Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

asaka
26. lis 2012

@maladama tak mne to dali ve stejny den jako jsem mela stejne tu poradnu a UZ, takze jsem tam byla tak o hodinu dyl nez bych byla normalne..
Jestli to delaj na poliklinice covece netusim.. o tom jsem neslysela. Minule mi delali ogtt nprmal u myho gyn, ale kdyz jsem ted vedena v rizikovy, tak tam. A teda za norm. okolnosti bych na nej asi vubec nesla, ale jsem v rizikove skupine, mamka je na inzulinu..
Mne ta schuzka zajima, jak se to tam zmenilo prave ted po ty rekonstrukci, jaky jsou moznosti a tak, i kdyz vzhledem k rychlosti prvniho porodu u druheho po prvni kontrakci nasedame so auta abychom to stihli 😀DD

maladama
26. lis 2012

@asaka tak u nás na poliklinice to ogtt samozřejmě dělají, absolvovala jsem to tam v prvním těhotenství. Já bych na něj taky nejradši nešla (mám téměř kriticky nízkou "hladovou" hladinu krevního cukru), ale už to vidím, jak někomu v Motole vysvětluju, že s dvojčatama (což je násobně vyšší riziko gestačního diabetu) tohle vyšetření nechci absolvovat..

Rychlej porod je přeci lepší než dlouhej, ne? 🙂

rosaleen
28. lis 2012

Ahoj holky, dnesni poradna ok, uz tam nebylo tolik lidi a tim padem takovy vedro, cekani jen 2 hodinky. Situace u me stejna, poloha KP, takze v nedeli si tam jdu lehnout, v pondeli me kuchnou a pak az budu doma podam zpravy.. porodni saly teda asi neuvidim, ale to ostatni...

marcipanka.k
29. lis 2012

Ahoj holky, rodila jsem v Motole před necelými dvěma týdny...nové porodní pokoje jsou fakt krásné, porodní as. i doktoři na porodnici byli úžasný. Na šestinedělí většina sester ok, dvě, tři horší...jedna z nich šílená megera 😀

jika10
29. lis 2012

@marcipanka.k A byla jsi jeste pred porodem na nejakem tom cekatelskym pokoji bez manzele nebo jste byli spolu na porodnim pokoji pekne od zacatku spolecne

rosaleen
29. lis 2012

@marcipanka.k gratuluji k miminku, tak doufam, ze se mi ta megera vyhne 🙂 nechapu, proc jsou ty sestry takovy, maminky jsou hormonama uplne vedle a nezkuseny tak potrebuji poradit a povzbudit.. koho to nebavi nebo nechce bejt hodnej by tam nemel vubec pracovat 😒

marcipanka.k
30. lis 2012

@jika10 praveze byla ☹ protoze mi praskla voda a kontrakce jsem jeste nemela, takze me vysetrili, ze uz si me tam nechaji a manzela poslali domu. Ten cekatelsky byl pro 4, takze kvuli tomu tam doprovod nesmi. Nastesti se mi to pak rozjelo samo, takze jsem zase volala manzela zpet 😀

marcipanka.k
30. lis 2012

@rosaleen taky bych rekla, tahle co myslim, by asi nemela vubec pracovat s lidma, natoz s miminkama...ale vestina personalu fakt moc mila. Nejvic mile byly ty mlade sestricky na praxi a mladi doktori.

jika10
30. lis 2012

@marcipanka.k Aha, tak to jsem myslela, ze diky porodnim pokojum se tam tohle alespon zmenilo a manzel tam s tebou muze byt od uplneho zacatku 😝

marcipanka.k
30. lis 2012

@jika10 no ja taky..jenze tim, ze jsem prijela a porod jeste v podstate nezacal, tak jsme meli smulu...a nevydzeli jsme cekat doma 😀

jika10
30. lis 2012

@marcipanka.k No takze vydrz prtka vydrz pekne doma, abysme dorazili s rozjetym porodem 😀

marcipanka.k
1. pro 2012

@jika10 asi tak 😀 drzim palce 😉

marcipanka.k
4. pro 2012

@jika10 jo a jeste jsem si vzpomnela - at si manzel vezme s sebou dostatek piti, na tom sale bylo sileny vedro 😀

jika10
4. pro 2012

@marcipanka.k Diky za upozorneni, jo jo vezmeme basu pifka 😀 😀

maladama
4. pro 2012

dneska poradna jen hodinu, jak jsem byla objednaná na 8:30, tak to šlo rychle 🙂

akorát jsem taková mrzutá, protože teprve když jsem se zajímala o to, kdy mi s tím plánovaným císařem 36+0 (to jsem se na přímý dotaz dozvěděla minule, sami by to neřekli) vypíšou papíry pro mateřskou dovolenou, tak mi řekli, že ve 34+0 mě budou hospitalizovat.
Už posledně jsem tam byla s batoletem, tak jim musí být jasné, že budeme potřebovat hlídání, a na tři týdny se to nedá zajistit jen tak ze dne na den, to se musí naplánovat hodně dopředu... tak mi to mohli říct hned, zvlášť když jsem se specificky na tyhle věci ptala.

bublina155
9. pro 2012

Holky a spravili vam niekedy na konci tehotenstva v poradni v motole ultrazvuk? Moja gynekologicka mi prutoky pupocnikom kontrolovala zakazdym a takisto na rychlo premerala mimi. Takze u mna naposledy v 34tt. Staci monitor na to aby vedeli ze miminku sa dari? ako ja chapem ze uz tam toho vela nevykukaju a maju tam vela prace, len som bola zvyknuta jaksi na viac info od svojej lekarky.

maladama
9. pro 2012

@bublina155 ne, nepatří to mezi hrazené vyšetřovací výkony v těhotenství, takže se to u normálně probíhajícího těhotenství standardně nedělá. Pojišťovna totiž v nerizikovém fyziologickém těhotenství hradí 4 ultrazvuky - první na zjištění těhotenství (a jestli je v děloze), druhý v rámci prvotrimestrálního screeningu, a pak dva velké v 20. a 30. týdnu.

rosaleen
9. pro 2012

Ahoj holky, tak to mam za sebou, v pondeli se nam narodila Terezka, 39+0 planovanym cisarem.. takze porodni pokoje jsem si moc neuzila, ale holky na sestinedeli rikaly jak jsou pekny 🙂 Jinak pece super, jak jiz tu bylo receno, nektere detske sestry jsou trochu neprijemnejsi, ale staci pockat az se vymeni sluzby 🙂 urcite s sebou mekky toaletni papir, ten co tam maj je strasnej!!!

maladama
9. pro 2012

@rosaleen gratulace největší! Tak ať se hezky sžijete, Terezka (krásný jméno, mimochodem!) ať papá a roste a ty ať se dobře hojíš!

rosaleen
9. pro 2012

@maladama diky moc...

petule12
9. pro 2012

@rosaleen velká gratulace 🙂

jika10
10. pro 2012

@rosaleen Taky se pridavam ke gratulacim k narozeni Terezky a prejeme hlavne zdravicko a at malinka dela rodicum jen samou radost 😉

medena
13. pro 2012

Zdravim vsechny, celou diskuzi jsem sice necetla, ale rada bych se podelila o zkusenosti s Motolem. Porodila jsem minuly tyden, a musim rict, ze porodni saly jsou fakt super. Pritel byl celou dobu se mnou (na hekarnu jsem ani nesla, byla to docela rychlovka), teda i na pripravu, coz me teda trochu prekvapilo, ale budiz... byla tam sprcha a zachod, vsechno moc hezky zarizene. Mela jsem vybornou porodni asistentku, jmeno bohuzel nevim, byt se predstavovala (ale v prubehu porodu, tak to slo nejak jednim uchem dovnitr a druhym ven). Poprosila jsem, jestli by to slo bez nastrihu, a docela se posnazili a povedlo se (uz to byl 2.porod). Na sestinedeli docela dobre, vetsinsa sester byla mila, i kdyz se nasly protivnejsi vyjimky, ktere teda i pres to poradily. Byla jsem na sestinedeli I. S sebou urcite doporucuju toaletni papir a slanku, jidlo se dalo, ale prisolit obcas chtelo. V kostce jsem byla moc spokojena, o mimco dobre postarano, o nas take. Vsem preji co nejrychlejsi a bezproblemovy porod!

maladama
21. pro 2012

dnes velmi zajímavá zkušenost v rizikové poradně - mít u vyšetření mediky je ve skutečnosti velká výhoda, protože doktorka si dala spoustu práce s vysvětlováním úplně všeho, a každá moje otázka či povzdech nad běžnými obtížemi dnes vedly k podrobné přednášce o tom, co tu kterou věc způsobuje, kdy se to může objevit, jaké to má prognózy, co se s tím dá dělat a tak vůbec.
Tedy, ona je paní doktorka Mrštinová příjemná i normálně, ale tohle jsem si extra užila, protože mě samozřejmě hrozně zajímá, co se děje se mnou i dvojčaty, proč něco je nebo není normální, a tak vůbec.

Takže se vůbec nebojte mediků při vyšetření! Vnitřní vyšetření dělala jen doktorka, medici si směli sáhnout akorát zvenku a když už jsem měla kalhotky, aby zjistili, kde je děloha. A byli bokem, takže vlastně ani mezi nohy mi neviděli (a stejně to byly dvě sympatické slečny, tak žádná křeč i tak 🙂)

nany123
30. pro 2012

@maladama Jj, mas pravdu s tema medikama 😉 Dr. Mrstinova mi delala akut.cisare u E. a ted me vysetrovala pred propustenim z nemocnice. Byli tam tez medici (3 holky, 1 kluk) a jediny co mohli, bylo sahnout mi na bricho, kde mi konci deloha...Byli cely takovy vyplaseny 😀

Jinak z myho planovanyho cisare v PO se stal tak trochu neplanovavy v NE. Samozrejme se mi rozjely kontrakce, takze me kuchli hned v nedeli odpoledne po prijmu na rizik. odd.. Odhad vahy jim vysel presne (odhad 3,8-3,9kg, skutecnost: 3,780). Saly jsem videla jen letmo, kdyz jsem cekala pred operacnim salem az se tam vsichni slezou. Operateri v pohode (dr. Minajev, a pak takova mlada -dr. Hanzelkova ???), jen muzi vadilo, ze se mu nepredstavil. Rekla bych, ze jsem ted SC snasela lip nez ten akutni. Stihli me zavodnit, pichnout neco proti zvraceni...Sestry na JIPce super (bylo to tak trochu deja vu-pac jednu sestru jsem znala uz z minula) a sestinedeli tez v pohode. Ovsem az na ty debilni postele, to je za trest tam lezt. Z JIPky me vylifrovali hned druhy den po obede..Nakonec jsem si nechala prinest z domova stolicku. Pustili nas 4.den domu (den operace se nepocita). Jidlo jako v nemocnici, navic jsem byla dva dny na diete, takze opravdu zadna hitparada... 🙄 Ale stihla jsem tam buchticky se sodo a ty byly dobry 😉 Toaletak jsem mela tez svuj (poucena z minula).

katchjenka
2. led 2013

Ahoj holky, prosím mám prosbu zda nebudete některá vědět. Jsem registrovaná na porod v Motole, ale k lékaři a do poradny docházím ke svému lékaři mimo Prahu. Nevíte, kdy nebo zda vůbec jít do poradny do Motola?nebo tam jít až rodit? děkuji moc🙂

rosaleen
2. led 2013

@katchjenka rekla bych ze te tam posle tvuj lekar kam chodis.. a ze ti tedy rekne kdy ..

maladama
2. led 2013

@katchjenka na papíru, co jsi měla dostat při registraci, je napsáno:
Až do 36. týdne (netýká se rizikových a vícečetných těhotenství) je veškerá prenatální péče organizovaná vaším gynekologem, včetně ultrazvukových vyštření v I., II. a III. trimestru.
V případě, že váš lékař trvá na ultrazvukovém vyšetření na našem pracovišti, je potřeba včas se objednat, nejlépe 4-6 týdnů předem na tel 22443 4269.
Do těhotenské poradny se objednáte na tel. 224 434 272 po poslední návštěvě u vašeho gynekologa. V těhotenské legitimaci musí být originál, či kopie výsledku krevní skupiny a Rh faktoru!

takže do 36tt budeš chodit ke svému gynekologovi, pak si zavoláš a objednáš se do Motola, vyjde ti to tak na 37/38tt.

mataharyy
2. led 2013

@katchjenka V tom papíře je napsané že od 36 týdne (pokud je vše OK), ale já se domluvila s doktorem, že budu chodit stále k němu (mě nějak odrazují zvěsti o tom že bych tam měla x hodin čekat na poradnu 🤐 ), ale prý jim to musím říct, pak není problém... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru