Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

salikova
7. led 2014

@mishakk Tak jak to s tebou vypadá? Držím pěsti;)

medvedinka
7. led 2014

Dobrý večer, rodila jsem v Motole před dvěma měsíci, košile neomezeně, vložky 1 balík, plenky byly na roomingu ve skříňce v podsttě taky neomezeně, ale sestra brblala, když je doplňovala.

eustoma
8. led 2014

@whitelilith to je divne, ze mu neumoznili videt miminko. ja som mala na izbe maminu, ktoru priviezli na pokoj okolo 2 rano a pytala sa ma, ci by mi nevadilo, ak by dosiel tatka. mne to nevadilo a prisiel sa na malu pozriet. boli uplne ticho. mozno to zalezi na sluzbe. alebo co ja viem. ale asi by som chcela aby tatka mimino po narodeni videl. aspon tu dobu co sa caka na sale po porode.

petule12
8. led 2014

@duzame - jak psaly holky. A u nás plenky v pohodě, sestry nic neříkaly a v pohodě doplnily, malá pořád kadila 😀

duzame
8. led 2014

Děkuji moc za odpovědi. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli teď nechávají mimčo po porodu u mamky. Minule ho hned šoupli do inkubátoru a pak mi ho dali až ráno po vizitě( narodil se po půlnoci).

whitelilith
8. led 2014

@eustoma takto jsem to slyšela a je pravda, že dojel z porodnice asi v 1 ráno a byl hodně naštvaný, že ho k malé nepustili. Možná jiná směna, možná ten tatínek od Tebe byl u porodu nebo nevím. Mě to hodně překvapilo.

eustoma
8. led 2014

@whitelilith to by som bola aj ja nastvana, ani sa mu nedivim.

petule12
8. led 2014

@duzame je vedle tebe (teda vedle porodního lůžka) na vyhřívaném lůžku. Můžeš si mimčo držet za ručičku a tak 😉

duzame
8. led 2014

@petule12 tak to zní líp, než když jsem tam byla v r. 2010 🙂 . Dííky za odpovědi.

petule12
8. led 2014

@duzame - jsem tam taky byla v roce 2010, to tam ještě byly porodní boxy a mimčo dali do inkubátoru. Ty boxy mi byly fuk, měla jsem jiné starosti. Ale teď ty nové porodní pokoje jsou teda fakt super... soukromý, je tam velký prostor, s manželem jsme tak byli sami s mimčem ty 2 hodiny po porodu (naštěstí nebyl nátřesk). Občas jen nakoukla sestřička, jestli je vše v pořádku.

mishakk
9. led 2014

@salikova Ahoj. Jsem v Motole na rizikovem oddělení. Jsou tu moc hodní. Zatím jsem v pohode a pokud se nic nezmění, tak by mohlo byt mimco uz za 14 dni na světe. Ted jsem 35+3 a v 37tt by chtěli mimco uz raději vyndat z briška. Tak uvidíme. Čekáme. Je to tu dlouhý a uz se mi začíná dost styskat.

emme7
11. led 2014

Ahoj, rada bych vas poprosila o zkusenosti z Motola z posledni doby. Zatim nic nenasvedcuje cisari, ikdyz na to je jeste brzy. Ted me zajima hlavne prurozeny porod. Mohl byt s vami partner celou dobu 1.doby porodni? Vim, ze nemuze na pripravu. Jestli je to klystyr a pod., tak to mi naopak nevadi. A co samotny porod? Snazili se ho vest prirozene? Nechar tlacit podle rodicky? Na strankach pisou, ze nastrih neni standardni postup. Jak to bylo u vas? Rada bych se mu vthla, kdyz to pujde. Jak vypadaji standardni pokoje? Maji vlastni koupelnu nebo je spolecna na chodbe? A zachody? Diky moc za postrehy. Cekame nase prvni a kamaradky mely vetsinou cisare nebo rodily uz hrozne davno. Tak pomalu zjistuji, jak prichazi deti na svet 😉

petule12
13. led 2014

@emme7 pokud jsi ještě na čekateláku, že ještě nejsi otevřená apod., ale nechtějí tě poslat domů, tak tam jsi bez partnera, protože tam můžou být i jiné mamink (čekal v jednom případě dole a ve druhém to stihnul i dom ještě) (možná kdyby tam nikoho neměli tak ti ho tam pustí, ale jakmile by tam někdo byl, tak by asi musel ven). Ale jakmile řeknou, že to je k porodu, tak jdeš na porodní pokoj, kde ti udělají vše přípravu a tak a tam jsi sama, takže tam partner může být celou dobu. Je tam záchod a sprcha na tom porodním pokoji.
Pak teda jsem byla ještě 2 hodiny po porodu na porodním pokoji s partnerem a miminkem. Pak mě převezli na šestinedělí. Pokoje jsou po 2 lůžkách a koupelna a záchod je vždy pro 2 pokoje (tj. pro 4) Bylo to naprosto v pohodě, nepřekáželi jsme si a nic. Vše čisté.
Nástřih - u prvního byl, ale ptali se mě, že mě chtějí nastřihnout a proč a odsouhlasila jsem jim to. U druhého v pohodě bez nástřihu, pan doktor byl šikovný 🙂

Takže jet tam až budeš mít pravidelné kontrakce po cca minutách a měla by ses dostat rovnou na porodní pokoj, kde budeš i s partnerem 😉

hajanik
21. led 2014

Ahojky, mám už 3 dny po termínu...
Teď mě začal manžel trochu nervovat, že vlastně nevíme jak a kam na příjem v porodnici, je tam nějaký zvonek, nebo se tam nahrneme jako velká voda a někdo si nás už všimne. Koukala jsem, když jsem byla naposledy v poradně a přišlo mi, že tam žádný zvonek u porodnice není ...
Pak jsem se ještě chtěla zeptat jak je to tam s chozením na jídlo, miminko si berete s sebou, nebo Vám ho pohlídají sestřičky? A jídlo je v pravidelných časech a vy jdete kdy se Vám zachce, nebo Vás někdo vyzve že už máte jít?
Díky Jana

romantika
21. led 2014

@hajanik porodnice je hned naproti přes tu chodbu. je tam zvonek a takove posouvaci dveře. zvonek proto aby když prijdes o tobe vedeli. nejdriv by sis mela v kartotéce ( v te co je v poradne ) vyzvednout kartu. No a pak se te ujmou, je tam cekarna, satnicky a prijimaci pokoj. tam rozhodnou zda rodis ci co a pak te presunou bud na hekarnu nebo když budes rodit tak na rodici pokoj se sprchou a zachodem a tam rovnou odrodis. Manzela tam nechavaji podle toho zda uz rodis. pokud praskne voda a nic se nedeje tak ho posilaj. ale to ti reknou na prijmu po vysetreni. Tam je otreava když uz třeba rodis ze resite jetse papiry, takze ty si nachystej at jim to rovnou das vyplnene a nemusíš to tam resit. Ja to mela ve slozce, tu jsem jim dala, oni uz si to zapracovali. Pokoje jsou nove, vse je po rekonstrukci a na chodbe u tech rodicich pokoju je jako recepce,kde by mela byt porad sestra. Takze ty si zatím užíváš na tom pokoji a když nevis tak vysles manžela, nebo zvonis.Hodne stesti
Pokud mas rooming tak mimi si hlidate se spolulezici navzájem. Jako muzes ho nechat i na pokoji, ale to uz tak trosku zalezi na tobe. na jidlo obvykle tak nejak reknou, porad se někdo mota na pokoji, jsou nejake vizity a kde co a porad te tak trochu kontroluji takze se nestane, ze bys nevedela. Krom toho, ze v Motole jeobvykle narvano a ještě se mi nestalo, ze by tam obzvlast na roomingach nebyla rvanice o místo.

hajanik
21. led 2014

Díky moc za info, manžel bude klidnější ... 😉

romantika
21. led 2014

@emme7
Ahoj manžela tam muzes mit když uz rodis, jak psala vyse, když dostanes hekarnu tak tam chlap nesmí. Ja mela u obou porodu nastrih a ani jednou se mne neptali. Prakticky ani na podavani leku jako na uvolneni svalu a prasknuti vody - proste prisli praskli, pichli a slo se. takze za mne spis delaj co uvazi za vhodne. ale mela jsem oba porody vyvolavane. naopak u obou porodu jsem byla taktéž bez pripravy,nevim jestli to nestihli ci co, ale todle se men vyhlo a nevim jak to prakticky probiha. stejne tak epidural se mne nikdo neptal a nenabizel. jen abys v pripade ze po necem z toho touzis se zavcas hlasila.u prvního jsem teda chtěla ale to mi rekli ze rikam pozde a druhy uz jsem nechtěla, když uz jsem to jednou dala. tak drzim palce

romantika
21. led 2014

@hajanik jojo chápu, je to tam ted po rekonstrukci a moc pekne. uplny luxus mi prisla elektronicka koza v prijmove, kdy nemusíš v kontrakcích podavat nadlidsky vykon s kontrakcemi se soukat na kozu, ale jen lehnes a oni to ovladacem uz zaridi za tebe. jak v hotelu. to je manzel zlato, muj je klidas, takze ja si to taky poprvé zjišťovala sama, at jsem pripravena. Ale vždycky jsem to mela na dlouho, takze ja tam mam cestičku uz vyšlapanou a okusila jsem jak tu hekarnu tak pokoj a nekolikero vyjezdu. drzim palce at je vse v poradku.

petule12
21. led 2014

@hajanik - jen dodatek, když se nedomluvíš se spolubydlící na hlídání miminka, tak ho můžeš dát k sestřičkám, taktéž když budeš mít pocit, že si potřebuješ odpočinou nebo někam odběhnout a tak 😉

kacenka1979
21. led 2014

kamaradka rodila nedavno pred 15 dny a spokojenost velika pokoje saly use krasne a ciste na pokoji i telka😲 pohoda to ja rodila v podoli a lituju toho ! tam uz nikdy vic....

krikvezab
11. únor 2014

Maminky zdravím Vás. Jak to probíhá v Motole s císařem? Jaký je personál k maminkám?
A za jak dlouho Vás asi pustí domů po CS? Čeká mne to za pár dní. Bojím se toho. Prý je to hlavně o psychyce maminky.
Když se prý rozchodí druhý den, prý to ani tolik nebolí.

maladama
11. únor 2014

@krikvezab neboj se, je to sice velká břišní operace, ale Motol jich dělá tolik (normálně je jich tuším 25%, ale fakultní nemocnice jako Motol jich mají víc, protože se tam koncentrují rizikové maminky), že by to každý doktor zvládl i poslepu!
Před plánovanou SC tě hospitalizují den předem, popovídá si s tebou anesteziolog, jak to budeš chtít (jestli spinální nebo plnou anestezii), během noci ti napíchají potřebné léky, ráno ještě na pokoji nandají kompresní punčocháče, a odvezou na sál. A za hodinu jsi na JIPce, kam ti budou vozit miminko na kojení.
Personál mi přišel OK, ale nevím, jak je to potom na standardním šestinedělí, tam nemám osobní zkušenost, když tam ležíš po císaři (já byla bez dětí, takže na rizikovém). Domů podle hojení jizvy 4-6 dní (den operace je den 0), na vyndání stehů přijdeš ještě do poradny.

Já jsem se SC taky hodně bála, ale vůbec to nebylo tak strašné, jak jsem myslela.... Jasně, to břicho bolelo, pár dní jsem nebyla moc použitelná (ale to těžko říct, jestli bylo způsobené sekcí nebo doznívající preeklampsií a rozestoupenou sponou - vzhledem k tomu, že jsem skoro nemohla chodit před porodem...), ale čekala jsem to horší.
Jen ti doporučím, abys nefrajeřila, říkala si o čípky na bolest a použila je hned ráno - tak 15 minut předtím, než budeš chtít vstát. Je to fakt velký rozdíl a nemá cenu se trápit, je to velmi šetrné analgetikum a pro kojící vhodné (a stejně, úplně na začátku, těch prvních pár dní, se bude tvorba mlíčka teprve rozbíhat, takže v těch pár gramech mleziva opravdu nic miminku nepředáš).

nany123
12. únor 2014

@krikvezab Ja rodila SC obe deti - prvni akutni, druhy tak trosku planovane neplanovany.. Sla jsem si tam lehnout na rizikove den pred planovanym SC, ale mela jsem takovy kontrakce, ze me museli "kuchnout" hned. @maladama to popsala hezky...nezapomen si s sebou vzit na JIP neco na cteni, hudbu, mobil,, sitovany kalhotky..ja tam moc nemohla spat. Sestry jsou tam uzasny 🙂 Jenom doplnim, ze budes vycevkovana, na sobe andelicka a budes o caji, pak o piskotach, pak na obarvene vode a ve finale dostanes kasi 😀 Pak Ti sestra pomuze do sprchy..ze zac. fakt nic moc, ale pak uz to bude jen a jen lepsi. Druhy SC byl pro me o dost lepsi nez prvni.
Ted naposledy jsem rodila v 17 hod. a druhy den po obede me uz zacali chystat na prevoz na sestinedeli. Sestry OK, jen vylezt na ty postele mi delalo problem, tak jsem si nechala prinest Ikeackou stolicku. Ted uz pousti ctvrty den (SC v nedeli, pustili nas ve CT) a pak jsem musela jeste na vyndani stehu. Jo a cipky k nezaplaceni ! Ja si je davala vetsinou vecer.

petulak1988
13. únor 2014

holky nevite jak je to v Motole s Prvotrimestrialnim NT screeningem?? Jsem tam objednana ,mam jen jeden termin a zajima me zda jsou vysledky tentyz den 🙂 dekuji za jakoukoliv odpoved

petule12
18. únor 2014

@petulak1988 nevím jestli jsi tam už byla, nebyla jsem v motole, ale byla jsem na 2 různých pracovištích a vždy mi řekli pak výsledky hned. Z krve už měli u sebe a doplnili jen UTZ a dali mi výsledky. Předpokládám, že to všude probíhá stejně 😉

petulak1988
18. únor 2014

@petule12 no ja mam jen jeden termin a na krvi jsem jeste nebyla... v Podoli to treba delaji najednou, rano krev a v poledne ultrazvuk... no ja uz jsem 13tt tak doufam ze to udelaji najednou... bojim se ze pak uz by bylo pozde

petule12
18. únor 2014

@petulak1988 to je divne, ale treba uz to delaju jinak. Mne vzdy v 10tt brali krev a ve 12-13tt jsem sla na nt utz a tam se se to pak dalo dohromady a dali mi vysledky. Kazdopadne ti urcite hned rekbou co vidi a tak. Drzim palce at je vse ok 😉

petulak1988
19. únor 2014

@petule12 na ultrazvuku jsme uplne v poradku, mame vsechno co mame mit, jsme pry krasny odpovidajici miminko a krev do 14 dnu poslou uz vyhotovenou s ultrazvukem jako dohromady do me poradny .. ale pry jelikoz oba mame genetiku na jednicku , tak se pry nemam bat, ze miminko je urcite zdrave..p

petule12
19. únor 2014

@petulak1988 tak to jsou skvele zpravy, gratuluji 😉
Tak uzivej tehu 🙂

pavlinka2014
26. únor 2014

Chtěla bych se zeptat, zda tu někdo bude rodit v Motole v květnu 2014? Ráda bych se seznámila s někým, s kým se tam pak můžu taky setkat... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru