Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

jika10
9. črc 2016

@eva1987 Já bych to zkusila. Já tam byla ve 14+5tt a problém to nebyl.Záleží na tom, jestli budou mít v tvém termínu ještě volnou kapacitu

eva1987
9. črc 2016

@jika10 No prave se toho obavam,protoze v Podoli uz na 2.ledna maji obsazeno.A kdyz si tam telefonicky zavolam, myslis ze mi to sdeli? Abych si kvuli tomu zbytecne nebrala v praci volno a mohla hledat jinde.

xoriska
9. črc 2016

@eva1987 určitě si zavolej, mě kvůli tomu v pátek doktor neměnil termín i když mimco bylo o týden větší, ale že bych se nestihla registrovat. V Podolí je registrace od 8.00 a v 8.01 už mají plno, takže tam jsem si dávala i budík když jsem byla těhotná poprvé.

eva1987
9. črc 2016

@xoriska Ano radsi si zavolam chtela jsem tam hlavne kvuli tomu,ze to budu mit blizko....tak uvidim kde nakonec skoncim, kdyztak budu rodit doma 😀

xoriska
9. črc 2016

@eva1987 já to mám právě taky kousek, takže teď pro mě jasná volba. A v pátek uz ukazoval místo 13+3 14+2, tak doktor říkal, že to necháme jak to je a napsal jen že velikost přiměřená týdnu 😀. Celkem se bojím, že až tam odpoledne půjdu, že mě taky nevezmou, protože zbylé mají registraci online od 8.00 a to už budou asi plné...

eva1987
9. črc 2016

@xoriska Takze jdes v pondeli? My jsme ted dorazili z dovolene,tak se mi nechce hned si brat v pondeli volno,ale asi budu muset kdyz vidim ten natresk. Tak to mas skoro o tyden prcek roste jak z vody 🙂,ja mam zatim o tri dny plus,ale termin mi zatim taky nechali stejny.

xoriska
9. črc 2016

@eva1987 Dle termínu v prukazce to vychází na uterý, takže pujdu v uterý a snad toklapne 🙂 . Registrace je od 14,30, ráno si zavolej a pokud y tě vzali, tak si vem dovolenou jen na pul den a nebo tě snad z práce pustí i tak když je to lékař. 🙂

eva1987
9. črc 2016

@xoriska Jj radsi si zavolam a uvidim, jdu do mesta, tak at ti to dobre dopadne.

lusesita25
13. črc 2016

Holky kdyz rodite, jde se nejdriv do te kartoteky v 5.patre v uzlu D, jak se chodi na ambulanci a monitory? Nebo rovnou do porodnice v uzlu A?

mishutkaa
13. črc 2016

@lusesita25 do kartotéky,ale může ti tam pro tu kartu zajít třeba přítel nebo někdo kdo tam bude s tebou

eldrag
13. črc 2016

@lusesita25 me bylo řečeno, že v případě náhleho případu si tam skočí i sestra s kartičkou pojistovny... asi zalezi i na dobe přijetí.

lusesita25
13. črc 2016

@eldrag @mishutkaa dekuju moc holky za radu 😉 takze uvidim v jakem stavu tam dojedem

miisak
16. srp 2016

Ahoj, přidávám nejčerstvější info o porodu v Motole. Veškerý personál byl naprosto skvělý, milý, ochotný, pohotový a sehraný. Rodila jsem dva dny, takže se vystřídalo nekolik směn a všechny byli stejne skvělé. S epiduralem nebyl problém, od momentu, kdy jsem o nej poprosila jsem ho během chvile mela. Anesteziolog byl take moc příjemný. Jedine co bych vytkla byl zapomenutý mulovy tampon co mi tam 14 dni hnil a doma jsem si ho nahodne vyndala když začal vylézat a nasledna lecba antibiotiky. Držím všem palce.

lings
4. zář 2016

V červnu jsem v Motole porodila. Vse bylo v naprostém pořádku. Motol mohu doporučit. Jen to čekání v poradne je vzdy dlouhé ☹

antiope
10. zář 2016

Nezná někdo už termín plánované uzavírky - malování porodních sálů v Motole v roce 2017 - bude to opět duben? Pomalu se už rozhlížím a chtěla bych opět Motol 😅

market1989
19. zář 2016

Ahoj, jsem tu úplně nová a chtěla bych se zeptat🙂 Nevíte někdo, od kdy se přihlašuje v Motole do poradny a potom i na ten předporodní kurz? Registrovaná k porodu už tam jsem. Teď jsem 23+3.
Díky moc! 🙂

jahodnice
19. zář 2016

@market1989 do poradny jsem šla poprvé tuším v 37.týdnu, na předporodním kurzu jsem nebyla

cilkat
19. zář 2016

Do poradny tě pošle gynekolog. nejspíš po 36. týdnu. Přrdporodní kurz pro matky/páry pro ně dělá agentura Pomad - doporučuju řešit aspoň dva měsíce předem, mívá plno. Kurz pro otce u porodu (nutný pro vstup na porodní sál) se u nás odehrával v podobě zaplacení poplatku a převlečení do hábitu (možná u toho manželovi někdo něco řekl), ale jinak jsme ho neřešili. Nicméně mohlo to být i tím, že manžel dělá v Motole (ne na porodnim, ale doktorské hadry řeší hodně).

jahodnice
19. zář 2016

Partner u porodu byl, na kurzu jsme nebyli, není nutný pro vstup na sál

market1989
19. zář 2016

Děkuju moc!! Takže povinná účast u nich v Motole na kurzu není, aby mohl manžel k porodu? A kolik je prosím ten poplatek..tak 700Kč? Já jdu na předporodní kurz jinam, takže možná i pro mě je to potom v tom Motole zbytečný, ale šlo mi o manžela, aby do sebe nějaký info dostal 🙂
Díky! 🙂

market1989
19. zář 2016

A je fakt, že mi říkala dr. že tak po 36. týdnu mě už předá do Motola, takže nic dřív pro to asi dělat nemusím že?

jahodnice
19. zář 2016

@market1989 ne, nic dělat nemusíte. Až po 36.týdnu obdržíte u své gyndr.dokumentaci, zavolátecdo Motola a objednáte se. Partner na kurzu nebyl a porod zvládl bbez úhony. Poplatek byl v březnu 705,- jsem u VZP a celý mi ho pro platili.

lenka1986
20. zář 2016

kurz není určitě nutný

lenka1986
20. zář 2016

@jahodnice opravdu vám ho celý proplatili? mě tedy jenom 500 Kč

market1989
20. zář 2016

@jahodnice Díky moc! tak to mám ještě čas...no já mám také VZP, ale už mi proplatili ten screening první, takže na tohle asi nárok mít už nebudu :-/
Teď ještě řeším otázku nějakého vyřizování před nástupem na mateřskou, co mě čeká...

xmojziso
17. říj 2016

Ahoj,rodila jsem v Motole pred tydnem a byla jsem velice spokojena!vstricny,mily a ochotny personal! Vybaveni porodniho pokoje sprchou a zachodem bylo opravdu prijemne. Partner se mnou nebyl jen na prijmu,ale potom se stale ptali,jestli a kdy jej chci mit u sebe. Precetli si i muj porodni plan(mnou zapomenuty v papirech- jiz jsem na nem pak nejak vyrazne netrvala,protoze vetsinu veci uz se stejne snazi resit ve smyslu prirozenych porodu). Prubezne ale prichazi s variantami,ktere jsou dalsi mozne ci co by doporucili. Vse s nasim souhlasem. Velice doporucuji jejich dvouhodinovou informacni schuzku k porodu (idealne tam vzit i partnera ci jiny dopovod k porodu)- clovek se dozvi zakladni souhrn info od:kdy jet,co s sebou,jaka je role doprovodu,jake jsou postupy, jaka je pece o miminko po narozeni,atd). Mimco je s vami po porodu hodinu na pokoji,ale je ve vyhrivane postylce, protoze je tam chladno.Muzete na nej chytat. (puv.jsem vysnila dve a na brise,ale sili me a byla jsem dost unavena,ze jsem byla rada, ze prcek lezi vedle a partner si ho mohl onuchavat🙂.Na zacatku hned po porodu jej mate na tele plus jej davaji prisat. Pak jej meri hned vedle. Me se neprisal,tak to pak zkouseli znova nez problemu a uz v pohode🙂 Jedina nevyhoda,kdyz se sejde narocny den a rodi spoustu lidi,muzete se ihned po porodu dostat na jine oddeleni (plus mimco je uz na sestinedeli), ale cca po dvou hodinach za nim uz muzete jit a kojit. Snahou vsech je vas vo nejdriv dat spolu na sestinedeli. Klobouk dolu pred personalem-maji toho nekdy opravdu hodne,ale je videt citlivy a poctivy pristup. Diky vsem!

market1989
18. říj 2016

xmojziso děkuju moc za tak obsáhlou zprávu, resp. mě to dalo hodně, zase mě to o něco více povzbudilo!! 🙂 Je skvělé, že vše dopadlo dobře a že jste i s miminkem v pořádku! Jenom mě ještě zajímá, gynekolog vás ve 36. týdnu "předal" do Motola s tím, že jste se musela napřed objednat do té poradny? Já mám strach, že tam bude narváno a nebudou mít čas mě objednat 😅 😒 A ta 2h. schůzka se koná kdy? To vám řeknou v té poradně nebo se tam také objednává dopředu? Uklidnilo mě, že se snaží netlačit na pilu a pokud není nutností, že neudělají nic unáhleného (jako třeba nástřih atd.) 🙂 Takže vám ho dali na bříško hned po, potom ho odnesli změřit a omýt a zase přinesli, ale to už jste ho měla vedle sebe, protože vás šili, je to tak? A můžu se ještě zeptat, dali přestřihnout vašemu partnerovi pupečník?🙂 Já mám také nějak napsaný porodní plán, co bych si přála a co jen v případě nějakého problému, ale nevím jestli jim to mám dát, když jsem si teď přečetla, co jste psala, protože jsem tam víceméně shrnula své obavy a přání a oni to s vámi asi stejně v té poradně probírají že?

xmojziso
23. říj 2016

@market1989 pokud jste zaregistrovana,tak si po propusteni gynekologem (dostanete od nej papiry, vcetne GBS ci jak se jmenuje ten posledni test na streptokoky) volate do motola.vse je na jejich strankach. Na informativni schuzku,ktera od Motola je zdrama je dobre zavolat co nejdriv,pro me vyslo misto az tesne pred porodem. Nemusi se na ni chodit,ani partner ne, pro mebylo aledulezite ho nekam dostat,aby tusil a nebyl ve stresu, protoze nic jineho nestihal a predstavy mel dost odlisne.plus tam tatinky(asi jako na kazdem kurzu krasne uklidni a navedou.). Pomadkurzy dela,ale jsou to jine kurzy.Pupecnik fakt nechtel strihat,😁ale asi v poho.

xmojziso
23. říj 2016

@market1989 mimi ma clovek vedle sebe v kazdem pripade,uz pak ne na sobe,protoze je tam zima. Ten motol.kurz doporucuju,clovek opracdu vi,co ho ceka. Taky jsem chodila jeste na dalsi jiny,ten byl delsi a fajn,zas clovek pomalu vstrebava spoustu jinychinfo☺

xmojziso
23. říj 2016

@xmojziso jo, v poradneje srumec, mela jsem trochu problemy,taktam jsem se teda neptala.ale na te info schuzce jsem pak v letu jednu vec resila,ale to bylo kvuli mym operacim. Drzim pesti,vse bude v poho.precti si necoo o jemnem zrozeni ci hypnoporodu,ta relaxace a klid se mi opravdu zhodil(az do faze tlaceni;tam se to rozchszi)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru