Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

janice_opice
15. bře 2014

Ahoj holky, chystate se nektera rodit v Motole v cervnu 2014? TP mam 24.6. 🙂 pry je to tam ted skvele?🙂

jitulka
17. bře 2014

Rodila jsem tam předloni a nemůžu si na nic stěžovat...

japona
18. bře 2014

Ahoj, chci se zeptat těch, co rodili v motole. Jak probíhá samotný porod? Vede ho sama porodní asistentka a pouze v případě komplikací volá doktora? Nebo je tam doktor vždy? Případně je v motole možnost si ho zaplatit? A máte někdo zkušenost s nadstandardtnima pokojema? Nechovají se pak sestry o něco líp?🙂 O oddělení šestinedělí jsem slyšela doslova legendy..

gingerone
19. bře 2014

@japona Já jsem to měla následovně (bylo to přes noc a měli strašlivě plno): při příjmu mě vyšetřila doktorka, předala mě porodní asistentce, ta se mnou na pokoji udělala přípravu a nechala mě tam na WC a ve sprše (je tam na pokoji vlastní), chodila mě kontrolovat po cca půl hodinách, jak se otevírám a jak mi je, pak mi píchla vodu a oxytocin (v tu chvíli mi to bylo celkem fuk, ale dneska si myslim, že nebyl potřeba, že jenom spěchali na uvolnění pokoje, ono prý to fakt s nim bolí víc, ale zas to bylo rychlé), napojila monitor a povolila už i tlačit. A když mě naposledy zkontrolovala, tak došla pro doktorku a během pár minut se malá narodila, najednou tam bylo víc lidí, doktorka, asistentka, dětské ošetřovatelky, ani nevím, kde se tam vzaly 🙂 Mám to trochu takové spojené v jeden pocit. Ale u samotného porodu je i doktor. Před tím to kontroluje jen asistentka, dokud se fakt už nerodí hlavička. Předpokládám, že teda u porodu bez jakýchkoliv komplikací. Každopádně doktoři jsou pár kroků za dveřmi.

gingerone
19. bře 2014

@japona Nadstandard jsem neměla a o možnosti platit doktora jsem se neinformovala. Šestinedělí jsem přežila, společný pokoj není problém, některé dětské sestry jsou "přepracované", ale s tím asi nadstandard nepomůže.

japona
19. bře 2014

@gingerone Díky za odpověď. Já se právě bojím toho: " chodila mě kontrolovat po cca půl hodinách", aby se během toho něco nezanedbalo, tak bych si radši koupila doktora, který se tam bude nudit se mnou🙂 Vím, že jednu dobu to nějak šlo, ale nevím, zda v motole..

gingerone
19. bře 2014

@japona No, kdyby se něco stalo, tak je tam možnost zatáhnout nebo zmáčknout a zavolat je hned. A samozřejmě případně doprovod. Ale ten já neměla. Myslím, že i kdyby tam ten doktor seděl, tak častěji tě "kontrolovat" asi nebude. Ale chápu 🙂 Já byla ráda, že jsem tam sama, chtěla jsem od všech mít klid a umírat tam beze svědků 😀

fykyska
19. bře 2014

@japona 6 nedělí je takové jak mraveniště - je to sestra od sestry některé se kaboní ale vsměs jsou tam hodné ženské. Člověk se nesmí nechat odbít když něco potřebuje a zase musí umět filtrovat někdy ty xichty 😀
Nadstandart jsem neměla ale myslím že by to bylo prašŤ jako uhoď sestry jsou stejné 🙂
Protože jsem rodila vyvolávaně 3 dny tak jsem ležela na riziku kam jsem šla i po porodu protože toho času nebylo na 6N místo. Tam jsem se dostala až odpoledne po porodu rodila jsem ve 4 ráno na pokoj jsem se dostala si ve 4 dceru jsem chodila kojit v průbehu dne.
Porod jako takový proběhl tak že mě po tom co mi rupla voda poslali z rizika cca ve 2:10 ráno na porodní box kde mě řekli že je to se mnou na dlouho 😀 ale to fakt nebylo porodila jsem za dvě hodiny od toho co mě tam strčili 🙂 PA řekla že mě přijdou zkontrolovat až ve 4 ráno ve 4:14 se malá narodila takže to mě trošku naštvalo že vy nerodíte nenenen a přitom jsem byla v kontra po 2 minutách a dítě mezi nohama 😀 ale já na ně 2x zvonila že už rodím 😀 jinak jsem tam byla sama a chlapa nechali sedět na chodbě ... 🙂 Těsně před tlačením přišel lékař porodit děťátko, PA mi pomohla tlačit a bylo .. Pak malou ošetřili zabalila a protože to bylo po těžkém porodu nechali jí na vyhřívaném lužku a ja ji nemohla zvedat pak mě odvezli a riziko a malou na Novorozenecké/6N oddělení...a prodo se platí 700Kč dole v přízemí motola u cizinecké recepce .. nadstandart minulý rok 1000,-

fykyska
19. bře 2014

platba doktora nevím, ale je ram vždycky 🙂 nějaký - musí .Ovšem jinak je motol super 🙂 Rizikové odd. a i PA na porodním .... 😉

lichtakova
19. bře 2014

ahoj, rodila jsem tam už dvakrát a kdybych mohla potřetí, pojedu zase tam, byla jsem v obou případech sama bez doprovodu, teď po rekonstrukci, co jsou ty pokoje, je to opravdu krása, na PA se dozvoníš hned, bez problému, 6nedělí-teď jsem byla na I. a všechny byly milé, minule na II.snad jedna dětská, ale taky fajn. Z amě určitě palec nahoru, i když nedostaneš žádné dárečky jako třeba u apolináře.

japona
19. bře 2014

@gingerone
@fykyska
@lichtakova Díky moc za uklidnění. Na dárečky, jidlo a otrávený ksichty kašlu. Jde mi o péči o dítě, a ta by měla být ok. Na rizikovém odd v motole jsem byla s prvním dítětem a všichni byli moc milí. Nakonec jsem ale rodila jinde, pac v motole neměli místo. Rodila jsem o pár tydnu dřív a tam byli nastoupeni snad úplně všichni, co tam ten den byli🙂 Tak bych si chtěla "pojistit", že i u druhého dítěte bude vše v pořádku..

fykyska
20. bře 2014

@japona Tak to budeme držet palce 🙂 Já byla spokojená, na 6N jsem se jen setkala s jednou nemilou sestrou která mě odmítla pomoci s kojením tak jsem měla ragády ale asi měla špatný den..Těžko soudit..Ale podle jedné dr/sestry atp těžkou soudit celeé odd 🙂 Jinak jsem dycky dostala péči kterou je třeba po o před porodem dostat a že jsem tam byla jako doma 😀 ! Takže palec nahoru za mě

maladama
20. bře 2014

@japona já měla u potenciálně rizikového porodu (v anamnéze poúrazová epilepsie s rizikem záchvatu při nadměrné zátěži) v Motole tři doktory (dvě sálové doktorky a sloužícího lékaře z rizikové poradny) plus dvě PA (doktorky chodily cca po pěti minutách, PA tam byly prakticky neustále) - ale to bylo ještě před rekonstrukcí a navíc jsem byla jediná rodící a ještě mě přijímali už skoro v druhé době porodní, takže rovnou na porodní křeslo - tak to těžko říct, jak dalece byl standard a jak dalece shoda okolností.
Dvojčata šla SC, takže standardní operační tým plus dva neonatologové se sestrami (zase standard u nedonošených dětí - každé musí mít vlastní tým pro případ, že by byl problém u obou).

Když se "trefíš" do dne, kdy bude půlka rizikového kontrahovat, všechny porodní sály plné a navíc se pojedou na operačním sekce, tak ti nepomůže ani zaplacený doktor, stabilně sloužících na porodním je v pracovní den nějakých 10 lékařů (2 na poradně, 2 na UTZ, porodní sály, rizikové oddělení, šestinedělí), mimo ordinační dobu poradny o čtyři méně - oni v případě nutnosti stahují všechny, koho mají (jsem se něco načekala jak na UTZ, tak na rizikové poradně, protože tam bývají ti zkušení, které si volají na komplikace) - ale když bude volněji, tak se ti zase budou věnovat o to víc...

magdalenaz
20. bře 2014

@pavlinka2014 ahoj, já budu rodit v Motole v květnu, termín mám 9.5. tak uvidíme, jak se do něj trefím :D

japona
20. bře 2014

@maladama Hmm, takže ideálně být malinko riziková, aby se mi někdo věnoval🙂 Největší strach mám právě z toho, že mě vyhodnotí jako "to půjde samo", a ono se něco po.. Úplnou hrůzu mám z porodu doma.

jika10
20. bře 2014

@japona Já tam rodila před více jak rokem a pokud budu ještě někdy rodit, tak Motol je pro mě jasná volba. Než se šlo na samotný porod, tak jsem měla k ruce PA, na kterou jsem si vždy mohla zazvonit. Samotný porod pak vedla už dr a PA pomáhla při tlačení. No až po samotném porodu jsem zjistila, že je v pokoji asi 10 lidí i s tím, že tam byli 2 studenti, se chudáci krčili u dveří. Já měla problém v tom, že se mi neodloučila placenta, ale přišel jiný dr a vyřešil to, aniž bych musela pod narkozu. Na oddělení 6N jsem byla spokojená, občas nějaká sestra milá občas nějaká na facku. Ale to si nevybereš, to si myslím, že je ve všech nemocnicích stejný. S nadstandardem si nemyslím, že by se jejich chování nějak více změnilo, jsi prostě jedna z mamin a je jim jedno, zda jsi na obyč pokoji nebo na nadtandardu. Jooo, ale kdyby jsi byla známou ředitele nebo nějaká hvězda, tak věřím, že kolem tebe budou asi skákat jinak

werumka
20. bře 2014

@japona Ahoj, nadstandard je ve své podstatě v Motole nemožný, mají jen jeden a ten se, co jsem pochopila, dává pacientům, kteří mají kontakty. Ptala jsem se na něj v poradně a bylo mi řečeno, že na něj mám rovnou zapomenout...

petule12
20. bře 2014

@japona myslím, že se nemusíš bát, že by se ti nevěnovali 😉

jahbibi
8. dub 2014

@magdalenaz tak to držím pěst,ať se netrefíte do 26.4 až 3.5. kdy jsou porodní sály z důvodu malování zavřené...mě straší,že nesmím přenášet kvůli tomu 😅

magdalenaz
9. dub 2014

@jahbibi jo, taky mě to straší, a nejvíc mě štve, že když jsem se registrovala tak to tam nikde neměli uvedené... 😠 no, někde nakonec porodíme 🙂

jahbibi
9. dub 2014

@magdalenaz Já mám termín podle průkazky 21.4 podle ultrazvuku 16.4 a taky už do mě šijí,že to budeme muset pohlídat,abych nerodila,když budou mít zavřeno 😀 mám tam ve vedení velmi dobrou známou sice,ale to nic nemění na tom,že chlapeček se vydá na svět,až sám bude chtít 😀
Rodit bych tam ale chtěla...léčila jsem se tam a o mém zdr.stavu tam vědí nejvíc,tak bych se i cítila lépe...ovšem jak to dopadne, to ví jen sám Vesmír 🙂 Tak držím pěsti i vám a klidný konec těhotenství...já už se nemůžu dočkat, tohle tělo je pro nás dva už moc malé 😀

romantika
9. dub 2014

ja mela teda u obou porodu vždy jen asistentku, doktor dobihal v pripade potreb. takze ses tam po celou dobu sama, dochazi PA, pripadne doktorka picha vodu. dle moznosti a vytizenosti. poprvé tam nerodil nikdo, podruhe uz rozvazeli po okoli, bylo 60 deti ve 3 dnech. ted je to po rekonstrukci super, nejvic jsem po prvním porodu ve starem motole ocenila nove polohovaci kozu na priprave, naprosty luxus nedrapat se s kontrakcemi na kozu. ale dnes uz dostanes pekne svůj pokoj (pokud neskoncis na hekarne), v chodbn je recepce, ale tam nechodis. zazvonis si a tak. mas svoje WC a sprchu. Ja mela teda zvlastne oba porody, ze se nic nedelo a pak uz bylo pozde. Cili jak někdo psal, dlouho nikde nikdo a pak uz stacili chytat prdolky a to tam pak dobehne detska a pripadne jiny doktor. POkazde mne rodila jen asistentka i sila, ale dr. kouka pod ruky. Prvni mastilka, druha sikula. Takze to si nevyberes. V papirech muzes odškrtnout ze nechces studenty. Ja to doporucuji, u prvního jsem byla optimistka a pak ve vypjatých chvilkách mi tam fakt vadili a u prvního jsem si fakt zazila diky tomu muka., Nebudu rozebirat, jen pisu, radej nebrat. Dobře je radeji plasit nez se tvarit ze vse vydrzis. Oni pak extra vždy nepoznají ze se něco deje a jako prvorodička dost spatne poznáš jestli porod postupuje. Na to je dobre mit sebou chlapa když to jde a rictmu at hlida ze fakt co pul hodky někdo prijde kontrolovat. V kontrakcích občas ztrácíš cas a když je naval i doktori se občas zapomenou. Jinak ja bych tam chlapa nemusela mit vzhledem k mym porodum, ale opravdu je tam super na to prines, podej, zarid. K tomu je tam uzasny a k porodu uz zalezi na nem. Po porodu je to ted super, mimi ti daj na pupika, prebaluji a vse delaji vedle tebe. Poprvé jsem to tak nezazila a hodne mi to vadilo. Muzes si i rict ze nechces merit a natahovat mimi. Poprvé to tak kolegyne mela, nechapala jsem az když jsem podruhe videla mimi jak ho meri a natahuji, tak bych si to taky odpustila. Niceho se neboj, je to sice krusna chvilka ale desive rychle to zmizne a prdolka ti to okamzite prepise. Pro mne jedine pouceni v mootle bylo nebrat studenty a hlasit se a chlapa radeji na todle sebou. Drzim palec. Kdyztak se ptej.

pistalinda35
9. dub 2014

S porodem v Motole jsem velmi spokojena. V patek (3.1.) jsem byla na kontrole v poradne, rovnou si me tam nechali a v sobotu porod vyvolavali. Jak na rizikovem odd., tak na operacnim pokoji a sestinedeli jsem byla velmi spokojena. Vsechny sestricky byly super, az na jednu, diky ktere mi vzdy stoupl tlak - zrovna ona ho chodila merit. 😀 diky tomu, ze jsem byla v Motole, tak hned prisla pani doktorka z interny a nasadila mi odpovidajici lecbu. Nevim, jak by to resili napr. v Podoli... Doktori z Motola byli velmi prijemni, prevazne "mladsi" kluci... sikovni, bylo videt , ze je to bavi... a byla na ne navic radost pohledet 😀 Motol doporucuji a tesim se na dalsi porod tam 😉 snad nam pristi snazeni vyjde ... 😀

tynka23
27. dub 2014

@romantika Můžu se zeptat,psala jsi,že v papírech můžeš zaškrtnout,že nechceš studenty.To je nějaký dotazník?Dostaneš ho předem?A je tam vícero otázek s čím souhlasíš/nesouhlasíš?
Pokud máte někdo další nové zkušenosti z Motola,sem s nima,zajímá mě všechno 😉.

pistalinda35
27. dub 2014

@tynka23 ja podepisovala souhlas s hospitalizaci... s porodem... vyvolanim a ve finale s epiduralem 😀

klarionela88
27. dub 2014

me by zajimalo jestli se musim predem registrovat a nebo muzu normalne prijit rodit?? a bude jim vadit ze mam tehotensky prukaz ze slovenska??? na matriku a tak si chci dojit v cechach....a chci rodit v cechach....

tynka23
27. dub 2014

@pistalinda35 To chtěj všechno písemně? Se divim,já měla za to,že se mě nikdo na nic ptát nebude a já budu moct akorát držet pusu a krok (ani jedno ale asi neudržim 😀).Mě by spíš zajímalo,jestli můžu někde zaškrtat to,s čim nesouhlasim 😀.Popř.na nějakej porodní plán se tam asi moc netvářej,co?

maladama
27. dub 2014

@klarionela88 ano, registrovat se musíš, pokud přijedeš v druhé době porodní, tak tě (v závislosti na aktuální kapacitě) pryč samozřejmě nepošlou, ale do péče prenatální poradny tě bez registrace rozhodně nevezmou a v neakutní fázi porodu tě taky nepřijmou.
http://www.fnmotol.cz/kliniky-a-oddeleni/cast-p...

klarionela88
27. dub 2014

@maladama diky...

pistalinda35
27. dub 2014

@tynka23 jak se tvari na porodni plan nevim.... ja byla rada, ze vedli porod tak, ze mi pomohli a zachranili me i dite.. v takovych okamzicich by byl porodni plan stejne k nicemu... diky doktorum se mi podarilo otehotnet, udrzet dite a porodit. Maji mou duveru....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru