Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

anzet
17. čer 2014

Ahoj, mohu se zeptat, kde se přijímají rodičky v den porodu? Nerada bych na poslední chvíli v bolestech ještě hledala, kam to vůbec máme zamířit rodit.

zuzisu
17. čer 2014

V motole musis byt registrovana... Ostatne ako vo vsetkych prazskych porodniciach. Existuju skupinky konkretnych porodnic tu na MK.

duzame
17. čer 2014

@anzet Dole mají celkem přehledný plán. Je to páté patro uzel A, všude jsou šipky 😉

anzet
17. čer 2014

@duzame Děkuju. Byla jsem v motole zatím jen 1x, takže jsem se tam nestihla ještě zorientovat.

hajanik
17. čer 2014

@anzet Ahoj, k porodu se chodí ze stejné chodby jako do poradny, ale jsou to dveře naproti (čili od výtahu nalevo). Tam vlezeš a vprostřed chodby jsou šoupací dveře a zvonek, tam zazvoníš a nahlásíš, že jdeš rodit 😉

ktl
6. črc 2014

@hajanik ahoj ako je to s dokrmovanim musi sa dokrmovat UM a ako dokrmuju cez lahev alebo strikackou? ja som prave registrovana v Motole a prvy krat som rodila v Podoli a malu dokrmovali cez lahev a potom som mala problem mala sa mi nechccela prisat

petule12
6. črc 2014

@ktl první dcerku jsem jeden den dokrmovala buď přes lžičku nebo přes stříkačku. U druhé to naštěstí nebylo potřeba 😉

ktl
6. črc 2014

@petule12 ale nedeje se to ze sestricky by dokrmovali nie?

petule12
6. črc 2014

@ktl já jsem ten jeden den dokrmila po dohodě, protože se mi pořád nedělalo mléko a malá strašně moc řvala. Podepisuješ papír, že souhlasíš s dokrmením, takže s tím musíš souhlasit a tím, že máš mimčo u sebe to máš pod kontrolou. Samozřejmě jestli si dovolí přikrmit pokud mají mimčo u sebe bez tvého souhlasu nevím, ale myslím, že ne. 😉

ktl
6. črc 2014

@petule12 aha tak super a miminko ti dali kedy ze si ho uz mala stale pri sebe?

petule12
6. črc 2014

@ktl no první až druhý den, protože bylo hodně plno. Druhé jsem měla hned jak mě převezli z porodního sálu na šestinedělí. Ale pokud se na to třeba necítíš, není problém dát mimčo k sestřičkám a odpočinout si 😉

ktl
6. črc 2014

@petule12 tak to je super diky 🙂 ja som prave prvu dceru mala cisarskym a vobec neviem ako to chodi ked by sa sa narodila prirodzene druha tak zistujem 😉

petule12
6. črc 2014

@ktl tak ať to klapne 😉

duzame
10. črc 2014

Tak to mám za sebou, podruhé v Motole 😉 . Všichni byli moc fajn, PA, doktor při porodu i sestřičky na šestinedělí. Porodní sál je moc pěkný, po rekonstrukci a už se nechodí zvlášť na přípravu, ale všechno se děje na sále. Chytla jsem teda termín, kdy bylo dost plno, tak první půl den jsem ležela na gyn. oddělení, ale hned jak to šlo, tak mě dali na šestinedělí. Plenky, kosmetika a noční košile volně k dispozici. Při příjmu jsem dostala balení porodnických vložek, poté už z vlastních zdrojů. Také mě mile překvapilo, že sestřičky připravili opruzenému mimču odvar z řepíku🙂. Domů jsme odcházeli po necelých 3 dnech(měli fakt plno), ale všechno bylo v pohodě, bez problémů s kojením a u mě bez nástřihu jen s 4 stehy. Příště(pokud by nějaké bylo 🙂 ), bych šla zase sem.

jika10
10. črc 2014

@ktl Mě malou po porodu dovezli až kolem třetí odpoledne (porod o půl desáté dopoledne) a to jí 2x dali stříkačkou UM. Neviděla jsem v tom problém, byla jsem ráda, že malá neměla hlad a oni se postarali. Navíc malá se narodila maličká a nešlo jí se přisát a mě se mlíko začalo dělat až 2 den po porodu a to jsem si prsa musela odsávat odsávačkou, protože se malá stále nechtěla přisát, takže malá byla 2 dny dokrmovaná, ale z porodnice jsme šli plně kojení

ktl
10. črc 2014

@jika10 tak pokial ju dokrmovali strikackou tak to ide este 🙂 jasne zeby som nenechalu malu hladovat 🙂 ale dieta si rychlo zvykne na lahev

jika10
11. črc 2014

@ktl JJ bylo to stříkačkou a mě to taky ukazovali, jak si jí mám dokrmovat, než jsem se rozkojila

japona
25. črc 2014

Ahoj, máte někdo zkušenost s porodem koncem pánevním v Motole? Měly jste CŘ nebo normální průběh "spodem"? Kdo porod vedl? Byly nějaké komplikace?

eustoma
13. srp 2014

@japona ja som bola na izbe s maminou, ktora rodila normalne a dite bolo zadockom. hovorila, ze porod bol bez komplikacii, nevie kto ju rodil.

ktl
13. srp 2014

holky neviete mi poradit co si mam vziat sebou pro miminko do porodnice , je potreba mat svoje plinky pro mimi?

jaja01k
18. srp 2014

@ktl Pro miminko nic nepotřebuješ, plínky dostaneš 🙂

rosaleen
1. únor 2015

Holky neni tu nekdo kdo rodil dvojcatka cisarem? zajimaly by mne zkusenosti, dekuji

eiram2010
19. únor 2015

Na první dobu porodní jsem byla na pokoji s maminkami a manžel tak být nemohl a to jsme měli zařízeného doktora. Pak jsem rodila (po vyvolání) tak rychle 1h,50 min od zavedení tablety, že to manžel málem nestihl zpátky. Nic jsem z něho u porodu neměla, přišel když už jsem tlačila a to už jsme ho nevnímala. Nestačili mi dát ani léky na bolest tak to byl pro mě dost mazec 🙂
Jdu tam rodit znovu, tak na to budu psychicky připravená, jdu tam ale jen kvůli našemu doktoru. Jinak zázemí je super.

janazub
4. bře 2015

Do Motola jsem šla rodit kvůli svému doktorovi, nakonec jsem byla příjemně překvapená - krásné nové prostředí, porodní tým profesionální a příjemný. Nepřipadalo mi, že by něco chtěli např. zkrátit bez mého vědomí, někdy mi přišlo, vzhledem ke komplikovanému a dlouhému porodu, že spíš naopak 🙂 Díky týmu jsem porodila přirozeně a odnáším si relativně dobrou vzpomínku 🙂 Myslím, že se snaží a že se to tam posunulo k lepšímu. Jenom je hloupý ten čekatelský pokoj, kam nesmí doprovod.
Co se týče šestinedělí, tam jsou některé dětské sestry na pěst v komunikaci s matkama, často vystresovanýma z kojení. Prostředí a atmosféra je taky víc nemocniční než na porodních sálech, na večeři obyčejný rohlík s nějakým pochybným salámem. Celkově ale dobrý, jdu tam rodit znova.

im4fun
30. bře 2015

@janazub
@eiram2010
ahoj holky, jsem ve fázi, kdy začínám vybírat porodnici a chci se zeptat (protože všude se píše něco jiného) - manžel s tebou může být hned od začátku do konce? Někde jsem četla že ano, protože příprava probíhá rovnou v místnosti, kde proběhne pak porod (prý to nedávno rekonstruovali a zavedli tenhle systém), ale někde zase, že tam být nemůže a že tam jsou rodičky po více a až pak se prý jde na porodní místnost, kde už partner být může...Jak to tedy je?
A registrace se tedy dá udělat jedině v té jejich zápisové kanceláři odpoledne? Máte nějaké zkušenosti, v kolik hodin už tam tedy jít, abych měla šanci se zapsat?

eiram2010
30. bře 2015

@im4fun Ahoj registrace jde jen odpoledne tam jak píší na stránkách. Zápisy jsou jen odpoledne jak tam píší.
Píší, že se jde zaregistrovat až od 14+0 tt, ale kamarádka, která také rodí v červenci už se tam nedostala, je to o štěstí.

Já rodila před rokem a půl a manžel semnou nemohl být od začátku, byla jsem ale na vyvolání, na porodní pokoj jsem šla už s kontrakcemi a když mi praskla voda. Bylo to hrozně rychlé. Na porodní pokoj kde se rodí se jde v té druhé fázi porodu.
Netuším jestli to změnili, myslím, že ne.
Druhou variantu jsem přemýšlela nad Neratovicemi, tam může být manžel od začátku.

Péče je tram dobrá, ale sestry na seštinedělí jsou některé dost nepříjemné a nemůžeš si vzít jídlo na pokoj. Já jdu rodit do Motola znovu, kvůli našemu porodníkovi, jinak se mi tam kvůli těm sestrám moc nechce.

loretana
1. dub 2015

Ahoj holky, jsem na tom tak, že jsem chtěla rodit v Podolí, jako první dítě, ale bohužel v mém termínu malují:( Co teď? Motol mám kousek, je to logická volba, ale nějak se tam bojím jít 😔 Hlavně kvůli "zlému" personálu na šestinedělí, jak jsem slyšela od mnohých... co myslíte? Je na místě se bát? Díky moc za reakce...
A ještě mám několik otázek?
1. Mohu odmítnout mediky u porodu? (v Podolí jsem se k tomu musela písemně vyjádřit a řekla jsem, že ne, nikdo tak tedy z mediků nebyl)
2. Na porodním sále v koupelně je i vana? Může se bezplatně úžívat nebo je na to nějaký speciální příspěvek?
3. Dávají sestry na šestinedělí čípky na bolest?
4. Jde nějak "obejít" to, že za Vámi nemůže starší dítě? Např. vyjít za ním na chodbu k výtahům? Ale co s miminkem?
5.Můžete mi dát tip na dobré asistentky a lékaře, popřípadě před nějakým varovat?
Moc díky za pomoc!!!

trulen
16. dub 2015

Ahoj, rodila jsme v Motole pred dvema lety a v srpnu tam jdu zas. Za me tedy naprosta spokojenost jak na sale tak na sestinedeli. Na sale jsem byla pet hodin a personal naprosto bezva, manzel tam byl celou dobu a skvele nas oba uklidnovali. Sestricky byly uplne v pohode, mile vse vysvetlily jak v peci o mimi tak vse ostatni. V nicem nebyl problem.

Jinak mediky jsem odmitla. Je tam jen sprcha (nevim zda nabizeji nejaky nadstandart s vanou).

loretana
17. dub 2015

@trulen díky. Takže s mediky dáváš písemný souhlas či nesouhlas?
A jaké bylo šestinedělí?
A když se tam poprvé objednáváš do poradny, dá se objednat ke konkrétnímu doktorovi? Mohla bys mi nějaké doporučit?
Díky moc 🙂

duzame
18. dub 2015

@loretana Ahoj, v Motole jsem rodila obě děti. Mediky můžeš odmítnout, při příjmu dávají vyplnit formulář. Naposledy jsem rodila v době prázdnin a žádné jsem tam stejně nepotkala, i když jsem je neodmítla. Na porodním sále byl sprchový kout(vany jsem si nevšimla), ale nemyslím, že by se za něco extra platilo.
Při porodu i na šestinedělí jsem ani jednou nenarazila na někoho nepříjemného.
O čípku na bolest nevím, kolegyni na pokoji dali, protože neměla stolici a už šla ten den domů(asi aby se ujistili, že všechno funguje🙂).
Starší dítě dovnitř nepustili, i když jsem se o to snažila 😉 . Nakonec jsme se s manželem vystřídali, já se starším na chodbě u výtahu a manžel vevnitř s mimčem. Prý je to kvůli nemocem a někdo tam takhle jednou zavlekl neštovice. Takže tím vlastně novorozeňátka chrání. Ty tři dny se to dá přežít.
Při porodu jsem měla dr. Hynka a byl fajn(asistentka taky, ale nepamatuji se jméno, byla taková blondýna na mikádo ). Klidně bych tam šla rodit zase.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru