
10. lis 2012

@rosaleen a KP rodit nechceš, nebo ti to jako prvorodičce nedoporučují?
ale jinak plánovanej císař má taky něco do sebe... aspoň se na to můžeš psychicky připravit. Já s dvojkama císaři nejspíš neuniknu (přirozený porod je prý možný, ale a) obě dvojky musí být hlavičkou b) já nesmím mít komplikace c) dvojky nesmí mít komplikace a d) musí být dost velké - což u mono-di je skoro nesplnitelné) - tak se na to koukám z té lepší stránky, že mě zavřou do porodnice den předem a já se aspoň před porodem v klidu vyspím 🙂

rosaleen
10. lis 2012

KP rodit nechci normalne bojim se komplikaci, radeji se necham kuchnout at je mimi v poradku... taky to beru z ty lepsi stranky pri planovanym cisari clovek presne vi kdy to prijde a nemusi se bat u kazdy cvicny kontrakce ze uz je to to ONO🙂

petule12
10. lis 2012

holky, tak pak nědo info, jak to tam nově vypadá 😉

maladama
10. lis 2012

@rosaleen no, moje dvě kamarádky, co měly kvůli KP plánovaného císaře na 38+0, začaly rodit pár dní před termínem, takže pak akutní císař. Takže vyhráno není 🙂

@petule12 jsem zvědavá, jestli to ellionor do těch 9 do rána vydržela, než otevřeli sály, nebo ne!

rosaleen
10. lis 2012

@maladama jeee tak to mam teda velkou radost 🙂 skoda ze se to neda urychlit, uz bych to mela rada za sebou...

eustoma
10. lis 2012

@rosaleen v motole vedia rodi KP normalne. mam 3 kamosky co rodili KP spontanne. teda zalezi od toho aku polohu ma KP, kedze aj to moze mat rozne polohy. ale nebala by som sa toho. pokial je lekar co to vie rodit.

rosaleen
10. lis 2012

@eustoma jsem prvorodicka tak se bojim moznych komplikaci pro dite, polohu by melo dobrou a snad ani ne moc velkou vahu a take je to holcicka coz je lepsi... ale strach z moznych komplikaci je vetsi nez strach z cisare...

rosaleen
10. lis 2012

Kazdopadne ve stredu podam cerstve informace z Motola a @ellionor drzim palce...

petule12
11. lis 2012

@maladama - no to je fakt 🙂 snad ano. 😉

petule12
11. lis 2012

@rosaleen - když jsem rodila první dcerku, tak vedle mě byla holčina, která už druhé dítě rodila v motele KP a v pohodě. Ale je fakt, že bych taky měla strach.
Tak ideálně, aby se mimís umoudřil a otočil 🙂
A hlavně ať to vše dobře dopadne.

kophana
12. lis 2012

ahoj, ráda bych se zeptala jaké máte zkušenosti s porodnicí v Motole. je to jedna z mých možností (nejblíž mám Krč - ale tam se trochu bojím po přečtení pár diskuzí). ráda bych znala čerstvé informace, zážitky, poplatky🙂 příští týden se musím registrovat. třetí alternativou je Podolí, ale tam chtějí všichni, tak asi mívají dost narváno...

jika10
12. lis 2012

Holky, prosim o info, byl nekdo v motole na predporodnim kurzu? Pripadne co vse se tam clovek dozvi. Dekuji

bublina155
12. lis 2012

jezis to mne nestraste s 4-hodinovym cekanim, ja nevydrzim sedet ani pulhodky , jdu poprve do poradny v patek rano... neni tam v cekarne wifi? to abych si vzala svacinu i obed 🙂...a to se chodi na prohlidku i na monitor predpokladam?

rosaleen
12. lis 2012

@bublina155 jdu ve stredu.. poreferuju 🙂

maladama
13. lis 2012

@bublina155 pokud jdeš prvně, tak nejdřív na kartotéku, z kartotéky na monitor, z monitoru do poradny. Na monitoru to docela odsejpá, na poradně míň.

To se tam v pátek uvidíme, já budu ta s nejmenším břichem a velmi živým batoletem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru