Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

eustoma
21. lis 2012

@nany123 ja som rodila pred 22 dnami a na mimca tam su na obliekanie kosielky na zavazovanie a dupacky. som to poriadne nevedela pouzivat.

rosaleen
21. lis 2012

Ahoj dnesni poradna teda 4 hodiny cekani, ale mela jsem v tom internu ultrazvuk monitor a jeste vysetreni u Dr. jinak jsou tam vsichni moc mili, sestricky i doktori, takze aspon tak...

bublina155
21. lis 2012

mimochodom, doteraz som mala tu cest s 3 lekarmi v motole a vsetci vyzerali akoby prave odmaturovali 🙂 ale ako pise rosaleen boli moc mili
inak holky, dufam ze na tom sestinedeli ako su tie vizity, tak ze tam nechodi cely zastup ludi sa vam kuknut medzi nohy... 😖

palomitacheca
21. lis 2012

@bublina155 nam pri vizite chodili jen doktorka nebo doktor a sestra 🙂

pavlinasezuzankou
21. lis 2012

@eustoma jj ty mě tam taky doháněly k slzám 🙂 malé to bylo velké a neustále se to příšerně shrnovalo...dupačky dobrý, ale ty košilky už nikdy více, příště si beru svoje bodýčka, takový ty zabalovací na patentky pro nejmenší miminka, bude spokojené mimi i já...jako fakt ty košilky byly k vzteku kór pro mě jako totálně nezkušenou prvorodičku, která si naposledy oblíkala panenky, který se nehejbaly 🙂

bublina155
21. lis 2012

@palomitacheca takze sa nemusim obavat ze bez suhlasu mi tam budu pobehovat medici

eustoma
22. lis 2012

@bublina155 myslim, ze sa moze stat, ze tam budu medici. ked som tam teraz bola, tak som medikov nezazila. vzdy iba dr. + sestra a raz teda dve sestry.

eustoma
22. lis 2012

@pavlinasezuzankou ja som s tym mala problem a to ma rok a pol stare ditko doma. proste mi nejako tie kosielky nesadli.

maladama
22. lis 2012

@bublina155 medici teoreticky můžou být při vizitě, ale rozhodně tě bez tvého souhlasu nesmí vyšetřovat (a ty můžeš chtít, aby šli pryč). Já třeba teď měla medika na ultrazvuku, což je mi ale vcelku jedno, když už je to přes břicho a ne vaginální sondou 🙂
A když jsem tam ležela s prvním, tak na dětské vizitě zrovna jely "kolečka" - doktoři z jiných dětských oddělení před atestací. Ani nevím, jestli nám to řekli, ale já to poznala, protože náhodou jedna z těch doktorek byla moje spolužačka a já moc dobře vím, že sice dělá v Motole na dětským, ale ne na neonatologii.

maladama
22. lis 2012

jo a jinak s tím ultrazvukem, příjemné překvapení, byla jsem objednaná na 11:45, a i když mě dost vyděsila přeplněná čekárna, tak v 12:10 už jsem odcházela vyšetřená 🙂
Jak mám co dva týdny poradnu a co tři týdny ultrazvuk a nemám hlídání, tak by mě fakt jeblo pokaždé všude čekat tři hodiny s nudícím se batoletem.
Jen mě štve, že mě nutí jít na tripple test. Já ho nechci, na amnio prostě nepůjdu, Downa beru za vyloučeného po prvotrimestrálním screeningu (máme riziko menší než 1:50.000), na potrat bych šla jen při vadách neslučitelných se životem a ty se stejně poznají z UTZ a ne z krve. A to už vůbec nemluvím o tom, že i v Thomayerce mi říkali, že testy z krve jsou u dvojčat málo průkazné, protože se vychází ze statistických dat a těch dvojčecích prostě není dost.

rosaleen
22. lis 2012

@maladama pokud mas negativni screening nikdo te nemuze nutit jit na tripple ani na amnio... a i pri pozitivite ti to muzou jen doporucit ale ne naridit!

rosaleen
22. lis 2012

Jinak taky jsem tam potkala spoustu mladejch doktoru, ale snad kdyz o neco pujde, bude to delat nekdo zkusenej 🙂 podepisuje se souhlas se vsim, takze mate moznost mediky odmitnout a ja si teda myslim, ze naucit se to na nekom musi, ale roztahovat nohy pred omladinou se mi teda nechce 🙂

maladama
22. lis 2012

@rosaleen já vím, že donutit mě nemůžou, ale doktorka byla dost nekompromisní, tak jsem si řekla, že odběry mě nezabijou, zvlášť když do té poradny bych tak jako tak musela. A scény si nechám až na to, kdyby mě chtěli posílat na amnio.

@rosaleen taky se mi nohy roztahovat nechce, ale zase - takovejch, jako já (tedy s monochoriálními biamniotickými dvojčaty), jim tak tolik nechodí, tak to se tím tuplem musí někde medici naučit 🙂 takže když udělaj hezký kukadla, tak se vyšetřit teda nechám 🙂
ale ty s tím prosincovým termínem bys měla mít klid, to budou medici na prázdninách 🙂

nany123
22. lis 2012

@eustoma Dik...takze si pribalim jeste svoje body, ty jejich me taky dohanely k silenstvi.. 😝

Ja asi novy porodni saly nevyzkousim, ceka me zrejme druhy cisar...fakt vcera skoro 5 hodin v MOtole stalo za to 🙄

rosaleen
22. lis 2012

@nany123 a nebudou mit treba sestry reci ze oblikas mimco do svyho???

rosaleen
22. lis 2012

ja bych klidne i cekala tolik hodin, ale stve me ze je tam desny vedro a desne tvrdy sedacky ze me pak boli zadek..

nany123
22. lis 2012

@rosaleen Nevim...vyzkousime, uvidime 😝
Vzduch je tam teda desnej..jsem tuhle zkousela otevrit okno.

helabella
22. lis 2012

@maladama -- nebyla jsi náhodou na UTZ teď v úterý 20.11.? Když jsem odcházela z UTZ, tak tam přijela maminka s kočárkem a dr. se ptal, jestli čeká dvojčátka a že cca 14.týden 🙂 Já byla právě taky hrozně překvapená, že jsem šla rychle na řadu, když jsem viděla tu čekárnu. Že by konečně začaly objednávat s rozumem?
Na tripply tě nikdo nutit nemůže, já je u posledních dvou dětí vůbec neměla, u třetího ani ten NT screening. Musela jsem podepsat reverz, ale tím to skončilo 🙂

Jinak se přidávám k těm, kteří chválí dr. Horáka...zažila jsem ho vždycky jen v poradně, ne u porodu, ale pokaždý byl absolutně zlatej a pevně doufám, že na něj v poradně teď zase narazím. 🙂 I když z toho čekání mám teda hrůzu 😝

maladama
22. lis 2012

@helabella byla 🙂 akorát si nevybavuju, že by se mě doktor na něco ptal, jenže ta těhotenská demence už u mě funguje naprosto spolehlivě 🙂

podle mě v té čekárně jsou neobjednaní, takové ty "akutní" případy, co je tam pošle doktor ve stylu "no zajeďte si dneska do Motola na ultrazvuk", případně když je tam pošlou z poradny - mě taky chtěli nejdřív poslat už v pátek z poradny, ale pak to vyhodnotili, že bych tam čekala moc dlouho a s kočárem že to není dobrý nápad, tak radši objednat. A že když je člověk objednaný, tak ho vezmou hned po těch opravdu akutních případech (chápu, že když se jim tam objeví ženská s masivním krvácením, tak jde prostě první fronta nefronta).

maladama
22. lis 2012

@nany123 mrně blbě otočený, nebo jiná komplikace?

já ty sály taky nevyzkouším. 36+0 jdu pod kudlu, tedy samozřejmě za předpokladu, že to tak dlouho vydržím 3v1. No co, aspoň budu mít na břiše úsměv a dobrý důvod, proč si budeme muset fakt dávat pozor, aby čtvrtý dítě hned tak nebylo.

Je to děs, co jsem přestala blejt, tak mě to chytá, že to přeci nejde, abych byla naposledy těhotná 🙂)))

helabella
22. lis 2012

@maladama -- mně to chytá taky, že se mi bude po bříšku stýskat, ale přeci jenom 4 nám budou stačit 😀 😀 U tebe je to vlastně "ochuzení" o jedno těhotenství, když budeš mít hned dvě najendou 🙂
Ty akutní případy jsou jasný, právě jsem zvyklá, že jsem tam vždycky čekala, tak mě to tentokrát tak překvapilo 🙂

nany123
22. lis 2012

@maladama S tema neobjednanejma pacientkama mas pravdu - jak Horak tak Vlk se mi omlouvali, ze prave ty "akutni pripady" musi brat nejdriv. A je to proste v tom stylu, jak pises... Ja byla na UTZ vcera objednana na 12:15 a na radu jsem prisla v jednu a to tam uz moc lidi nebylo ☹

Jizva po cisari je na jedny strane ztencena na 1,7mm, vahovy odhad 3800-3900g, malo plodovky a na nejake spontanni rozjeti porodu to zdaleka nevypada... 😒
@helabella - Ja Vam ty prcky zavidim..u nas treti asi nebude..

papuchalk
22. lis 2012

@helabella Dr. Horák má poradnu v pondělí dopoledne, ale je jen v poradně pro riziková těhotenství (pro fyziologická je někdo jinej).

maladama
23. lis 2012

@nany123 minimum na spontánní porod po císaři je 3mm tkáně v celé délce jizvy, že? Holt ty dva roky někdy nejsou dost na to, aby se to celé dohojilo :-/
A miminko budeš mít velké, to asi nemá cenu riskovat. Už ti stanovili termín?
Zas plánovaný císař má tu výhodu, že si můžeš domluvit dopředu hlídání, když máš druhého prcka doma - to je moje hrůza už od chvíle, co jsem otěhotněla, naši bydlí hodinu daleko, já prvně rodila skoro překotně, takže v hlavě krizové scénáře, jak ve dvě ráno zvoním na sousedku, že potřebuju hlídání, než máma dorazí. Případně jak se snažím to nešťastné batole někam uplacírovat, zatímco mi před barákem už stojí sanitka.

A jinak pokud píšeš, že třetí nebude "asi", tak to není "určitě", takže není všem dnům konec 🙂 třetího císaře přeci taky udělají, ne?

nany123
23. lis 2012

@maladama Myslim, ze rikali 2,4 mm 😕 Je fakt, ze kdyz sedim, je to OK, ale jakmile se zvednu, mam pocit, ze deloha se mi zavrtava do mocaku. Porad me to nuti na WC a mocak je prazdnej 😒 V nedeli tam nastupuju na rizikovy a mozna v PO by me kuchli, uvidime....
S tim hlidanim mas pravdu, mati uz si zaridila dovcu a muz bude delat z domova... Ale Ty to budes mit asi taky nalinkovany dopredu, ze 😉
Ja vim, ze nikdy nerikej nikdy...ale uz nejsme s muzem nejmladsi a tak.. 🙂

maladama
24. lis 2012

@nany123 tak držím palce, ať jsou na tebe hodní a ať se císař hezky hojí!
a samozřejmě, ať se mrně má dobře!

nany123
24. lis 2012

@maladama Diky 😉 Podam pak report 😉

mataharyy
25. lis 2012

@maladama Já jsem si říkala, že když to jináč nepůjde, tak starší jede se mnou do porodnice, než si ho tam někdo vyzvedne 😎 No nakonec jsem šla na vyvolání, tak to bylo o starost méně... No a teď si říkám, že když to jináč nepůjde, tak se mnou pojedou oba 😀 😀 Ale kdo ví, co nakonec bude 😉

asaka
26. lis 2012

ahoj holky, ja byla v poradne ve st a zkejsla jsem tam od 7.30 az do 12.30, dost sila, mela jsem teda ogtt + poradnu + UZ takze se to dalo cekat, to dlouhy cekani.
Jdete ted nekdo na tu ionfo schuzku? musim se objednat konecne.. sice jsem teprv 26tt, ale dost hrozi ze budu rodit driv, tak to chci vedet co a jak..

maladama
26. lis 2012

@asaka nevíš, jestli se ogtt musí absolvovat v Motole, nebo jestli jde i jinde?
Mám polikliniku, kde dělají odběry, přes ulici od práce, bylo by pro mě pohodlnější a samozřejmě na parkování levnější to absolvovat tam, než v motole...

jinak info schůzku jsem u prvního neabsolvovala a neplánuju to ani s dvojčatama. Nijak mi nechyběla, stejně, hekárnu jsem minula, na sále mě zajímalo nejdřív, jak neřvat moc hlasitě, pak miminko a pak kde mám oběd, no a teď s tím plánovaným císařem to nevidím moc jinak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru