Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

pistalinda35
27. dub 2014

@tynka23 ps: ja se studentama souhlasila, na nekom se ucit musi... byli behem vysetreni na ultrazvuku asi 2x a to koukali jen na obrazovku ultrazvuku...

sanuli
28. dub 2014

@pistalinda35 Já si myslím to stejné.. pokud chceme dobrou péči, musíme jim dovolit, aby se na někom učili. Navíc.. trošku si myslím, že když tam jsou studenti - doktor vše krásně vysvětluje, což může být příjemné i pro mě. Mám po několika operacích páteře a vždy jsem to dovolovala.. a na posledních rehabilitacích se mi to také celkem osvědčilo, při vstupní kontrole tam byla stážistka z Ameriky a fyzioterapeutka vše vysvětlovala, na vše se ptala, vše jí zajímalo. Ale na druhou stranu přiznávám, že někdy to úplně příjemné to není.. ale je to třeba.

maladama
28. dub 2014

@sanuli mně nevadili medici při vyšetřeních, kdy se dívali na ultrazvuk nebo zkoušeli vyšetřovat zevně, ale docela dost by mi vadily davy při porodu samotném, tam fakt dávám přednost intimitě. Teda při přirozeném porodu, při císaři je ženská stejně jen objekt zákroku, takže jestli tam jsou "jen" dva operatéři, anesteziolog, dvě sestry, dětský doktor a dětská sestra, nebo jestli jsou tam navíc ještě medici, tak to už je stejně dav tak jako tak 🙂

sanuli
28. dub 2014

@maladama I já bych dávala přednost intimitě.. jsem velikej stydlín! 🙂 Ale řekni sama, kde by se jinak učili..? Nechtěla bych u porodu narazit na lékaře, který by za celé studium osobně asistoval jen u dvou porodů - ostatní by si nacvičoval teoreticky.. Teď nechci spouštět žádnou hádku! 🙂 Jen se nad tím zamýšlím..

maladama
28. dub 2014

@sanuli u dvou? I ty optimistko 🙂
v povinných praxích z gynekologie a porodnictví (2LF) je JEDEN porodopis a jedna noční stáž na porodním oddělení 🙂
Ale tohle se pak v praxi řeší tím, že nový lékař je pod dohledem nějakého staršího zkušeného, dokud ty zkušenosti v praxi nenasbírá. A komplikovanější porody (KP, dvojčata atd) smí vést jen atestovaní, dokonce někdy jen momentálně sloužící šéflékař. Byla jsem riziková (kvůli epilepsii) už u prvního porodu, měla jsem tam tři doktory (dvě sálové a přivolaného lékaře z rizikové poradny), a dost jsem si toho zjišťovala k dvojčatům, jak by to bylo s porodem, takže postupy a procedury předepsané Českou porodnickou a gynekologickou společností mám docela načtené (stejně jako sylaby přednášek z 2LF, jsem úchyl, no 🙂 )

Ono, kdyby ten medik byl u toho porodu jeden, tak je to docela v cajku, blbý je, když se občas stane a je jich tam houf.

A teda mediky na vyšetřeních, jak na UTZ, tak v rizikové poradně, jsem měla vyloženě ráda, protože lékař v roli učitele jim toho spoustu vysvětloval, na co by mě ani nenapadlo se zeptat nebo si dát do souvislostí. Nebo třeba když jim doktorka ukazovala, jak se loví dvě srdíčka fonendoskopem 🙂

teeerez
28. dub 2014

@sanuli - ne u prvorodicek. Nevadi mi nijak predstava studentu u dalsich porodu (pokud budu mit vice deti samozrejme 🙂 ) ale u prvniho bych jejich pritomnost moc psychicky nezvladla - jsem sama vcelku vydesena, nemam nejmensi tuseni do ceho jdu a bez intimity bych se neobesla. Az budu vedet a budu zkusenejsi, tak at si tam jsou - to uz se budu citit vic matadorsky :D

sanuli
28. dub 2014

@maladama Aha aha.. no jak jsem psala, bylo to pouze mé zamyšlení a moc děkuji za vysvětlení. Já jdu každopádně na CS v plné anestezii, takže ať si tam straší kolik lidí chce - jen bych byla ráda, kdyby přišli až potom, co usnu 🙂

A s tím ultrazvukem naprosto souhlasim.. také se mi při vyšetřeních stalo, že medikum vše krásně vysvětlovali a vyšetření věnovali větší pečlivost🙂

sanuli
28. dub 2014

@teeerez Jo.. na tom také něco je 🙂

jika10
28. dub 2014

@teeerez No popravdě, já před 15 měsíci taky rodila v Motole poprvé. Do papírů jsem vyplnila, že si mediky nepřeji a nakonec byl plný porodní box lidí, asi 10 z toho se krčili 2 medici u dvěří a koukali. A všech jsem si všimla až bylo po všem a malá byla narozená, jinak jsem ty lidi kolem vůbec nevnímala 😅 😅 😅

romantika
28. dub 2014

@tynka23 no skoro na vse podepisuješ souhlasy. Dostanes je při nastupu do poradny poslední mesic když se chodi do poradny. Jeden jim nechavas tam, ostatní si vyplnis a predas je, když jdes rodit. To je takove traparna, když uz rodis a místo toho sedíš v prijmove a podepisuješ kde které kraviny a do toho hekas. Cili je lepsi si to doma nachystat do slozky a jen jim to dat. Ja poprvé proti studentum nebyla, ale když jsem sla na vysetreni do rizikove a starsi mudr mne rekla vlezte si na kozu a prede mnou stali tri studenti aniz by se mne někdo ptal, cuceli mezi nohy, tak mne to vadilo. Krom toho ze ja rodila ve 32 a tem bylo tak 23 tak mi to fakt prislo blby 🙂))). a u porodu ještě vic. nikdo se mne pak neptal jestli tam muzou byt a taky mi vadilo ze koukali jak vytresteni a to mne jako prvorodičku sakra znervoznovalo. Jinak podepisuješ ty souhlasy, pak dohodu o jmenech a při prijmu do poradny ti daj papir co vse další.
Jinak jsem bohužel vyhrala bonu v podobe porodu vedeného zaučující se doktorkou, kterou vedl ne moc starsi lekar a trauma jsem mela tak tri roky. Mlada doktorka nejspis taky, cili jsem se sakra poučila a doporucuji se mit rad, at se zaucuji na nekom jinem. Podruhe jsem mela všude vykricnik ze krome zkuseneho doktora tam nikdo nepachne.
Ale v Motole obecne rodi porodni asistentky. Tu jsem mela podruhe, ikdyz také mladsi tak zkusenam jista v praci, a jen na siti ji doktorka sekundovala, ale vse na jednicku. Cili mlada zkusena PA lepsi nez zaučující se doktorka. Bohuzel. Ta s tim po mem porodu snad musela i seknout. Nechci strasit, ale je lepsi si zazit první porod v klidu nez delat zkusebni materiál kde komu.

stratford
29. dub 2014

Holky prosím, jaký dokrm dávají momentálně v Motole ? Bebu nebo Nutrilon ? Neznám nikoho kdo tam rodil za poslední 3 měsíce, děkuju 🙂

jaja01k
29. dub 2014

@stratford Já jsem rodila v Motole v únoru a malého mi dokrmovali Bebou 🙂

hajanik
29. dub 2014

Já rodila v lednu a dávali nám Nutrilon HA.

kashki
30. dub 2014

@stratford Já rodila v Motole v únoru a nám dávali HiPP 🙂

magdalenaz
2. kvě 2014

@jaja01k
@hajanik
@kashki ahoj, koukám, že jste nedávno v Motole rodili, prosím chtěla bych se zeptat, je potřeba na porodní pokoj opravdu župan? koukala jsem na web na seznam věcí a tam ho nemaj napsaný, ale na tý instruktáži k porodu PA řikala, že župan jo, tak nevím, zabera mi pomalu celou tašku, tak se bojím, abych se vešla do toho jejich "vhodného" menšího zavazadla", které jde v pohodě uložit. A také mi jde o to, že tu větší tašku na 6ti nedělí mi přinese manžel až někdy potom, protože nemáme auto, tak si ji nemůžu nechat na parkovišti v autě, jak říkala PA. Je něco, co je opravdu potřeba hned po po porodu nebo stačí, když mi ty věci přiveze fakt až druhej den? Mockrát děkuju, asi se ptám jako pako, ale začínám z toho být lehce nervózní, za týden mám termín 🙂)

sanuli
2. kvě 2014

@magdalenaz Tady v seznamu ho napsaný mají: http://www.fnmotol.cz/kliniky-a-oddeleni/cast-p...

Také jsem nad tím zda si ho vzít nebo nevzít uvažovala.. a asi si koupím nějaký lehký letní a vezmu si ho..

kashki
2. kvě 2014

@magdalenaz Ahoj, já jsem s sebou župan měla, ale ani jednou jsem ho nepoužila. Rodila jsem na konci února, v pokojích měli hrozně přetopeno. Podle mě je zbytečné ho s sebou tahat 😉 Na porodním pokoji je skříň, do které si menší tašku uložíš. Nic jsem tam nepotřebovala. Jen ručník, boty do sprchy a pití. Větší tašku mi muž přinesl na oddělení šestinedělí. Tam jsem po porodu potřebovala opět ručník, měla jsem žabky do sprchy, jednorázové kalhotky, toaletní potřeby, pití a něco k jídlu. Slušivou košilku a vložky dostaneš v porodnici 🙂 Myslím, že je to vše 😉

magdalenaz
2. kvě 2014

@sanuli
@kashki díky holky 🙂

hajanik
2. kvě 2014

Já jsem župan taky s sebou měla a taky jsem ho nepoužila. Na pokojích je dost teplo kvůli miminkům a na jídlo jsem si brala na košili mikinu. Na porodním pokoji jsem potřebovala ze svých věcí jenom pití, měla jsem pořád šílenou žízeň. Na šestinedělí doporučuju, co nejvíc ručníků. Není je kde je sušit, tak se dávají přes postel a občas spadnou na zem 😉 Jídla a pití je tam dost. Vložky dávají jeden balík a mě to bylo málo, takže jsem užila i to co jsem měla s sebou.

maladama
2. kvě 2014

ad ručníky - jedna z nejlepších rad, co jsem dostala, bylo vzít si s sebou balení papírových utěrek - na osušení intimních partií, aby si člověk nezašpinil ručník od krve.

duzame
5. kvě 2014

@magdalenaz Župan neberu, minule byl přez celou tašku a ani jednou jsem ho nevyndala 🙂

jaja01k
5. kvě 2014

@magdalenaz Taky jsem župan vůbec nepoužila.

wendy_
6. kvě 2014

Zupan se hodi, kdyz treba za vama prijde navsteva a jdete na chvilku mimo sestinedeli. Pokud z oddeleni ty ctyri dny neodejdete, tak zupan neni potraba.

luckaamilan
6. kvě 2014

dobrý den, my sme strávii teraz v dubnu na sestinedeli I. 9 dni a bolo to super, Motol odporucam vsemi deseti. Sestricky na sestinedeli fantasticke, na novorozeneckom tiez.

stesti_zm
7. kvě 2014

Ahoj holky, omlouvam se, nechce se mi procitat 24 stran prispevku, tak se ptam jen letosnich odrozenych, jake mate zkusenosti. Jsem puvodne mimoprazska, takze vubec nevim, kam se registrovat a Motol mam nejblize. Jak to tam vypada? Je to po rekonstrukci? Co tatinek na sale a pote na pokoji? Budu vdecna za vsechny postrehy.

jaja01k
7. kvě 2014

@stesti_zm Ahoj, rodila jsem v Motole v únoru a byla jsem spokojená, příště půjdu zase tam. Porodnice je po rekonstrukci (tuším loni v létě), takže porodní pokoje jsou krásné, nové. Oddělení šestinedělí už má něco za sebou, takže třeba sociální zařízení není nejmodernější, ale samozřejmě je všude čisto. Na personál si nemůžu stěžovat. Dětské sestry super, když jsem cokoli potřebovala, nebyl problém, hned poradili, ukázali, když třeba dojdou plenky pro mimčo, stačí si říct. Co tatínek na sále, to nevím, já ho tam neměla.

stesti_zm
7. kvě 2014

@jaja01k dekuju za odpoved 🙂

jaja01k
7. kvě 2014

@stesti_zm Není zač, kdyby tě ještě něco napadlo, klidně se ptej 🙂

wopickova21
7. kvě 2014

Ahojky,rodila jsem v Motole v prosinci 2013 byla jsem spokojena jak s doktorama,sestrama tak i prostedim.🙂 Podruhe bych tam sla znova.🙂

stesti_zm
8. kvě 2014

@jaja01k
@wopickova21 jeste bych se chtela zeptat, jak je to s registraci. Nemaji online, takze se tam musi osobne. Jak moc velky je naval, resp. kolik hodin :D predem tam musim byt, aby se na me dostalo misto?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru